Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1212. nikike87 (válaszként erre: 1210. - Edina30)
2013. nov. 27. 10:18

Szia.

Évek óta pattanás szerű kiütések jöttek ki a testemen, mindenhol. Aminek a hivalatalos neve "kelés". És az egyik annyira durva volt, olyan nagy volt, mint egy meggyszem,sebészetire,ügyeletre kellett mennünk vele, ahol kivágták. ÉS a dokinő azt tanácsolta, hogy mindenféle, teljeskörű kivizsgálást végeztessünk el.Minden negatív lett. Kivéve a nőgyógyászat. Idén áprilisban kezdtem el, orvostól orvosig járni. Nőgyógyásznál kezdtem, és akkor tudtam meg, hogy 4 cm-es cisztám van. Jártam vissza havonta controllra, de nem akart felszívódni. "játszott" az idegeimmel, egyik hónapban 4 cm, a másikban 3 cm. Júliusban úgy döntöttünk párommal, hogy fölmegyünk inkább Pestre. Októberben az egyik doki, akit épp akkor kaptam, mert minden alkalommal másik orvost kaptam, azt mondta, hogy ideje lenne döntenem, hogy megkellene műteni. Mert már vérzés zavart, fájdalmat okozott.Egy pár perc elteltével válaszoltam is neki, hogy akkor megműtettem ,magam. A következő alkalommal amikor mentem, akkor elvileg bemutatásra mentem, de nem azt kaptam, hanem kiírtak egy pár vizsgálatot.

De innentől az az orvos vett kezelésbe, aki meg is műtött :) Elvégeztettem a vizsgálatokat, vérvétel, mellkhas rtg., ekg. Ezekkel már az altatóorvoshoz kellett mennünk, aki elmagyarázta az összes műtéttel kapcsolatos dolgot.. Meg kellett várni míg megjön, csak utánna tudtam kérni időpontot a dokimtól.19-én kellett befeküdnöm, 20-án műtöttek, 22-én jöhettem csak haza. Itthon vagyok táppénzen.

1211. d0ccf573f3 (válaszként erre: 1207. - Nikike87)
2013. nov. 26. 21:14
Szia, te akkor most otthon vagy, vagy mehettél dolgozni?
1210. edina30
2013. nov. 26. 18:52
Szia! Elmeséled, hogy hogy derült ki, mekkora volt, ilyenek, milyen volt a műtét :-) Jobbulást!
1209. nikike87 (válaszként erre: 1208. - Nikike87)
2013. nov. 26. 16:11

A gyógyulgatás kifejezés túlzás, nagyon fáj petefészkem...

Baloldaliban volt a ciszta, és most fáj nagyon :(

1208. nikike87
2013. nov. 26. 15:38

Bocsi az előbb elírtam.

Most gyógyulgytok. Ha valaki szeretne valamit tudni róla, bátran kérdezzen :)

1207. nikike87
2013. nov. 26. 15:36

Sziasztok!

Most léptem be erre az oldalra, azért mert múlt héten szerdán estem át laparoszkópiás műtéten.Volt egy cisztám.Most gyógyulgatokbátran.....

Ha valaki szeretne valamit tudni róla, kérdezzen

1206. CsillagTM (válaszként erre: 1205. - Emeseee)
2013. nov. 24. 17:55
sok mindent jelenthet biztosat csak a laparoszkópiás műtét mondana. akár endometriózis is lehet, amit ajánlatos komolyan venni.
1205. emeseee
2013. nov. 24. 13:27

Sziasztok,

Uj vagyok a forumban.

Hetek ota fajt az alhasam, elmentem a nogyogyaszhoz, aki ultrahangra kuldott. Az eredmennyel meg nem mentem vissza, de azt mutatja, hogy "tobbrekeszu, vastag falu ciszta a jobb petefeszekben mely 4 cm ".

Ma epp megjott, igy a heten nem megyek vissza a nogyogyaszhoz. Volt valakinek ilyen tobbrekeszes cisztaja, es mit jelent, mire szamitsak?

Koszi szepen elore is!

2013. nov. 23. 06:26
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy műtét után ti mennyit lábadoztatok otthon? Táppénzre ki lettetek írva, vagy lehetett dolgozni menni?
1203. CsillagTM (válaszként erre: 1202. - 36a26f5226)
2013. okt. 25. 17:35
értelek. te jobban tudod, persze. csak azért írtam, mert nekem ilyen panaszt okozott az endó. amivel tele volt a hasüregem, petefészkem, hüvelyfal-bélfal között volt, stb. ja és se UH, se MR nem mutatta ki, csak a petefészekben lévőt.
2013. okt. 25. 16:47
Mást nem mutatott az UH, még a petefészekben sem..
2013. okt. 25. 16:46

Két éve volt mioma embolizációs műtétem Pécsett, akkor 6 centi nagy volt, és most ismét 35mm-es mioma nő a méhem hátsó falán..


Lényegében rosszalkodik ott bent, és komoly panaszt, és fájdalmat okoz..

1200. 36a26f5226 (válaszként erre: 1199. - CsillagTM)
2013. okt. 25. 16:45

Nem, kösz!


Voltam a sürgősségin, megnéztek a nőgyógyon UH-val, és már másodszor növekszik a méhemben mioma..


Egyelőre fájdalomcsillapítás, mert nyom egy idegszálat, és ha nem múlik el, akkor kórház, és műtét.. addig is folyamatosan figyelik, folyamatos kontrollt írt be a szakorvos..

1199. CsillagTM (válaszként erre: 1198. - 36a26f5226)
2013. okt. 25. 12:42
nekem endometriózissal voltak ilyen tüneteim. sztem gyere át az Endometriózis! fórumba.
1198. 36a26f5226 (válaszként erre: 1190. - Bunnyball)
2013. okt. 25. 09:02
Nekem a combomba sugárzik a lüktető fájdalom, és tényleg, akármi is ez, piszkosul fáj! - és lüktet!
1197. 36a26f5226 (válaszként erre: 1190. - Bunnyball)
2013. okt. 25. 09:01

Ugyanezeket a tüneteket érzem kb. egy hete.. pont a ciklust megelőző 1-2 napban vagyok, és kb. egy hete jobb alhasi fájdalmam van, ami most már lüktet...


Nem volt még soha ilyen, de kértem időpontot a nőgyógyra... - mert nálunk várólistás a nőgyógyászat.. abszurd nem?


Lehetséges, hogy cysta van nekem is a jobboldali petefészkemben?

1196. mgagi
2013. okt. 13. 18:20
Két hónap jólét után most ismét cisztám van. Fáj is rendesen.
1195. CsillagTM
2013. okt. 8. 17:39
a fórum neve: Endometriózis!
2013. okt. 8. 16:50
Köszi, csak ott nagyon régiek a bejegyzések :(
1193. CsillagTM (válaszként erre: 1192. - Vitavitamin)
2013. okt. 8. 16:39
magyarán endometriózisod van. esetleg érdeklődj abban a fórumban is sztem.
2013. okt. 8. 16:31

Sziasztok,

én is tanácsot szeretnék kérni.4 éve műtöttek csokoládé cisztával, azóta kisebb nagyobb follikuláris ciszták jöttek mentek, de tegnap a dokim egy ujabb csokicisztát talált.3 hónap megfigyelést és rosszabb esetben műtétet javasolt.Az első műtét is eléggé megviselt, nagyon félek a másodiktól.Ismerősöm a 99%os aloe tartalmú készítményt ajánlotta. Valaki próbálta esetleg?,s ha igen hol célszerű ezeket a termékeket keresni neten, bioboltban, gyógyszertárban? előre is köszi a válaszokat.

1191. mgagi (válaszként erre: 1190. - Bunnyball)
2013. okt. 8. 14:51

a ciszta okozhat ilyet. Nekem is volt, de nekem vérzéssel el is tűnt.

Aztán következő ciklusban ismét szenvedtem. De szerencsére 2 hónapja nincs panaszom.

1190. bunnyball
2013. okt. 8. 14:10

Sziaszok!


Tanacsot szeretnek kerni toletek, mert nem tudom, hogy mit tegyek... 1,5 hete kezdodtek az alhasi fajdalmaim (pontosabban alul es jobb oldalt), neha egeszen belenyilallt, maskor meg tompa de el nem mulo fajdalmam volt.

Mult het kedden mentem el a nogyogyaszhoz, ahol hugyuti fertozest allapitottak meg es melle egy 3cm-es cisztat is talaltak a jobb oldalon. Antibiotikumot es hormont (12db) kaptam es azt az utasitast, hogy szedjem be ezt a 12 darabot, majd utana meg fog jonni es valszeg ezzel egyutt el is mulik a cisztam.

Persze kontrollvizsgalatra vissza kell majd mennem, de mig a hetvegere egesz jol lettem (bar a jobb oldali fajdalom megmaradt, csak enyhult), tegnapra ujra el kezdett fajni a jobb oldalam, ejszaka mar aludni se tudtam tole, csak fajdalomcsillapitoval.

A gond az, hogy epp ezen a heten nem rendel a dokim es mashoz nem szeretnek menni, csak ha nagyon surgos. Viszont bizonytalan is vagyok, mert nem tudom, hogy ez meg a hugyuti fertozes kovetkezmenye, vagy hogy normalis-e hogy egy ciszta annyira faj, hogy neha egeszen a lapockamig kisugarzik a fajdalom. De lehet, hogy eppen meg akar jonni, mert veres folyasom is van, oszinten szolva fogalmam sincs, hogy mi ez.

Kerem, akinek van otlete vagy tapasztalata, tanacsa, az irja meg!


Elore is koszi! :)

1189. CsillagTM (válaszként erre: 1188. - Jóreménység)
2013. okt. 1. 23:44

egy ekkora ciszta sztem nem okoz gondot, sokszor fel is szívódik.

de ha én terhesen görcsölnék, főleg pár napja, akkor azonnal vágtatnék az orvoshoz...!!!

2013. okt. 1. 20:52

Sziasztok!

Remélem, olvassa még valaki ezt a fórumot :)

Az a problémám, hogy a bal petefészkemben van egy 20*17mm-es ciszta, már júniusban is megvolt, pont ugyanekkora volt, mint most, múlt csütörtökön. De közben én meg várandós lettem, persze a másik petefészkemböl :)

Már 8+4 hetes vagyok, de pár napja eléggé görcsöl a bal oldalam, gondolom a ciszta miatt. Jövö héten megyek ismét dokihoz.

Szerintetek okozhat valami problémát terhesség alatt az a ciszta? (Mellesleg pajzsmirigybeteg is vagyok, szedek rá gyógyszert)

1187. anna67 (válaszként erre: 1186. - 423f1a8115)
2013. szept. 17. 15:02

Szia. engem 2hete mütöttek tojásnyi nagyságú volt a cisztám,szegeden.Laporoszkopiával. a bal oldali petefészkem is ki kellett venni. És az az érdekes hogy a jobb oldalamon fáj még 2hét után is. hogy miért nem tudom. aggódok egy kicsit. de azt mondta az orvos 3-4 hét a gyógyulás. a mütéthez 5-6 hétre kell visszamennem ha nincs probléma.

Elötte hasi ultrahangon vették észre,utána a nőgyógyász hüvelyi uh-on nézte meg. Elküldött tumor marker vérvételre,annak már mütét előtt meg lett az eredménye. jo lett. Szerencsére a mütét után 2héttel megjött a szövettan is. az is jo. De a jobb oldali fájdalom aggaszt.

2013. szept. 14. 17:24

Sziasztok!

Akit műtöttek már petefészek cisztával- laparaszkóppal- tudnátok ajánlani orvost vagy kórházat Budapesten? A lakcímkártyán alapján (22.ker) a Szent Imrébe tartozom, de ténylegesen meg a Péterffy Sándor kórházba. Szerintetek melyik jobb? Műtöttek valakik a kettő közül valamelyikben? Orvost esetleg tudtok ajánlani és mesélni a műtétről? Nagyon megköszönném. Nekem egy 7 cm-es cisztát fedeztek fel, most megyek még hasi uh-ra meg vérvételre. Nektek is kellett előtte hasi uh, hogy megnézzék a többi szervet? köszönöm előre is a válaszokat!

1185. Cukkancs (válaszként erre: 1184. - Mgagi)
2013. szept. 5. 22:06
amiatt lehet, szerintem
1184. mgagi
2013. szept. 5. 21:27
De most erősebbek is a görcsök mint a múltkorinál. Nem tudom miért? Vastagabb méhnyálkahártya?
1183. mgagi
2013. szept. 5. 21:22
Nem kesergek :) Még nagyon az eleje és elég sokat olvasom itt a fórumokat vannak akik több évig küzdenek egy babáért. ez pedig még csak 1 hónap volt.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook