Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az életmentő zebra fórum

Az életmentő zebra (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életmentő zebra

23. Lemi09
2011. jan. 3. 23:30

Azért ennek a hétvégi gyalogos gázolásnak a képeit nézve a tv-ben... brutális.


A zebra közepén ütötte el az a k*cs*g a nőt.. kanyarodó autó... ilyen sebességgel. És utána lassítás nélkül továbbhajtott...


Azért én megkérdezném azt is, mit keresett a zebrán egy parkoló autó? Nem mintha ez felmentené a sofőrt, hogy kevésbé láthatta a nőt... Csak azt mutatja, hogy újabb "közlekedő" a történetben, aki fittyet hány másokra. Emiatt lehet meghal egy ember megint...

2010. dec. 17. 10:15
Szomorúan olvasom a cikkeket a zebráról.Én 50-éve vezetek az utakon,városokban,egyet értek a hozzá szólókkal.A Kareszt a mai korosztály nem tiszteli és be sem tartja.De miért?A szabályokat nem csak elő kel írni be is kellene tartatni!Hol van a Rendőrség,nem e az ö feladata volna betartatni,hol a közlekedési hatóság?Nekik is kellene valamit dolgozni!Valamikor az ilyen szabálysértésekért még a Jogosítványt is be vonták.Elfejtik azt hogy a közlekedés az veszélyes munkakör,örülteket ki kellene iktatni a forgalomból ez az én véleményem
21. zsuzsanna83 (válaszként erre: 17. - Abarta)
2010. dec. 5. 14:31
Tudtommal lakott területeken van csak zebra, és ha jól tudom ott 50 a sebesség korlátozás, nem?
2010. dec. 5. 14:27
Szomorúan hallgatom a híreket 3 gyermek mikulás műsorról ment haza és elütik őket a ZEBRÁN lassítás nélkül!!! Felháborító ez a magyar autós társadalom.Ritka kivétellel.Majd megússza egy felfüggesztettel, miért nem vonják be azonnal a jogosítványát???
19. globus (válaszként erre: 17. - Abarta)
2010. nov. 21. 19:59
Nálunk inkább a kivilágítatlan biciklis, fekete ruhában vált ki keresetlen szavakat....
18. anikko (válaszként erre: 17. - Abarta)
2010. nov. 21. 17:56
igen, ez igaz, de, ha 10 percig állok az út szélén az szerintem nem normális, és itt főleg ilyen szitukról van szó, nem a vak nyanyákról és nem elkalandozó emberekről, hanem felelősségteljes anyukákról babakocsival.
17. abarta
2010. nov. 21. 17:03

Sokszor van ugy hogy akkor jelenik meg a gyalogos a zebranal amikor az autos mar nem tud megallni. Akkor az a szabaly hogy inkabb tovabb kell hajtani, mint a zebra kozepen csikorogva megallni.


Egyebkent a zebra nem jogosit fel senkit hogy megolje magat, nem szabad elfeledkezni arrol sem, hogy az autokban is emberek ulnek. Vagyis mindenkit nem veletlenul oktatnak ki meg ovodaban hogy balra nez-jobbra nez, felmered az atkelest es ha minden rendben van csak akkor indulsz.


Autoban is ulve mondhatom van jopar olyan szemely aki teljesen vakon lelep es valoban elhiszi hogy a zebra egy vedoburok ami megvedi ha elcsapja a kocsi. Csak autoban ulve johetsz ra, hogy valoban mennyivel nehezebb az mint ahogy mondjak, hogy van rajta fek,duda,kormany. Vezetokent mar en is aterzem hogy azert nem ugy van az, sokszor nehez a jarmuvet kordaban tartani es megallitani sem 10 centibol all, mint azt sokan hiszik.

16. anikko (válaszként erre: 15. - Lemi09)
2010. nov. 21. 09:14

igen, a biciklisetek utálom(tisztelet a kivételnek itt is) Nem egyszer volt, hogy nagy hassal nem mertem lelépni a járdára csak úgy, hosszas körülnézés nélkül mert többször majdnem elsodortak. És neki áll feljebb!


Azzal meg szintén nem megyünk sokra h nekünk van zebrán elsőbbségünk, mert hiába ha elütnek.

15. Lemi09 (válaszként erre: 14. - Anikko)
2010. nov. 20. 23:27

Ahha! Ezt is megerősítem!

Sőt, tulajdonképpen a biciklisek is ilyenek... Nekik még zebra sem kell... A járdán (vagy olyan hídon, ahol lent biciklisáv is van) is letolnak, lecsengetnek bármikor. Szoktam is mondani nekik, hogy "ja, az autósokkal nem mernél összeveszni, mi?" Pár lóerővel több van nekik...


Tudok vezetni, de nincs autónk. Minden vizsgámon csont nélkül mentem át, csak a forgalomban buktam meg egyszer. Miért? Egy 2x2 sávos úton mentem át egy zebrán, úgy, hogy a másik oldalon, messze tőlem - nem ott, ahol én átmentem - lelépett a gyalogos... azonnal megbuktam. Úgyhogy ezt én többet sosem felejtem el... Azok közül, akik nap mint nap autóval közlekednek, sajnos sokan megbuknának ugyanilyen helyzetben. Ki figyelmetlenségből, ki nemtörődömségből, ki kivagyiságból. Tisztelet az igen ritka kivételnek! Pedig zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége. Akkor is, ha nincs lámpa. Ezzel honorálják neki, hogy itt megy át, és nem csak úgy, akárhol indul neki!


Kár, hogy ezt csak a gyalogosok tudják!

14. anikko
2010. nov. 20. 17:35

Egyébként én azt veszem észre, hogy a motorosok sokan azt gondolják rájuk nem vonatkozik a zebra.

Lemi09 12. hozzászólásához hasonlóan jártuk, annyi különbséggel, hogy motoros volt és nem lámpás zebra, de majdnem nekem jött, hogy vak vagyok. Persze nem hagytam szó nélkül, de mire megyek vele?

Motoros engem még nem engedett át!

2010. nov. 20. 13:57

Nekem is van zebrán majdnem elgázolós történetem.

Zebra szélén álltam babakocsival, láttam, hogy messzebbről jön egy fekete autó. Nem léptem le, ráértem, gondolom, megvárom. Az autó odaér, lassít, elmegy előttünk a zebrán. Letolom a babakocsit, erre az autó megáll és elkezd TOLATNI!. Kb. 80cm-en múlott, hogy nem gázolt el. Az is csak rajtam, mert gyorsabban kezdtem tolni a babakocsit. Mondjuk a CSAJ, amit kapott tőlem utána, azt nem tette zsebre. Ő csak a gyógyszertárig akart visszatolatni...

Az út túloldalán közmunkások dolgoztak, ők is csak tátogtak, ilyet még ők sem láttak.

Lehet benne valami, hogy mi nők kevésbé tudunk vezetni?

12. Lemi09
2010. nov. 19. 23:39

Minket a Kálvin téren ért majdnem baleset nyáron. Mindkettőnknek zöld volt, gyalogosnak is, és mellette a kanyarodó sávban a járműveknek. Láttam, hogy a villamos a megállóban áll, zöld volt, úgyhogy letoltam a gyereket az úttestre... Láttam a kanyarodó Volvo-t, de tudtam, hogy nekem van elsőbbségem... Nos, nemhogy lelassított volna a visszaváltáshoz, de még bele is taposott a gázba. Csikorogva vette a kanyart, és olyan éktelen dudálásba kezdett, hogy nemhogy a gyerekem (15 hónapos, pici), hanem én is úgy megijedtem, hogy majd kiugrottam a gatyámból. És akkor jött a slusszpoén... Mutogatom neki, nem túl szalonképesen, hogy nekem is zöld van!!! Erre lehúzza az ablakot és elkezd velem pattogni a vezető, hogy hogy mertem lelépni, mikor ő jött! Jaaa, és a legszebb az volt, hogy nem ám fiatal pasi ült a volán mögött, hanem középkorú nő! tiptopp kiskosztümös bizniszvumen!


Basszus! Az ilyennek nincs gyereke - unokája????? Simán letolt volna az útról, csak mert őnagysága siet valahova! Ha ezt kapom egy éltesebb nőtől, akkor mire számítsak a többiektől. A villamos rendes volt, megvárt. De hiába adott a megállóban hangot mindenki annak, hogy velem vannak, az idegességtől elbőgtem magam...

11. 1da9380ac7 (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2010. nov. 19. 21:54
Minket egy fiatal "hölgy" sodort el a ZÖLD zebrán!Tehát amikor mi a közepén jártunk akkor neki már rég PIROS volt a lámpa!Mondjuk esős időben,citromsárga esernyővel.Nem hagytam annyiban!Ő is nagyon megijedt!
10. cumma1
2010. nov. 19. 21:22
A magyar emberek az egyedüliek akik mindig szaladnak a zebrán :)
2010. nov. 19. 20:44
Én gyakran úgy járok (szintén babakocsival) hogy lámpás zebrán elindulok, mert nekem van zöld és az autó,(ami a bal oldalamon áll) amit még teljesen el sem hagyok, engem kikerülve már is, pedig neki még piros.
8. globus (válaszként erre: 5. - 3232b7bb0b)
2010. nov. 19. 20:24
Úgy érted, hogy nem lassít, hanem inkább még gázt ad, hogy elslisszolhasson előtted, hiába tartasz már a zebra közepén? :D
2010. nov. 19. 20:11
Nagyon szomorú a helyzet ebben a tekintetben (is) Magyarországon. Én vezető vagyok, és bizony mindenkit átengedek a zebrán, hiszen nekik van elsőbbségük. Viszont, mielőtt megállok, és átengedném az út szélén ácsorgót, mindig megnézem, hogy szemből jönnek-e. Mert hiába állok én meg, ha az illető lelép a járdáról, és majdnem a célhoz érve elütik...
2010. nov. 19. 19:51

huu, erröl orakat es oldalakat tudnek irni.


külföldön elek, es idöbe tellt mire hajlando voltam csak ugy atsetalni magamtol. az elejen sok hülye tekintetet kaptam hogy menjek mar. :)


Ha Magyarorszagon vagyok es valakit at akarok engedni pedig nagy bologatasok es integetesek kiserik köszönet keppen a gyalogosoktol, es bemutatasok es beszolasok az autosoktol. Csak az a ciki mikor nyaron hallom a mellettem allot es visszaszolok...mert bar a rendszam külföldni, en ertem mit mond. :)


es egy szomoru eset. Egy atkelöhelyen lassitok, majd megallok. CSalad a jardarol (apa, anya, 3 gyerek es egy babakocsi) mosolyogva megköszöni es elindul. Szemben jön egy kocsi, lathatoan lassit, ö is atengedi öket. Mögöttem baromi gyorsan (joval a sebesseghatar fölött) közelit egy nagy fekte BMW X5. Lassitas helyett belelep a gazba es ballrol kielözve athuz a zebran, majd elcsapva a csaladot, es majd nekizuzva a szemben jövö kocsinak. Nos erre mit mondjak?

2010. nov. 19. 19:45

Szia!


Teljesen igazad van és ez engem is elszomorít. Volt, hogy már az út közepén voltam a zebrán és még átment előttem az autó, nekem kellett babakocsistul megállni a sávban, hogy ne üssön el. Azért ez röhej. Pedig ahogy a kresz tanítja ha már látszik a szándék meg kell állni...én ha tehetem mindig átengedem a járókelőket a zebrán. Mert tudom, hogy fordítva is elvárnám. Engem egyébként folyton zebrán akarnak elütni, mert nem vagyok elég látható egy NAGY NARANCSSÁRGA BABAKOCSIT magam előtt tolva...

4. globus (válaszként erre: 2. - Dóry87)
2010. nov. 19. 18:45

Sok külföldi, főleg osztrák autós csodálkozva nézi, hogy milyen "birkák" vagyunk: ő megáll, a gyalogos pedig hüledezik, hogy mi van? :) Nem gondolja, hogy ez számunkra szokatlan.

De azért már egyre gyakrabban állnak meg.

2010. nov. 19. 18:26
Az én tapasztalatom az,hogy 10 esetből 8 nő az aki nem áll meg!!!!!És babakocsival,is a zebrán egy nő tarolt le minket majdnem....A fiatalok idióták,de sokszor udvariasabbak,mint hisszük....
2010. nov. 19. 18:04

Jó a cikk és teljesen egyetértek veled, de sajnos nemtudunk ezen változtatni....

Sokszor állok én is a zebránál és várok, várok a csodára, hogy áttolhassam biztonságban a babakocsit!

2010. nov. 19. 17:55
Még mindig nem eleget foglalkoznak ezzel a témával, vagy csak mi magyarok vagyunk ilyenek. Más EU-s országban ez már a rutinhoz tartozik, mi még most is csak legyintünk, jó-jó, látom, zebránál álldogálnak, de már nem tudok, nem akarok lassítani, megállni, mert az elvesz öt percet az életemből, mert rohanni kell a pénz után.

Ugrás a teljes írásra: Az életmentő zebra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook