Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta zabpehellyel, rizzsel, zöldséggel és gyümölccsel fórum

Diéta zabpehellyel, rizzsel, zöldséggel és gyümölccsel (beszélgetős fórum)


1 2
16. Dolores007 (válaszként erre: 15. - Titánia83)
2010. nov. 24. 11:09

Ezt csak egy napra gondoltam.

Ha sokszor ugyanazt eszed, akkor megunod és már nem is érzed olyan jóllakottnak magad. Minél több féle ízt érzel, annál jobban át lehet vágni az agyat. A ferdeszeműek nem véletlenül pakolják tele az asztalt sok pici tányérnyi ezzel-azzal.

Múltkor csináltam zöldborsós kölest köretnek. Issssteni volt.

Meg imádom a párolt brokkolit kis "ízvarázsos fele joghurt-fele tejföl kulimásszal"

15. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Dolores007)
2010. nov. 24. 11:03

És ezt meddig lehetne? :)

Nekem tetszik amúgy. Sokszor eszek zabpelyhet gyümivel, és szeretem a rizst is zöldséggel. Vagy néha a rizs helyett lehetne kölest, hajdinát készíteni zöldségekkel.

14. Dolores007 (válaszként erre: 13. - Dolores007)
2010. nov. 24. 10:59

Uzsit kihagytam: répa v, karalábérágcsálás...

Bár ezt bármikor meg lehet tenni.

2010. nov. 24. 10:58

Amúgy diétának nem lenne rossz a következő menü:

Reggeli: főtt zabpehely gyümölccsel.

Tízórai: gyümi

Ebéd: rizses zöldség, vagy rizses gyümi

Vacsi: párolt zöldség

Egyszerre annyit lehet enni belőle, amennyi a 2 markodban elférne.

12. Dolores007 (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2010. nov. 24. 10:54

Bár nem ide tartozik (bocs a topic indítójától), de olvastam, hogy a bolti tejjel semmi gond, szigorú szabályok vannak rá, hogy mit csináljanak vele. Tehéntej az, csak össze-vissza melegítik-hűtik.

Az más lapra tartozik, hogy a tehéntej mennyire alkalmas emberi táplálkozásra és hogy a benne levő kalciumot tudja-e hasznosítani a szervezetünk...Hogy a nagy tejivók miért lesznek csontritkulásosok...

11. Titánia83 (válaszként erre: 9. - Dolores007)
2010. nov. 24. 10:50

Én is ezeket iszom, de csak nagyon néha. 2-3 havonta egyszer.

Tehéntejet, és bolti fehér folyadékot nem szoktam egyáltalán. Utána meg veszekednek velem az ismik, hogy de a kálcium... A bolti még tehenet se látott. :D

10. szednut (válaszként erre: 4. - Patyoma)
2010. nov. 24. 10:48

Egy nap 125 grammot ettem meg, gyakorlatilag egy fél zacskóval és teljesen eltelített.

Tejben főztem meg, jól megdagadt, raktam még hozzá édesítőt és fahéjat. Szerintem finom lett.

Ha jól emlékszem, maximum kétszer lehet egymás után megcsinálni.

Én nem vagyok nagy húsevő, nem hiányzik...

9. Dolores007 (válaszként erre: 8. - Titánia83)
2010. nov. 24. 10:47

Ugye? Én zabtejporral csinálom. Csak nem akartam olyan drasztikusat írni... :D

Nem nagyon iszom tehéntejet. Néha kecsketejet vagy zabtej.

8. Titánia83 (válaszként erre: 6. - Dolores007)
2010. nov. 24. 10:40
Én csak vízzel készítem, és kiváló így is. :)
7. Titánia83 (válaszként erre: 4. - Patyoma)
2010. nov. 24. 10:40
Másodikán lesz egy hónapja, hogy semmilyen húst nem eszek. És jól vagyok. Az ember több hónapig is el van hús nélkül, na és ott vannak a megrögzött vegák, ők is. :)
2010. nov. 24. 10:39

A zabpehely legjobb főzve, mert akkor szabadul ki belőle a nyák, ami arra nagyon jó, hogy bevonja a bélfalat, így nem olyan mértékben szívódik fel a kaja.

Legjobb vízben kezdeni a főzést, és a főzés felénél - vagy amikor már kész van - önteni hozzá egy kis tejet. Sok kalóriát spórol meg az ember így.

2010. nov. 24. 10:36
A gyümölcs alapvetően egészséges kaja a sok vitaminjával, de közben rengeteg cukor van benne, továbbá este nem igazán jó enni, mert rengeteg savat csinál.
4. patyoma (válaszként erre: 1. - Szednut)
2010. nov. 24. 10:35

És mennyi zabpelyhet ettél meg egy nap?

Vajon nem lehet ezt a diétát úgy csinálni, hogy csak ezeket eszi az ember, de napközben elosztva? Mert én kb. ezeket eszem még kiegészítve valamilyen hallal.

És meddig kell/lehet ezt a diétát csinálni? Egy idő után nem lenne a szervezetnek szüksége húsra?

3. Dolores007 (válaszként erre: 1. - Szednut)
2010. nov. 24. 10:33

Szia!

Alapvetően a szétválasztós diétákkal az a probléma, hogy mivel nincs mennyiségi korlátozás, ezért ha visszatérsz a vegyes táplálkozásra, abból is meg fogod enni ugyanazt az adagot.

Így a végeredmény sajnos plussz lesz.

Munkatársam hónapokig csinálta, a végén sajnos mégis ráfázott.

2010. nov. 24. 10:33

SOK SIKERT KÍVÁNOK NEKEM NAGYON IS KÉNE FOGYNOM MERT ELÉRTEM AKEREK SZÁMOT:-(((


DE CUKORBETEG LÉVÉN NEM MINDEGGY HOGY MIT ESZEM ÉS MIVEL DIÉTÁZOM.

2010. nov. 24. 10:30

Már régebben hallottam erről a diétáról, a nevét sajnos elfelejtettem...

A lényege az, hogy 3 napig tejben áztatott zabpelyhet, 3 napig főtt rizst, 3 napig zöldséget, 3 napig gyümölcsöt lehet csak enni, mennyiségi korlátozás nélkül.

Hétfőn kezdtem, tehát ma tartok az utolsó zabpelyhes napomnál.

Eddig fogytam 1 kilót és egyáltalán nem vagyok éhes.

Próbálta valaki már ezt a diétát?

Esetleg csatlakozik valaki hozzám?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook