Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orrdugulás, orrcseppfüggés fórum

Orrdugulás, orrcseppfüggés (beszélgetős fórum)

29. vekvik (válaszként erre: 28. - 39dbe380da)
2013. okt. 2. 23:32
köszönöm :) ma már azért alakul a szaglásom :)
28. 39dbe380da (válaszként erre: 27. - Vekvik)
2013. okt. 2. 13:28
Szerintem a felírt orrcsepptől nem lesz bajod, a náthánál pedig természetes, hogy nem érzel szagokat, ízeket, majd elmúlik. Jobbulást:)
27. vekvik
2013. okt. 2. 12:11

én igyekszem nem sokat cseppenteni, meg a téli hónapokban mikor nincs allergia szezon alig alig használom, van hogy hetekig semmi. Viszont amit most felírt a gégész, arra azt mondta a gyógyszerész hogy ugyanúgy károsítja a nyálkahártyát, sőt még erősebb mint a recept nélküli orrcseppek, az orvos meg azt mondta hogy nem káros amit felír, direkt rá kérdeztem:(. Mondtam persze hogy cseppezek, de nem mondta hogy baj lenne. Orrsövény ferdülésem van, meg azt írta a papíromra, hogy kp vérbő orrnyálkahártya mucopurulens váladék, egyiket se tudom mit jelent. Mindenesetre ma már reggel óta érzek szagokat végre, de érzem hogy még nem vagyok rendbe, meg a torkom is fáj :((( Sajnos ez vírus :(

A házi orvossal is beszéltem erről és azt mondta az ember nem veszti el csak úgy a szaglását, főleg nem egyik pillanatról a másikra. Ezt a Coldastopot viszont mindenkinek ajánlom aki orrcseppezik, mert kicsit drága, viszont nagyon jót tesz a nyálkahártyának. Van benne E és A vitamin narancsos az illata és állítólag regenerálja a nyálkahártyát.

26. 39dbe380da (válaszként erre: 22. - Vekvik)
2013. okt. 2. 09:10
A receptre kapható orrcseppek, amiket allergiára, egyéb bajokra írnak fel általában más elven működnek és hozzászokást sem okoznak, bár bizos vannak egyéb mellékhatásaik. A problémát a recept nélküli szerek jelentik.
25. kukucz
2013. okt. 2. 09:07
Sziasztok.A férjem majd tíz évig orrcseppezett.Nem tudtam rávenni,hogy nézesse meg orvossal.Aztán egyszer csak sikerült.Az orvos megműtötte(tíz perces beavatkozás,érzéstelenítéssel),két napig tampon volt az orrában.Egyáltalán nem fájt neki.Nagyon meglepően gyorsan rendbe jött.Azt mondta,ha tudta volna hogy csak ennyi kell,és leszokik,hamarabb belement volna a műtétbe.Csak egy kis porcot vettek ki neki és minden ok. lett.
24. 39dbe380da (válaszként erre: 19. - Vekvik)
2013. okt. 2. 09:01

Ha 10 15 éve folyamatosan orrcseppezel recept nélkül kapható szerekkel, akkor orvosi segítséggel szerintem lehetetlen a leszokás. Volt ilyen barátnőm, neki műtéti megoldást javasoltak.


Azonnal próbáld meg letenni és ha pár hét, nap alatt nem rendeződik menj vissza az orvoshoz.

Montad a fül orr gégésznek, hogy évek óta nyomatod az orcseppet?

2013. okt. 2. 08:57

Én is használtam orrcseppet a náthás betegségeimnél és szinte mindig kialakult a függőség. Nem kell hosszú idő 10 nap után simán kialakul. Nem véletlenül van ráírva, hogy max 1 hétig.

Nincs más megoldás. Le kell tenni. Pár nap borzasztó, állandóan úgy érzed mindjárt megfulladsz, de ki kell bírni.

Próbálkozhatsz azzal is, hogy csak az egyik orrlukadba teszel és azon keresztül lélegzel míg a másik orrlukad pár nap alatt rendeződik és alkalmas lesz levegővételre, aztán elhagyod a másiknál is.

Amikor teljesen tiszta az orrod azért érzed úgy, hogy el van dugulva, mert annyira meg van dagadva a nyálkahártya, hogy ténylegesen elzárja az utat.


Nincs más megoldás, le kell tenni.

22. vekvik (válaszként erre: 21. - Eandi78)
2013. okt. 2. 07:43
nem fáj, inkább csak feszül. Első 2 nap lüktetett, meg minden orrfújásnál bedugult a fülem is. Engem az ijeszt meg legjobban mikor teljesen tiszta az orrom és úgy se érzek... tegnap nem mondta a fül orr gégész hogy nincs nyálkahártyám, vagy hogy nagyon rossz állapotban lenne. A papíron annyi volt, hogy kp vérbő orrnyálkahártya, gondolom ez valami gyulladás
21. eandi78 (válaszként erre: 19. - Vekvik)
2013. okt. 2. 06:57

Korábban többször is volt olyan náthám, hogy nem éreztem szagokat, sokszor több, mint 1 hétig tartott. Tényleg kellemetlen volt. Attól soha nem féltem, hogy elvesztem a szaglásom, mert volt rosszabb. Gyakran húzódott rá a gégémre és annyira berekedtem, hogy pár napig nem volt hangom. Attól azért féltem, még felnőttként is.

Állandó orrcseppet viszont el kellene felejteni. Ha vírus antibiotikum nem ér semmit. Arcod vagy homlokod nem fáj, ha előrehajolsz?

20. 10846c73f8 (válaszként erre: 19. - Vekvik)
2013. okt. 1. 22:54
Erre a visszanő dologra azért ne köss fogadást. Nálam más miatt sérült a nyálkahártya és nem nő vissza, főleg nem teljesen ... és főleg nem lesz olyan sohasem, amilyen eredetileg volt, még "jó" állapotában.
19. vekvik
2013. okt. 1. 22:22
Nekem orrsövény ferdülésem van. És még mindig nem érzek szagokat ízeket 5. napja. Bár van hogy vissza jön egy rövid időre de újra el is megy a szaglásom. Akkor is ha teljesen tiszta az orrom :( Voltam ma fül orr gégészeten és azt mondta a doki hogy ez vírus. Felírt valami gyógyszertári orrcseppet, de csak holnapra lesz kész. Más nincs. Az antibiotikum se hat. Én legalább 10-15 éve folyamat orr cseppezek :( Van már hogy vérzik is mikor kifújom. Régebben egy fül orr gégész ijesztgetett azzal hogy véglegesen elveszthetem a szaglásom mert hogy a nyálkahártya ha tönkre megy nem javul meg. De olvasom itt hogy van akinek vissza nőtt. Akkor nem tudom miért mondták ezt nekem, viszont elég borzasztó ez az illatalanság :(:(:( Enni se nagyon eszek, mert így nem kívánok semmit. :(
18. eandi78 (válaszként erre: 17. - 10846c73f8)
2013. okt. 1. 20:25

Jó gégészem van:) Műtétet abban az esetben javasolnak, ha az orrspray nem használ. Annyira nem is ragaszkodnék a műtéthez jelen helyzetben. Ha orrsövény problémám lenne azt se műtetném ha nem muszáj.

Örülök, hogy "csak" ennyi egészségügyi problémám van és nem vérnyomáscsökkentőt, koleszteringyógyszert, savlekötőt, cukorgyógyszert stb. kell szednem. Migrénem sincs. Sokszor nálam fiatalabbak szednek az előbbiekre gyógyszert:(

17. 10846c73f8 (válaszként erre: 16. - Eandi78)
2013. okt. 1. 19:21

Részemről én pont nem azt mondtam, hogy tönkretenné a nyálkahártyád. Csak azt mondtam, ha simán csak vizet csöpögtetnél, akkor is meglenne a kényelmi funkciója a szervezetnek.


Egyébként ha ilyen jellegű bajaid vannak, akkor egyáltalán nem ez lenne a megoldás, hanem keresni kéne egy rendes füll-orr-gégészt, hogy rakja rendbe a dolgaid. Pl a belső orrkagyló kisebbítés-nagyítást ambulánsan, RF-el megtudják műteni és nem különösebben fájdalmas, vagy okoz kellemetlenséget (altatást, szikés vágást, varratot nem igényel). A javulás meg általában azonnali.

16. eandi78 (válaszként erre: 15. - 10846c73f8)
2013. okt. 1. 18:47

Több éve használom és semmi baja a nyálkahártyának. Csak a nyári hónapokban tartok szünetet.

Tisztában vagyok vele, hogy minden gyógyszer árt, de össze se lehet hasonlítani a vény nélküli pár napig használható cseppekkel.

Lehet, hogy van ennek is mellékhatása, de enélkül annyira duzzadt az orrkagylóm, hogy szinte állandó arcüreggyulladásom van. Az évi 3-4 antibiotikum kúra biztos jobb lenne:)

Amúgy meg tudok szájon át is levegőt venni, de attól még mindig ott tartok, hogy nem szellőzik az arcüregem.

15. 10846c73f8 (válaszként erre: 14. - Eandi78)
2013. okt. 1. 17:42

Olyan nincs, amelyik ne ártana, főleg ha egész évben használják.


Már csak azért is, mert esetleg "leszoktatná" a nyálkahártyádat arról, hogy nedvesítse önmagát mikor szükségszerű lenne, hisz megszokta, hogy majd jön a külső "segítség". A szervezet nem hülye, feleslegesen nem strapálja magát és hamar elkényelmesedik.


Egyébként nem én találtam ezt ki, hanem egy x évtizede praktizáló füll-orr-gégész mondta nekem is. Számomra elfogadható indoklás volt.

14. eandi78 (válaszként erre: 12. - Vekvik)
2013. okt. 1. 17:34

Ha ennyire náthás vagy használj nyugodtan orrcseppet. Pár napig lehet használni. Vagy szedj olyan tablettát amiben van olyan hatóanyag, ami csökkenti az orrdugulást (pl. zyrtec-d).

Az allergiára adnak olyan orrspray-t (pl. nasonex), amit egész évben lehet használni és nem teszi tönkre a nyálkahártyát. Erős náthánál viszont semmit nem ér.

13. grizus
2013. okt. 1. 06:24
Én is állandóan orrcseppeztem, aztán egy patikában jól rámijesztettek. Már szinte nem volt orrnyálkahártyám. Egyből leraktam és többet nem kellett, csak ha tényleg bedugult. A nyálkahártya meg visszanőtt.
12. vekvik
2013. szept. 30. 19:55

Sziasztok!

Nem tudom van e itt még valaki... látom régen írtatok. Sajnos és is nagyon régóta orr cseppezek :(

Mindig azzal riogatnak a gégészeten hogy el fogom veszíteni a szaglásom... Na most 3 napja elég beteg vagyok :( És főleg az egész az orromra megy. 3 napja szagokat és ízeket se érzek és elmondhatom, hogy borzalmas :( A házi orvos azt mondta vissza fog jönni a szaglásom... hát remélem, mert ez elég őrjítő :( 3 napja nem is cseppentettem, csak Coldastopot, ami regenerálja a nyálkahártyát. Nem szabad rá szokni :((( Nekem is az allergia miatt kellett olyan sokat, mert voltak éjjelek mikor azt hittem megfulladok :(((

11. Anatita81 (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2010. nov. 22. 09:28
Respir Activ a neve a tapasznak, azóta már itthon is kapható!
10. Anatita81 (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2010. nov. 22. 09:23
Lehet, hogy te vagy a szerencsés kivétel. :)
9. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Anatita81)
2010. nov. 22. 09:22
Hát, nekem egyik terhességem alatt sem volt olyan fokú a nyálkahártyáim vérbősége ..... ez szerintem annyira nem gyakori ..... de tévedhetek is .... :o))
8. Anatita81 (válaszként erre: 6. - Zizisicc)
2010. nov. 22. 09:20
A nyálkahártyák vérbősége miatt.
2010. nov. 22. 09:19

Szia, mi a férjemmel mindketten függők voltunk.

Akkor szoktam le, mikor először várandós lettem. Nagyon súlyos mellékhatásai lehetnek (magas vérnyomás, stb...), nem szabad használni!

A babáért ennél többet is megtettem volna.

Kaptam tapaszt, ami kitágítja az orrnyílásokat, az valamennyit segített!

6. Zizisicc (válaszként erre: 2. - Gne2)
2010. nov. 22. 09:09
Miért is?
2010. nov. 22. 09:08
Meditálhatsz ülve,fekve a kezedet helyezd a kezedbe figyeld a levegőútját ahogy beszívod és kiengeded,ettől a gondolataid el laposodnak ne is gondolj semmire a többit meglátod először a tudat szabadul meg olyantól amit nehéz elviselned,napi félóra csendes idő,magadra figyelsz ennyit a test is megérdemel.
2010. nov. 22. 09:01
Van olyan krém ami mentolos patikában kapható bab nagyságút kell az orrba tenni a dugulás ellen.Nekem az orvos írta ki egyszer.Ha leakarsz szokni egy szokásról meditálj érezd azt milyen jól veszed a levegőt.
2010. nov. 22. 08:59
és akkor ne aludjak? az a babának sem jo. idáig semmi bajom sem volt. máshol én is olvastam a terhességi orrdugulásrol. egy hete elkapott az influenza kaptam antibiotikumot is mert ráment aa tüdömre is. akkor használtam orrcsepppet de tovább nem akarok ..szegény orrocskám..
2. gne2
2010. nov. 22. 08:57
Terhességnél természetes az orrdugulás.
2010. nov. 22. 08:52

sziasztok. néha csak orrcsepptől kapok levegőt. volt már igy pár éve. de most megint. 26 hetes vagyok és nem akarok ezen élni.

hallottatok már az orrcseppfűggéstol?

valakinek sikerult leszokni rola? ha igen hogyan mivel?

igen tudom tengervizes sooldat...

de az csak nedvesit. a duzzadt nyálkahárnyát nem viszi le.

a párom 15 éve folyamatosan használ orrcseppet és szerintem már azért nem kap levegot. tegnap se eladutam semmit. mert elhatároztam hogy leszokom rola és ülve nem dugul be csak ha fekszem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook