Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


2008. okt. 12. 15:22
Sziasztok! Én egy 16 éves lány vok és kb 5 napja elégé elkezdett fájni a hasam a vakbél tájékán. Elmentünk orvoshoz aki azt mondta h jegelnem kell meg pihenni és diétázni.Másnap megint telmentünk mert ismétlődtek a fájdalmaim.Az orvos elküldött vérvételre de az nem mutatott ki gyulladást. Azóta megint elkezdett fájni és nem tudok vele mit kezdeni.Holnap megyünk el megint orvoshoz és remélem elküld már végre ultrahangra is.Nagyon félek h mi lesz elvégre még fiatal is vok és nem volt még se műtétem se semmi ilyen tapasztalatom.Szeretném ha tudnátok vmit javasolni vagy csak tanácsokat adni és biztatni:) Remélem számithatok rátok:)
41. mandarinszörp (válaszként erre: 36. - Webnő)
2008. szept. 14. 17:34

Ne aggódj nem csak a román orvosok ilyenek..nekem magyar orvosokkal pl eddig CSAK rossz tapasztalataim vannak..pár éve énis bekerültem a kórházba éjszaka erős fájdalmakkal, nálam is vakbélre gyanakodtak. az orvosnő ott flegmázott, mert ideges volt amiért fel kellett kelnie és azt mondta, hogy biztos csak tetetem magam mert nem akarok iskolába menni(voltam vagy 14)menjek haza..(ezeket csak a szüleim mesélték, mert akkor már elájultam, állítólag odajött hozzám ráfújt a szememre, az megrebbent és kiröhögött, hogy milyen rosszul tetetem magam)Az ápolók is gúnyolódtak rajtam mert, amikor már elhánytam magam, azt hitték be vagyok rúgva. reggelig még takarót se kaptam. reggel elvittek ultrhangra kiderült, hogy egy csecsemőöklömnyi ciszta van a petefészkemen, amiből kiömlött a vér és a hasürgemben szétáradt..fél órán belül megműtöttek. a műtét után a főorvos odament a szüleimhez bocsánatot kérni és megkérte őket hogy ne tegyenek feljelentést (ugyanis nem sokon múlott az életem!!)

+ minden napra jut 1-2 műtéti bakis hír is a hiradóba...

vagy például úgy 5 nőgyógyászon mentem keresztül mire találtam egy olyat, aki nem flegmázik, kedves, diszkrét és ezért tényleg el tudom magam engedni(mondanom se kell, hogy ő magánorvos).

2008. szept. 13. 23:26

Sziasztok!

A cickafarkfű tea tényleg jó, műtét előtt álló ismerősöm cisztája 3 hét alatt teljesen felszívódott tőle. Nekem ilyen problémám még nem volt, de minden menstruációkor iszom, mert akkor egyáltalán nincs görcsöm! Mindenkinek ajánlom!

39. 45f5ce422c (válaszként erre: 38. - ChiKata)
2008. szept. 13. 15:49

Szia!


Nekem egy ismerősömnek a cickafarkfűtől felszivódott, én úgy tudom reggel és este kell inni egy egy csészével, melegen!


Jobbulást!

2008. szept. 13. 10:48
sziasztok.Nekem néhány napja találtak egy 6cm-s cisztát a jobb oldali petefészkemben.Az orvosom azt mondta várjunk még néhány hetet,mert van egy kis esély hogy felszívódik.Viszont fájdalmaim vannak,és nagyon félek,hogy meg kell majd műteni.És még csak 16 vagyok.Kíváncsi lennék,mit ajánlotok,a cickafarktea valóban segítésg lehet?és naponta mennyit kell inni?Segítsetek kérlek,mert kétségbeestem:(
37. memoi
2008. aug. 29. 13:10
sziasztok!nálam is cisztát diagnosztizált a doki.ha a két héttel későbbi ultrahangon is látható lesz átutal műtétre:(Mennyire fájdalmas művelet ez és mennyi ideig tart??
36. webnő
2008. aug. 20. 12:01

Sziasztok!

Nekem is volt petefészek cisztám.Márciusba múlt egy éve, hogy megműtöttek.Addig el nem volt semmi tünet.Egy reggel hirtelen rosszul lettem akkor, a sürgöseségire kerültem, ahol vakbélgyúladásra gyanakodtak.Még elküldtek az urológiára, ahol készitettek ultrahangos vizsgálatot.(Az orvos amelyik készitette a vizsgálatot odahivta a kolégáját, hogy nézzen meg valamit és csak nevettek.Azt mondták, hogy minden rendbe.)Estére visszakerültem ismét a sürgösségire,mert nagyon rosszul éreztem magamat.A doktorok ugy döntöttek, hogy meg műtnek,de ismét csak a vakbél jött számításba.Mikor felébredtem a műtét után a sebészorvos elmondta, hogy nem vakbélgyúladás hanem petefészek ciszta volt, amelyik perforált.Azt ajálta, hogy amikor kikerülök a korházból menjek el egy nőgyógyászhoz.Ezt meg is tettem.A vizsgálat során kiderült, hogy nincs több cisztám.De egy dolgot nem értek meg, hogy miért mondta azt, hogy nem kell többet felülvizsgálatra menjek és semmi gyógyszert sem írt fel.Szerintem ez egy kicsit fura....Tehát ennyit a romániai orvosokról.

2008. aug. 15. 16:49
Egyik osztálytársamnak is volt cisztája...ki kellet venni neki is, és állandoan kell valami gyogyszert szedjen rá h nehogy visszajöjjenek...
34. zsubab
2008. aug. 14. 07:46

Sziasztok!


Most 30 éves vagyok. Hát nekem is volt petefészek cisztám. Sajnos a családomban minden nőnek korán el kellett távolítani a méhét, petefészkét, mert cisztáik voltak, tehát gondolom a genetika eredménye lehet nálam is. A terhesség alatt alakult ki, igen sok és apró volt. A dikim azt mondta, ha a baba fejlődését nem zavarja, akkor hagyjuk. A sors úgy hozta, hogy császárral szültem, így a cisztákat is eltávolították. Hát ezt megoldotta a Bölcs természet. :)

Második terhességem alatt szintén el kezdtek nőni a kis "barátaim". Itt is így gondolta a dokim, hogy amíg nem zavar semmit, addig hagyjuk bent. Hát csecsemő fejnyire nőtt meg, és a 37. héten megcsavarodott a kocsánya két és félszer, hát mondanom sem kell, olyan fájdalmam volt, mint akit hasba szúrtak, azonnal rohantunk a kórházba. Hát megvizsgáltak, látták, hogy puha a hasam, nem a baba akar még világot látni, de nem volt mit tenni. Bicska. Szerencsére nem korábban történt, így a bébikém kicsit meglepődött ugyan, hogy miért jöttek be érte ilyen korán, de végülis időben volt. :) Nagy szemekkel körbenézett a nagyvilágban, sírt egy kicsit és beletörődött a sorsába, hogy ezentúl idekint lesz! :)

Ki kellett venni a jobb oldali petefészkem, a bal oldalit megfaragták, amennyire kellett. Végülis minden rendben ment, a két bébim egészséges, és ez a lényeg.

Folyamatosan járok kontroll vizsgálatokra, azóta hál' Isten nem tértek vissza. Remélem nem is fognak.

Mindenkinek minden jót kívánok. :) sziasztok

2008. aug. 1. 22:33

Sziasztok!

Nekem is volt már petefészek cisztám. A dokim szerint főképp akkor alakult ki nálam, amikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését.

5 cisztáról tudok, ami volt nekem, ebből 3 magától elpukkant (akkor őrületes görcseim voltak), 2 pedig műtéti úton került ki. Először 2005-ben laparoszkóppal műtöttek, akkor egy női ökölnyi cisztácskám volt, legutóbb pedig (1 hónapja) egy kisgyerek-fejnyi cisztát távolítottak el belőlem (igen megnőtt tőle a hasam, sokan azt hitték, állapotos vagyok, 1,5 liter folyadékot szívtak ki belőle), és kivették a jobb petefészkemet.

Most abban bízom, hogy a második baba összejön mihamarabb, mielőtt még újabb ciszta alakulna ki nálam. Egyébként az első babánkat a laparoszkópos műtét utáni 2 vérzést megvárva azonnal sikerült összehoznunk, úgyhogy szerencsések voltunk.

3 havonta kell járnom kontrollra, mert rossz lett a legutóbbi műtétem szövettana (bordeline mucinosus cystodenoma - vagymi), onkológiára kellett mennem miatta, de hálistennek nem kell kezelés. Félek, hogy a bal petefészkem is megbetegszik.

Az ismeretségi körömben egyre több fiatal (20-30 közötti) nőnél fordul elő petefészek ciszta. Borzasztó. Vajon mitől lehet?:(

Jó egészséget csajok!

32. Charlie92 (válaszként erre: 31. - Ce8b002a07)
2008. júl. 24. 13:10
Köszi, ezt biztos kipróbálom! De az az igazság, én nem is érzek semmi szúrófájdalmat meg hasonlók, sőt egyáltalán nem is vettem volna észre, hogy van cisztám, ha az orvos nem mondja. :S
2008. júl. 20. 14:01
Hello, nálam is hasonló eset áll fenn, a részletek most nem is érdekesek, csak javasolni szerettem volna a fokhagyma tablettát, nálam bevállt, a hátránya csak a kellemetlen illat, de ha kúraszerűen alkalmazod, ki lehet bírni. Terméknevet itt nem igazán lehet közölni, de ha javasolhatom, bioboltban kapható olyan terméket válassz, amiben nincs egyéb összetevő(más gyógynövény), csak a fokhagyma. Az enyém mindössze 660 Ft/100 db, kis műanyag tégelyben kapható. A szedése alatt nem éreztem a szúró fájdalmat. Csak a menstruáció ideje alatt nem jó szedni, mert elhúzódik az ideje tőle. Remélem segítettem, Üdv.
2008. júl. 9. 10:05
Hello mindenki! Én ma voltam nőgyógyásznál, mert kimaradt a menstruációm, és mondta, hogy van egy 3 cm-es cisztám... Igazából nem mondta el, hogy mi az a ciszta, meg hogy hogyan, csak azután tudtam meg, miután beírtam google-be... (Ennyit az orvosokról) Azt mondta a doki, hogy el fog múlni. Fiatal vok, nem szeretnék még gyereket, de ahogy itt olvastam, úgy gondolom, jobb ha most elmúlik, mert később probléma lehet.:S Cickafarok teát iszok minden nap 2 csészével, de azt eddig nem is tudtam, hogy jó a cisztára, mert én csak úgy általában a 28 napos ciklus beállítására ittam, és 3 hónapja kezdtem...:S Elmúlik ez a ciszta dolog??? És nem kavar be a menstruációnál? Mert már a ciklusom 39. napján vagyok, és általában 29-30 naponta megjön...
2008. júl. 8. 10:24
Sziasztok! Sajnos nekem is volt 3 évvel ezelött petfészek ciazsta műtétem! Ráadásként úgy volt hogy csak a jobb oldali petefészken van ciszta ami 10 centis volt és a műtét során derült ki hogy a másik oldalon is van! A műtétet laproszkóppal kezték és a műtét közben tértek át arra hogy felnyitnak mert látták hogy a másik oldalon is van! Azt még hozzá teszem hogy mindezt 15 évesen éltem át! Most pedig 18 éves vagyok és ugye a műtét után el kellett kezdenem szedni fogamzásgátlót és mikor úgy gondoltam abbahagyom nem jött meg a menszeszem és kiderült miután elmentem nőgyógyászhoz hogy mitől van, hogy megint cisztám van sok kicsi apró mind a kettő petefészkemben és újra szednem kell a gyógyszert! Ha egyszer gyereket szeretnék az is nehézkesen lehet vagy egyáltalán nem lehet! Az utobbitól félek és kétségbe vagyok esve hogy em lehet gyerekem! Szóval soha nem fogok kigyógyulni ebből a betegségből!!! Gondoltam megosztom veletek!! sziasztok!!
28. Noryta (válaszként erre: 27. - Moni0302)
2008. júl. 2. 21:57

Szio!

az az igazsag,hogy en nem Mo.-on elek,aztan nemtudom otthon letezik e ez a gyogyszer ,a neve:prometrium.viszont annyit elarulok,ma vettem be a 2.szemet es igen eros hormon keszitmeny,hiszen iszonyatosan szedultem tole.De!ebben a gyogysziban bizom,ha mar ilyen eros,azt gondolom kellene segitenie!?

kivancsi lennek,te milyen gyogyszit szedsz(tel) es nekedis voltak tole rosszulleteid?

Te hogy alakulsz?

mielobbi gyogyulast es egeszseges babucit kivanok neked.

27. Moni0302 (válaszként erre: 26. - Noryta)
2008. júl. 1. 11:34

szia,

én is szúró fájdalmat érzek néha,meg talán egy picit szokott fájni a derekam is.

Te milyen gyógyszert kaptál?

26. Noryta (válaszként erre: 21. - Moni0302)
2008. jún. 24. 17:11

szia!

koszonom a segitsegedet,megnezem en is az arwen tornat es persze kiprobalom a teat is.

az az igazsag,szinte semmifele tunetem nincsen,en csupan csak egy rakszuresre mentem el ,es kiderult,hogy petefeszek cisztam van.

talan neha erzek nagyon enyhen szuros fajdalmat,de semmi komoly.

neked vannak vagy voltak tuneteid?

kivanok nekedis mielobbi gyogyulast es persze sok sikert a babahoz!

25. Noryta
2008. jún. 24. 17:06

koszonom,mindenki hozzaszolasat es segitseget!

az igazsag ,nekem a dokim azt mondta,hogy nemigen lesz szukseg mutetre(bizom benne).

enis hallottam mar a cickafarkfu tearol,es kiis probalom,hatha bevalik.

2008. jún. 24. 16:38
Én 29éves vagyok,és kb.most 7cm-es lehet a cisztám de én nem megyek több hasi mütétre.Sajnos ha valakinek hajlamos a szervezete ezekre,mindig vissza nö.Én már nagyon sok mindent kiprobáltam(vitaminok,teák,)és semmi változás.Most készülök Pestre egy kezelésre,ha jó mindenféle képpen megirom nektek!
23. Rácz Edina (válaszként erre: 20. - Noryta)
2008. jún. 24. 16:30
Szia!Én is ebben szenvedek sajnos már tavaly nyár ota,és nekem mind három esetben müteni kellett.A legnagyobb ami volt az 10cm.Nekem nem a mütéti fájdalommal volt a gondom hanem azzal hogy minden mütét után vissza nö,és egyáltalán nem tudom mit tegyek.Nekem sincs babám,már 3éve küszködünk vele.
22. kobagabi (válaszként erre: 20. - Noryta)
2008. jún. 24. 14:13
Remélem hat a gyógyszid. Nekem doki azt mondta 5 cm-est már műtenek. Ez a 7 cm-es elég nagy!
21. Moni0302 (válaszként erre: 20. - Noryta)
2008. jún. 24. 07:40

szia!

Én 26 éves vagyok,még szintén gyermektelen.Nekem 3 éve volt ciszta műtétem,laparoszkóppal végezték.A mérete kb.6 cm volt.Az volt a probléma,hogy mindig nőtt pár mm-t,ezért kellett műteni.Mi is szeretnénk babát,sajnos februárban volt egy vetélésem(7 hetesen),a napokban voltam uh.-on és sajnos ismét van egy 3cm-es.Állítólag nagyon jó az arwen torna,a napokban akadtam én is a honlapjára.www.arwentorna.hu,a dvd-t is megrendeltem.Ebben bízok nagyon+olvastam még a cickafarkfű teáról,hogy jótékony hatású lehet ciszta esetén.Milyen tüneteid vannak?Mielőbbi gyógyulást,és próbálj arra gondolni,hogy a legközelebbi uh-on.már sokkal kisebb lesz,vagy nem is lesz már ott!

20. Noryta
2008. jún. 24. 04:54

Sziasztok!

27 eves ,gyermektelen ,ketsegbeesett no vagyok.

Nekem is van 2 cisztam a jobb petefeszeknel,most tudtam meg par napja,eddig nemis igazan olvastam a petefeszek cisztarol,es most nagyon ketsegbe vagyok esve.hiszen az egyik 2 cm-es es a masik 7 cm.kaptam 6 szem gyogyszert,hat most abba bizok,es remelem muteni nem kell!attolis nagyon felek.

volt mar valakinek ilyen nagy cisztaja es muteni kellett vagy folszivodott?nagyon szeretnek babat 1 even belul!koszi

19. Rácz Edina (válaszként erre: 17. - Moni0302)
2008. jún. 23. 18:17
Köszönöm szépen,meg fogom nézni.
2008. jún. 23. 13:52
Nekem is volt cisztám, de felszívódott. Pedig 4 cm-es volt. Hál' istennek nem kellett műteni:)
17. Moni0302 (válaszként erre: 16. - Rácz Edina)
2008. jún. 22. 21:09

szia,

nekem is volt ciszta műtétem 3 éve.most úgy tűnik ismét van egy,a múlt héten voltam uh-on.nagyon sokat próbáltam megtudni arról,hogyan tudnám a műtétet elkerülni.rátaláltan az arwen tornára,internetes oldala:www.arwentorna.hu

nézd meg a honlapját.Sokan dícsérik a módszert,állítólag segíti a teherbeesést,pco,endometriózist is enyhíti,tünetmentességet is eredményezhet.Sőt spontán teherbeesés is lehetséges.Én tegnap rendeltem meg a dvd-t,remélem segít majd.Ezenkívül hallottam még,hogy a cickafarkfű tea is segíthet,gondolom rengeteget kell belőle inni.

kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!

2008. jún. 18. 11:58
Sziasztok.Nekem is van egy 6cm-es cisztám,de nekem már lassan egy éve huzodik.Azota már volt 3hasi mütétem és mind ebböl kifojolag.Már csak fél-fél petefészkem van meg,mert nekem sose szivodik fel,és mindig mütét a vége.Most májusban is volt egy mütétem még csak 6hét telt el a gyogyulásbol és máris van megint egy.Teljesen el vagyok keseredve mert már nagyon szeretnénk babát.Van peteérésem most is van egy 21mm-es tüszöm de nem akar össze jönni a baby.Kérem segitsen aki tud,bármit kiprobálok.Köszönöm elöre is:Edinka
2008. márc. 22. 19:05
Nekem 2 van, kedden találták ultrahangos vizsgálattal.
2008. jan. 9. 11:46

Sziasztok.

Az orvosom mondta a minap egy nőgyőgyászati vizsgálat során, hogy valószínüleg petefészek cisztám van. Éreztem is a hüvelyemben valami befelé nővő "gömböt" Eleinte valami süllyedésre gondoltam (méh vagy pedig hólyagsüllyedésre. Elküldött ultrahanra, amire későbbi időpontban fog sor kerülni. Tehát azon még nem voltam.

Egy kicsit izgulok, és félek is egyben.

Szeretnék minnél többet erről a betegségről megtudni.

2007. dec. 29. 11:37
A menyemnek is volt, és nem maradt terhes. Aztán gyógyszeresen kezelték, és sikerült a baba, iker fiúkat szült.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook