Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
2014. dec. 10. 05:22

"Ki-ki saját segítője. Jobb segítő ki lenne más? Saját magát fegyelmezze, így segít legjobban magán."


/Buddha/

2014. dec. 7. 01:05

"Midőn a világra jöttem, lényem csupa öröm és szeretet volt. Akkor még tudtam, ki vagyok valójában, tisztában voltam igazi küldetésemmel, a világ közepének éreztem magam. Akkor még volt bátorságom kimondani, amit gondoltam, és nyíltan kimutatni érzelmeimet. Akkor még volt bátorságom, hogy "önmagam" legyek. Ez és csakis ez az igazság, a valóság, minden más csupán fölvett szerep."


/Kurt Tepperwein/

2014. dec. 3. 23:33

"A panaszkodás mindig az éppen létező el nem fogadása."


/Eckhart Tolle/

2014. nov. 30. 23:52

"Isten házának ajtaja mindig nyitva áll."


/Perzsa bölcsesség/

2014. nov. 30. 23:20

"Kérjetek, és adatik nektek, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek. Mert aki kér, mind kap, aki keres, talál, és aki zörget, annak megnyittatik."


/Máté evangéliuma 7:7/

2014. nov. 22. 23:56

"Az őszi időszak, amikor is a lélek újra visszatér önmagába, újfajta figyelmeztetést von maga után a világ és az én luciferi elkülönülése előtt. A lélek tudatára ébred annak, hogy a világnak éppen annyira szüksége van őrá, mint neki a világra."


/Rudolf Steiner/

2014. nov. 14. 02:12

"Rózsakereszt Krisztián alkímiai menyegzőjének – amely hét napot, egy hétfokú beavatási folyamatot ír le –, van egy része, amelyben az emberek egy hatalmas teremben, tömlöcben sínylődnek, ledobnak számukra hétszer egy kötelet, aki rácsimpaszkodik, és felmászik rajta, az megszabadul. Ez egy szimbólum, amelyben a lent sínylődő tömeg a bukott emberiség, a ledobott kötél pedig a megváltás lehetősége. Ha valaki ezt a megszabadító kötelet igénybe veszi, és elkezd rajta fölfelé mászni, ez erőfeszítésbe kerül, viszont azt az örömöt, hogy megszabadulhat az addigi állapotából, nem szabadna, hogy elnyomja a kötélmászás nehézsége. A helyes hozzáállás a szellemi úton járáshoz az örömteliség, nem szabadna, hogy a különféle nehézségek, amelyek az út természetes velejárói, elnyomják ezt az örömérzetet."


/Váradi Tibor/

2014. okt. 27. 02:11

"Akiből az egész világ fakadt,

Akihez majd ismét visszatér,

Akiben támaszra talál,

A mindent tudó Ős-Énből árad

minden kinyilatkoztatás."


/Rudolf Steiner/

2014. okt. 27. 01:58

"Egy másik világ küldött engem,

Hogy milyen volt,

Már nem tudom.

De tört sejtése visszafénylik

Színek nélküli fátyolon.

S ahogy a Föld

Sok látomásán

Régi hazám nyit néha rést,

Onnan túlról majd visszasejtem

Az örömet, s a szenvedést."


/Weöres Sándor/

2014. okt. 27. 01:54

"Fénylőbb, mint a Nap

Tisztább, mint a hó

Finomabb, mint az éter

Az Én

A Szellem a szívemben.

Ez az önmagam vagyok én,

Én vagyok ez az önmagam."


/Rudolf Steiner/

2014. okt. 27. 01:51

"Csíráznak a lélek kívánságai.

Növekednek az akarat tettei.

Megérnek az élet gyümölcsei.


Én érzem saját sorsomat,

Sorsom megtalál engem.

Én érzem saját csillagomat,

Csillagom megtalál engem.

Én érzem saját céljaimat,

Céljaim megtalálnak engem.

A lelkem és a világ úgyis egy.


Körülöttem az élet világosabbá válik.

Számomra az élet nehezebb lesz.

Énbennem az élet gazdagságot hoz."


/Rudolf Steiner/

2014. okt. 27. 01:45

"Nagy örömöt érzek, ahogy az ősszel együtt felébred a szellem: és a tél bensőmben felébreszti a lélek nyarát."


/Rudolf Steiner/

2014. okt. 21. 22:14

"Lehetséges, hogy a fák jobban megszólítanak, mint a virágok, és hiába próbáljuk meglátni kertünk tündéreit, de nem is ez a lényeg. A természettel való bármiféle kapcsolat isteni kinyilatkoztatás, amely önmagunkhoz vezet. A természet az Atya-Anya-Isten élő temploma, és ezt ne felejtsük."


/Ulrike Hinrichs/

2014. okt. 16. 02:27

"Amit a hernyó a világ végének, tekint, azt a mester pillangónak nevezi."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:26

"Nem számít, tudok -e szót érteni másokkal vagy sem. Ezt az egész létidőt azért választottam, hogy bárkivel megosszam a tudásomat arról, milyen is a világ szerkezete, és választhattam volna azért is, hogy egyetlen hangot se szóljak. A Létnek nincsen szüksége ahhoz rám, hogy közölhesse, hogyan is működik."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:24

"Ne légy szomorú, ha búcsúzni kell. Búcsúra szükség van az új találkozáshoz. S az új találkozás, bár percek vagy életek múlnak el közben, barátok számára bizonyosság."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:22

"Aki csak számított ezen a világon, aki valaha is boldog volt itt, aki csak valamit is adott ennek a világnak, az mind istenien önző lélek volt, mind úgy élt, ahogyan a saját jól felfogott érdeke diktálta. Mindegyikük, kivétel nélkül."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:21

"Mi itt az élet egészének csupán parányi kis foltján kuporgunk, és ez az apró kis folt is csak látszat. Egyensúlyban van minden, senki sem szenved, senki sem hal meg anélkül, hogy maga is ne járulna hozzá. Senki sem tesz olyat, amit maga is ne akarna. Sem jóság, sem gonoszság nem létezik, csupán az számít, mi az, ami boldoggá vagy boldogtalanná tesz bennünket."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:20

"Íme próbája annak hogy földi küldetésed véget ért -e már: Ha élsz: még nem."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:19

"Még akkor is, ha változtatunk a szövegen, mondjuk így: Tedd azt felebarátodnak, amit ők kívánnak maguknak, akkor sem tudhatjuk, ki mit kívánna magának, csupáncsak azt, hogy mit kívánnánk mi saját magunknak. Amit a Sza bály mondani akar, és ami által becsületesen alkalmazhatjuk, az így hangzik: Tedd azt felebarátodnak, amit őszinte szívedből te tenni szeretnél neki."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:16

"Az igazságnak, melyet kimondasz, múltja s jövője sincs. Létezik, s nincs is több dolga ennél."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:16

"Ahol a gondolataid, ott találhatók a tapasztalataid. Ahogyan gondolkozik, olyan az

ember."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:15

"Minden ember, minden apró mozzanat életedbe úgy került, hogy magad vontad oda. Az pedig, hogy most mit kezdesz velük, rajtad áll."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:14

"Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:13

"Az eredendő bűn: korlátozni a Létezőt. Ne tedd."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:12

"Nem kél olyan vágy benned, melyhez ne kelne erő is benned valóra váltani. Meglehet, hogy azért meg kell dolgoznod érte."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:10

"A Létnek tudomása sincs a mi illúzióinkról meg játékainkról. A Lét csak önmagáról tud, ő tökéletes és befejezett, hasonlatosan önmagához, ilyeneknek tud bennünket is."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:09

"Bizonygasd saját korlátaidat, s bizony, szert teszel rájuk."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:08

"Olyan gond nincs, amely ne hozna kezében ajándékokat neked. A gondokat azért keresed, mert szükséged van ajándékaikra."


/Richard Bach/

2014. okt. 16. 02:07

"Szabadságodban áll meggondolnod magad. Választhatsz másik jövőt, vagy másik múltat."


/Richard Bach/

❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook