Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet az anyatejet még táplálóbbá, még zsírosabbá tenni? fórum

Hogyan lehet az anyatejet még táplálóbbá, még zsírosabbá tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. márc. 12. 17:19
Szia!Ha változatosan és egészségesen étkezel az csak javítja az anyatej minőségét,de az anyatej mindig a baba igényeinek megfelelő!Állítólag!
44. LoLiNa
2007. szept. 16. 07:42
:)))
43. DODICA
2007. szept. 15. 09:17
Ez jó hír! :)
42. LoLiNa
2007. szept. 15. 05:29
nátha javulóban, és egyre kevesebb a pótlás :) tegnapelött egyáltalá nem kellett, tegnap kb 100 ml-t "elfogadott" :) már nem kell egy egész üvegnyi :) és szopik ezerrel és éjszaka is alszik rendesen :)
41. LoLiNa
2007. szept. 12. 12:18
nem akadálya, csak mégjobban megnehezítette a dolgunkat :( szívom neki és csepektetem, hogy tudjon lélegezni rendesen meg szopizni :) Köszi :)
40. DODICA
2007. szept. 12. 07:17
És?? Az nem akadálya a szoptatásnak! :)) Kitartást, s jobbulást kívánok!
39. LoLiNa
2007. szept. 12. 06:25
na erre beüt a nátha :((((((((((
38. DODICA (válaszként erre: 37. - LoLiNa)
2007. szept. 11. 14:17
Hajrá! :)))
37. LoLiNa (válaszként erre: 36. - DODICA)
2007. szept. 11. 13:12
Neked írtam, csak folyton kimarad a "válasz erre" link :) bocsi:))) mellre teszem folyamatosan, ezzel nincsen baj, nappal jóformán továbbra is óránként kéri, és képes egy órát nyammogni rajta, este is mellre teszem, sőt éjjel is 2x, ahogy kéri, mégse lesz több.... napi 1x , vacsira kapja a pótlást, nem egy egetrengető dolog, és még akkor is megszoptatom, mert az az első!! ez vált be nekünk. lassan 4 hónapos.. lehetnek nagyobb igényei.. nem magamat akrom védeni, de ha az apjára gondolok.. családi ebéd után, 2 tányér levest megevett, 2 TÁL másodikat, és egy órán belül éhes... nem lepődök meg semmin.. nem tudok rá mást mondani, mint hogy "beles", az apja is és ő is. enngem a hányinger kerülget néha, ahogy látom, hogy mennyit képes megenni és milyen gyakran.. és szerintem ez benne van a piciben is.. nem tudok másra gondolni... szoptatok kitartóan tovább..
36. DODICA (válaszként erre: 35. - LoLiNa)
2007. szept. 10. 09:54

Nem tudom, ezt kinek írtad, de kissé magamra vettem. :))


Nem kezelek le senkit, sokkal inkább a segítő szándék vezérel, s pont azért, mert tapasztalatom bőven van, s amiről írsz, azon bizony én is átmentem, háromszorosan is.

Az elsőnél - én marha, bedőlve a sok okostojásnak - nekiálltam pótolni. :(( A másik kettőnél meg kivertem a fejemből a "nem elég a tejem" gondolatot, s láss csodát, több, mint két évig szoptattam (meg most is folyamatban, a legkisebbem 32 hónapos, tehát 2 és fél már elmúlt). Tudom, miről beszélek. :) Hit kérdése az egész.


Honnan veszed, hogy éhes? Csak azért, mert sír, s ha pótlást adsz, akkor behúzza??? Naná! Könnyebb az üvegből kiszippantani, ami ott van, s adott (meg folyik ész nélkül), mint megdolgozni érte, s szívni az anyamellet! A gyerek nem buta, gyorsan képes feladni a munkát a könnyebb útért cserébe! De biztos, hogy ez az érdeke? Szerintem nem. Az anyatej pótolhatatlan.


Fejés: teljesen természetes, hogy nem jön belőle semmi!!! Ha nem vagy olyan ügyes, mint a szopós babád, akkor egy-két cseppnél többet nem bírsz belőle kifacsarni, s ez így van rendjén. Ja, persze ezt is tudni kell elhinni! Vannak, akik rengeteg tejet tudnak lefejni pluszban, de az átlagnak beáll a kereslet-kínálat (ez folyton változik a baba igényeihez mérten, de nem csak hónapokban mérve, hanem reggeltől estig is! ezért tűnhet du-ra éhesebbnek a kicsi, pedig nem az), csakis annyi tejet termel, amennyi pont elég a babának. Se többet, se kevesebbet, s ebbe a fejés már nem fér bele. :) Emiatt szoktak megijedni a mamák, mert nincs látható tejük (és még a mellük is lóg, ahelyett, hogy keményre lennének durranva), holott a gyerek teljesen jól fejlődik, s egyáltalán nem éhezik!


Nekem is volt rengeteg szoptatási problémám (az összes gyerekkel!!), de nem adtam fel. Legalábbis másodjára... Épp elég volt azzal a tudattal megbírkózni, hogy az első gyerekem nem lett olyannyira 100%-os anyatejes, amennyire szerettem volna, s be kellett látnom, én rontottam el. Érvelhetek ugyan az akkori tudatlanságommal, de ez a tényen nem változtat.


Tiszta szopi: egyetlen egy titka van: mellre tenni, mellre tenni, s újfent mellre tenni! Mellette pedig a világon semmit se adni!!! SDe egy korty vizet, se teát, s legfőképp nem tápszert. Üvölt, sír, éhesnek tűnik?? Sebaj! Ott a mell, s szívja, ha éhes! Két-három napon belül az anya szervezete tökéletesen alkalmazkodik a megnövekedett igényekhez!


Viszont ha azt hiteted el magaddal, hogy te mindent megtettél, s mégsincs elég tejed, hát, akkor tényleg nem is lesz. Stressz, önsajnálat = tejapadás. Én is átéltem.

35. LoLiNa
2007. szept. 10. 07:05

ideges nem vagyok a tej miatt, aggasztani aggaszt, persze, de nem akarom, hogy ennyi se legyen. a család ki van zárva, mert ők már az elején ellenezték az óránkénti szopit, senkinek semmi köze a dologhoz!, de a fiamat és az evését én ismerem, nem gondoltam volna ,hogy ez lesz a dologból, de sajnos ez van, mindig mellre teszem, ahogy kéri, de akkorse növekszik a mennyisége, ő pedig éhes! és ha éhes, pótolni fogom továbbra is!

a délutáni dolog pedig, miután kiszopizta azt a nem túl sokat, ami van, nem jön belőle.. próbálom fejni, de semmi. ingert 2 felöl kap, szopi, és fejés. mégse lesz több, szopi technikával nincs baj, ügyesen szopizik! örülök, hogy neked nem voltak problémáid, de ne "kezeld" le azokat, akiknek van! mert léteznek ilyen dolgok is! amit az ember tapasztal, arra "hivatkozik", hivatkozzon! mi továbbra is próbálkozunk, hátha összejön a tiszta szopi a továbbiakban, de nem fogok a tiszába ugrani, ha nem, nem leszek ettől rosszabb anya, és a gyerkőcnek se lesz semmi baja!

34. Hacika (válaszként erre: 33. - DODICA)
2007. szept. 9. 11:42
Köszönöm szépen. Én is gratulálok neked.Remélem én is ilyen szerencsés leszek a következőnél is.
33. DODICA (válaszként erre: 31. - Hacika)
2007. szept. 9. 09:29

Gratulálok a kitartásodhoz, nagyon ügyes voltál!


Sajnos én ezt csak a 2. gyerektől mondhatom el magamnak. :(( Elsőnél nem jött össze úgy (csak 5 hónapos koráig), ahogy én szerettem volna, mert.... (hosszú lenne sorolni, de bizonyára el tudod képzelni;) ).

Aztán a másodiknál már engem se érdekelt a világon senki és semmi! Szopott is 2 és fél éves koráig. :) A mostani "picurom" (januárban lesz 3 éves) meg még mindig rámtalál, naponta egyszer mindenképp. :))

32. Hacika
2007. szept. 9. 07:54
Ezért borít ki engem ez a téma ennyire.
31. Hacika (válaszként erre: 26. - DODICA)
2007. szept. 9. 07:48
Köszönöm szépen.Végre valaki aki nem görcsöl rá erre a hülyeségre.Nekem is nagyon kemény 3 hónapom volt ez miatt.Amikor a picikém óránként szopizott(mindegy volt neki hogy nappal vagy éjszaka van)a rokonság ott csüngött a nyakamon és traktált "a nem elég erős a tejed"dumával.Ennek az lett egy hónap múlva az eredménye hogy kezdett a tejem apadni.A sok idegeskedéstől aggódástól hogy vajon ez tényleg így van?De szerencsére nagyon jó védőnőnk van és gyerekorvosunk akik nyugtatgattak hogy mind csak marhaság.És akkor már 3 hónapja ment ez(addigra már a fiam csak másfél óránként cicizett de ez még mindig sok volt a rokonságnak)mire úgy döntöttem a pici (és magam)érdekében(a sok sértődés ellenére)hogy mindenkit kizárok ebből a dologból.Mára mindenki beelátja jó dontés volt.Megnyugodtam a tejtermelés rendbe jött és a 14 hónapos babám igenis szopizik még.Bár akkor csak a férjem és édesanyám állt mellettem.
30. Linn (válaszként erre: 28. - DODICA)
2007. szept. 8. 13:45

Nálam ez nem "vita" tárgya, hanem tény. Nem termelődött több tejem, sőt... Amúgy én pont úgy voltam, mint ahogy írtad, hogy kemény volt a mellem, és folyton csorgott belőle. Ez tényleg nem azt jelenti, hogy sok a tej.

Még a védőnőt, gyerekorvost is kérdeztem, hogy igaz e az, hogy több tej termelődik, mint amennyit eszik a baba/igénye van rá. Azt mondták, hogy ez nem minden esetben igaz (nem genetikai elváltozásra gondoltak). Pedig ettem, ittam rendesen. Mindkét gyerkőcömnél így jártam, pedig a másodszorra már sokkal jobban fel voltam készülve mégis hiába sajnos.

29. DODICA (válaszként erre: 23. - LoLiNa)
2007. szept. 8. 13:15

Teljesen normális, hogy nem tudsz du. kifacsarni semmit se. Reggel van ugyanis jóval nagyobb tejtermelés, estére eljut a mell az üres zacskó szintjére, de ettől még van tej, csak nem érezhető az anya számára. És?? Miért nem elég, ha a baba érzi?? Egyébként miért is kéne kifacsarni??? Csak azért, hogy lásd, van tejed??? Sokkal többet érne, ha hinnél benne, s nyugodtan szoptatnál!! Akkor nem apadna, s lenne épp elég.

A tej apadását leginkább a stressz, idegeskedés és társai okozzák. :(( No meg az az előre belédtáplált marhaság, hogy anyád-nagyanyád s ki tudja még hány rokonod nem tudott szoptatni. :(( Ezt feledni sajnos nagyon nehéz....


Jogosan vagy magadra büszke, legyél is, de még jobban éreznéd te is magad, ha ezek után is 100% anyatejes lenne a babád, nem? Ahhoz pedig csak szoptatni kell, s tudni, kizárt, hogy éhezteted!!! Ha meg épp "éhen akar halni" szakaszban vagytok, akkor nálatok bizonyára most van ugrásszerű növekedés, akár hosszban, akár bármi másban. Attól, hogy a tankönyvek a 3 és 6 hónapos kort írják, még nagyon is lehet ez az ok, hiszen a babák tényleg nem egyformák. ;) Megjegyzem, nekem sokszor volt olyan érzésem, hogy ez a növekedési igénytöbblet havonta jelentkezik. :)


A du-i hiszti meg egyáltalán nem biztos, hogy az éhezés miatt van. Menetrendszerűen szokott ez jönni, még akkor is, ha közben degeszre ette magát egy gyerek. ;)

28. DODICA (válaszként erre: 22. - Linn)
2007. szept. 8. 13:05

Szerintem nincs nem tápláló anyatej, hiszen minden anya a saját gyerekének a neki való tejet termeli naponta, napszakonként, stb...


Az meg nagyon is igaz, hogy minél többször teszik mellre a babát, annál több tej termelődik. (Kivéve, ha betegség, genetikai elváltozás vagy valami nagyon komoly gond áll a háttérben, de normál, átlagos esetben ugye nem erre gondolunk.)

Persze nem azt kell várni, hogy a mellek keményre bedurranjanak (az egyébként nem is egészséges, mégis mindenki azt hiszi, akkor van elég teje, holott nagyon nem!!), s folyton csöpögjön belőle jól láthatóan a tej. Nem, nem! A tej legnagyobb %-a ugyanis a szoptatás során termelődik, s nem előtte. Ha pedig igény szerint mellen van egy baba s megfelelő szopástechnikával szopik (a cumiztatás bármilyen formája - üveges avagy rágócumi - ebben úgy is okozhat gondot, hogy anyuka észre se veszi), akkor megteremti önnön magának a megfelelő mennyiségű tejet! Nem többet (miért is kellene többet?), de nem is kevesebbet!!! Átmenetileg akkor lehet némi probléma, amikor hirtelen megnő az igény, pl. növekedési ugrásoknál, de ezt még sűrűbb mellretétellel gyorsan át lehet hidalni!

27. DODICA (válaszként erre: 3. - Nom)
2007. szept. 8. 12:59

Nem, nincs "vizes tej", avagy mindenkié az.

Pánikkeltő duma....

26. DODICA (válaszként erre: 21. - Hacika)
2007. szept. 8. 12:58

:))))))))))


Ne dühöngj!!! Amúgy igazad van! :)

25. Hacika (válaszként erre: 23. - LoLiNa)
2007. szept. 8. 09:10
Kis fogalomzavarban szenvedsz vagy nem olvastad el rendesen amit írtam!!!!!Ha pár cseppet tudsz csak kifacsarni az szerintem a mennyiségére utal és nem a minőségére.Ha végig olvastad és megértetted akkor én minőségről beszéltem!Az esetek amiket írtál ugyanúgy(kivéve a vizes esetet mennyiségről szóltak.Vagy olvads el rendesen és értelmezd is mit írtam vagy ne éssél nekem.Egyébként is teljesen normális ha az anyatejet lefejed leteszed és egy idő után két részre válik.Az anyatej nagyjából 87%-a víz(ez napszakonként is változó!) a többi sók cukkrok egyebek.Terrmészetesen ez a víz fog felülre kerülni.
24. Hacika (válaszként erre: 22. - Linn)
2007. szept. 8. 08:51
Milyen idősen nem vol elég tápláló az ismerősöd picijének az anyatej?
23. LoLiNa (válaszként erre: 21. - Hacika)
2007. szept. 8. 07:56
nem minden baba egyforma, Te írtad, ki kell tapasztalni!! és igenis van olyan, hogy nem jó a tej, élő példa a családom összes női tagja, sajnos :( én vezetem a pálmát, 3 hónapig csak szoptattam!! és igen, óránként!!! a mi családunkba nagymamám 4 hétig szoptatott legtovább, 3 lánya van. elapadt a taje a semmibe, pedig szoptatott, úgy ahogy kérték a lányok, szal' már nem is igaz, hogy attól függ hogy van e tej, milyen gyakran szoptatsz.. anyum egyáltalán nem tudott szoptatni, 3an vagyunk tesók, kerianyum talán 2 hónapig szoptatott, 2 gyereke van, neki bevizesedett a teje, védőnő megvizsgálta a tejét! nagynéném 2 gyerek, eltünt a teje a 6ik héten, egyik szoptatástól a másikig! halál komolyan!!! egyszerre szült kerianyum és nagynéném anno, kerianyum szoptatta meg nagynéném fiát is , mert nem tudtak hirtelen mit adni a picinek... azért mert nálatok minden rendben volt, ne írj olyat, amiről gőzöd sincs... és én is azt veszem észre, hogy nem elég jó a tejem, lassan betöltjük a 4 hónapot, igény szerint szoptattam végig, óránként!!!! ,de volt hogy csak 3 óránként kérte..) most viszont mint aki éhen akar halni, és nézem a mellemet, délután alig tudok pár cseppet "kifacsarni" nem csoda, hogy hisztibe átvállt, mert hiába szívja.. amit meg sikerül kiszopiznia, nem elég neki. kitartó vagyok, próbálkozok, de nem fogom éheztetni se! és büszke vagyok magamra, hogy eddig csak szoptattam, ha kellett óránként!!! megkapta amit kellett!!!!
22. Linn (válaszként erre: 21. - Hacika)
2007. szept. 7. 20:14
Pedig van olyan, hogy nem elég tápláló a tej. Egy ismerősöm révén tapasztaltam. Az sem igaz ám, hogy minél többet szopizik a baba, ill. minél többször, annál több tej termelődik. Ez is tény, hogy ilyen is van, ezt a saját bőrömön tapasztaltam sajnos.
21. Hacika
2007. szept. 7. 11:26
A falra tudnék mászni ettől a "nem elég jó a tejed" dumától!!!!Már elnézést mindenkitől!Ez az egyik legnagyobb hülyeség amit hallottam.Az anyatej mindig alkalmazkodik a baba igényeihez.Az anyának csak a rendszeres táplálkozás a dolga a többit a természet megoldja.Ha anyósomon múlott volna a fiam 2 hónapos korától nem kapott volna anyatejet.Most 14 hónapós és még mindig szopizik!Szerinte se volt elég jó a tejem.Érdekes a fiam nem Így gondolta.Ezt egyébként az óránkénti szoptatásokból szedte.Volt 2 hónapnyi óránkénti szoptatás de túléltük és minden rendben van.Nem kell lustának lenni és rögtön tápszerrel tömni.És a háromóránkénti szoptatás csak javaslat.Nem futószallagon gyártják a babákat hogy mindegyik egyforma legyen!!!!!Elnézést a kirohanásért de számomra ez egy igen mélyen érintő igen bosszantó dolog.
20. LoLiNa
2007. szept. 5. 07:04
ez engem is érdekelne.. ugyanis nem elég a fiamnak már egy jó ideje :( erős legény, testileg is, mozgásilag is, pedig csak 3 ,5 hónapos. de olyan 2 hete nem elég a tej. nem mennyiségileg, hanem minőségileg. ugyanúgy eszek mint eddig, semmi nem változott..
19. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Linn)
2007. aug. 31. 20:54

Na ja, olyan méretekben, ha gond van.

De a mackósajtnak meg a 2,8-as tejnek ne fogod észlelni a hatását a színében, sem pedig a pici sírásában. A hiba valószínűleg nem az étrendben volt.

18. syria (válaszként erre: 7. - Vapi)
2007. aug. 31. 19:13
Szerintem most már nem az anyatejed minőségével kellene foglalkozni, hanem a hozzátáplálással. 7 hónaposnak már sok mindent lehet adni. Természetesen, minél tovább szoptatsz, annál jobb, törekedj is rá. Nem a tejed minőségével van baj, hanem a gyermeked igényli már a vegyes táplálékot. Én az 1. fiam 10 hónapos koráig tudtam csak szoptatni, de a másodikkal már 12 hónapig volt tejem.
17. Linn (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2007. aug. 31. 16:31

Ez sem igaz így, tudok rá példát, aki hiába étkezett egészségesen, mégis szinte víz színe volt a tejének, a picije állandóan sírt az éhségtől. A vége tápszer lett, pedig nagyon sok mindennel próbálkozott.

Az orvos sem tudta megmondani, hogy miért nem elég tápláló a teje.

16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Linn)
2007. aug. 31. 15:08

Nem akarlak kiábrándítani;-), de ezekből sajna nem lehet megállapítani, puszta tévhit. Táplálkozz egészségesen, ne dohányozz, ne fogyassz sok alkoholt, kávét, energiaitalt, és akkor nem lesz gond;-)


Kb. igen, ezt jelenti (valaha női magazinokkal, diétás oldalakkal kezdtem, de ma már azért komolyabb helyekről tanulok, egyetemi tankönyvek, cikkek, előadások), ill. vannak szakértő ismerőseim (dietetikus, biokémikus, gyógyszerész, vegyész), akiktől szintén sokat tanulok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook