Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Létezik, hogy az Alocassia nevű virág a levegőt is mérgezi?Hálószobába ne rakjam? Egy ideje nem vagyok jól, lehet hogy emiatt? fórum

Létezik, hogy az Alocassia nevű virág a levegőt is mérgezi?Hálószobába ne rakjam? Egy ideje nem vagyok jól, lehet hogy emiatt? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 24. 07:31

Sziasztok.

Mindenkinek köszönöm a választ,Panna33,neked főleg,amiért jobbulást kívántál,lehet hogy nem is tudjátok néhányan,hogy milyen jól esik amikor törődnek az ember lányával,meg osztják vele gondolataikat,segítenek ,ha tudnak.

A virágomat száműztem a hálószobából,amúgy légúti betegségben szenvedek,de szerencsére nem vészes,a doki szerint egy hét alatt rendbe jövök, de most még nagyon köhögök.szóval,még egyszer köszi mindenkinek!

2010. nov. 22. 09:51

Élettani hatások

A növény tejnedve erősen mérgező. Szárának és levelének nedve éles-hegyes kálcium kristályokat és egy fehérjelebontó enzimet tartalmaz. Bőrre kerülve irritációt okozhat, rosszabb esetben pedig dermatitis-t vagyis bőrgyulladást. Ez viszketéssel, erős fájdalommal jár. Ha bőrünket éri, a lehető leghamarabb bő vizzel le kell öblíteni. Elfogyasztva irritálja a nyálkahártyát, feldagadhat tőle a torok, ami légzésbénuláshoz vezethet. Ilyen esetben azonnal orvoshoz kell fordulni.

2010. nov. 22. 09:49

Szerintem megenni nem kell, de nem hiszem, hogy "amúgy" mérgező lenne.

Keresd meg az okot, pl.orvos segítségével. Jobbulást!

2010. nov. 22. 08:05
Az Alocasia-nak csak a tejnedve mérgező, és az is "csak" ekcémát okoz! Én így tudom, szóval nem hiszem, hogy ettől lennél rosszul!!! Jobbulást!
5. access (válaszként erre: 3. - Martamay)
2010. nov. 22. 08:04
Pedig létezik ilyen növény.
2010. nov. 22. 08:03

Az Alokázia (Alocasia) a kontyvirágfélék (Araceae) családjába tartozó évelő, virágzó növény. Szép levelei és érdekes virága egyedivé teszi hazai virágaink között. Mivel gumós növény, ha a levelei valami miatt leszáradnának, nem kell aggódni, mert újra kihajt. Tudj meg mindent az alokázia gondozásáról, hogy egyediségével új színt vigyen a te otthonodba is!


Az Alocasia jellemzői


* Növényfajta: Évelő

* Leírás: A legtöbb fajta szár nélküli vagy rövid-szárú növény, levelei ék- vagy pajzs alakúak. Levelei ˝elefánt fülre˝ emlékeztetnek és elérhetik a 60-90 cm magasságot. Különös virágzata buzogány formájú, amit körbevesz a buroklevél.

* Származási hely: Fülöp-szigetek, Kelet-India

* Környezet: Alkalmas házban vagy üvegházban való tartásra

* Lombozat: Van

* Virágzat: Virágai jelentéktelenek

* Illat:Nincs

* Gondozás: Különleges gondozást igényel

* Hőmérséklet: 16-29°C

* Páratartalom: Magas páratartalom

* Fényigény: A déli/keleti/nyugati irányból jövő közvetett napfény a legmegfelelőbb számára

* Vízigény: Tartsd a talajt egyenletesen nedvesen, ha esővizet használsz, vigyázz, mert az savas lehet. Használj langyos vizet.



Milyen talajt szeret az alokázia?


Jó minőségű általános virágföldet (olyan talajt, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) használj. Vizsgáld meg a vett talajt, hogy megfelelően levegőztetett-e és tegyél hozzá homokot, perlitet vagy tőzeget, ha túl tömörnek tűnik. Hagyd, hogy a növény megszokja az új földet, mielőtt elkezded újra táp-oldatozni. Ha te szeretnéd összekeverni a talajt vegyél: egy adag kerti földet, egy adag durva homokot vagy perlitet, egy adag nedves tőzeget vagy humuszt, a keveréket hintsd be egy kevés mésszel. Mindig lyukas aljú cserepet használj.

Az alokázia (Alocasia) tápigénye


Tavasztól őszig kéthetente táp-oldatozd. Egy másik megoldás a sűrű, lassan oldódó tápoldat lenne, amelyet évente egyszer, kora tavasszal kell használni.


Károsíthatja a takácsatka és a pajzstetvek. Mindig ellenőrizd le az új növényeket, mielőtt beviszed a házaba vagy az üvegházba. Rizómák szétosztásával szaporítható tavasszal.Miután szétosztottad a rizómákat ültesd el a talajkeverékébe.


Kertészeti tanácsok és gondozás


Itt ez nagyon fontos !!!!!!

A növény mérgező, ezért, ha csak lehetséges, tartsd távol a gyermekektől is. Tehát nem javasolt bent szobában !!! Időnként öntözd meg langyos vízzel (a víz mészmentes legyen, hogy megelőzd a levél penészesedést) és ültesd át, ha szükséges. Tegyél a cserépbe kavicsot vagy durva homokot, hogy megtartsd a vizet és növeld a páratartalmat. Ha lehetséges nyáron tartsd kint a szabadban, lehetőleg közvetett napfény érje.

3. martamay (válaszként erre: 1. - Neeraja)
2010. nov. 22. 08:02
nem hallottam meg ilyesmirol, de mostmar kivancsi vagyok.. levegot mergezo szobanoveny?!?!
2010. nov. 22. 07:46
Lehet,én egyáltalán nem teszek virágot a hálószobába.Nyitott ablak éjszakára.
2010. nov. 22. 07:44
Létezik hogy az Alocassia nevű virág, a levegőt is mérgezi,?Hálószobába ne rakjam? Egy ideje nem vagyok jól, lehet hogy emiatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook