Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2015. márc. 2. 00:43

"Aki szeret, soha nem öregszik meg. Erre Isten a tündöklő példa."


/Sri Chinmoy/

2015. márc. 2. 00:42

"A fényben, mely a világi magaslatokról özönlik le a lélek felé, nyilvánul meg és oldódnak meg a lélek rejtélyei, a világi gondolkodásmód bizonyossága, így gyűlnek egybe az erő fénycsóvái és az ember szívében szeretetet ébresztenek."


/Rudolf Steiner/

2015. febr. 23. 02:03

"Ami valós, azt semmi nem fenyegetheti. Ami valótlan, az nem létezik. Ebben rejlik Isten békéje."


/A csodák tanítása/

2015. febr. 23. 02:01

"A sötétség nem más, mint a fény hiánya, a bűn pedig nem más, mint a szeretet hiánya."


/A csodák tanítása/

2015. febr. 23. 02:00

"Ha hajlandó vagy mindent felvállalni, nemcsak a közösség elfogadására leszel hajlandó, de a békét és az örömöt is megérted majd."


/A csodák tanítása/

2015. febr. 23. 01:59

"A békére csak a teljes megbocsátás által lelhetsz rá. A tanulás pedig csak akkor lehetséges, ha tanulni akarsz, és hiszel abban, hogy szükséged van a tanulásra."


/A csodák tanítása/

2015. febr. 23. 01:55

"Minél inkább megvilágosodottak vagyunk, a világon annál kevesebbek számára vagyunk elérhetőek. Minél többet tudunk, annál inkább számítsunk arra, hogy magányosan kell élnünk."


/Richard Bach/

2015. febr. 23. 01:45

"A magyar nyelv csodálatos szép, mert azt mondja: "TENMAGAD". A "TEN" szóban, szótagban benne van az "ISTEN". Ez egy régi szanszkrit szó. Ott is az Isten "TEN". És a "TENDO" az Isteni Császár. Tehát azt mondom hogy "TENMAGAD". Hát ez a "TENMAGAD" vár. Vár semmit, mert ott az Örök Jelenben nincs idő."


/Jankovich István/

2015. febr. 23. 01:29

"Nem várok semmire, csak vagyok."


/Gunagriha/

2015. febr. 23. 01:28

"A jelen összekapcsol a belső erővel."


/Gunagriha/

2015. febr. 23. 01:27

"Bár házunkban vagyunk, mégsem vagyunk otthon."


/Gunagriha/

2015. febr. 23. 01:26

"Énemnek a jelenben végtelen ideje van. Ő az örök jelen, a Most. Azt is írhatom, hogy én vagyok a jelen, mert ha én nem vagyok ott, akkor számomra az nem létezik, bárha magasabb Énem ott van, de figyelmem, vagyis az én-érzésem nincs ott bent. Igen, a jelen egy privát birodalom, ahol csak én és Én vagyok. Ezért a belső, az igazi Én átélése csak a jelenben lehetséges, és a jelen is csak az Énben érezhető, vagyis csak ott létezik."


/Gunagriha/

2015. febr. 23. 01:18

"Nincs jövő, csak vagyok - ez lenne a jelszó. Csak a jelen csendjében vagyok."


/Gunagriha/

2015. febr. 23. 01:16

"A világban csak a magad boldogságáért vagy, semmi másért."


/Gunagriha/

2015. febr. 22. 01:48

"Képzeld el, hogy van egy kör, és te annak kerületén mozogsz! Bárhonnan indulsz el, az a te kezdőpontod. Ám ha egyszer elkezdtél utazni rajta, nincs vége, körbe-körbe haladsz. Ha ki akarsz szállni ebből a végtelen körforgásból, tudatában kell lenned annak, hogy a körnek van középpontja, és neked ott kellene lenned a kerülete helyett. Mi ez a középpont? Ez a minden létező Szívében ott lakozó valóság. Ez tudatosság, igazság, szeretet. Mindenkinek ismernie kell ezt a középpontot, ha véget akar vetni a végtelen körforgásnak, az egyik pontból a másikig tartó szakadatlan mozgásnak. A középpontban nincsenek pontok, és így mozgás sincs. Amikor oda megérkezel, minden véget ér számodra. Abban a középpontban nincsenek kezdetek és végek, mivel ott minden irány, különbség és mozgás megszűnik."


/Papaji/

2015. febr. 22. 01:36

"Már mindenki szabad, de egy fal elrejti előlük az igazságot, és ez a fal a vágy."


/Papaji/

2015. febr. 22. 01:08

"Van egy negyedik állapot is, a turíja, ami a transzcendentális tudatot jelenti. Ez a tudat se nem kifelé, se nem befelé irányuló; ugyanakkor mind kifelé, mind befelé irányuló is. Van és nincs. Megvan a képessége, hogy a világon bármivel és mindennel azonosuljon, és megvan a képessége arra is, hogy a földön bármit és mindent túlszárnyaljon. Sőt mi több, állandón felülmúlja önmagát. A turíja a legmagasabb tudatállapot, de a turíja tudatnak nincs vége, nincs állandó határa. Folytonosan túlszárnyalja saját túlvilágát. A turíja tudat olyan, mint amikor egy fa tetején vagyunk. Amikor lent vagyunk a fa tövénél, nagy nehézséggel látunk egy keveset abból, ami körülvesz minket, de amikor a fa tetején vagyunk, mindent látunk körülöttünk és alattunk. Tehát, amikor belépünk a turíja állapotba, azt kell éreznünk, hogy a legmagasabb tudatsíkra érkeztünk. Onnan mindent megfigyelhetünk."


/Sri Chinmoy/

2015. febr. 21. 19:05

"Mindig az egóm az, ami kínlódik, ez nem ért egyet sohasem, ez érzi megsértve magát. Minden esetben az egóm az, ami valamit képtelen elviselni, ami többet akar, többet vár. Igen, éppen ebben rejlik a probléma gyökere: az ego gyenge, és ezért szenved. Erőtlen. Mi a teremtés legnagyobb ereje? A szeretet. Tehát az ego szeretethiányban szenved."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 18:51

"De lehet -e sötétség ott, ahová a Nap sugarai esnek? S ugyanígy, lehet -e tudatlanság ott, ahová a magától értetődő és önfényű Önvaló sugarai esnek? Ha megismeri az Önvalót, megszűnik a sötétség, megszűnik a tudatlanság, megszűnik a nyomorúság."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:48

"A tökéletes béke az Önvaló békéje."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:48

"A Szat (Lét) fénye a Csit (Tudat), s ennek természete az Ánanda (Boldogság)."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:45

"A befelé forduló elme az Önvaló; a kifelé fordulóból lesz az ego és az egész világ. A gyapjúból különféle ruhák készülnek, s ezeket mi különféle nevekkel illetjük. Az aranyból különféle ékszerek készülnek, s ezeket mi különféle nevekkel illetjük. De az összes ruha gyapjú és az összes ékszer arany. Az egy valóságos; a sok puszta név és forma."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:43

"Olyan ez, mint a filmszínház. A vászon mindig ott van, de a vásznon mindenféle képek jelennek meg és tűnnek el. Semmi sem tapad hozzá a vászonhoz; az mindig vászon marad. S ugyanígy ön is mindhárom állapotban saját Önvalója marad. Ha megismeri Önmagát, a három állapot nem fog többé gondot okozni önnek, mint ahogy a mozivásznat sem zavarják a rajta megjelenő képek. A vásznon néha végtelen, hullámzó Óceánt lát; egyszer csak az Óceán eltűnik. Egy másik alkalommal tüzet lát, mely maga körül mindent lángba borít; aztán ez is eltűnik. Mindkét alkalommal a vászon van ott. Vajon megnedvesíti -e a vásznat a víz, vagy megégeti -e a tűz? A vászonra semmi sincs befolyással. Hasonlóképpen azok a dolgok, amelyek az ébrenlét alatt, az álom során vagy a mélyalvás állapotában mennek végbe, egyáltalán nem gyakorolnak hatást önre; ön mindig Önmaga marad."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:38

"Az összes szent szöveg azt mondja, hogy a megszabadulás előfeltétele a nyugodt elme; ebből következően azt tanítják, hogy az elmét le kell csillapítani. Ha egyszer ezt megértette az ember, semmi szükség a könyvek vég nélküli olvasgatására."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:36

"Akkor éri el az Önvaló megvalósítását, vagyis a Látót, ha eltávolítja a világot, vagyis a látottat."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:35

"Az ahimszá (erőszakmentesség) a jógík fegyelmi rendszerében az első helyen áll."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:33

"A vegetarianizmus elengedhetetlenül szükséges, mivel az elmét szattvikusabbá (tisztábbá és harmonikusabbá) teszi."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:31

"Az elme megszűnésével a többi vágy is megszűnik."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:22

"Önmagunkat folyamatosan szem előtt tartva belső nyugalomra kell szert tennünk, és akkor külsőleg tovább folytathatjuk a tevékenységet."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 21. 18:21

"Miért gondolja magáról, hogy tevékeny? Itt van mindjárt ide való megérkezésének példája. Otthonát szekéren hagyta el, aztán vonatra szállt, majd leszállt az itteni vasútállomáson, végül ott autóba ült, és itt találta magát az ásramban. Ha kérdik, azt mondja, hogy saját városából egészen eddig jött. De valóban ez történt? Nem inkább arról van szó, hogy ön maradt az, ami volt, és mindvégig a szállítóeszközök mozogtak az utakon? Ahogy ezeket a mozgásokat összekeveri a sajátjával, éppúgy ezt teszi többi tevékenységével is. Azok nem az ön sajátjai; azok Isten tevékenységei."


/Ramana Maharsi/

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook