Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan lehet tudni, hogy megszokás vagy szeretet? fórum

Honnan lehet tudni, hogy megszokás vagy szeretet? (beszélgetős fórum)


1 2
45. zzmm (válaszként erre: 42. - Winny)
2010. nov. 22. 10:47

Hát ne tudom..


Az biztos, ha én tudom, hogy hibáztam egy kapcsolatban és belátom, hogy mit rontottam el, mivel taszítottam el őt magamtól, akkor nem lennék büszke.. Belátnám, megkeresném, beszélnék vele.. és megpróbálnám én helyre hozni. De csak ha tényleg akarom őt, és ha van értelme.. ha nem épp ő az, aki kihozza belőlem a rossz tulajdonságokat. Mert akkor nem passzolunk össze. Nem lehet állandó veszekedésben élni, ez tény..

44. Talian35 (válaszként erre: 41. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 17:53

A jó terapeuta első körben azt fogja kérdezni, hogy mit szeretnél :-)


Ki kell tűznötök a célt, hogy miért szeretnétek harcolni, segitséget kérni. Nem ők fogják helyetted eldönteni, hogy mit kéne tenned!

43. Talian35 (válaszként erre: 26. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 17:45
Első körben Neked kell akarnod!
42. winny (válaszként erre: 11. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 17:33
Elhiszem,hogy rossz nélküle de legyen büszkeséged!Várd meg,hogy Ő hívjon.
2010. nov. 21. 17:19

Most épp biztos vagyok benne, hogy rendbe akarom hozni, és borzalmasan hiányzik! Csak azt nem tudom, hogy ő akarja-e eléggé. Talán a terápián kiderül.


Azért köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

2010. nov. 21. 16:54
Ez az, hogy nem tudom, van-e még esélye a kapcslatnak. Nem tudom, hogy szeretem-e még vagy csak ragaszkodom hozzá.
39. zzmm (válaszként erre: 37. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:51

Komolyra fordítva a szót..

Ha úgy érzed, hogy van esélye még a kapcsolatnak, és ő sem szakadt még el tőled teljesen, akkor mérd fel, hogy mitől lehetett ez a sok vita (ami tényleg megöli a kapcsolatot) és hogy ezt ki lehet-e küszöbölni.. Ha igen, vállald fel, hogy még szereted, és Te látsz közös jövőd.. Beszélgess Vele erről, ne legyél büszke, hogy Te keresed meg.. És meglátod, hogy reagál.. Meglátod, hogy van-e közös nevező.. Ha igen, még egy próbát megér.. :)

38. zzmm
2010. nov. 21. 16:49

Úgy gondolom, hogy a megszokást lehet ezekkel megelőzni..


Akkor meg a feszült helyzetben nem veszekedni kell, hanem szeretkezni :D hogy ott robbanjon a bomba.. :)

37. b4c2d9392f (válaszként erre: 36. - Zzmm)
2010. nov. 21. 16:47
A szexxel minden rendben volt
36. zzmm (válaszként erre: 34. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:45
fel lehet dobni a kapcsolatot erotikus játékokkal is :) fantáziák átvezetésével a midennapokba :D
35. b73e24f31f (válaszként erre: 34. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:42
Igyatok pálinkát a haverokkal kevesebbet kell meginni, hogy érjen valamit így olcsóbb is :)
34. b4c2d9392f (válaszként erre: 31. - Geranna7)
2010. nov. 21. 16:35
Hát az az, hogy arra sem telik, de tudod milyen a függőség, arra előteremti az ember. De ha már minden ingyen programot (társas, kirándulás, séta, főzés) unalomig űztünk, tényleg jó lenn elmenni egy moziba, egy hétvégére vidékre, egy színházba, vagy csak sörözni a barátokkal...
33. zzmm (válaszként erre: 29. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:35

a gyújtópontokat meg meg kell beszélni, még a felrobbanás előtt ))

Nálunk ez hatni szokott. Jól meg tudjuk beszélni a problémákat, jól fogadjuk is és kezelni is tudjuk. A lényeg itt is az őszinteség..

32. zzmm (válaszként erre: 28. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:33

Mindenhol van hullámvölgy.. Bár nálunk én nem így fogalmaznék.. Van, hogy nem lángolnak annyira az érzelmek.. :)


Ha úgy érzed, hogy több van még bennetek, hogy ezeket az aprónak tűnő veszekedéseket le lehet és le is tudjátok küzdeni, akkor meg mutasd ki mit érzel. Hisz Te sem vagy közömbös. Vállald fel az érzéseid, és próbáld meg rendezni..

És a veszekedéseket meg felejtsd el, nem éri meg.. Mindenkinek van hibája, rossz szokása, de el kell tudni fogadni a másikat és azzal együtt szeretni..

31. geranna7 (válaszként erre: 20. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:31

Ha arra telik ...csak nem vagy szegény..

Hülyeség visszaszoknod!!

30. b73e24f31f (válaszként erre: 29. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:28
Így már inkább érthető, gyanús volt azért, hogy nem csak apróságok vannak a háttérben!
29. b4c2d9392f (válaszként erre: 27. - B73e24f31f)
2010. nov. 21. 16:26
Apróságok robbantják ki, de szerintem mélyebb tüskék, csalódások vannak ezek mögött. Nem arról van szó, hogy idegesít a másik jelenléte, de olyan sok már a gyújtópont, hogy mindenre robbanunk.
28. b4c2d9392f (válaszként erre: 24. - Zzmm)
2010. nov. 21. 16:25
Persze, de mindenhol van hullámvölgy. Ha nektek nincs, az nagyon jó, és őrizzétek meg nagyon egymást, de én ennél sokkal menthetetlenebb, felületesebb kapcsolatokban látom az ismerőseimet, mint amiben mi vagyunk. Amikor épp nem veszekszünk, összebújunk, összetartozunk nagyon. Egy nappal előtte még olyan aranyos sms- t írt, működik a szex is, mi még mindig kiskifli, nagykifliben alszunk, és most is hiányzunk egymásnak. Biztos el kell ezt dobni, mert nehéz az élet?
27. b73e24f31f (válaszként erre: 7. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 16:23
Apróságokon nem szabad ennyire összeveszni!!! Úgy, hogy szakítsatok, hát ér annyit? Ért annyit, hogy most szétmenjetek? Azt még el tudom képzelni, hogy régi sérelmek, bűnök (és nem a wc deszka) megmérgezik a kapcsolatot és mindig feljönne és szakítás békülés lenne, de hogy apróságokon ilyen "vérre menően"?!!! Nem szabad!!!
26. b4c2d9392f (válaszként erre: 21. - Talian35)
2010. nov. 21. 16:22
Én már kipróbálnék mindent, de nem tudom, hogy ő eléggé akarja-e:(
25. zzmm
2010. nov. 21. 15:56

Mi 3 éve vagyunk együtt a párommal, talán kétszer veszekedtünk apróságokon. Nem mondom, hogy sosem volt még problémánk, de azokat meg lehet beszélni.

A veszekedést, az egymás piszkálását, a durva hangnemet nem tűrném attól, akivel együtt élek, akit szeretek és én sem tenném vele. Mert hol marad a tisztelet, a másik megbecsülése..? Ezek alap dolgok egy kapcsolatban. Annyi hülye ember van a munkahelyünkön, a buszon, az ismerősök között..

Otthon legalább jó hangulat, megértés, kedvesség, odafigyelés és kényeztetés várjon.. És a páromat is :)

24. zzmm
2010. nov. 21. 15:51

Szerintem ha egymás idegeire mentek, minden apróságokon veszekedtek, akkor annak a kapcsolatnak semmi értelme..

Felszabadultnak, boldognak, elégedettnek kéne magad érezni.

23. kismarcsi (válaszként erre: 12. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 15:45

pl.ha arra a kérdére hogy mi újság?mi történt ma?

a válasz:SEMMI különös.

22. Talian35 (válaszként erre: 20. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 15:44

Az nem jó, dobd el :-) Legyél erős. Minden körülmény van valamiért, amiből tanulhatunk de tovább kell lépni, nem szabad hátranézni! Koncentrálj a jó tulajdonságaira, és ne hagyd, hogy a negativumok kerüljenek előtérbe.

És hidd el, minden emberrel akivel együtt élünk, lesznek előbb utóbb problémák. Tökéletes társ nincsen. El kell fogadni a másikat a hibáival együtt. Ma azt mondom, teljesen mindegy, hogy kivel él együtt az ember, egyszer sikitófrászt kap bármelyiktől :-D

21. Talian35 (válaszként erre: 19. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 15:41

A pénz hiánya még sztem nem vezet automatikusan a szociális kapcsolatok beszűküléséhez. Nálunk is voltak nehezebb időszakok de azért meghivtunk mindig valakiket és viszont. Nem feltétlenül csak étterembe vagy szórakozóhelyre (vagy egyáltalán olyan helyre) kell menni társasággal, ami pénzbe kerül.

Te Tőle várod a változást, holott először tényleg Neked kéne változni - és mielőtt egy Neked nem tetsző mondására válaszolnál, vegyél nagy levegőt és számolj el húsztól visszafele (az nagyobb koncentrálást igényel :-D ). Csak legalább próbáld ki :-) Olvassatok, társasozzatok, főzzetek közösen, azért sztem pénz nélkül is lehet találni valamit...menjetek el sétálni, kiránduljatok, ezeregy dolog van, amihez nem kell pénz!

2010. nov. 21. 15:33
Most kezdek rájönni, hogy mennyire összeesküdtek a körülmények is ellenünk. A cigiről leszoktunk, ezért nem jártunk semmilyen csábító helyre, most meg már nincs pénzük elmenni sehova. Persze a cigire visszaszoktam azonnal, ahogy szakítottunk:(
19. b4c2d9392f (válaszként erre: 17. - Talian35)
2010. nov. 21. 15:29

Hát igen, az jó lenne. De mindig csak olyankor viselkedünk türelmesen egymással, amikor rezeg a léc, amikor félő,hogy elveszítjük a másikat. Aztán amikor nyeregben vagyunk, megint elkényelmesedünk, megint nem türtőztetjük magunkat. Ilyenkor mindig úgy gondolom, hogy tudnék változni, aztán médsem megy, mert csalódok, hogy ő nem úgy reagál, ahogyan kéne, és elvesztem a türelmem.

A fő probléma az, hogy nincs pénzünk, és ezért teljesen beszűköltek a szociális kapcsolataink, meg az egymással töltött idő is kiüresedett. nincs közös program, amire örömmel lehetne visszagondolni, csak a problémák. A saját életünkkel vagyunk mindketten teljesen elégedetlenek, és úgy érezzük néha, hogy csak magunkra kellene figyelni, magunkat gatyába rázni, és ez talán nem megy együtt.

18. Talian35 (válaszként erre: 15. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 15:20
De mi az alapvető probléma???
17. Talian35 (válaszként erre: 14. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 15:20
De, működik :-) Nálunk is csak én akartam változást, de ahhoz nekem kellett változnom. :-) És utána Ő is változik, anélkül, hogy észrevennéd. Próbáld a jót látni benne, nagy levegőt venni, ha mérges vagy és ne a megszokott módon reagálni - bejön, hidd el :-)
16. Talian35 (válaszként erre: 12. - B4c2d9392f)
2010. nov. 21. 15:18
Szerintem elég nehéz elkülöniteni a két érzést. Én tök jól elvagyok egyedül is, nekem hiányzik például, szeretnék többször magamban lenni - ez két gyerek és férj mellett persze lehetetlen :-D Sztem én nem vagyok társfüggő sem, mindig találok valamit amivel el tudom foglalni magam....nincsenek barátaid, akivel el tudnál menni ide-oda, kicsit kikapcsolódni, és akkor sztem ráérzel, hogy szereted-e valójában vagy csak megszokás volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook