Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kóros önbizalomhiány - mi a megoldás? fórum

Kóros önbizalomhiány - mi a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2
36. júliusi (válaszként erre: 29. - Csipkerózsika)
2011. nov. 11. 18:58
Ezek nagyon szép gondolatok....
2011. nov. 11. 17:38
A lényeg,az önfejlesztésen múlik,és egy jó pszichiáteren.Fontos,hogyha belenézel reggel a tükörbe,csak a saját véleményed számítson,illetve azoké,akik közel állnak hozzád,de másoké,nem.Nem felelhetsz emeg mindenkinek,magadnak kell megfelelni,és így fogsz békességben,és hamróniában élni,már tudom,mindennek alapja a jó önbizalom.
2011. aug. 26. 17:04

Igen, ez jó ötlet, én sem tartom magam kis szürke egérnek, csak sajnos nekem egy gyerkőccel már nehezebb plusz elfoglaltságot találni.

Amúgy tök közel laksz, én Szekszárdi vagyok :)

2011. aug. 26. 13:52
Énis próbálok ilyenekre gondolni.. Az a baj hogy én világéletemben maximalista voltam, és ha nemtudom mindig a legjobb formámat hozni és pont akkor látok meg egy olyan csajt hogy az pont a barátomhoz illene, elkap a sírógörcs. Mindigis voltak ilyen önbizalomhiányosságaim, de ennyire csak nála akadtam ki. Mióta a fórumon irtam, azóta mindennap ezt hallotta tőlem, h na ez a csaj tetszik, nézd mekkora melle van meg h milyen szép. ÉS mondta h ez neki nagyon szarul esik h ilyeneket mondok. Aztán ugy kb 2 napja már nem mondom... Ugydöntöttem leszarom. Én kihozom magambol a legtöbbet.. Merthát lehet valaki nagyonszép, ha belül nem az. A volt barátnőjéről is ezt mondta. Szép volt de én neki sokkal jobban tetszek, és sokkal jobban és hamarabb is megszeretett pár nap alatt mint az exét 1,5 év alatt. Ez élteti bennem a gondolatot miszerint, több a rosszabb csaj nálam, mint a jobb. És igazat adok ebben neked, h ha annyira szarul néznék ki, nem fordulnának meg utánam az utcán.. Én ugy határoztam és nemtudom h jött az ötlet, hogy "értékesítem és érdekesítem magam" :D szóval beiktatok egy csomó uj elfoglaltságot, beiratkozom hastáncra, spanyol nyelvet fogok tanulni, és lovagolni ujra elkezdeni. Egy kapcsolatban szerintem az első az h ne legyen unalmas az ember. Ha magamat érdekesebbnek tartom mint a harmincadik szilikonozott kurvát, akkor biztos többet is érek:) és az önbizalom javulásást a barátom is észreveszi akkor biztosan mégjobb lesz a kapcsolatunk mint volt:)
32. zsanci79 (válaszként erre: 31. - Senoriti)
2011. aug. 17. 11:46
Jól látod.....pontosan így fogod elveszíteni, a folyamatos "rimánkodásod" miatt fogod eltaszítani magadtól. Tudom, én is ilyen voltam, és még vagyok is egy kicsit, pontosan a külsőségek miatti önbizalomhiánnyal küzdök én is. Most van valaki, aki nagyon szeret, és nekem ez hihetetlen, (mert amúgy is sok pofont kaptam az előző kapcsolatomba)de próbálom épp ésszel felfogni :) Nekem az a bajom, hogy meg kell bíznom benne, hinnem kell neki, nekem sokat hazudtak előtte, ezért nehéz is ez nekem....Elkezdtem nála is ezt a de én milyen vagyok....dumát, de leállítottam magam, mert látom, hogy őt is zavarja, hiába mondja, hogy milyen jó vagyok, és ez egy idő után persze hogy kiakasztó lehet már számára....szóval el kell hinni hogy tényleg szeret, amit tudat alatt el is hiszel, de ezt tudatosítani is kell magadba. Én pl. mikor így lelombozódok, mindíg arra gondolok, h nade hányan megnéznek az utcán, biztos nem azért mert sz@rul nézek ki. Meg a strandon is ahogy elnéztem a kisgyerekes anyukákat, megállapítottam, h 'ölég' jó csaj vagyok azért :) Szóval ilyenek kellenek.
2011. aug. 16. 21:09

Sziasztok!


Nekem iszonyatosan kevés önbizalmam van... Persze van egy kevés, mert hát némi előnyömmel tisztában vagyok. Igazából nekem a külső az amiben nagyon hátrányosan érzem magam. Főleg h most van egy nagyonnagyon helyes,okos, tökéletes barátom aki nagyonszeret, de látván az ő régi barátnőjét, annyira csunyának érzem magam h szavakkal le sem tudom írni. Azt mondja h én jobban tetszek, és jobban szeret, és én ezt el is hiszem neki. De magammal nem vagyok megelégedve, ezek után már az a kevés önbizalom is ugrott ami volt. Sajnos már őt idegesítem ezzel, hogy sírok, és állandoan a volt bnője szépségét emlegetem, mivel őt ezt nagyon érdekli. De kérdem én, hol vagyok ehhez a csajhoz képest uuurriissteen:(( Nektek biztos piti problémának tűnik az egész, de nekem mindig is nagyon súlyos önértékelési problémáim voltak, főleg egy ilyen pasi mellett, aki szeret is, és ugy szeret ahogy vagyok, én meg olyan féltékeny vagyok a volt nője külsőjére, h már magam is lassan beleőrülök. Már a plasztikai műtétet fontolgatom, de ő azt mondja h akkor már nemleszek a bnője ha ilyet csinálok.. Ez a belső vívódás kikészíti az idegeimet, és lassan már az övét is:(

2011. aug. 5. 16:03
bízz magadban és abban hogy képes vagy dolgokra
2011. aug. 5. 15:58

Az önbizalomhiány megoldása nem az, hogy szebbet és jobbat próbálunk csinálni magunkból, mint amilyenek vagyunk. Ezzel egy picit lehet csalni, de ettől még nem fogjuk magunkat szeretni, mert holnap megint lehetünk kócosak és szedhetünk fel 10 dekát és máris újra nyugodt szívvel utáljuk magunkat.


Az önbizalomhiány megoldása az elfogadás. Az önelfogadás. De ne azt próbáljuk elfogadni, amit nem szeretünk magunkban, az úgysem fog menni, hiszen épp azt nem akarjuk, elítéljük, ellenállunk neki.

Azt kell tudatosítani, hogy senki sem tökéletes, nekünk sem kell tökéletesnek lennünk, akkor is értékesek vagyunk.

Sajnos engem is maximalista módon neveltek, és úgy, hogy csak a teljesítményt értékeljem, és ne magamat. Pedig a tulajdonságok, a teljesítmények nem azonosak velünk, úgyhogy nem ítélhetjük meg magunkat általuk.

Az összehasonlításnak épp ezért véget kell vetni. A negatív önbecsüléshez vezető egyenes út, ha másokat magasztalunk, magunkat meg lehúzzuk. Mindig akad valami, amiben a másik (bárki) jobb nálunk. De biztos akad valami más, amiben meg mi vagyunk jobbak, és ettől még elfogadjuk a másikat. Akkor magunkat is el kéne fogadni. Feltétel nélkül, úgy, ahogy vagyunk. Senkinek semmit nem kell bizonyítanunk ahhoz, hogy tudjuk, értékesek vagyunk. A szeretetet - az önszeretetet is - mindenki megérdemli, azért nem kell megdolgozni, bizonyítani, bármit is tenni.

Elég bizonyíték az élet, a létezés, hogy vagyunk.


Van egy nagyon bölcs ismerősöm,aki embereknek segít, ő nyitotta fel a szemem ezekre a dolgokra is. Ő mindig azt szokta mondani az embereknek:


Vedd észre, hogy milyen mérhetetlenül értékes vagy.

Hogy gyönyörű vagy, fantasztikus, egy igazi csoda.

Hogy honnan tudom? Onnan, hogy nincs még egy olyan, mint Te.

2011. aug. 5. 11:22
Szerintem a legjobb az önbizalom hiányra a sport, a mozgás, az alakformálás, a tanulás, a művelődés. Ha jó az alakod, de mondjuk hülyének érzed magad, vagy gyengébbnek pl. munkában, általános dolgokban, fejlődj, fejleszd magad, csak így lehet. Én feleslegesnek tartom a pszichomókus, kineziológus igénybe vételét, ha ilyenre segítség van, az már elég gáz helyzet szokott lenni. Akkor lelkiekben gyenge vagy, és akaraterőd sincsen. Erősödj meg belülről, küzdd le a félelmeidet. Kapcsolj ki, élj, és ne görcsölj ezen. Menni fog, hidd el, és ne csak akard, hanem tegyél is meg mindent, hogy jobb legyen és le küzdd ezt az érzést!
27. 0e1de0a449 (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2011. ápr. 15. 20:04

Dr.Weninger könyvét olvastam, s nagy hatással volt rám.Már a könyv felénél jártam akkor.Egyik napon egy idősebb mntársnőm megkérdezte-Mi a fenén vigyorogsz állandóan?- A cirkuszon, feleltem:)

S megmaradt a mosoly a képemen.Az a fura, nem veszem észre, csak akkor, amikor tök idegen visszamosolyog.Őrült jó érzés:)

Férjem ezt úgy nevezi: jó hülyének lenni?:D Jó!:D

26. yousei
2011. ápr. 15. 12:25

Sziasztok!

Köszönöm a sok tanácsot :) Megpróbálkozom először az öngyógyítással, mert hinnem kell benne, hogy lehet ezen változtatni. A párom mindenben mellettem áll, mert ezért nem szabadna ennyire önbizalom-hiányosnak lennem. Mert elgondolkodva, ha tényleg olyan lennék, mint amilyennek gondolom magamat, nem lenne már velem.

25. 2c854c3edd (válaszként erre: 10. - Timédi)
2011. márc. 26. 15:45

Igen,igen és a barátság segít:)))mindig számíthatsz

rájuk,tényleg:))))))))

2011. márc. 26. 15:40
Elsősorban be kell bizonyítani alkalmasak vagyunk a feladat ellátására, amivel megbíznak. Üdv.Ágnes
2011. márc. 26. 15:39

Sokan szenvedünk benne önbizalomhiányban, mert félünk a minket ért kudarcoktól. Helyette bátornak és magabiztosnak kell lenni, de ezt a gyakorlatban kell kivitelezni. Elég nehéz elhelyezkedni, munkát találni ez is hozzájárulhat ehhez a tulajdonság kialakulásához. Sok erő és kitartás kell hozzá.

Üdv.Ágnes

22. falcngate (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2010. nov. 23. 10:42

Meg lehet tanulni, nekem sikerült!! 25 évig borzalmas negatív ember voltam. Nekem a könyvek segítettek...

Mindenképpen ajánlanám, h olvasd el a Titok és a Titkon túl c. könyveket. Rengeteg ilyen témájú könyv íródott már, többnyire nagyon jók! Konkrét gyakorlatokat is tartalmaznak.


Egyébként ezt a topikindítónak is ajánlom! Én akkor találkoztam a könyvvel, amikor életem legnagyobb mélypontján voltam és gyakorlatilag megváltoztatta az életemet...:)

Nem vagyok Titok könyv ügynök egyébként...:DDD

21. kinni (válaszként erre: 20. - B73e24f31f)
2010. nov. 23. 07:47

Itt csak az a kérdés, hogy tud segíteni vagy nem, és meggyógyul-e az illető vagy nem. Nekem nagyon sokat segített a kineziológuasom, a segítségével lettem önbizalom teli és sikeres, elvégeztem sikeresen egy iskolát és a segítségével lett kisbabánk. Én is elkezdtem kineziológiát tanulni és szinte minden betegség gyógyítható ezzel a módszerrel gyógyszerek nélkül, nekem az eredményeim a bizonyítékok.

De nem állok le vitatkozni, a fórúm indítónak javaslom, hogy szerintem egy próbát mindenképpen megér.

20. b73e24f31f (válaszként erre: 18. - Kinni)
2010. nov. 23. 07:39
A természetgyógyászok nem igazi szakemberek!!!!!
19. b73e24f31f (válaszként erre: 16. - B73e24f31f)
2010. nov. 23. 07:34
Még azt akarom mondani, hogy most épp suliba járok, volt egy önismereti kurzusom amit egy pszichológus tartott, nagyon hasznos volt, és azt mondta a pasi, hogy amikor önmagunkat "gyógyítjuk", önmagunkon végzünk terápiát (pozitív gondolatok stb) az sokkal hatásosabb mint amikor a szakember segít. Úgyhogy először szerintem mindenkinek magánál kell próbálkoznia és nagyon tudatosan!
18. kinni (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2010. nov. 23. 07:33

Érzelmi stresszoldást csinál, a régi berögzült negatív élmények miatti érzéseket pozitívra cseréli, kiegyensúlyozza a test energiáit és összehangolja a két agyfélteke működését. Ez egy természetgyógyászati módszer, gyógyszerek nélkül egyszerű gyakorlatokkal történik a gyógyítás.

Keress rá a neten, sok információt lehet találni a módszerről.

17. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Yousei)
2010. nov. 23. 07:29
Ja és hogyha mosolyogsz az emberekre akkor mosolyt kapsz vissza és ettől mindenki szép! :)
16. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Yousei)
2010. nov. 23. 07:28
Próbálj meg mindennek örülni, akár annak is hogy esik az eső, mindennek fogalmazd meg a jó oldalát és ha valami rossz történik vegyél egy nagy levegőt és legyints rá, mondd azt hogy majd lesz valahogy. Zárd ki a negatívumokat és csak a jóra koncentrálj. "Játszd" azt, hogy minden jó a világban és minden ami veled történik az jó! Ne hagyd eluralkodni a rossz érzéseket!
15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Af77be20f7)
2010. nov. 22. 23:12
hát, azért először inkább pszichológust keressen fel! Ha nem muszáj, ne tömjék már tele gyógyszerekkel! Inkább pszichológus, és ha az nem elég, akkor jöhet a pszichiáter!
14. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Kinni)
2010. nov. 22. 22:20
Mit csinál a kineziológus? Sokat hallottam róla, de nemtudom pontosan mi is az. Olyan pszihológusos dolog lehet, csak nem dr. az illető. Hm?
2010. nov. 22. 22:18

Én is szeretnék nagyon pozitívan gondolkodni, de nem megy! HOgy kell? Lehet hülyén hangzik, de lehet ezt tanulni?

Világ életemben nem voltam kibékülve magammal, mindenemben találok hibát. Külsőségekre gondolok. A természetem szerintem jó, csak nem vagyok az a bratyizós típus.

Ezt biztos ki is sugárzom. Mármint, hogy nem vagyok kibékülve magammal. De voltak, vannak jobb periódusaim, olyankor mindíg azt mondom magamnak, hogy te mekkora hülye vagy.

Most itt vagyok egyedül egy két éves gyerkőccel, 7 év után szakítottunk. Nem könnyű, sőt....egyszerűen nem tudok pozitív lenni :((

12. yousei
2010. nov. 22. 19:24
Dilidoki nem tudott segíteni rajtam (lehet rosszat fogtam ki). Igazából azóta súlyosbodott, amióta nem vettek fel egy suliba. AZ is az én hibám. SOk mindent elrontottam az életben, és semmit nem tettem még le arra a bizonyos asztalra. Nem tudom, mit csináljak. Nem tartom magamat se csinosnak, se olyan embernek, akit a többiek könnyen elfogadnak. S leköpném magamat legszívesebben. Na jó, ez durva kijelentés, de "hála" ennek az önbizalomnak, elüldöztem magamtól a páromat. És most itt vagyok, és megoldást keresek.
11. homokóra (válaszként erre: 6. - Af77be20f7)
2010. nov. 22. 19:12
Már ilyesmire is van gyógyszer? Önbizalom hiányra?:) Nem inkább terápia kellene?
2010. nov. 22. 19:09
Mit nem szerettek magatokban??? Ez az elsődleges, megbeszéljük és keresünk rá megoldást!
9. Timédi (válaszként erre: 1. - Yousei)
2010. nov. 22. 19:08
Erről a környezeted tehet, nekik kéne megerősíteni benned mindent ami szép szép és jó!
8. af77be20f7 (válaszként erre: 7. - Capuccino77)
2010. nov. 22. 19:06
Ezen még tudsz javítani nagyon- nagyon sok pozitív gondolattal. Különben teljesen tönkreteszi az immunrendszeredet ez az állapot. Na onnantól jön a lavina. Beszélj olyan emberrel, akiben megbízol, akivel feltétel nélkül szeretitek egymást. Ezt az elején kell megállítani.
2010. nov. 22. 19:03
Én gyógyszer és kórház nélkül is önbizalomhiányban szenvedek és kóros önértékelési zavarral utálom! :((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook