Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1152. Beus8
2013. júl. 25. 17:10
Sziasztok! Azért írok, hátha segíthetek valakinek a történetemmel. Egy hónappal ezelőtt műtöttek jobb oldali petefészek cisztával ami 50mm-es nagyságú volt és természetesen a görcsök miatt kerültem be a kórházba. Ott keződött a dolog, hogy fel sem akartak venni ambulánsként, azt mondva az ügyeletes orvos, hogy lehet a holnapi majd másképp látja a dolgot, és nem tartja majd indokoltnak a műtétet, vagy magát a benttartást. Aztán nagy nehezen felvett ambulánsnak, mivel mondtam hogy én így nem szeretnék hazamenni. Bent töltöttem az éjszakát, vért néztek közbe, vizeletet, uh, röntgen, tehát sokmindent megvizsgáltak. Reggel 7-8 között elvittek egy vizsgálatra, amin kijelentette a már másik orvos, hogy azonnal menjek fel a szobámba, fürödjek meg és borotválkozzak le,azonnal soron kívül műteni kell. Derült égből a villámcsapás...30 percen belül már a műtő asztalon feküdtem. kb 1 órás volt a műtét, az őrzőben ébredtem. Kiabáltam annyira fájt, aztán adtak fájdalom csillapítókat. Pár óra szédelgés múlva bejött a nővérke, hogy márpedig álljak lábra és menjek át az osztályra. Felültetett felállított, és azonnyomban összeestem. Másnap hajnali 4 órakkor, ugyanezt eljátszottuk, akkor már a mosdóig ami kb 5 méterre volt, elvánszorogtam, akkor ott estem össze. Magamtól jöttem rá arra, hogy fokozatosan szokjam az ülést, akkor 1 órát csak ültem egyhelyben, aztán kimerészkedtem az ágy szélére és így tovább. Tehát vigyázzatok, altatás után ezek nem túl könnyű dolgok, ha nem érzitek magatokat biztosnak akkor inkább mondjátok meg! Lement ez a procedúra, másnap már csak a drén fájt, de az nagyon, aztán leragasztották hogy megtudjak fürödni. Mert addig mozgott a petefészkem fölött valahol a hasban. Nekem nagyon fájó, szúró érzés volt, arról nem is beszélve ammikor kiszedték, egy percig nagyon fájt, de utána már mint aki újjá szültett. Tudtam már törökülésbe ülni, nyargaltam a folyosón stb :). Addig amíg azt nem szedik ki addig nagyon rossz. Aztán most jött 4 hét után a feketeleves. Természetesen visszamentem a 4 hetes kontrollra. Azóta nem hogy egy cisztám nincs, egyből kettő nőtt a hellyére. Hát se köpni se nyelni nem tudtam. A jobb oldaliba amit műtöttek abban most egy 46 mm-es van, a bal oldaliba egy 35mm-es. Voltam magánrendelésen egy orvosnál, azt tanácsolta hogy szedjek sok calciumot (én calcium sandozt vettem pezsgőtabletta formában) és apranax-ot kell szednem kúra szerűen, valamint kiderült hogy valami gombát is találtak a rákszűrésen, candidát, de arra nem kaptam anno gyógyszert, úgyhogy most arra is írt fel antibiotikumot. Valószínűleg még egy műtét kell, ha begörcsölök. Tegnap elkezdtem görcsölni, ma meg már nagyon fájt, most két apranax-tól vagyok jobban... félek kórházba menni megint.. azóta nem volt mensesem, csak a műtét rögtön másnapján reggel már volt vérzés, de az 4 napig tartott. Most nem tudom mitől fájhat. Esetleg ha van valakinek ötlete örülnék ha megosztaná velem. Tanácsként: mindent mondjatok, ha rosszul vagytok, ha jól (akkor meg van az esély hogy hamarabb is hazaengednek), tehát mindent. És ne legyetek restek megnyomni a nővérhívót. Én végig nyomogtam amikor nagyon rosszul voltam. Ennek ellenére rosszul rakták be a katétert és az egész magam alá folyt, egy napig feküdtem benne.. és még sorolhatnám. Így is fenn áll a veszély hogy nem segítenek úgy a nővérek ahogy azt mi - betegek - elvárnánk, de legalább tudjátok azt mondani, hogy én szóltam!!
1151. mgagi
2013. júl. 24. 18:52
Voltam dokinál. Azt mondta, hogy ezen a ciszta dolgon a spirál segíthetne. De én nem akarok spirált. Meg azt is mondta, hogy ez minden ciklusb végén elmúlik majd lehet hogy újra előjön.
1150. bogi25
2013. júl. 24. 18:19
Nekem 3 hónapja volt egy 2,5 cm átmérőjű cisztám a jobb oldalon, az azóta eltűnt, viszont most van egy újabb a baloldalon ami 3,5 cm. Fogamzásgátlót már lassan egy éve szedek, elvileg nem lenne szabad lenni. Valakinek nem volt hasonló problémája?
1149. mgagi
2013. júl. 24. 11:36
Ma bejelentkeztem a dokihoz, mert 1 hete fáj a petefészkem megint. Bár tudom ciszta van a dologban, de jobb ha lát doki is. Délután fél 3-ra megyek.
2013. júl. 22. 10:33
vért láttak..azt mondják ismét van esély a megcsavarodásra , mint tavaly...de már csak pár nap..csütörtökön kiderül. Ám megpróbáltam nagyon pozitív lenni . Lehet,hogy sikerült, jobban vagyok, nagyon bele élem magam, hogy mire megyek nem lesz ott. Főleg,hogy 27.-én a szülinapom és végre 3 gyermekemet bevállalta a nagymama 1 év útán...
1147. CsillagTM (válaszként erre: 1142. - Kikike2929)
2013. júl. 20. 19:46
pl. endós csokiciszta...? vagy dermoid?
1146. mgagi
2013. júl. 20. 19:03
szétszakadok és a hányingerem újra gyötör :(
1145. mgagi
2013. júl. 20. 12:43
Ááá! Még rossz belegondolni is :(
1144. Cukkancs
2013. júl. 20. 11:08
lehet h vmiért kerűlt bele vér is, vizelet is meg nem tom mien folyadék lehet még a cisztában :/
1143. mgagi
2013. júl. 19. 14:00
passz. ezt csak doki tudhatja. De biztos nem jó ha műteni kell.
2013. júl. 19. 13:53
mit jelent a vegyes folyadék benne?
1141. mgagi
2013. júl. 19. 12:25
Most olvasom hogy jövő hétre van időpontod. Akkor úgy is kiderül, hogy mi lesz a sorsa. De nem jó ha halasztják.
1140. mgagi (válaszként erre: 1139. - Kikike2929)
2013. júl. 19. 12:23
Vissza kell menni a dokihoz, ha van új időpontod. Lehet hogy most épp nem fáj, de inkább nézzék meg.
2013. júl. 19. 12:04
nem tudom mi lesz velem , egy éve sem volt egy 5 cm -es jobb oldali petefészek cisztám, ami megcsavarodott. Akkor leégették a falát, most ismét találtak egy 4 cm- eset, fájt egy hétig . Meg akarnak ismét műteni , mert vegyes folyadéktartalma van. De két napja nem fáj annyira...mit tegyek? Felszívodott vajon, de azért fáj csak nem annyira...
2013. júl. 19. 12:02
sziasztok
1137. mgagi
2013. júl. 19. 11:40
Én nem hagynám annyiba. Nem is fogom én sem annyiban hagyni, mert ez nem normális. De most hőmérőzök, és a jvő hónapban a hőmérőzés mellett kipróbálom az ovulációs tesztet. Még egyik terhességem előtt sem próbáltam.
1136. Cukkancs
2013. júl. 19. 10:30

nekem tegnap elött úgy fáj t a job petefészkem (ahol a ciszta volt), h a lépcsőzés kín szenvedés volt, meg maga a séta is :/ nem is értem.

próbálom a gyógyszer abbahagyásra fogni

majd csak lesz vhogy, ne keseredjünk el!

1135. mgagi
2013. júl. 18. 19:42
Kezdődik minden előről. Mint a múlt hónapban.
1134. mgagi
2013. júl. 18. 09:50

Tegnap este ismét fájt a petefészkem, sőt most is érzem időnként. Peteérésnek egyenlőre semmi jele.

Ahogy láttam tegnap a uh-ot a bal oldaliba sok kis pete volt 3 vagy 4 biztos. A jobban talán 1. Viszont nekem a bal oldalam fáj.

1133. mgagi
2013. júl. 17. 19:24

Ma voltam dokinál. Minden rendben. A ciszta elmúlt. Nem kell operálni.

Én ezzel tisztában vagyok, hogy szórakozik a testem, csak nehezen viselem.

Augusztusban ismét megnézetem magam egy otthoni dokival.

1132. mgagi
2013. júl. 16. 10:13

Mondta anyósom, hogy ezt nem szabad annyiba hagyni.

Én i örülnék neki ha ezzel nem zárulna le a dolog és esetleg egy pár hónapig figyelgetnék a dolgot.

1131. mgagi
2013. júl. 16. 10:12
köszi
1130. Cukkancs (válaszként erre: 1129. - Mgagi)
2013. júl. 16. 10:10
szurkolok neked :/
1129. mgagi
2013. júl. 16. 08:32
Márcsak 1 nap és megyek dokihoz. De be kellett még ma reggel is raknom tisztaságit, mert vérzek egy kicsit még.
1128. mgagi
2013. júl. 15. 18:27
Ismét vérzek. Ettől tartottam. ezt csinálja velem. Kész vagyok! Tegnap már örültem hogy nincs semmi, és ma sem egész idáig.
1127. mgagi
2013. júl. 15. 15:43
De ez kb 1,5 hete volt. azóta ugye megjött és most szerdán megyek kontrollra. Hát arra kíváncsi leszek.
1126. Cukkancs
2013. júl. 15. 15:00
akkor lehet tényleg gyógyulgatsz
1125. mgagi
2013. júl. 15. 11:55
Nekem is megmutatta a doki az uh képet, hogy nézzem meg kisebb a ciszta.
1124. mgagi
2013. júl. 15. 11:54
néha én is érzem. De örülnék neki ha nem sűrűn lennének ilyen petefészekfájdalmaim (több napos).
1123. Cukkancs (válaszként erre: 1122. - Mgagi)
2013. júl. 15. 11:12
Baba <3 dejó :) enekm is hiába mondta a doki, meg adott róla UH-s képet, h eltünt a cisztám még most is fáj azon az oldalon néha :/
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook