Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kié a kutya? fórum

Kié a kutya? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. jan. 6. 14:37
szerintem az az ember aki régen állítólag a gazdája volt nem nagyon szerette a kutyát ha csak arra volt képes hogy ehy madzaggal kosse meg..nem érdemli meg a kutyust,sokkal jobban megérdemlitek ti hogy veletek maradjon...a kutyának semm lenne jó ha egyik napról a másikra elvinnék
89. Vahur1970 (válaszként erre: 88. - D3752afcf3)
2011. jan. 6. 14:19
Igazad van. Köszi mindent, jól esett megosztani. Szép napot Neked.
88. d3752afcf3 (válaszként erre: 87. - Vahur1970)
2011. jan. 6. 13:51

Szerintem egyszerűen ne foglalkozz velük.

Mondom, azt nem tudom, hogy jogos-e a követelése, de erkölcsileg semmiképpen sem.

Én azt mondanám neki, hogy ha nem ért egyet a helyzettel, akkor forduljon a bírósághoz, vagy a rendőrséghez.

Ne idegeskedj, attól jobb nem lesz. :-)

87. Vahur1970 (válaszként erre: 86. - D3752afcf3)
2011. jan. 6. 13:24
A kutya fajtiszta, állítólag törzskönyve, csak azt senki sem látta. Tetoválás van a fülében, de nem lehet beazonosítani, mert olvashatatlan. Egyébként nem vették, hanem kapták.De elhiheted, adnék érte akár százezret is, csak éppen ők papíron nem akarnak lemondani róla. Én meg nyilván nem akarom visszaadni, hiszen úgy gondolom, én kötődöm hozzá jobban érzelmileg, én törődöm vele. Minden felelősség az enyém, már évek óta, ráadásul beteg is volt, allergiás minden nyavalyára, amiből kikezeltettem. Összenőttünk, na, együtt kelünk-fekszünk. Ők úgy gondolják, kegyesen megengedték, hogy velem éljen a kutya, de a joguk fennáll rá, amíg a kutya él, bár nem ők gondozzák, hangsúlyozom, már évek óta. Én nem a pénzt szeretném, amit évek alatt ráköltöttem, hanem nyugalmat, hogy van egy kutyám, akit szerethetek, és ha ők annyira szerették volna, vagy tudták volna tartani időben/pénzben, akkor miért hagyták nálam? Ha pedig nálam hagyták, és "elviselik", hogy én gondozom, akkor miért vagyok köteles elvinni hozzájuk a kutyát 1-2 napra? Főleg, hogy már megromlott a kapcsolat, és nem is szívesen beszélünk egymással. Egyébként sem szeretem, ha kint van a kutya náluk, mert nem figyelnek rá eléggé, például volt már, hogy úgy vitte el a gyerek a kutyát a kocsiban, hogy a vezetőnek az ölében ült a kutya. A frász kerülget, olyan balesetveszélyes. Erre azt mondták, semmi közöm hozzá, hogy viszi. Persze, hogy nem örülök, ha náluk van a kutya. Vagy volt, hogy kivittem, de ők nem értek rá, hát 'átdobták" a szomszédba, ott vigyáztak rá. Erre is azt mondták, semmi közöm hozzá. Akkor miért kérik, hogy elvihessék, ha nincs is rá idejük, és idegenre bízzák? Szóval, tényleg hülye helyzet. Bocs, hogy ennyit ragozom, de tiszta ideg vagyok, hogy mit lehet tenni, hogy lezárjuk ezt a témát.
86. d3752afcf3 (válaszként erre: 85. - Vahur1970)
2011. jan. 6. 13:10

Milyen kutya ez? törzskönyves?

Szerintem abszolút nem jogos a követelésük akkor sem, ha fajtatiszta lenne....

Én biztos nem adnám oda (vagy vissza?) ilyen viselkedés után....

2011. jan. 6. 12:47
Ők egy nagy család, és nem volt elég idejük a kutyára. Nem mondom, hogy nem szerették, de úgy lett kutyájuk, hogy a gyereknek kellett, aztán a gyerek elköltözött, és otthagyta nekik. Én meg a szomszédban laktam, vigyáztam a kutyára alkalmanként, majd a kutya választott: átköltözött hozzám, látványosan. Akkor csak nevettünk ezen, de innentől én gondozom. Fél év múlva, mikor a család elköltözött, abban maradtunk, a kutya nálam marad, mert nekem van időnk, pénzünk tökéletesen ellátni, ők pedig látják, amikor kiviszem hozzájuk, például havi 1-2 napra, ha dolgom van. Onnantól, hogy a kutya átköltözött, én fizetek mindent, ők ezért nem tiltakoztak. Igaz, hogy nem volt szerződés, és sosem mondták, hogy nekem adták a kutyát, de mivel költözéskor ott hagyták, azt gondolom, ez azt jelenti, hogy a kutya az enyém. Főleg hogy már több mint három éve én gondozom, én tartom, és mondanom sem kell, mindennél jobban szeretem. Én nem azt akarom, hogy ő fizesse ki a költségeimet, és vissza kelljen adni a kutyát, hanem az lenne jó, ha elismerné, hogy már tényleg enyém a kutya, hiszen én gondozom, nálam lakik. Három évig sosem kérték vissza, csak most, hogy megromlott a kapcsolatunk. A kutya az élete nagyobb felét velem töltötte. A lényeg szóval az, hogy ők úgy gondolják, ha nincs adásvételi szerződés, akkor a kutya az övék, ennyi év és a fentiek ismerete után is. Magyarán azzal zsarolnak, ha nem láthatják a kutyát amikor akarják, akkor visszaveszik. Én viszont miután nem vagyunk jóban, nem akarok menni hozzájuk, tehát a kutyát sem akarom kivinni. (Csak megjegyzem, amikor kint van a kutya, akkor sem költenek rá, én viszek kaját...)Szóval, hülye helyzet, és az a baj, hogy nem a kutya érdekét nézik, hogy megvan mindene,ráadásul ők dolgoznak, nem is tudnak vigyázni rá (régebben is a szomszédoknak adták le) és anyagilag is gondok vannak, nem is tudnák vállalni a havi többezer forintot. De mint mondom, nem szeretnék lemondani a kutyáról, hiszen az életem része, és azt gondolom, én is az övé. Csak persze nem tudunk megállapodni, hiszen mindenki a magáét hajtogatja, én az én igazamat, ők pedig azt, hogy joguk van a kutyához pontosabban ahhoz, hogy láthassák, amikor akarják. Na, nem ragozom tovább. Köszi.
84. d3752afcf3 (válaszként erre: 83. - Vahur1970)
2011. jan. 6. 11:30

Hogy jogilag mi a helyzet, azt nem tudom....

A magánvéleményem az, hogy az a kérdés, hogy pontosan miben egyeztetek meg?

Neked adta-e a kutyát, vagy csak megkért, hogy ott tarthassa a saját kutyáját és gondozd?

Ha az utóbbi, akkor fizetnie kéne mindent neki folyamatosan, és akkor a kutya az övé, ha az előbbi, akkor meg semmi köze nincs már a kutyához.

2011. jan. 6. 10:29
Sziasztok. Én is azt szeretném tudni, kié a kutya, de én a kutyámat nem találtam, hanem nálam hagyta a szomszéd, három éve. Nem volt papír, csak abban maradtunk, hogy a kutya nálam marad, mert ők elköltöznek, és néha elviszem hozzájuk a kutyát, hogy lássák. Én gondozom azóta, én költök rá, és valóban havonta látták is a kutyát. Csak most meg összeszólalkoztunk valamin és azt mondják, a kutya az övéké, adjam vissza. Illetőleg nem tilthatom meg, hogy ugyanúgy lássák időnként továbbra is. De már három éve nálam van, és ha nem vagyok jóban velük, miért vagyok köteles arra, hogy láthassák a régi kutyájukat? Főleg hogy két forintot azóta nem költöttek rá? Szóval, szerintetek kié a kutya? Én azt is megemlítettem, hogy oké, akkor írjunk róla papírt, kifizetem, ha kell, de erre meg nem hajlandóak. Köszi a tanácsokat.
82. Magdi8
2010. dec. 7. 20:06
Már egy hete használja mind a két lábát. Az állítólagos gazdája azóta nem jelentkezett.
81. bnedora (válaszként erre: 80. - Magdi8)
2010. nov. 25. 23:42
Nagyon szép a kutyus, én nem adnám vissza:-)
80. Magdi8 (válaszként erre: 79. - Mandula71)
2010. nov. 25. 23:01
Sajnos még nem volt időm, de hétvégén utánanézek. Egyébként raktam fel képet a kutyusról.
79. Mandula71 (válaszként erre: 78. - Magdi8)
2010. nov. 25. 22:53
Azért utána néztél, hogy ha mégis visszakérné az eredeti gazdi, akkor neked milyen jogaid vannak? Talán jobb, ha felkészülsz és nem történik semmi, mint fordítva!
78. Magdi8 (válaszként erre: 68. - Katka88)
2010. nov. 25. 22:46
Ma voltunk az állatorvosnál, az oltást még mindig nem kaphatta meg. Izületi gyulladás van a lábában, erős gyulladáscsökkentőt kap, ha teljesen meggyógyul, csak akkor oltja be. Most kb. 90%-ban gyógyult a lába, bár még nem használja. Erre azt mondta a doki, hogy nagyobb szinész, mint Fedák Sári, és hogy díjat nyerhetne az alakításával. Amúgy a régi gazdájával találkozott a lányom a suliba, de csak köszöntek egymásnak, nem kérdezett tőle semmit.
77. Mandula71 (válaszként erre: 75. - Vkatka)
2010. nov. 25. 13:26

Valahol lejjebb bemásoltam a PTk idevonatkozó részét...

Azt írtad, hogy vissza kellett adnotok a kutyát. Hm. Erre szerintem egyetlen bíróság sem kötelezett volna. Arról nem beszélve, hogy a kutya ellátásának, orvosi kezelésének költségei jogosan kérhetők (és amíg azt ki nem fizeti a tulajdonos, addig nem is vagy köteles visszaadni a kutyát). Na persze 5 év után szerintem már sehogy sem jár vissza az eredeti tulajdonosnak.

76. d3752afcf3 (válaszként erre: 75. - Vkatka)
2010. nov. 25. 11:38

Az 5 év már vitatható szerintem....

Miért kellett visszaadni?

75. vkatka (válaszként erre: 4. - Magdi8)
2010. nov. 25. 11:21

Évekkel ezelőtt a bátyám talált egy kutyát. Nagyon ragaszkodott az első pillanattól kezdve, hazáig kísérte tesómat. Természetesen befogadtuk. Próbáltuk a gazdiját megkeresni, de miután senki nem jelentkezett, megtartottuk. Rengeteget költöttünk rá, gondját viseltük ÖT ÉVIG!

Öt év után egyik nap elvitte a bátyám sétálni a kutyust, és a kutyát megismerte a régi gazdája.

Vissza kellett adnunk, a gazditól még annyit sem kaptunk, hogy köszönöm. A kutyus kétszer visszaszökött hozzánk, mindkétszer jött érte a gazdája és a szemünk láttára pofozta meg szerencsétlen állatot :(

74. d3752afcf3 (válaszként erre: 72. - Mandula71)
2010. nov. 25. 11:00

csak annyit akartam mondani a hsz-emmel, hogy nem kell annyira bizalmatlannak lenni az állatorvosunkkal, mert a legtöbb állatorvos rendesen ellátja a feladatát.

Szerintem.

Ha nem így gondolnám, nyilván nem ahhoz az orvoshoz vinném a kutyámat.

73. d3752afcf3 (válaszként erre: 71. - Mandula71)
2010. nov. 25. 10:58

tudomásom szerint az minősül reklámnak (kb), valamilyen oldalt anyagi érdekből reklámozol.

mondjuk a saját tevékenységedet ajánlgatod, vagy a saját weboldaladat, webáruházadat, ilyesmi.

72. Mandula71 (válaszként erre: 69. - D3752afcf3)
2010. nov. 25. 10:58

Ezzel most semmi újat nem mondtál, ezt már napokkal ezelőtt mondtam én is.

Ettől függetlenül sajnos nem egy állatorvos van ma Mo-n, aki "elfelejti", hogy a kifizetett regisztrációs díjért cserébe illik elvégezni a szolgáltatást. És még több az a tulajdonos, aki tudatlanságból vagy/és nemtörődömségből csak odáig jut el, hogy a kutyában van chip, de nem kéri a regisztrációt. Aztán még sokkal, de sokkal többen vannak azok, akiknek esze ágába sincs chipet tetetni a kutyába... De ezeket is mind leírtam már.

71. Mandula71 (válaszként erre: 70. - D3752afcf3)
2010. nov. 25. 10:51
Az, hogy mi minősül reklámnak ezen az oldalon, nem én döntöm el, hanem Hoxa...
70. d3752afcf3 (válaszként erre: 65. - Mandula71)
2010. nov. 25. 10:36

ez nem reklám.

petvetdata.hu

69. d3752afcf3 (válaszként erre: 59. - Mandula71)
2010. nov. 25. 10:33

Gondolom, hogy megbízom az állatorvosomban, ha a kutyámat oda viszem, így feltételezem, hogy a csipet be is regisztrálja.

Ha esetleg valaki gyanakodó, esetleg egyszerűen csak kíváncsi típus, vagy szeret mindenről saját maga meggyőződni, akkor az interneten saját maga is meg tudja nézni, hogy az állatorvos beregisztrálta-e a csipet.

2010. nov. 24. 22:44

Szia!


Van valami fejlemény az ügyben??

2010. nov. 23. 06:02

Aki valóban meg akarja találni az elveszett kutyáját, az mindent megtesz érte, keres, és figyel...

Gyerekeim túrázás közben a Börzsönyben találtak egy vizslát, nyakörvvel a nyakán. Hozzájuk szegődött. Nem akarták az erdőben hagyni, nehogy kilőjék, mint kóbor kutyát. Hazahozták, lefényképezték, feltették a netre közösségi oldalakra, és lám, jelentkezett a gazdi, egy erdő széli házból lépett meg a kutyus. De rajta látszott, hogy ápolt, jóltáplált, és valószínűleg nem kidobták valahonnan.

2010. nov. 23. 00:14

"Gondoltam megköröztetem a chipszám elejét, hátha állatvédős az eb, de előtte még futottam egy kört a neten, és megtaláltam a spanyolok útlevél nyilvántartásában. "

:)

erre irtam,hogy kitarto keresesed eredmenye kent,de akkor lehet felre ertettem.


Mindjart megnezem amit kuldtel,de ha meg itt vagy ird mar meg a chip ellenorzesi lehetoseget is!Bocsi ha benne van a mar elkuldott anyagban:)!Engem erdekelne!Bar ne legyen ra szukseg,de sok otthoni baratomnak van kutyaja.Szeretm az ilyesmit tudni.

65. Mandula71 (válaszként erre: 63. - Zorkusz)
2010. nov. 22. 23:41

Én értem a te nézetedet, és maximálisan osztom is a véleményedet. Csak sajnos nap mint nap látom, hogy ez sokaknál nem így működik:(

Pontosan azért írtam le, hogy hátha valaki tanul belőle. Mivel nem szeretnék reklámozni semmilyen oldalt, így azt sem írhatom meg, hogy hol lehet utána nézni ma Mo-n, hogy regisztrálva van-e a chip. De ha valakit érdekel, meg tudom mondani:)


Félreértettél, nem én voltam a kitartó, nem volt közöm a spanyol kutya hazatalálásához, mindössze olvastam a már említett oldalon.


Itthon sajnos sok minden gyerekcipőben jár:( A sógornőmék Hollandiában élnek, a nyáron meglépett a kutyájuk (a fiuk egyedül volt otthon, kivitte a bicajt, nem vette észre, hogy a kutya kislisszant mellette...). Órákig keresték a szomszédokkal a kutyát. Szerencsére biztonságban volt, mert a megtaláló azonnal menhelyre vitte, így másnap reggel mehettek érte. Na ez ma Magyarországon szinte lehetetlen, a megtaláló max. haza tudja vinni a kutyát...

Szombaton autóból láttam egy kutyát, gallérral a fején! A forgalom miatt esélyünk sem volt megfogni, ráadásul tele is voltunk. Visszafelé néztem, de nem láttam a kutyust. Este géphez kerülve be akartam írni a fórumra, de visszaolvastam, valaki befogta. Ma délutánig még nem találták meg a gazdáját, holott nyilván foglalkoztak vele, kezelés alatt áll... (A múlt héten úgy találtak kutyát, hogy branül volt a lábában...Annak a kutyusnak meg lett a gazdája.)


Küldöm priviben az említett oldalt!

2010. nov. 22. 23:29

A szerintem ide vágó törvény, amit találtam:


1959. évi IV. törvény


a Polgári Törvénykönyvről


129. § (1) Ha valaki feltehetően más tulajdonában lévő dolgot talál, és annak tulajdonjogára igényt tart, megszerzi a tulajdonjogot, ha


a) mindent megtett, amit a jogszabály annak érdekében ír elő, hogy a dolgot a tulajdonosa visszakaphassa, és


b) a tulajdonos a találástól számított egy éven belül a dologért nem jelentkezett.


196. § (1) Aki a dolgot más érdekében anélkül tartja magánál, hogy arra külön jogviszonynál fogva jogosult vagy köteles volna, a dolog őrizetéről a jogosult költségére és veszélyére mindaddig köteles gondoskodni, amíg az a dolgot át nem veszi (felelős őrzés). A felelős őrző a dolgot költségei megtérítéséig visszatarthatja.

63. Zorkusz (válaszként erre: 59. - Mandula71)
2010. nov. 22. 23:13

En erre azt tudom irni,hogy nem vagyunk egyformak.Nekem ami fontos,arra maximalisan odafigyelek,(lehet naivsag ezt masoknak is megelolegezni),tehat ha engem vmi erdekel addig jarok utana mig ugy nincs ahogy azt en szeretnem.Ha kell kilincselek,utana olvasok,addig jartatom a szamat mig ugy nincs,ertem ezt a regisztralatlan chipekre.En bizony addig dumalnek az illeteksnek amig meg nem csinalja.Vegulis az en felelosegem,hogy a kutyam rendben legyen,es nekik meg az a dolguk, hogy megcsinaljak,ha mar fizetek erte.

A masik,hogy ezeken a felsorolt lehetosegeken kivul nagyon nincs mas,akkor meg legalabb ennyi eselyt adjunk a kutyanknak,en igy gondolom,meg akkor is ha neha porszem kerul a gepezetbe.

Az jo,hogy ezt ide leirtad,hatha olvassak olyanok akiknek szukseguk lehet erre az infora chip ugyben,hogy igenis utana kell nezni rendben van e 100%-osan.


Es latod,megha regisztralatlan is volt a kutyus chipje,azert a kitarto keresesednek koszonhetoen megis csak volt ertelme a chipnek,hisz mint irtad is az elso par szam alapjan jutottatok el a gazdiig.

Megirhatod priviben ,vegulis sose lehet tudni mikor jon jol,legalabb tajekozodom egy kicsit.

62. Mandula71 (válaszként erre: 61. - Mandula71)
2010. nov. 22. 23:06
Ja, az oldalon állatorvos is van, talán ott is elmondhatnád a kutya egészségi állapotát, oltást érintő információkat, hátha okosabbak leszünk.
61. Mandula71 (válaszként erre: 57. - Magdi8)
2010. nov. 22. 23:05
Hát nem tudom, te ismered a dokit, meg a városotokat. Azért lehet, hogy érdemes lenne a priviben megadott oldalon a dokinak is utána kérdezni...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook