Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2018. júl. 26. 21:20

"Azt mondjuk "benső világ" vagy "kinti világ", de valójában csak egy világ van, mely kerek egész."


/Sunrjú Szuzuki/

2018. júl. 26. 21:18

"A papírra írt tan nem az igazi. A leírt tanítás csak egyfajta szellemi táplálék. Ez persze szükséges, de sokkal fontosabb az, hogy a helyes gyakorlás révén azonosuljatok önmagatokkal."


/Sunrjú Szuzuki/

2018. júl. 26. 21:17

"Ha a mikrofon, amit használtok, másutt van, amikor beszéltek, nem tudja ellátni a feladatát. Ha testünk és szellemünk rendben van, minden más is megfelelőképpen a helyére kerül. Rendszerint azonban, anélkül, hogy tudatában lennénk ennek, nem magunkat, hanem valami mást akarunk megváltoztatni, a rajtunk kívüli dolgokat akarjuk rendezni. Lehetetlen azonban a dolgokat úgy alakítani, hogy saját magatok nem vagytok rendben. Ha a helyes módon teszitek a dolgokat, és a helyes időben is, minden más is megfelelően alakul majd. Ti vagytok a "főnök". Ha a főnök alszik, mindenki alszik. Ha a főnök jól teszi a dolgát, mindenki jókor és jól fog végezni mindent. Ez a buddhizmus titka."


/Sunrjú Szuzuki/

2018. júl. 26. 21:14

"A legnehezebb dolog az örök kezdő szellemet fenntartani."


/Sunrjú Szuzuki/

2018. júl. 26. 21:12

"Mindenkinek megvan a saját maga útja, mindenki a saját lelkét hozta le és nem a másikét."


/Chong An Sunim/

2018. júl. 26. 21:11

"A hegy kék, a folyó folyik."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:40

"A sokféle dharma mind mozdulatlan, legmélyükön ott a nyugalom. Név és forma nélküliek, minden dologtól függetlenek."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:39

"Az Egy benne van a Sokban, a Sok benne van az Egyben.

Az Egy a Sok, a Sok az Egy."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:38

"Ha tökéletesen meg akarod érteni

A múlt, a jelen és a jövő összes Buddháját,

Akkor lásd úgy a Világegyetem mibenlétét

Melyet egyedül a tudat teremt."


/Virágfüzér (Avatamszaka) Szútra/

2018. júl. 26. 00:33

"Az eredeti természetben nincs ez és az. A Nagy Kerek Tükör nem ismer vonzót és taszítót."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:31

"A kék ég és a zöld tenger

a Buddhák igazi arca.

A vízesés hangja és a madárdal

a legnagyobb szútra."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:29

"Kiáltás egy völgybe.

Nagy kiáltás, nagy visszhang,

kis kiáltás, kis visszhang."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:29

"A Nagy Út nem nehéz,

csak vágj el minden

jóról és rosszról alkotott gondolatot.

A só sós.

A cukor édes."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:28

"A kutya ugat: vau, vau, vau.

A macska nyávog: miau, miau, miau."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:26

EREDETI ARC


"Csendben ülni egy nyugodt éjjelen egy hegyi templomban:

A mélységes nyugalom és csend eredeti természetünk.

Akkor miért rázza a nyugati szél az erdőt?

A sarki lúd éles hangja betölti az eget."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:24

"Ha meg akarod érteni a Buddha birodalmát,

Tartsd a tudatod olyan tisztán, mint az űr.

Messze hagyj el minden gondolatot és kényszerítő vágyat.

Hadd menjen a tudatod bárhová akadálytalanul."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 26. 00:21

AZ "ILYEN" BIRODALMA


"Jön a tavasz, magától nő a fű.

A kék hegyek nem mozdulnak.

Fehér felhők jönnek és mennek."


/Zen bölcsesség/

2018. júl. 24. 22:15

"Csodálatos isteni békesség ez, mit a viharban alvó madár jelképez."


/Sék Gusztáv/

2018. júl. 24. 22:14

"A világ legyen bármily nyugtalan, ha szívünkben Isten békessége van."


/Sék Gusztáv/

2018. júl. 20. 23:59

"Az ember soha nem tanul újat, csak emlékezik."


/Platón/

2018. júl. 20. 23:35

"Tudatosítsuk, hogy az élet alapvetően életveszélyes, és mindenképpen az ellenpóluson: a halálban végződik."


/Rüdiger Dahlke/

2018. júl. 16. 01:10

"Minden zsenialitás valamilyen módon kapcsolatban áll a léttel: a világ egészével - a létezővel, az ontosz onnal, az ideával; minden zsenialitás az intenzív érzékenység egy neme. S éppen ezért minden más ember számára a zseniális ember műve az ébredés lehetősége."


/Hamvas Béla/

2018. júl. 16. 01:09

"A zseniális embert szellemének univerzalitása - individuumfölöttisége, világnézetfölöttisége, elvfölöttisége teszi zseniálissá."


/Hamvas Béla/

2018. júl. 9. 20:23

"Én soha senkitől nem kapok például semmit! Mert nekem JÓ! ... Ezt úgy be kell tudni! ... Mondjuk, mondják, hogy: "Judit, legyél már ilyen EMBER, legyél már ITT!" ... És akkor viszont mégsem kezelnek egészen úgy, hanem ilyen: "MERT BEZZEG NEKED!" Tehát a maradék szenvedésem, ez hülyén hangzik, de tényleg így van, hogy én attól szenvedek, hogy más attól szenved, hogy nekem JÓ! Hogyha megkérdezi tőlem bárki, hogy mi az életemben, mint egyszerű magyar lánynak a legnagyobb sikerélményem, tehát hogy mi az, amire én a legeslegeslegbüszkébb vagyok magamban, akkor az az, hogyha bárki engem bánt, nem érzek semmit!"


/Gesztelyi Nagy Judit/

2018. júl. 9. 19:56

"A kulcskérdés az az, hogy meg tudom én az tenni, hogy visszajöjjek magamba, akkor, amikor veszély van. Mert ugye sok magán kívül lévő ember között kell visszajöjjek a szívembe. És ez azt jelenti, hogy vállalom –e azt a szenvedést, ami azzal jár, hogyha én nyitott szívvel vagyok a világban, mindaz a dolog, ami nem szeretetből van, az azon nyomban fájni fog."


/Gesztelyi Nagy Judit/

2018. júl. 2. 22:25

"Amit "én"-nek nevezünk, lengőajtó csupán, amelyik ide-oda leng, amikor ki- és belélegzünk."


/Sunrjú Szuzuki/

2018. júl. 2. 21:42

"A kék hegy a fehér felhő atyja. A fehér felhő a kék hegy fia. Naphosszat egymástól függnek, anélkül, hogy függenének egymástól. A fehér felhő mindig a fehér felhő. A kék hegy mindig a kék hegy."


/Tozan/

2018. júl. 1. 22:46

"De nézd meg a békát. A béka is ül, akárcsak mi, de fogalma sincs a zazenről. Figyeld meg! Ha valami bosszantja, grimaszt vág. Ha valami ennivaló jön arra, elkapja és megeszi, szintén ülés közben. Valójában ez a mi zazenünk is - nem valami különös dolog."


/Sunrjú Szuzuki/

2018. júl. 1. 22:46

"Mindig olyannak kell lenned, mint a béka. Az az igazi zazen."


/Sunrjú Szuzuki/

2018. júl. 1. 22:46

ÜLNI, MINT A BÉKA


"A béka jól példázza a gyakorlásunkat."


/Sunrjú Szuzuki/

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook