Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor érdemes először pároztatni a nőstény macskát? fórum

Mikor érdemes először pároztatni a nőstény macskát? (tudásbázis kérdés)


20. Mandula71 (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2010. nov. 25. 13:49

A tenyésztéshez nem elég, hogy egy menhelyről elhozott szibériainak látszó cicád van... HA meg szeretnéd tudni, hogy valóban fajtatiszta-e, ahhoz el kellene menned egy kiállításra (mármint a macskát benevezni fajtabesorolási osztályba).

Ha tenyészteni akarsz, akkor először tenyésztőtől kellene cicát vásárolni. Addig csak szaporítás,a mit csinálsz...

19. 83e25137af (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2010. nov. 23. 12:27

JAAAAJ edem meg. akkor ez igazán egy "élménycicc":)


nekünk 2 háztartási kandúrunk van :)

mindkettő utcagyerek volt. az egyiküket az út széléről a másikat meg egy bolt parkolójában szedtük össze. mind a kettő kb 4 hetes lehetett.

de minden napunkat megszépítik :)))

18. MelisUK (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2010. nov. 23. 12:18

Köszi szépen! Imádjuk is a kis rosszcsontot. Olyan, akár egy kutya, eldobok neki valamit és visszahozza. :) Meg folyton ellop dolgokat, pl a mamuszom esténként, volt hogy láttuk ahogy kiküszködte a behajtott ajtón filmnézés közben, de a film végére visszahozta ugyanoda letéve! Nem lehet megunni, egy igazi kis tündibündi. :D:D:D Amúgy a zoknik a mániája, de csak az enyém, az apjáét nem viszi. :P

És most a szülinapomra kaptam egy bárány plüssfigurát, ami hangokat is ad ki, féltékeny rá kegyetlenül, mert igazi bárány bundából van, azt hiszi hogy élő, és ha simogatom nem tetszik neki, őt is simizni kell. Nomeg a báránykát is ellopja!

17. 83e25137af (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2010. nov. 23. 12:12

Nincs mit

Sok sikert hozzá :) mármint a tenyésztési projekthez :)


És gratulálok a választáshoz nagyon szép cicák :) nevelgesd szeretettel :))

16. MelisUK (válaszként erre: 14. - 83e25137af)
2010. nov. 23. 11:38
Köszi! Egy ideig szeretnék a tenyésztéssel is foglalkozni, majd meglátjuk még, hogy hogy alakul. Mikor abbahagyjuk, akkor természetes, hogy ivartalaníttatnánk. Vadászgörényünk volt régebben, ő is ivartalanítva volt, ugyanaz volt a műtétje, mint ami a macskáké, totál megfizethető áron van, nomeg ilyenekre természetesen számítani kell, ha állatot vállal az ember.
15. Tigris1971 (válaszként erre: 14. - 83e25137af)
2010. nov. 23. 11:38
Egyetértek,mi is ivartalanítunk.
2010. nov. 23. 11:28
ha viszont már lettek cicái és nem tenyészmacsek akkor érdemes ivartalaníttatni. nincs több tüzelés és nem sínyli meg a szervezete. a mi cicánk 16 és fél évig élt. tehát a megélhető kort nem befolyásolja az ivartalanítás vagy ha igen akkor is pozitívan
13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Tigris1971)
2010. nov. 23. 11:28
Köszi szépen a választ, legalább akkor már tudom, hogy az első alkalommal még ne párosítsuk.
2010. nov. 23. 11:27

Eddig egyetlen hím szibériai macsekot találtunk a városban, tenyésztőt pedig egyáltalán nem. Újra szét kell néznem.

Mi egy menhelyről hoztuk el Fluffy-t, akkor volt 7 hetes és három napos. Semmit nem tudtak a szülőkről. És olyan csudaszép gyönyörű cica lett belőle! Imádnivaló.

Szeretném, ha másoknak is lehetnének ilyen szép dögyönyöznivaló cicái, szeretném, ha lennének kölykei, de nem akarom elhamarkodni, nehogy túl korán legyen a szervezetének.

11. Tigris1971 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2010. nov. 23. 11:25
Nekem több lánycicám is volt már,igaz házi fajtájúak.Az túlzás,hogy szenvednek tüzeléskor,hanem egyszerűen vágyakoznak.Nekem anno az állatorvos mondta,hogy a második tüzeléskor érdemes párosítani,az elsőkor még fejletlen.A méretbeli fejlődésük egyénfüggő,nem befolyásolja a terhesség.
10. 83e25137af (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2010. nov. 23. 11:23

nem. nem szenved.. az normális viselkedés.

de az a nem normális ha sok ilyen tüzelési időszak marad párzás nélkül. ezt viszont én hallottam valahol. nem tudom mennyire igaz.

9. 83e25137af (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2010. nov. 23. 11:21

Szerintem ne erőltesd mindenáron!! 1-2 évesen már alkalmas maminak de ha később az se baj. ha kimondottan tenyésztési céllal tartod akkor szerintem keress fel egy ilyen cicákkal foglalkozó tenyésztőt.

No én átéltem pár tüzelési korszakor.. maga a borzalom.. :DDD ha nem volt részed benne készülj fel



pontosan.. kifejlődik az "utca macska" is ergo nem áll meg a fejlődésben. arra az időre max amíg felneveli őket. De ezt én gondolom csak abból amit tapasztaltam eddig.

2010. nov. 23. 11:18
Olvastam olyanokat, hogy mennyire szenvednek a cicák, mikor tüzelnek, hogy ez egy hétig is eltarthat, hogy addig nem igazán esznek, folyton sírnak és kúsznak a földön. Az se jó, ha ezt kell átélnie a cicának szerintem. De valószínűleg az se jó, ha fiatalon lesz vemhes. Van valaki, aki hozzáértő a témához?
7. MelisUK (válaszként erre: 6. - 83e25137af)
2010. nov. 23. 11:17
Úgy hallottam, hogy ez hormonális dolog és hogy a vemhességre áll be ilyenkor a cica szervezete, nem a növésre. De ha belegondolok igazából az utcán levő cicák, mármint akik nem bent tartják, hanem kiengedik, azok a cicák szerintem az elős tüzelésnél vemhesek lesznek, mert a hímek megérzik a szagát és azért csak mégis kifejlődnek valahogy. Szóval a lényeg, hogy nem vagyok tisztában ezzel a dologgal és nem tudom, hogy mikor lenne érdemes először pároztatnom a kicsim. 7 hónapos egyébként és még nem kezdett el tüzelni.
6. 83e25137af (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2010. nov. 23. 11:13
ez meg nem igaz szerintem... bár megeshet hogy fajtafüggő de ha belegondolsz egy macsek fél éves korában még mekkora (gyerek szinte :) ) nem marad akkora ha lesz kicsinye ha nem.. max lelassulhat amit el tudok képzelni mert a cicáira fordítja azt az energiát a szervezete amit magára kéne. de amint leválasztja őket utána "visszaáll" a fejlődés
5. MelisUK (válaszként erre: 2. - Mojocska)
2010. nov. 23. 11:11
Ha nem párosodik a cica, akkor milyen időközönként fog rájönni a tüzelés és kb meddig fog tartani? Lehet valahogyan csillapítani a vágyán? Azt hallottam, hogy ilyenkor érdemes meghőmérőzni a fenekét és akkor olyan neki, mintha párosodott volna, meglesz a tüszőrepedés és abbamarad a tüzelés. Állatorvos javasolta a fórumozó szerint. Ez hiteles dolog?
2010. nov. 23. 11:11
nekünk régen volt egy angóra cicánk. 1-2 éves kora körül vittük kandúrhoz de nem jött össze. 3 évesen lett először cicája szóval változó mikor "kész rá"
2010. nov. 23. 11:09
Azt hallottam, hogy hogy amikor először vemhes lesz a cica, onnantól kezdve nem fog tovább fejlődni. Pedig az első tüzelés 6-9 hónapos korában megtörténik. Olyan cicám van - szibériai -, ami akár 4-5 éves koráig is fejlődik, addigra éri el a végleges méretét. A kérdésem tehát ha azt szeretném, hogy nagyra nőjjön, akkor 4-5 éves koráig ne legyenek kölykei?
2010. nov. 23. 11:09
Nekem sok cicám volt. Félévesen már ivarérett, de még nem igazán alkalmas anyukának. Olyan, mind egy tinilány. Egy évesen viszont már tényleg felnőtt. A perzsáknál nagyon figyelni kell, mert nekem mindig problémás volt nálunk a szülés.
2010. nov. 23. 11:07
Mikor érdemes először pároztatni a nőstény macskát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook