Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A lakáslízingről mik a tapasztalaitok? fórum

A lakáslízingről mik a tapasztalaitok? (tudásbázis kérdés)


12. L.Niki18 (válaszként erre: 11. - Mary85)
2010. nov. 23. 07:29
Én úgy tudom, hogy nem szüntették meg, de majd a Gábor elmondja úgyis. :o)
11. mary85
2010. nov. 22. 20:16
Megkaptam!köszi szépen!hnap felhívjuk!utánna néztem a FOT-nak,én úgy értelmeztem,hogy az is megszüntették!sajna!
2010. nov. 22. 18:54
Küldtem a privit. :o)
2010. nov. 22. 18:36
Nagyon megköszönném,ha elküldenéd!ha számít mi szolnok mellett lakunk!
8. L.Niki18 (válaszként erre: 5. - Mary85)
2010. nov. 22. 18:29
Én tudok ajánlani egyet, de ő Kazincbarcikai, de szerintem elmegy máshová is! Telefonszámot tudok küldeni priviben ha elfogadod! Ő az OTP-vel áll kapcsolatban. Teljesen ingyen ad tanácsot, sőt ha döntöttetek, hogy mit szeretnétek, mindent ő csinál meg szintén ingyen! Egyébként fészekrakó helyett a fiatalok otthonteremtő támogatása (FOT) van már. Ugyanaz lényegében!
2010. nov. 22. 18:12
Köszi KeA!igazad van,átgondoljuk még ezt az OTP-s l.előtakarékosságot!
6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Mary85)
2010. nov. 22. 17:42

Akkor is megkötheted. Hülyeség kihagyni, a megtakarításod 1/3-át ajándékba kapod az államtól. Sőt ha mindketten tulajdonosok vagytok, akkor mindketten megtehetitek. Ha az OTP-nél veszed fel a hitelt, belekombinálják. Ha más banknál, akkor 4 év elteltével betörleszthetitek.

A lényeg, hogy azt a megtakarítást kizárólag ingatlanra fordíthatod, s alanyi jogon jár mindenkinek, ha legalább 1% tulajdonrésze van az ingatlanban.

Állítólag az AXA hitellel is kombizható, de ebben nem vagyok biztos.

2010. nov. 22. 16:37
Köszi szépen!keresünk egy hitelügyintézőt!egyébkén mindketten OTP-sek vagyunk!Szerintetek lesz még szocpol?l.előtakarékosságit meg azért nem akarunk,mert mi mindenképpen jövőév elején szeretnénk már házat venni!
4. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - Mary85)
2010. nov. 22. 15:19

A lakáslízingnek Magyarországon nincs és szerintem a közeljövőben nem is lesz nagy hagyománya, mert a futamidő vééig az ingatlan a hitelintézet nevén van, azt meg a magyar virtus nem nagyon képes kezelni :))


Az egyetlen bank, ahol most hitelt érdemes felvenni az az AXA.

Az OTP-nek egyetlen normális terméke van, az LTP, 4 évre kötve egészen jó hozamot produkál és állami támogatás jár hozzá. Viszont más bank nem szívesen fogadja be. Keress egy profi hitelközvetítőt, aki minden bank minden konstrukciójáról képben van. Az OTP hitelei tele vannak kisbetűs részekkel.

2010. nov. 22. 14:58
Szia! Mi 2008-ban svájci alapú hitelt vettünk fel, szocpolt is igényeltünk 1 gyerek után. Mi a fészekrakót vettük fel 1 gyerek után. 6 200 000 Ft 25 évre fizetjük 45 000 Ft-al. Nekünk a törlesztő részlet nem fog emelkedni max. csak nagyon kevéssel, mivel fizetünk havonta 5 éven keresztül egy 3510 Ft-os lakáselőtakarékosságit. Ez az összeg 5 év után bele fog menni a törlesztésbe. Szóval szerintem az OTP a legjobb, legbiztonságosabb bank! Szerintem nektek most forint alapú hitelt kellene felvennetek az OTP-nál. Remélem segíthettem valamit!
2010. nov. 22. 14:42
mennyi lenne a törlesztés egy 4,5milliós háznál?ha esetleg visszajön a szocpol,akkor azt még igényelhetnénk?a normál lakáshitel jobban megérné?előre is köszönöm!
2010. nov. 22. 14:38
A lakáslízingről mik a tapasztalaitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook