Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. dec. 7. 04:28

Erőt kértem az Úrtól, s Ő nehézségeket adott, melyeken megedződtem.

Bölcsességért imádkoztam, és problémákat adott, melyeket megtanultam megoldani.

Előmenetelt óhajtottam, gondolkodó agyat adott és testi erőt kaptam, hogy dolgozzam.

Kértem bátorságot, és Isten veszélyeket adott, melyeket legyőztem.

Áhítottam, hogy szeretni tudjak, és kaptam az Úrtól bajba jutott embereket, akiken segítsek.

Kegyes jóindulat helyett alkalmat kaptam a jóra.

Mindent megkaptam, amire szükségem volt.


/Wilhelm Nakatenus: Egy meghallgatott imádság/

2021. dec. 7. 00:39

"Senki nem tehet érted többet, mint hogy segít neked segíteni önmagadon."


/Samuel Smiles/

2021. dec. 7. 00:35

"Ha az igazság az utadban áll, ez azt jelenti hogy rossz úton jársz!"


/George Billings/

2021. dec. 7. 00:35

"Az igazi magabiztosság forrása az, hogy elfogadod magadat olyannak, amilyen vagy, a hibáiddal együtt."


/Judith Bardwick/

2021. dec. 7. 00:33

"Tekints arra az emberre, aki feltárja előtted hibáidat úgy, mintha rejtett kincset tárna fel. Ő a bölcs, aki megmutatja neked az élet veszedelmeit. Kövesd: aki követi, csak jót lát és semmi rosszat. Hadd dorgáljon és hadd tanítson, hadd korlátozza benned a rosszat. A jók szeretni fogják, a rosszak pedig gyűlölni."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:33

"Ne vedd semmibe még a kis bűnt sem, mondván: "Ez nem számíthat". A vízcseppek előbb-utóbb megtöltik a kancsót is. Ugyanígy az ostoba embert eltölti a gonosz, bár apránként gyűlik benne. Ne vedd semmibe még a kis jótettet sem, mondván: "Ez nem számíthat". A vízcseppek előbb-utóbb megtöltik a kancsót is. Ugyanígy a bölcs embert eltölti a jó, bár apránként gyűlik benne."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:32

"Hogy létezhet nevetés, hogy létezhet öröm, mikor az egész világ lángokban áll?! Mikor nagy sötétségben vagy, nem kérsz -e lámpást?"


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:31

"A gonosz tettek mind ebben a világban, mind a következőben bűnössé tesznek. De minden bűn közül a tudatlanság a legsúlyosabb."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:30

"Könnyű a más hibáit látni, a saját hibáinkat nehéz. Más hibáit olyan hevesen kavarjuk fel, mint a szél a kirostált pelyvát, saját hibáinkat pedig eltakarjuk, mint a ravasz szerencsejátékos a kockát."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:29

"A legkülönb ember az, aki lát."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:27

"A gonosz ember önmaga legnagyobb ellensége; a jó ember önmaga legjobb barátja."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:27

"Akik azt hiszik, hogy jó a rossz, és rossz a jó, helytelen szemléletűek, és útjuk lefelé vezet."

...

"De akik tudják, hogy rossz a rossz, és jó a jó, helyes szemléletűek, és útjuk felfelé vezet."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:25

"Minden mulandó." Aki belátja ezt, túljut a szenvedésen. Íme a tiszta út.

"Minden szenvedés." Aki belátja ezt, túljut a szenvedésen. Íme a tiszta út.

"Minden valótlan." Aki belátja ezt, túljut a szenvedésen. Íme a tiszta út.


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:25

"Megszólják azt, aki hallgat, megszólják azt, aki túl sokat, s azt is, aki túl keveset beszél. E világon senki sem kerülheti el a szidalmat."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:24

"Akinek bolondokkal kell együtt utazni, hosszú és gyötrelmes út elé néz. Mert a bolonddal lenni éppoly kínlódás, mint saját ellenségünkkel lenni. De a bölccsel lenni olyan öröm, mint kedves rokonunkkal találkozni."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:24

"Aki jó úton jár, boldog ezen a világon, és boldog a túlvilágon is."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:22

"A gonoszt magunk cselekedjük, és magunk szenvedünk tőle. A gonoszt magunk kerüljük el, és önmagunk által tisztulunk meg. A tiszta és tisztátalan önmagától ered. Senki sem tisztíthat meg másokat."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:22

"Könnyű a rosszat tenni, azt, ami kárunkra van. Nehéz viszont a jót tenni, azt, ami hasznunkra van."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:22

"Minden rossz vagy gonosz, amit az ember tesz, belőle ered, és ő maga az oka."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:22

"Ha az ember megbecsüli magát, vigyázzon is magára."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:21

"Aki fegyvert emel az ártatlanokra és a tisztákra, azt hamarosan a tíz csapás egyike fogja sújtani: borzasztó fájdalom vagy fogyatékosság; csonkulás vagy szörnyű betegség, sőt akár őrület és elmebaj; királyi üldöztetés; rettentő vád; vagyonvesztés vagy a rokonok elvesztése; vagy a házát felperzselő égi tűz. És amikor a gonosztevő elpusztul, újraszületik a pokolban."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:21

"Amikor a bolond gonoszul cselekszik, nem gondol arra, hogy olyan tüzet rak, amelynek lángján egykor majd neki kell égnie."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:20

"Úgy kerülje az ember a gonoszság veszélyeit, mint a kereskedő, aki nagy kincset visz, de kevés fegyveres kíséri: elkerüli az út veszélyeit, vagy mint az életére vigyázó ember: elkerüli, hogy mérget igyon."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:20

"Ahogy a sziklát nem rendíti meg a szél, a bölcset sem rendíti meg a dicséret vagy szidalom."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:18

"A bolond nem ismeri meg az igazság útját, még ha egész életét egy bölcs társaságában tölti is, miként a kanál sem ismerheti meg a leves ízét."


/Buddha/

2021. dec. 7. 00:18

"Ezer tudatlanul és elmélyedés nélkül leélt évnél többet ér egyetlen bölcsességben és elmélyülten töltött nap."


/Buddha/

2820. liliom10 (válaszként erre: 2819. - 6a308a6f80)
2021. dec. 2. 10:11
És mi várható majd február 22-én ? :(
2021. dec. 2. 02:53

"Három 2-es van, mert 2022! Hát, "Nekik" általában valami nagy mészárlást szokott jelenteni ez a szám!" (6-os)


/T.Sz./ 👹 🙄

2021. nov. 30. 00:14

"Az emberek ébrenlétük pillanataiban éppen olyan feledékenyek és figyelmetlenek az iránt, ami zajlik körülöttük, mint alvás közben. Bolondok. Bár hallanak, mégis mintha süketek lennének. Mindannyiszor, amikor jelen vannak, még sincsenek jelen! Nem szabadna úgy cselekedniük vagy beszélniük, mintha aludnának közben. A felébredetteknek egy közös világuk van, az alvók mindegyikének viszont saját, külön világa van."


/Hérakleitosz/

2021. ápr. 19. 23:23

"Felemelkedni arra a magasságra, ahonnan önmagadat mint idegent láthatod, igen szükséges dolog. Ez az emberi lélek legmagasabb rendű aktusa."


/Lev Tolsztoj/

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook