Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fájdalommentes allergiateszt? Van valakinek tapasztalata? Hol van ilyen? A 14 hónapos fiamnak szeretnék csináltatni. fórum

Fájdalommentes allergiateszt? Van valakinek tapasztalata? Hol van ilyen? A 14 hónapos fiamnak szeretnék csináltatni. (tudásbázis kérdés)


1 2
38. 6f7760b318 (válaszként erre: 36. - Márti86)
2010. nov. 24. 20:28
Nézd! Én nem vagyok orvos, ellenben az ismerőseim azok, és én bízok a szavukban! De még ha ez nem is lenne elég, akkor is ott a személyes tapasztalat. Azt mondta az orvos, hogy csak úgy lehet teljes bizonyossággal kiszűrni, ha otthon kikísérletezi az Anya. Mint írtam, az unokahugim tejre, topjásra, szójára, lés még mit tudom én mi mindenre allergiás, de a teszt nem mutatott ki semmit. Nála pedig egészem fulladásig megy a dolog. Szóval igen súlyos, mégis negatív lett az összes teszt.
37. dumboci (válaszként erre: 36. - Márti86)
2010. nov. 24. 12:20
Nála mi derült ki? És milyen tünetek voltak?
36. Márti86 (válaszként erre: 31. - 6f7760b318)
2010. nov. 24. 12:14
Hát a fiam unokabátyjának is 2 év alatt csináltak vérvételes tesztet és mindent kimutatott. A vér az nem változik, ha egyszer allergiás akkor azt ki kell mutassa. A bőrteszt nem tudom hogy mikortól mutat ki dolgokat, de szerintem ott is reakcióba lépnek a dolgok.
35. ancsa84 (válaszként erre: 31. - 6f7760b318)
2010. nov. 24. 12:14

Igen,ezt én is hallottam,h sajnos kiskorban sokszor ad téves eredményt a vizsgálat!

Mégis elküldtek minket is....

Már tényleg nem tudja az ember mi is lenne a jó....de valahogyan meg kell tudjam van e gond egyáltalán,mert ha vmire allergiás csak ne adjam már neki....

34. dumboci (válaszként erre: 32. - Homern)
2010. nov. 24. 12:07
Nálunk az apja nem bírja a tejes dolgokat megemészteni, szóval nálunk is simán lehet, hogy örökölte. :(
33. dumboci (válaszként erre: 31. - 6f7760b318)
2010. nov. 24. 12:06
Milyen fura, hogy minden doki mást mond. :(
32. homern (válaszként erre: 30. - Dumboci)
2010. nov. 24. 11:50

Az tényleg jó :)

Mi is itthon sütöttük egy darabig a kenyeret,de mostanában valahogy mindig elmarad :(

Az itthoni dokik azt mondják ha pár hét diéta után nincs javulás nyugodtan lehet újra tejeset adni,mert más a gond.

Nálunk nem felesleges a diéta,sajnos tőlünk örökölte,remélem max alsós korára ő is kinövi :)

2010. nov. 24. 11:47
Csak mellékesen jegyezném meg, hogy szakorvos szerint két éves kor alatt SEMMILYEN allergia teszt nem ad megfelelő eredményt! Nem lehet kimutatni az allergiát, azt csak a szülő kísérlezeheti ki otthon magának. Persze meg lehet csináltatni a vizsgálatokat, de nincs sok értelme! Az unokahugom rengeteg dologra nagyon allergiás, mégis negatív teszteket produkáltak neki mind vérből, mind bőrtesztből.
30. dumboci (válaszként erre: 28. - Homern)
2010. nov. 24. 11:37
Nálunk a kenyeret én sütöm, egyedül az ebéd, amit nem tudok felügyelni, azt rendeli a bölcsi. Tejet, kakaót nem kapnak, Németországban ez nem szokás szerencsére. :-)
29. dumboci (válaszként erre: 27. - Márti86)
2010. nov. 24. 11:36
Ebben is van valami! :-)
28. homern (válaszként erre: 23. - Dumboci)
2010. nov. 24. 11:35

Azért kérdeztem mikor evett ilyesmit,mert 3 hét mire a tehéntej kiürül a szervezetéből.Nekem legalábbis ezt mondták...

Én is el fogom vinni allergiatesztre ha betölti az 1 évet(én vérvételesre szeretném)addig maradunk a diétánál.

Kap ő is kenyeret,de csak csomagoltat,hogy el tudjam olvasni mi van benne(szóját is kerülöm,mert a tejallergiások elég nagy része szójaallergiás is valamilyen szinten).

Margarinból sokféle van amit ehet,itthon most delma multivitamin van ha jól emlékszem.

Bölcsiben minden nap adnak nekik tejet/kakót ,nem?

27. Márti86 (válaszként erre: 15. - Dumboci)
2010. nov. 24. 11:32
Az én fiamnak 7 hós volt asszem mikor vért vettek teszt miatt, meg sem mukkant. Pedig mi nem voltunk pöttyösek csak ha már a gasztrón voltunk megcsinálták. Hamar túl van rajta és annyit megér hogy tudd mire allergiás és ne tiltsd el fölöslegesen olyan dolgoktól amire lehet nem is allergiás. Nálunk nem volt gond semmivel szerencsére.
26. dumboci (válaszként erre: 24. - Ancsa84)
2010. nov. 24. 11:31

Köszönjük szépen. :-)


A képek a pöttyök megjelenése előtt készültek. :-)

25. dumboci (válaszként erre: 22. - Ancsa84)
2010. nov. 24. 11:30
Most 1 hónapig szigorú leszek, remélem bejön. :-)
24. ancsa84 (válaszként erre: 20. - Dumboci)
2010. nov. 24. 11:29
Közben megnéztem én is a naplódat,nagyon szép kiscsalád vagytok!És látom útban a kistesó!Gratulálok!:)
23. dumboci (válaszként erre: 21. - Homern)
2010. nov. 24. 11:27

13 hónapos volt (okt. 2.án) akkor amikor útoljára szopizott, kb. naponta 6-szor, majd elválasztotta magát, addig semmi baja nem volt. Azóta mindent eszik, és kb. 5 hete jöttek ki a pöttyök (kb. 2 héttel azután, hogy nem szopizott).


Mától írom, hogy miket eszik, mert a bölcsibe is mi visszük mostantól a kaját. Kipróbáljuk 1 hónapig. Igazad lehet, mindenben van tejszármazék.

22. ancsa84 (válaszként erre: 20. - Dumboci)
2010. nov. 24. 11:27

Köszi:)

Igen,megírom majd!

Egyébként nálunk akkor kezdődött a probléma,mikor 1éves kora után kapott tehéntejet!

Előtte már egy ideje ette a joghurtot,krémtúrót,sajtot stb,és ettől nem volt gond!

Most elhagytuk a tejet,remélem ettől nagyobb gond nem lesz!?

Majd írd meg Te is,ha kiderült mi van a kisfiaddal!

21. homern (válaszként erre: 16. - Dumboci)
2010. nov. 24. 11:19

Mikor hagytátok el?Anyatejet kap még?

Vagy péksütit,felvágottat,ilyeneket?Ezekben mindben tejszármazék van.

20. dumboci (válaszként erre: 19. - Ancsa84)
2010. nov. 24. 11:18
Szegény kis Gréti (most néztem bele a naplódba - gyönyörű kislány). Ha van eredmény oda gondolom megírod, rákukkantok majd.
2010. nov. 24. 11:11

Szia!

Az én kislányom 15hónapos!

Neki a nyakán,és a lábán jöttek ki pöttyek,a gyerekorvos tejallergiára gyanakszik!

Holnap megyünk vérvételre,tej,tojás,szója,liszt allergiát néznek majd!Sajnálom már előre,de nálunk ez a módja,és a laborban nagyon ügyesen veszik le a vért,remélem gond nélkül,gyorsan túl leszünk rajta!

18. dumboci (válaszként erre: 17. - MÁRKATA)
2010. nov. 24. 11:07
És kiderült, hogy a gyermeked mire allergiás? Sikerült kikezelni?
17. MÁRKATA (válaszként erre: 15. - Dumboci)
2010. nov. 24. 11:06
Egy pillanat allatt levették a vért és csak egyszer szurtak.2 óra mulva meg volt az eredmény.(nyiregyházán)
16. dumboci (válaszként erre: 14. - Homern)
2010. nov. 24. 11:01
Én is azt hittem, el is hagytuk, pedig tejet nem is kapott sosem, csak vajat néha, sajtot, joghurtot, de mostmár azt sem és egyre rosszabb, pedig eleinte jobbnak tűnt. El vagyok bizonytalanodva.
2010. nov. 24. 10:59

De a vérvétel is kellemetlen egy gyereknek, nem?


Én inkább valami műszeresre gondoltam, de akkor olyannal senkinek sincs tapasztalata?

14. homern (válaszként erre: 10. - Dumboci)
2010. nov. 24. 10:59

Teljesen ugyanígy néz ki a kisfiam(10hónapos).

Ő 1 éves koráig nem is kaphat semmit,amihez tejszármazéknak köze van.

Valószínűleg most azért jött ki,mert én ettem valamit amiben volt :( (még szopizik)

Még nem voltunk allergiavizsgálaton,a doki azt mondta felesleges ilyen pici gyereket bármilyen vizsgálatnak kitenni,el kell hagyni a tejes dolgokat és kész...

2010. nov. 24. 10:50
Nekünk két évesen csinálták,de nem szurkálták hanem vért vettek..Azt mondta a dokinőnk,hogy igy is megtudjuk,nem kell feleslegesen siratni a gyereket.
12. 5819723512 (válaszként erre: 10. - Dumboci)
2010. nov. 24. 10:35

Nekem csak a Heim Pál kórházzal van tapasztalatom ahogy írtam.


És ha egy egyszerű bőrgyógyászati rendelésre mennétek el első körben? Ott nem csinálnak semmi fájdalmast, de kiindulási pontnak szerintem jó.

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Dumboci)
2010. nov. 24. 10:29

Én Bp. VIII. kerület Auróra utcai rendelőbe járok bőrgyógyászatra. Ott csinálták. Nem mondom, hogy kellemes, mert pl. a lanolin teszt anyag miatt szinte azonnal vissza kellett mennem, úgy viszkedett. Aztán szép sorba a többi is beindult. Hétfőn tették fel a hátamra. Elvileg kedden kellett volna visszamenni, majd szerdán, de kedden már leszedték az összes, mert kiderült, hogy mindre allergiás vagyok, ráadásként a ragtapaszra:)

Amig a háton van a felragsztott allergén anyag, addig óvatosan lehet fürödni, mert víz nem érheti.

2010. nov. 24. 10:21

Jucmuc, Kék Irisz, pontosan valami ilyen humánus megoldást keresek. :)


A fiamon hetek óta kitüremkedő kiütések vannak az arcán, az orra körül, a szeme alatt, és az állán. Eddig a tejtermékekre tippeltem, de mostmár teljesen el vagyok bizonytalanodva. Ezért szeretnék valamit csináltatni.


Köszönöm az infókat! Esetleg konkrét rendelőt, céget tudtok ajánlani?

9. 5819723512 (válaszként erre: 8. - 5819723512)
2010. nov. 24. 10:19
24 óra akart lenni :( akkor veszik le
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook