Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Számítógépes segítséget kérnék! fórum

Számítógépes segítséget kérnék! (beszélgetős fórum)


2011. febr. 21. 19:20
Köszi a segítségetek!
22. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - Ab4b6bc17d)
2010. dec. 11. 23:01
Hülyeséget írtam, IP-re gondoltam :) Sejtem az angol megfelelőjét... na, lényeg a lényeg, elnézek egy rendszergazdai tanfolyamra! :)
2010. nov. 26. 11:17

Olvasgatom a technline-t, tényleg nagyon jó dolgok vannak rajta.


De lenne még egy kérdésem (meg ha eszembe jut, még lesz is): mi a csoda az az URL-ami alapján azonosítanak? De mit?

20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 19. - Cukormeister)
2010. nov. 24. 12:16
Nincsen sajna. Msn sem.
19. cukormeister (válaszként erre: 17. - Ab4b6bc17d)
2010. nov. 24. 09:48

amikor elindul a letöltés akkor kijön egy kis ablak...


Ott nyitod meg a letöltést igaz?

Van skyp-od? ott könyebb lenne

Vegyél fel: cukormeister

18. ab4b6bc17d (válaszként erre: 15. - Astarothka)
2010. nov. 24. 09:27
Találtam egy Freeraser nevű programot. Ez szerinted egyszerű és jó? Van magyarul is, állítólag (tanultam angolt, de azért informatikában nem vagyok jó angolul). Csak simán letöltöm a netről és már törölhetek is vele végleg? Csak kérdés, hogy hogy hívjam elő azokat, amiket már régebben letöröltem (pl. netes letöltéseket)?
17. ab4b6bc17d (válaszként erre: 16. - Cukormeister)
2010. nov. 24. 09:24
...és ha mondjuk elfelejtettem nevet adni nekik? S csak úgy tölt le mondjuk netes dolgokat? Pl. vicces netes videókat, klipeket? Hogy találom meg, hogy végleg töröljem őket? Pl. elég egy "funny" kulcsszó hozzá, s kiadja, mint a keresőben?
16. cukormeister (válaszként erre: 13. - Ab4b6bc17d)
2010. nov. 24. 08:53

A beállításokban tudod megadni a mentési helyeit a dolgoknak.Oda rakja ,ahová te megadod neki;)

PL: D meghajtó Letöltött dolgok.Akármilyen nevet adhatsz a mappának.

Nem tudod felülírni mert mindig "egymás mellé" teszi a mentet dolgokat./addig amíg elfér a vinyón /

Felülírni csak külön tudod.

Csinálhatsz Képek mappát,vagy zene mappát amit akarsz.

A mentéseknél van olyan opció:hogy mindíg kérdezzen rá a letöltési helyre ;)

Ekkor te tudod neki megadni a helyet,hogy melyik mappába tegye;)

15. Astarothka (válaszként erre: 12. - Cukormeister)
2010. nov. 24. 08:45

igen vannak cégek,de az egyszerű felhasználó is megtudja csinálni megfelelő programmal.

s miért kéne töredezést mentesítést csinálnia szerinted? azzal a régi dolgai nem jönnek vissza, s mást most nem szeretne?:P

14. ab4b6bc17d (válaszként erre: 12. - Cukormeister)
2010. nov. 24. 08:39
Köszi, ezt a mentesítést megcsináltam már tegnap. Mondjuk nem lettem a súgójától okosabb. Mert ez sem töröl - véleményem szerint - csak rendszerez. Így van?
13. ab4b6bc17d (válaszként erre: 11. - Ab4b6bc17d)
2010. nov. 24. 08:38

Na, épp most olvastam, hogy formázással nem tűnik el semmi :( akkor mégsem jól tudtam. De akkor mivel tűnik el? Azzal, hogy felülírom bármivel is? És a számítógép mi alapján "dönti" el, hogy oda rak egy bizonyos adatot ennek a helyére? És ha odarakta, akkor az előzőt már semmivel sem lehet visszahozni?

Lehet, hogy tök hülyéket kérdezek, de nekem ezek nem egyértelműek!

12. cukormeister (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2010. nov. 24. 08:23

Szia!

Először a lomtárba kerül,ha esetleg nem fér el bene ,akkor a gép rákérdez,hogy: "Az adat nem fér el a lomtárban.Biztosan törli?"

Akkor OK-ézod ,és kész.

Akkor már azt az anyagot ott nem fogod látni.

Amik a lomtárban vannak azokat a "lomtár kiürítése"-vel tudod véglegesen törölni.

Ezeket a végleg törölt adatokat program segítségével vissza lehet hozni,erre van MO-n egy cég aki ezekkel foglalkozik!

A nevét nem tudom.

Talán 6x-os formázás után is tudnak vissza hozni adatokat amik a vinyón voltak!!!!


A következőt végezd el:


C meghajtó---jobb klikk---tulajdonságok---eszközök /fennt/ ---törödezettség mentesítés.

Ez összerakja neked a fájlokat,és felszabadít helyeket.

Nem fog törölni semmi programot nyugi ;)


Nem vagyok rendszergazda,de talán többet tudtam segíteni;)

11. ab4b6bc17d (válaszként erre: 9. - F303be5590)
2010. nov. 24. 08:22
Tuxy köszönöm szépen neked is, már be is másoltam és fogom olvasgatni!
2010. nov. 24. 08:21
a memóriát nem feltétlenül szükséges összemosni a merevlemezzel
2010. nov. 24. 08:20
8. ab4b6bc17d (válaszként erre: 7. - Astarothka)
2010. nov. 24. 08:19

Hú, te kellesz nekem!!!!!!!!!!! Ha nem nagy gond, szívesen elolvasom még részletesebben is!

Amúgy foglaljuk csak össze az eddig tanultakat :)


Vannak bizonyos programok, amikkel minden törölt elemet vissza lehet hozni a gép memóriájából? Kivéve, ha formattálom, igaz?

(mellesleg a formázást ott találom, hogy: Sajátgép - kiadja a meghajtókat - és rákattintok pl. a C-re jobb egérgombbal, lenyílnak a választások és azon belül van az is, hogy formázás. Ha arra rámegyek, akkor tényleg minden eltűnik és nem hozható már vissza még ezekkel a programokkal sem, amiket írtál?

Egyszer bekaptunk egy vírust, már nem tudom milyet, na akkor is hasonló dolog történt...)


Az alatt, hogy a gép folyamatosan törli, azt jelenti, hogy ahonnan utasítást adtam neki, hogy töröljön, ott töröl, s oda más anyagokat tölthetek le legközelebb? De hova kerülnek a törölt anyagok?


Ez a program, ami visszahozza a törölt anyagokat, csak nektek, rendszergazdáknak van meg?


Köszi még egyszer, ha bővebben is segítesz.

2010. nov. 24. 08:13

ha vmit a lomtárból kitörőltöl vissza lehet hozni bizonyos százalékát bizonyos programokkal, a netről lehet letölteni pl. most nem jut eszembe név szerint,de du. megkersem,ha addig ráér:) a formázáskor midnen eltünik, s mindent újra kell tenni. amiket töröltél a lomtárból azokat nem kell neked véglegesen törölni, azokat a gép folyamatosan törli, mikor új dolgot teszel fel. ha akarod részletesen elmagyarázom:)

de a lényeg, van program ami visszahozza a törölt dolgok x.százalékát. a törléssel ne foglalkozz, hacsak nem formázni akarsz, mert a gép elvégzi:)

huh remélem érthető voltam:)(amúgy rendszeregazda vagyok;) szóval ha kell segítek még:))

6. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2010. nov. 24. 08:12
Próbáltam, de még egyenlőre kevés sikerrel.
2010. nov. 24. 08:10
szerintem guglizzál
2010. nov. 24. 08:09

amúgy nem tudom mivel lehet :D

ha ír rá újra, akkor talán már nem olvasható az előző, de fejlődik a technika (technológia)

3. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2010. nov. 24. 08:09
Bővebben?
2010. nov. 24. 08:07
formattálással nem lehet :)
2010. nov. 24. 08:04

Sziasztok! Vannak köztünk informatikusok, akik egy laikusnak el tudnak magyarázni dolgokat a számítógép kezelésével kapcsolatban?


Az első kérdésem az lenne, hogy hol van az a hely a számítógépen, ahová az anyagok/képek/írományok/vagyis akármilyen törölt (pl. lomtárból kiürített, vagy netről letöltött, de törölt) dolgok kerülnek és azt mondják, hogy azokat még egy informatikus elő tudja varázsolni? Lépésenként leírva hol van ez a hely?

S ha megnéztem, hogy kell-e még ez vagy az, akkor véglegesen letakarítani a gépem hogy lehet??? (mert én azt hallottam, hogy csak formattálással lehet. De ha nekem minden adat pl. a C-meghajtón van, tehát a windows, a tűzfal, meg mit tudom én még milyen fontos programok, amik manapság már nélkülözhetetlenek, akkor azok is eltűnnek, nem?? S akkor újra kell telepíteni...).

Szóval légyszi segítsetek, hogy hogy kell anélkül véglegesen törölni lépésenként valamit a gépünkről, hogy közben a létfontosságú programok megmaradjanak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook