Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Postán visszajött egy csomagom, hogy a címzett ismeretlen, de a címzett ugyanarra címre kéri újra. Kit terhel a postaköltség? fórum

Postán visszajött egy csomagom, hogy a címzett ismeretlen, de a címzett ugyanarra címre kéri újra. Kit terhel a postaköltség? (tudásbázis kérdés)

1 2
35. lov.ildi (válaszként erre: 34. - Vizike)
2010. dec. 16. 11:35

Szia!


Vannak új fejlemények?

34. vizike
2010. nov. 30. 21:51

Én épp most levelezek a postával a levél ügyében.

De kértek 30 nap gondolkodás időt.

Fa...a.

30 nap alatt meg mi lessz a csomaggal.

Ma ismét feladtam simán a vevőtől csak a pkg felét kértem el egynlőre.Kiváncsi leszek mi lessz a fejlemény.

33. lov.ildi (válaszként erre: 32. - Vizike)
2010. nov. 24. 22:00

Szia!


Kíváncsi vagyok a fejleményekre. Légyszíves írd majd be,hogy mit sikerült intézned. Köszi!

32. vizike (válaszként erre: 31. - Lov.ildi)
2010. nov. 24. 13:49

Nem tudom.

Ma beszéltem a posta ügyfélszolgálatával.

+ elküldtem a doboz képét is nekik.

Most várom a választ.

31. lov.ildi (válaszként erre: 30. - Vizike)
2010. nov. 23. 15:24

Emeletes házban lakik a vevő?

Ha igen,akkor megadta az emelet és ajtó számot?

30. vizike
2010. nov. 23. 15:16

Most jöttem meg a postáról.

A postásunk csak csodálkozott a szépen kidekorált doboz láttán.

Nem tud rá mit mondani.

Köszi.

De kaptam 1 telefonszámot,hogy érdeklődjem ott.

Most mégis látatlanul hogyan magyaázzam el a postának telefonon?

Egek....

2010. nov. 23. 14:41

nekem már volt egyszer ilyen. albiban laktam és nem volt kiírva a nevem a postaládára. baromi sokat rendeltem neten és postán keresztül de mindig megjött, mígnem egyszer 2t is visszaküldtek a feladónak. begurultam és felhívtam a postát. megegyeztünk abban, hogy kiírom a nevem a ládára. innentől kezdve megjött mindenem.

szerintem a címzett a ludas.

28. bf5264a5b9 (válaszként erre: 22. - Pgiz)
2010. nov. 23. 13:56
És szted mégis az eladó nyeljen le egy bebukott feladási díjat? Ami dobozban megy, annak a feladási díja általában simán sem 2 ft...,00,,,
27. bf5264a5b9 (válaszként erre: 23. - Pgiz)
2010. nov. 23. 13:54
Ha a cím rossz, az nem a posta hibája. Az eladó meg nyelje le szted? Ha illik, ha nem, rossz volt a cím, amit megadott...
2010. nov. 23. 12:46

Az biztos, hogy ugyanarra a címre nem küldeném el mégegyszer!

Adjon meg egy másik címet és tértivevényesen küld el neki, hogy kapjon a postástól értesítőt, hogy csomagja/levele van és vegye át személyesen!


A bp-i postások gyalog mennek, vállukon a több száz boríték...még cipelje ki ezt a néhány kilós levélcsomagot is? Van vagy 2.000 címe és ha ebből 10 "levélcsomag" van, akkor számold ki, hogy mennyit kellene cipelnie!

Nem várhatja el ezt senki sem tőlük!

Ezért kell az ilyent feladni tértivevényesen!

25. lov.ildi (válaszként erre: 22. - Pgiz)
2010. nov. 23. 12:19

természetesen a csomag bevitelével meglehet próbálni a Postán a reklamációt.

Csak lehetnek bökkenők is. Ha nem az illető a lakás tulaja és nincs kiírva az Ő neve,akkor megint ott tartunk,hogy nem a Postás hibázott. Arról nem is szólva,hogy postaládába csak akkor tehet levélként feladott csomagot,ha belefér a postaládába. Egyébként kézbe kell kézbesíteni. Ha meg nincs kiírva a név,akkor nem tudja kézbesíteni.

Szerintem mindenképpen a vevővel kellene egyeztetni a dolgokat. Ha nála nem stimmel valami,akkor felesleges kísérletezni a feladással.

De közben meglehet reklamálni. Aztán kiderül,hogy ki tévedett. Ha a Postás,akkor vele fizettetik meg.

24. d3bb59819c (válaszként erre: 21. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 23. 12:05
Még az üzemeltetőknek is írhatsz, ha esetleg negát kapsz, hogy mi történt, és képeid is vannak! (már ha lefényképezed)
23. pgiz (válaszként erre: 21. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 23. 12:05
A posta hibáját nem illik leverni a vevőn.
22. pgiz
2010. nov. 23. 12:03

Ne rugaszkodjunk el a témától.

Ebben az esetben a feladó kezében van a nem kézbesített csomag (levél).Minden bizonyíték rá van firkálva. Nem kell itt keresgélni semmi feladóvevényt, vagy blokkot , vagy videót a feladásról.

2010. nov. 23. 12:00

Sima nagy alakú levélről is ad a postás értesítőt, ha nem hozza ki, ha kihozza és nem vagyok itthon és nem fér a ládába, beadja a szomszédnak, vagy bedobja az ajtó elé. Ha visszajön címzett ismeretlennel, akkor egyértelműen a cím rossz. Ezt a cetlit a levélen fotózd le, és küldd el a vevőnek. Írd meg neki, hogy térítse meg a feladási díjat, és a továbbiakban csak ajánlottan vagy hajlandó újrapostázni, mert mint láthatja a sima feladás nem megbízható.


Ha emiatt negát ad, tudsz kommentelni, amiben leírod, hogy a vevő kérésére simán feladott csomag visszajött, és saját költségen nem akartad újra feladni. Én mindig megnézem a negára adott kommentet, és ha jogosnak tartom, átsiklom felette... csak a hangvételre vigyázz, ahogy írod, mert sokszor az minősít, nem amit írsz!

2010. nov. 23. 11:58

Sziasztok!


A párom postás.

Ha simán lett feladva a levél,akkor a Posta nem téríti meg a károkat.

Biztos,hogy jó a cím?

Ha már egy betű vagy szám el van írva,akkor a címzett ismeretlenül visszajöhet a levél. Sőt,ha a címzettnek nincs a postaládára kiírva a neve és a Postás nem tudja,hogy hová kell bedobnia,akkor is visszaküldheti. Sima levelet nem kell kézbe kézbesíteniük.

Fényképezd le a borítékot és azt a levelet is amin a vevő adta meg a címét. Ha a kettő teljesen azonos,akkor nem Te hibáztál és a vevőnek kell állnia a plusz költségeket. Át is küldheted a képeket neki,hogy lássa nem Te hibáztál. De ha Te néztél el valamit,akkor sajnos a Te sarad.

Nekem pár hete egy ajánlott és tértivevényes határidős fontos levelem jött vissza a címzett ismeretlenül. Én annyit hibáztam,hogy rövidítettem a címzett nevét.

2010. nov. 23. 11:53

Sima blokk az végülis semmi, bármit feladhattál vele.. :((


Nekem még nem volt gondom a sima postázással, és én is megkaptam mindent, persze ahhoz tényleg rendes kell, hogy legyen a postás. Volt, amikor nem fért be valami, és a boltban összefutottunk, ott adta oda, és mondta, hogy este visszajött volna..

18. vizike (válaszként erre: 16. - Vizike)
2010. nov. 23. 11:43
elnézést : tetszenek.
17. salabakter (válaszként erre: 15. - Pgiz)
2010. nov. 23. 11:42
Milyen igazolás?Egy sima blokkot hol fogadnak el igazolásnak?
16. vizike (válaszként erre: 15. - Pgiz)
2010. nov. 23. 11:42

Doboz alakú sima levélként postáztam.Csak 1 blokkom van a feladásról amiben nem szerepel semmi adat.


A koronázási ékszerek teszenek. :))

15. pgiz (válaszként erre: 11. - Salabakter)
2010. nov. 23. 11:40

Ha sima csomagot adsz fel, arról is van igazolásod.

A jelen esetben pedig nem számít, hogy ajánlott, vagy sem, a postás akkor is így tett volna, ha a csomagra a koronázási ékszerek vannak ragasztva.

14. vizike (válaszként erre: 11. - Salabakter)
2010. nov. 23. 11:40

Én sem szivesen postázok így.De ha így kérik...

Azt hiszem ezek után tuti nem adom fel így többet.

Ezzel is csak nekem van bajom..

És még a végén a vevő is rajtam ál bosszút.


Úgy látom lessz 1 sétám a postára ma.

2010. nov. 23. 11:40
Általában az ilyet vissza a postára irányítanak,és ott lehet felvenni.És utána küldik vissza.
12. pgiz
2010. nov. 23. 11:38

Vidd vissza így a postára, és vetess fel jegyzőkönyvet.Indokolják meg, hogy miért változtattak a címzésen.

Ha a cím jó és a posta nem teljesített, neki kell a költségeket viselni.

11. salabakter (válaszként erre: 9. - Vizike)
2010. nov. 23. 11:38

Igen,az ilyen sima csomagokkal van a legtöbb probléma,de én úgy adom fel eleve,hogy semmilyen felelősséget nem vállalok,ha úgy kérik.Sokan épp ezért fel sem adják simán.


Küldd el neki utánvéttel:)

10. vizike
2010. nov. 23. 11:35

Sima levélként van feladva, de dobozban,saját kérésre ahogy mindig is.

A cím eggyezik a teszessel.

9. vizike (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2010. nov. 23. 11:33

Valóban csak simán Kérte a kézbesítést.

Viszont a dobozon úgy látom össze vissza irányították a csomagot,mert párszor át van húzgálva a helyes címzés.

2010. nov. 23. 11:33
Na most csomagként, vagy levélként adtad fel?
2010. nov. 23. 11:32
Lekérted a vevő adatait, hogy a t-es rendszerben az van-e megadva, ahova postáztad a csomit?
2010. nov. 23. 11:32
Állítása szerint a postás ismeri őket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook