Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt Jehova Tanú fórum

Volt Jehova Tanú (beszélgetős fórum)

15. Lexxy (válaszként erre: 12. - Andika751)
2013. okt. 15. 19:12
Szia, engem érdekelne, milyen rossz tapasztalatokkal találkoztál a gyülekezetben? Amiért kérdezem, annak oka, hogy lassan megérett, hogy életemben először elmenjek gyülekezetbe, bár még nem végeztünk a Bibila tanulmányozással, ennek ellenére menni szeretnék, de ahogy a jó, úgy a rossz tapasztalaokkal is szívesen megismerkednék.
14. andika751 (válaszként erre: 13. - Zsuzsika83)
2010. nov. 20. 16:24
köszi szépen!
13. zsuzsika83 (válaszként erre: 12. - Andika751)
2010. nov. 20. 14:20
Én is így látom. Sajnos. A Biblia szerint élni nagyon szép dolog, de elferdíteni és félremagyarázni nem az. Remélem megtalálod a helyed! Sok sikert!
12. andika751 (válaszként erre: 11. - Zsuzsika83)
2010. nov. 20. 13:59
sajnos én is nagyon sok mindent láttam a gyülekezetben, ami nem tetszik, de nem akarok senkit nyilvánosan bántani, viszont nekem a Biblia , amit tanítanak az nagyon szép és jó lenne!!! ha tudnák is alkalmazni, de én azt látom és amiatt okultam ki, hogy nem azt teszik (vagy csak nagyon kevés ember, mert van nagyon értékes ember is köztük, ezeket sajnálom), amit tanítanak.
2010. nov. 20. 13:22
Nagynéném kiköltözött Ausztráliába és ott csaptak le rájuk a tanúk. Először segítő szándékkal közeledtek feléjük, amit ők szívesen vettek, hiszen egyedül voltak nyelvismeret nélkül egy idegen országba. De aztán teljesen beszippantották őket és minket is próbáltak nagyon sokáig meggyőzni, könyvekkel bombáztak minket Ausztráliából is. Az tette fel az i-re a pontot, mikor a nagypapám (nagynéném imádott apukája) olyan állapotba került, hogy vért kellett kapnia. Nagynéném nemhogy nem utazott haza, holott pénzt is küldtünk volna neki a repjegyre, de közölte, hagynunk kellett volna meghalni! Hiszen az ő felfogásuk szerint nem kaphat vért senki! (Jelzem nagypapám az eset után nagyon jól lett és még jó 10 évet élt!) És még ilyen esetek tömkelegét sorolhatnám. Ha nagy ritkán haza jön, az első útja az itteni testvérekhez vezet, az idős édesanyja és a többi családagja helyett. Kérdem én, mi jó van egy olyan SZEKTÁBAN (mert ők azok), ahol így kifordulnak az emberek önmagukból? Ez mind valóban Istennek tetsző dolog lenne?
10. andika751 (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2010. nov. 20. 12:49
neked milyen családtagod a tanú? és mit tesznek, ami ennyire felbosszant?
9. zsuzsika83 (válaszként erre: 6. - Andika751)
2010. nov. 20. 12:33
Neked pedig azt tanácsolom, menekülj, míg lehet! Bárcsk az én rokonaim is rájönnének milyenek is ők valójában!
8. zsuzsika83 (válaszként erre: 7. - Anyuci91)
2010. nov. 20. 12:31
Tényleg vannak sokkal rosszabb szekták is, ebben igazat adok. De itt most a jehova tanúkról volt szó, ha elolvastad a fórum címét és a velük való tapasztalataimat írtam le. Írhattam volna csúnyábban is, hiszen csak rossza tapasztalataim vannak velük kapcsolatban! Sajnos! Egyenlőre más szekta tagjai nem zaklattak, csak ŐK! SAJNOS!
2010. nov. 20. 09:19

Kedves Beírók!

Neharagudjatok a zavarásért, de miért ezt a szervezetet piszkáljátok és becsmérlitek, ennél még sokkal rosszabbak vannak, ti teljesen összekeveritek azokkal és egykalap alá veszitek olyanokkal, akik sokkal több kárt okoznak, mint hasznot. Énnekem teljesen utálom és megvetem azt, aki a hívőket teljesen félrevezeti, hamis tanításokkal tömi az ott jelenlévőket. Ti igazán félreértelmezitek az egészet látszik a megnyilvánulásokból, hogy igazán kik az erőszakosak erről lehetne sokat vitatkozni. Kérdem én miféle eljárás az, tagadd meg a szüleidet, tesvéredet és stb. Nagyon sok helyen olyan anyagiasak és mindent eszközzel azon vannak, hogy minden pénzt a maguk javukra fordítsanak gonosz célok elkövetésére bizonyára ezt helyeslitek. Itt volt a Monacói hercegnő, aki híres volt és nagyon gazdag és mit ért vele ilyen Napfény szektának volt a tagja és az ő jóvultukból kellett autószerencsétlenségben meghalnia úgy látszik egyeseknek ez jobban dominál, mint a szeretet, mert az emberek jó része inkább hajlamos rossz tettek elkövetésére, mint a jó cselekedetre. Fel vagyok háborodva inkább nézzétek meg a másik oldalt is aztán állapítsátok meg kik az erőszakosak. Üdv.Ágnes

6. andika751 (válaszként erre: 5. - Zsuzsika83)
2010. nov. 20. 09:03
mert én is hasonló cipőben járok, és most készülök otthagyni a gyülekezetet, és kíváncsi lettel volna rá, hogy más, aki benne volt, ezt hogyan élte meg
5. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2010. nov. 19. 22:15
Amúgy téged miért érdekel ez a téma?
2010. nov. 19. 21:11
Szerintem a jehova tanúi mind borzasztó emberek és főleg erőszakosak és levakarhatatlanok. Nekünk családtagjainkat "vették el".
2010. nov. 19. 18:45
értem, azóta nem kerestek?
2010. nov. 19. 16:47

Hali.

Én csak a tanulmányozásig jutottam,kb 1 év volt.

A bibliával kapcsolatos nézeteikkel kapcsolatban voltak ellenérzéseim. Nem érzetem ,hogy ez az igazsság,inkább az autentikus kereszténység híve vagyok.

..hogy mire is gondolok:

Néhol átvariálják a szövegkörnyezetet is,mondván oda kell még egy vessző..és lám más értelmet nyer.pedig sem hozzátenni sem el venni nem szabad.

Ez ez igazak öröklik a földet stb..-t is ilyen módon magyarázzák.

Nehéz volt szabadulni tőlük amúgy..

2010. nov. 19. 14:42
azok véleményére lennék kíváncsi, akik egykor Tanúk voltak, de már nem azok, miért mentek el, milyen tapasztalataik voltak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook