Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


2007. dec. 25. 22:50
Sajnos engem is műteni kellet sőt az eggyik petefészkemet is ki kellet venni a ciszta miatt.Amásikkal nem estem teherbe ,de mésg a lombikom sem sikerült!
11. Inci79 (válaszként erre: 8. - Hajnal BP)
2007. dec. 15. 13:24
Nekem hasonlóképpen volt.Már egy ideje próbálkozunka párommal,mert babát szeretnénk.Amikor kimaradt a vérzésem elmentem dokihoz,aki baba helyett cystát diagnosztizált 5x4cm-es folyadékkal telt cystát és ráírta a lapomra,hogy nincs terhességre utaló jel.Mivel látta rajtam a doki,hogy majdnem sirva fakadtam azt mondta várjunk 2 hetet,hátha van babám is ,nem csak cysa.2 hét mulva amikor mentem vissza kiderült,hogy a cystám már 6 cs-es viszont 5 hetes terhes is vagyok.Sajna a cystám még megvan,nem mult el,de jövőhéten már a 12 hetes uh-rs magyek a babámmal.Én azt tudom tanácsolni,hogy várj 2-3 hetet,mert lehet,hogy te is így vagy ahogy én.Ne kapkodj el semmit,mert ha most megműteted magad,akkor ha terhes vagy a babód is elmegy.
10. gpetra (válaszként erre: 8. - Hajnal BP)
2007. dec. 14. 09:02

Szia!


Az unokatesóm feleségének is petefészek cisztája volt, ami gondot is okozott neki (fájdalmat, görcsöt), de aztán gyorsan teherbe esett, a ciszta pedig szépen felszívódott.

9. eracica (válaszként erre: 8. - Hajnal BP)
2007. dec. 14. 08:55

Szia!

Nekem is van cisztám -sőt mindkét oldalon, és én is terhes vagyok! Ez nem ritka, hogy az érett petesejt kilökődésének helyén kialakul egy ciszta, ami pár hét alatt elmúlik! Én is meg voltam ijedve rendesen, mert egyre nagyobbnak éreztem és már kisugárzott a derekamba is, de szerencsére megnyugtatott a doki. UH-ra én a menstruáció elmaradása után 9 nappal mentem és már látta a terhességet!

2007. dec. 13. 07:22

Sziasztok!


Remélem, valaki tud nekem segíteni, mert tanácstalan vagyok! Dokihoz mentem, mert elmaradt a vérzésem! Azt álloította, semmi, csak egy ciszta. Azóta is napi szinten rosszul vagyok, két tesztem pozitív, mellfeszülés, éhség, stb. Ha van babó, még nagyon pici lehet. Tehát még kb 1 hónapot kellene várni, hogy kimutassák UH-n! Ahogy számolam, kb 3 hetes lehet! Szerintetek mi lehet ez? A ciszta okozhat ilyen tüneteket?


Üdv

7. Edis
2007. szept. 16. 11:50
Sajna a kislányunknak is van aki még a pocakomban van. 1 hét múlva születik, ha időben jön. Nekünk azt mondta a doki, hogy ki kell műteni fél éves korában, de egy másik orvos azt mondta, hogy, ha nem okoz problémát akkor nem szükséges a műtét. Kicsit félek is ettől, mert amíg pici honnan fogom tudni, hogy problémás-e neki a dolog..pl. amíg nem tud beszélni. Ennek utána kell majd járni, több orvost megkérdezni.
2007. szept. 16. 11:42
A lányomat tavaly műtötték meg cisztára azt mondták neki azért nem marad terhes , és láss csudát az idén terhes maradt nagyon nagy az örömünk.
2007. aug. 19. 21:28
Nekem policisztás, vagyis PCOS a jobb petefészkem. Ez nagyon sok pici cisztát jelent. Nem igazán okoz nálam fájdalmat, csak nagyon nehezen maradok terhes, sajnos. Ha stimulálva van a petefészkem, akkor szokott görcsölni.
2007. aug. 19. 20:50

Nekem van még mindig. Már párszor kinyomkodták, de ismét előjött. Olyan 3-4 éve van bennem és olyan 4,5x5 cm-es.

Fizikai terheléskor ekezd borzalmasan fájni.

Vannak vészesebb változatai, amiket műtéti úton távolítanak el. Van olyat amit elég ,,csak kinyomni".

2007. aug. 19. 20:29

Nekem volt egy cisztám. Folyadékkal volt tele, több év alatt megnőtt és mikor valamilyen fizikai terhelésre kirepdt akkor amíg a folyadék fel nem szívódott szinte kibírhatatlan alhasi fájdalmaim voltak(kb.2 óráig). Mivel az orvosok vakbélre gyanakodtak ezért több napi kórházi megfigyelés és rossz kivizsgálás miatt 4 év múlva műtötték ki.( akkor is csak mikor én vettem kezembe az ügyet) A fájdalom idején én nem tudtam megmozdulni sem és ha állva ért akkor elájultam. Persze valszeg az enyém egy extrém eset volt.

Azt tudom hogy terhesség idelyén a hormonok miatt keletkezhetnek kisebb ciszták, de azok maguktól felszívódhatnak.

Hát remélem egy kicsit tudtam segíteni.

2007. aug. 19. 19:00
Szia!Ez jó kérdés...A hugomnak kimaradozott a menzesze,a doki megultrahangozta,azt mondta lát vm ciszta félét.Mivel tapintásra elég keménynek bizonyult azt mondta nem biztos,hogy az.Alhasi fájdalmakra is panaszkodott.Egyszer azt hallottam,ha cisztád van és szülsz akkor elmúlik.Nekem egyszer egy nagyobb tüszőt néztek cisztának :)De nyugodj meg ha ciszta azon tudnak segíteni aszem gyógyszerrel,de a természetes dolgok is nagyon hatásosak.
2007. aug. 19. 18:29

Milyen tünetekkel járhat a petefészek ciszta.

Mikor kezdjen gyanakodni az ember?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook