Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
2015. jan. 16. 22:29

"Az elfogadás kiemelkedő szerepet tölt be az egészséges önértékelés szempontjából. Ez a magunk, a mások, az élet és az élet eddigi eseményeinek elfogadását hordozza magában."


/Kurt Tepperwein/

2015. jan. 16. 22:28

"Minden, ami a felnőtt én számára fontos volt (elismerés, tulajdon, siker stb.), az a spirituális én szemében jelentéktelen. Az előbbi csak cselekedni és birtokolni akar, ez utóbbi azonban csak létezni. Létezni, méghozzá hitelesen és őszintén, és a látszat helyett a valóságot választja. A spirituális én számára már nem fontos, szeretik -e, csak az számít, hogy ő szerethessen."


/Kurt Tepperwein/

2015. jan. 16. 22:26

"Nem kell mindent és mindenkit szeretnünk, és azzal áltatni magunkat, hogy mi mindenkivel jól kijövünk. Ebbe a csapdába a legtöbb "pozitívan gondolkodó" beleesik. Már az is elég, ha megváltoztatjuk az életünket, és olyan emberek társaságát keressük, akik jelentenek valamit a számunkra. Ezzel nemcsak felvállaljuk a felelősséget, de rengeteg energiát is megtakaríthatunk. Bőven elég, ha csak megértjük és elfogadjuk azokat az embereket, akiket idegennek érzünk, és akik más utat járnak, mint mi."


/Kurt Tepperwein/

2015. jan. 12. 23:23

"Belső békénk határtalan. Mint a végtelen égbolt, mindent magába ölel."


/Sri Chinmoy/

2015. jan. 12. 00:16

"Pedig ismerni jól az embert, ez volna a valódi önismeret."


/William Shakespeare - Hamlet/

2015. jan. 4. 23:26

"A tiszta öröm forrása a Szellem."


/Váradi Tibor/

2015. jan. 4. 23:22

"Azért nem képes az ember tiszta örömöt folyamatosan átélni, mert saját valódi ÉN-magával nincs kapcsolatban, és ez főleg az egoizmusa miatt van."


/Váradi Tibor/

2015. jan. 4. 23:19

"Mondhatnánk azt, hogy a tiszta öröm, a szellemi öröm, az az "ős-érzés". A "Logosz" erejének egy megnyilvánulása."


/Váradi Tibor/

2015. jan. 4. 23:14

"A humoros ember, mindennel ami benne van, megbékél. Ez szabaddá teszi minden kényszertől hogy jó benyomást kell tennnie. Megengedi magának, hogy olyan legyen, amilyen. Magán is tud nevetni."


/Anselm Grün/

2015. jan. 4. 23:10

"Csak saját magammal kell összhangba kerülnöm, annak örülnöm, ami belőlem való, akkor ezt a boldogító harmóniát olyan erőnek fogom érezni, amely önmagában elegendő, de kifelé is sugárzik."


/Anselm Grün/

2015. jan. 3. 18:20

"A pszichológia önbizalomról beszél. Bízz önmagadban! A szellemiség pedig ÉN-bizalomról beszél. Bízz a magasabb ÉN-edben! Bízz a benned lévő Szellemnek az erejében és tisztaságában!"


/Váradi Tibor/

2015. jan. 3. 18:14

"Nagyon fontos tudatosítani, hogy a helyes önértékelés, a bűntudat mellett nem tud megszületni."


/Váradi Tibor/

2015. jan. 3. 17:56

"Bármit elveszít az ember, nem kell aggódni, mert magasabb célok szempontjából, tulajdonképpen amire igazából szüksége van az embernek, azt nem tudja elveszíteni."


/Váradi Tibor/

2015. jan. 3. 17:44

"A szeretet az nem más, mint az ÉN-ben, az emberi ÉN-ben, a Magasabb ÉN-ben újjászülető bölcsesség. A bölcsesség pedig az önismereti és a világismereti munkának a gyümölcse."


/Váradi Tibor/

2015. jan. 2. 00:48

"Isten házának ajtaja mindig nyitva áll."


/Perzsa bölcsesség/

2015. jan. 1. 22:18

"Szíved álljon nyitva a szeretet hatalma előtt, ha Istennel szoros kapcsolatban szeretnél lenni."


/Sri Chinmoy/

2015. jan. 1. 22:17

"Az előtted lévő út csak akkor válik teljesen világossá, ha hallgatsz Lelked parancsára."


/Sri Chinmoy/

2015. jan. 1. 22:15

"A szívnek, mely önmagával a legtisztább harmóniában van, minden rezdülése csodás."


/Kaspar Hauser/

2014. dec. 31. 01:19

"Nincs vesztenivalód, csak a tudatlanság

Az életedben.

Nincs vesztenivalód, csak a félelem

A szívedben.

Nincs vesztenivalód, csak a kétség

Az elmédben.

Nincs vesztenivalód, csak a tökéletlenség

A világodban."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:16

"Egy dolgot soha ne feledj:

A Végső Igazság a barátod,

És nem az ellenséged."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:15

"Érett problémákkal küszködő éretlen ember: pontosan ez az emberi élet."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:14

"A dolgok változnak. Az évek új értékeket hoznak. Mégis a törekvés-szív marad mindig a legbiztonságosabb és messze a legjobb menedék."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:12

"Te bolond,

Nem azért választottak,

Mert segíteni akarnak neked.

Azért választottak, mert

Azt akarják tőled, hogy segíts nekik,

Napról-napra, és fenntartás nélkül."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:11

"Az élet nagyon rövid.

Siess, hogy kereső elméd legyen.

Az élet nagyon rövid.

Siess, hogy törekvő szíved legyen.

Az élet nagyon rövid.

Siess, hogy önodaadó életed legyen.

Az élet nagyon rövid

Siess, hogy a valódi Isten

Lábaihoz ülhess."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:11

"Egy őszintétlen elme keltheti egy őszinte elme látszatát, de egy őszintétlen elme soha nem keltheti egy őszinte elme érzetét."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:10

"A tökéletes türelem tökéletes eredménye a tökéletes győzelem-mosoly."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:09

"Minden gondolat fontos. Minden tett jelentős."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:08

"Amikor nem tudod mit tegyél, tedd azt, amit a legjobbnak érzel."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:07

"Azért nem akarsz másokat uralni, mert elképesztően erős vagy."


/Sri Chinmoy/

2014. dec. 31. 01:07

"Mi az önbizalom? Valódi természeted iránti szereteted. Mi az önbizalom? Negatív gondolataid lerombolása. Mi az önbizalom? A képzelet valósággá alakítása."


/Sri Chinmoy/

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook