Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
2015. szept. 18. 02:37

"Minden szellemi gyakorlatnál fontos, hogy a test laza és fesztelen legyen, a tudat viszont figyelmes és összeszedett. Hétköznapi szinten a testben feszességek vannak, a tudat pedig szétszórt."


/Váradi Tibor/

2015. szept. 18. 02:34

"Ki kell fejlesztenünk az emberekkel és tényekkel szembeni teljes elfogadást, hogy a kritika és ítélkezés helyett minden dologban felfedezzük a szépet és a jót. Közeledjünk elfogulatlanul és előítéletmentesen az emberekhez és a világ dolgaihoz. Ha tökéletlenséggel és hiányosságokkal találkozunk, próbáljuk ezeket jó szándékkal megérteni ahelyett, hogy kritizálnánk."


/Váradi Tibor/

2015. szept. 18. 02:31

"A hit (bizalom) erénye arról szól, hogy legyünk nyitottak minden új irányában, előítéletek és elfogultság nélkül viszonyuljunk az új élmények és gondolatok felé, és még a lehetetlennek látszót is lehetségesnek tartsuk. Korábbi élményeink és tapasztalataink ne fosszanak meg bennünket az új élmények és új megközelítések iránti nyitottságtól, azok befogadásától."


/Váradi Tibor/

2015. szept. 13. 14:35

ÖNMAGUNKNÁL MARADNI


"Újra és újra azt tanácsolják a szerzetesatyák, hogy maradjunk a cellában, tartsunk ki önmagunk mellett, és ne fussunk el magunk elől. Stabilitas, állhatatosság – kitartás, önmagunknál maradás – a feltétele minden emberi és szellemi előrelépésnek. Szent Benedek a stabilitasban, az állhatatosságban, a maradásban gyógyírt lát korának, a népvándorlás, a nyugtalanság, az állandó mozgás korának betegségére. A stabilitas azt jelenti számára: megmaradni a közösségben, ahová belépünk. És azt is jelenti számára, hogy a fának gyökeret kell eresztenie, hogy növekedni tudjon. Az állandó átültetés csak gátolja fejlődését. A stabilitas azonban legelőször is azt jelenti: önmagunknál maradni, a cellában Isten előtt kitartani. Így beszél erről Szerapion abba: "Gyermekem, ha lelki hasznot akarsz nyerni, tarts ki kunyhódban, és ügyelj magadra meg kétkezi munkádra! Mivel nem válik olyan nagy hasznodra, ha kimész, mint ha nyugton maradsz!"


/Anselm Grün/

2015. szept. 11. 00:25

"A jó lónak az is elég, ha meglátja az ostor árnyékát."


/Buddha/

2015. szept. 1. 02:19

"A kezdethez visszatérés: a béke.

A béke: az élet visszatérte.

Az élet visszatérte: állandóság.

Az állandóság tudása: világosság."


/Lao-ce/

2015. szept. 1. 02:18

"A dühöngő kos képes egy falat ledönteni, de még egy rést sem tud helyrehozni."


/Anthony de Mello/

2015. szept. 1. 02:18

"A mozgás a fagyot legyőzi, a nyugvás a hevet legyőzi, a béke a rendet megőrzi."


/Lao-ce/

2015. szept. 1. 02:16

"A győzni tudó nem támad, a vezetni tudó alázatos."


/Lao-ce/

2015. szept. 1. 02:15

"Az igazi harcos mindig három fegyverrel rendelkezik: a békesség ragyogó kardjával; a bátorság, bölcsesség és barátság tükrével; valamint a felvilágosodás értékes drágakövével."


/Uesiba Morihei/

2015. szept. 1. 02:14

"Ha bármit meg tudsz tenni feltétel nélkül, akkor meglesz a lelki békéd."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 02:13

"A béke az élet harmonikus irányítása."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 02:13

"A belső béke megfizethetetlen."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 02:12

"Mivel mindenható Atyánk csupa béke, így a béke közös örökségünk."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 02:11

"Békénk belül van, és ez a béke életünk alapja."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 02:10

"A béke élet. A béke örök üdvösség."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 02:09

"A béke örök. Sohasem túl késő békét lelni. Ennek mindig itt az ideje."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 02:07

"A lelki békét nem érhetjük el egyik napról a másikra. Ahhoz, hogy megszerezzük a lelki békét, számos csend-évet kell a spiritualitásba fektetnünk."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 01:58

"A külső háborúknak csak akkor lesz vége, ha előbb a belső háború véget ér."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 01:54

"A béke ott kezdődik, ahol az elvárás megszűnik."


/Sri Chinmoy/

2015. szept. 1. 01:52

"Nem azzal lelsz lelki békére, ha átrendezed életkörülményeidet, hanem ha fölismered, hogy ki is vagy valójában, a legmélyebb szinten."


/Eckhart Tolle/

2015. aug. 30. 10:17

"Ha nem tudtam gyöngyöt felfedezni egy vagy két alámerüléssel, ne hibáztassam az óceánt. A hibát az alámerülésemben kell keresnem. Nem merültem elég mélyre!"


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:16

"A legtöbb ember anyagi dolgokba van elmerülve. Ha egyáltalán gondol Istenre, csak azért, hogy pénzt, vagy egészséget kérjen. Ritkán kérik tőle a legfontosabbat: Látását és átalakító érintését."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:15

"Uram! Te mindig velem vagy. Bármilyen embereket, vagy eseményeket hozol elém - Te adod. Nem avatkozom terveidbe."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:15

"Ember és természet felbonthatatlanul össze van kapcsolva. A természet erői együtt dolgoznak, hogy az embert szolgálják. Az ember irányítja a természetet. Árvizek - tornádók - földrengések, természeti szerencsétlenségek, számtalan rossz emberi gondolat eredménye. Minden útszéli virág, valaki mosolyának kifejezése. Minden moszkitó, valaki csípős beszédének testetöltése."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:13

"Isteni utazó vagyok. Csak rövid ideig vagyok itt, azután eltávozom. Nem szabad gondolataimat erre a kis Földre, erre az életre korlátoznom! A szellem mérhetetlenségére kell gondolnom, mely bennem lakik!"


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:12

"Az Úr rendezte számomra ezt a látogatást, ezt a testetöltést a Földön, de nemkívánatos vendéggé válok, ha a dolgokat sajátomnak tartom. "Az én otthonom", "Az én művem", "Az én pénzem", "Az én családom"! Amikor a földi vízum lejár, kénytelen vagyok mindent hátrahagyni, amiről azt gondoltam, hogy az enyém."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:12

"Nem szabad a szűklátókörű ego-t követnem, amely akadályozza közeledésemet a végtelen célhoz."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:11

"Az élet lánc Isten óceánjában. Amikor a lánc egy része a vízből ki van emelve, csak ezt a kis részt láthatom. Ebben a testetöltésben az élet láncának egy szemét látom. Múlt és jövő láthatatlan Isten óceánjának mélységében. Aki összhangba került vele, annak feltárja titkait."


/Paramahansa Yogananda/

2015. aug. 30. 10:10

"A halál arra tanít, hogy ne testembe vessem bizalmamat, hanem Istenbe."


/Paramahansa Yogananda/

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook