Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
2015. aug. 30. 10:09

"A gyermek szeret sárdarabbal játszani, de elveszti érdeklődését ez iránt, ha idősebb lesz. Ha szellemileg felnövök, elhagyom az anyag örömeit. A hangya számára a homokdomb óriási hegység, de nem az én számomra! Az emberiség egymillió éve Isten előtt egy perc. Hozzá kell nevelnem magamat, hogy nagy határpontokban gondolkozzam. Örökkévalóság! Végtelenség!"


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:07

"Az Úr időről-időre elküldi megvilágosodott fiait, hogy emlékeztessék az embert isteni örökségére."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:07

"A hit értéktelen, ha nem élek vele. A tapasztalattá alakult hit válik élő hitté."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:06

"Uram, soha ne sújts engem a jelenlétedről való megfeledkezés próbájával!"


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:05

"Egy fényre nézek. Azután becsukom szemem. A fény mindig nagyobb lesz! Meglátom magam körül a fény világító tengerét! A béke hulláma vagyok a fény világító tengerén! Én - a kicsiny hullám - a Fény óceánján lebegek! Életem a mindent átható Élet része! Amint meditációm mélyül, én, a békesség hulláma - a béke hatalmas tengerévé válok! Érzem közvetlenül öntudatom mögött a Béke mérhetetlenségét! A hullámnak éreznie kell az Óceán fenntartó életét, amely mögötte van."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:04

"Az emberi én iránti engedelmesség kötöttségre, a szellem iránti engedelmesség felszabadulásra vezet."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:03

"Közölnöm kell megismerésemet másokkal! Így képessé teszek mást arra, hogy segítsen önmagán. Ez nagyobb bármily anyagi segítségnél. Nem elég, ha csak beszélek az embereknek a szellemi igazságokról. Meg kell mutatnom nekik, hogyan tudják elérni az isteni tudatot."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:02

"Nem szabad érzékenynek lennem a bírálattal szemben. Nem szabad bennem beteg helyeknek maradniuk, melyek az emberek érintésére fájnak. Ha nem távolítom el elmémből az érzékeny helyeket, mindig fájni fog, ha valaki azokat érinti."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:01

"A lemondás isteni befektetés. Az önfegyelem filléreiből szellemi arany terem."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:00

"Hiba szüntelenül vizsgálni fejlődésemet. Ha elültetek egy magot és naponta felásom, hogy megnézzem, fejlődik-e, az soha nem ver gyökeret. Legyek gondos, de ne kíváncsi! Életem kertjében nem szabad szüntelen a szellemi gyümölcsre gondolnom. Hinnem kell abban, hogy az Úr megadja isteni beteljesülésemet a maga idejében. Már elvetettem az Istenhez törekvés magvait. Imával és igaz tettekkel kell öntöznöm! El kell távolítanom a kétség, határozatlanság, lehangoltság dudváit! Ha az isteni észlelés csírái megjelennek, odaadással kell azokat gondoznom! Egy reggel majd meglátom a megvalósítás virágait."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 09:58

"Hogy némelyek kevesebb Isten-megvalósítással rendelkeznek, ez nem azért van, mert Isten korlátozza kegyelmének áramlását, hanem azért, mert a legtöbb ember akadályozza, hogy Isten mindenütt jelenvaló fénye áthatoljon rajta."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 09:57

"Igazságtalannak látszik, hogy Isten ugyanúgy törődik a bűnössel, mint a szenttel. Kevésbé értékes -e a gyémánt, ha sár borítja?"


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 09:57

"Isten - az örök boldogság!"


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 09:56

"Isten soha sem feledkezik meg rólunk! Csendben segíti fejlődésünket."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 09:56

"Isten geizírje a benső csend mélyéből lövell boldogságot az ember lényébe."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 09:55

"A legfelemelőbb élmény Istent, mint boldogságot szemlélnem, amely végtelen mélységemből tör elő."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 09:14

"Ma nem régi dogmákra van szükség, hanem új dinamizmusra. Századunknak a maga számára kell beszélnie. Azt kell elérni, hogy a múlt tanítson, nem pedig engedni, hogy leigázzon és megkötözzön bennünket. Csak ily módon tehetők e nehéz doktrínák olyan tisztává és átlátszóvá a modern megértés számára, mint amilyen tiszta és áttetsző tud lenni egy svájci tó vize látásunk előtt."


/Paul Brunton/

2015. aug. 25. 21:31

"Az átlagember elméjének a fénye gyenge és szétszórt. Össze kell ezt a fényt fogni, míg erős reflektorrá nem válik. Amire ezután ráirányítjuk ezt a fénysugarat, az tisztán megjelenik előttünk, így minden tudást megszerezhetünk róla."


/Paul Brunton/

2015. aug. 22. 22:22

"Egy őszintétlen "igen" valójában egy saját magadhoz intézett "nem".


/Byron Katie/

2015. aug. 22. 11:23

"Figyelj oda az ellenségeidre, mert ők veszik észre először a hibáidat!"


/Antiszthenész/

2015. aug. 20. 19:35
"A vallás csak a viselkedést változtatja meg, a kegyelem viszont a szívet." (Tony Sutherland)
2015. aug. 20. 19:33
"A vallástól sokkal nehezebb megszabadulni, mint a bűntől." (Tony Sutherland)
2015. aug. 20. 19:21

"Az élet hosszú útján a hűség a legjobb útitárs."


/Buddha/

2015. aug. 20. 19:20

"Egyetlen pillanat létezik csupán, amelyben fontos, hogy felébredj. Ez a pillanat most van."


/Buddha/

2015. aug. 20. 19:20

"A szenvedés az arra való képtelenség, hogy elfogadjuk az életet úgy, amint van."


/Buddha/

2015. aug. 20. 19:20

"Az élet hosszú útján a hűség a legjobb útitárs."


/Buddha/

1440. 563b626108 (válaszként erre: 1438. - D7ba7bf7ff)
2015. aug. 9. 17:19
igen :(
2015. aug. 9. 16:46
"Aki hisz, az majdnem biztosan téved. Aki tagad, az meg szinte mindig téved. Mert a hit is és a tagadás is bezárja az ember felfogását."(A.J.Christian)
2015. aug. 6. 22:59

"Létezik félelem? És ha igen: mitől? Talán csak elhanyagoltnak érzi magát a belső gyermek, és fél, hogy magára marad."


/Diethard Stelzl/

2015. aug. 6. 22:56

"Az áldozat megbocsát az áldozatnak, a tettes megbocsát a tettesnek."


/Diethard Stelzl/

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook