Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


2008. nov. 19. 23:22

Nekem a múlt hónapban volt cisztaeltávolítás.Sürgősségi osztályról indultam,mert valahogy kifakadt,és vérzett a hasüregbe.(Persze,h iszonyatosan fájt,és mozdulni sem bírtam..)A műtét egyáltalán nem fáj,hiszen altatásban végzik,és mire felébredsz,volt-nincs ciszta:)Varratszedés pár nap múlva,és elméletileg minden rendben lesz:)

Azt már csak halkan mondom,h nekem már negyedik napja késik a havim,szóval reménykedek,h így "tisztán" tényleg minden sínen van:)


Mindenkinek gyógyulást,kitartást,és tényleg ne féljetek!

71. Noryta
2008. nov. 14. 23:58

Sziasztok!

Szoritsatok nekem,hetfon lesz a mutetem,allitolag csak laparoszkopias,de azis felmerult,hogy nagymutet,hiszen van egy 7 es1/2 cm cisztam.:(

jajj nagyon felek,raadasul meg a laboratoriumi vizsgalat kimutatta ,hogy a verem nemugy alvad ahogyan kellene,szoval izgalmas lesz.

Aztan irok,ha tulestem rajta.

voltmar valakinek esetleg ilyen veralvadas problemaja?allitolag 10%-al ter el a normalistol.

Jo egeszseget mindenkinek!

70. ce49446325 (válaszként erre: 69. - Hisztikirálynő)
2008. nov. 14. 17:58
Mensi közben is elvégzik (nekem volt már úgy). Bár lehet orvosa válogatja
69. Hisztikirálynő (válaszként erre: 68. - Hisztikirálynő)
2008. nov. 14. 17:54
bár lehet, hogy mensi közben is elvégzik, még úgy nem mentem sose (pedig nekem aztán volt egy jópár hüvelyi uh-os vizsgálatom).
68. Hisztikirálynő (válaszként erre: 67. - Ani2)
2008. nov. 14. 17:52

Szia!

Hüvelyi uh-t bárkinek csinálnak, a lényeg, hogy ne legyen épp mensi. Bedugnak egy vékonyka műszert oda (előtte általában húznak rá egy óvszert) és azzal néznek szét odabenn. A kismamiknak általában a 12-13. hétig nézik így a kisbabót, utána hasi uh-val.

Remélem minden rendben lesz!

67. Ani2
2008. nov. 14. 15:31

Sziasztok!


Ma be kellett mennem nőgyógyra, mert már nagyon görcsöl a jobb oldalon a hasam. Ill. állandóan érzem mintha égne belül a hasam. Hétfőn megyek vissza csinálnak hüvely UH? Milye az? Azt bárkinek megcsinálják? vis aki nem terhes?

66. gömbici (válaszként erre: 65. - Hisztikirálynő)
2008. nov. 13. 16:59
Szia!nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál és pozitiv választ kaptam a kérdésedre.akkor meg várom a végét a ciszta ügynek és bele vágunk remélhetőleg!köszi még egyszer.puszi
65. Hisztikirálynő (válaszként erre: 64. - Gömbici)
2008. nov. 13. 09:23

Szia!

Nekem 2005 dec-ben volt egy laparoszkópos cisztaeltávolításom ( az első). Akkor voltunk épp babaprojekt előtt. A műtét után 2 mensit megvártunk, aztán elkezdtünk próbálkozni. Elsőre sikerült összehozni a várt babót:) Szóval csakis pozitívan kell hozzáállni, és sikerülni fog:) Én szorítok!

2008. nov. 13. 00:31
Sziasztok és help!!!!!!!Még réges régen pontosabban 2 és fél évvel ezelött volt egy abortuszom.attol a naptol kezdve felborult az életem.nagyon fájt a hasam,rendszertelen volt a mensruáciom és minimum 2 hétig tartott de az ász az 3 hét volt.természetesen ennek a férjem sem örült.nagyon nagyon nehezen jutottam arra a következtetésre hogy el kéne mennem orvoshoz 2 és fél év után.el is mentem és egy tündér az orvosom....szoval kiderűlt hogy jobb oldali petefészek cisztám van....még el kell mennem hormon vizsgálatra aztán majd csak kiderül hogy barátom vagy nem barátom az én cisztám...szoval a kérdésem az lenne hogy mütét vagy nem mütét után ha el tűnik ez a bigyo akkor nehezebb lesz teherbe esnem mert párommal nagyon szeretnénk egy siro gépet magunk mellé.légyszi adjatok tanácsot...köszönöm.sziasztok
63. zsubab (válaszként erre: 62. - 1dd0e5152d)
2008. nov. 10. 10:28

Szia Katus12!

Hát írj, hogy mi volt a nőgyógynál. Kíváncsi vagyok. Szerintem a fogamzásgátló biztosan tesz némi kárt a szervezetben. Mondhatják, hogy ilyen, meg olyan kicsi a hormontartalma, valahol az a szervezetnek mégiscsak "idegen, vegyszeres" anyag.

Szép napot!

:)

2008. nov. 7. 22:06

Én nyáron hagytam abba fél év után a fogamzásgátló szedését, utána 59napra, 39 meg 45 napra jött meg...Hasam szokott fájni alul.

Hétfőn megyek nőgyógyászhoz. Szerintetek??

Köszi a válaszokat előre is.

61. Ani2 (válaszként erre: 59. - DINA 72)
2008. nov. 7. 11:25
1 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, orvosi utasítás miatt. És ezen a héten kezdett el görcsölni a hasam alul. Ez természetes?
60. Noryta
2008. nov. 5. 21:43

Sziasztok!

reg irtam mar ide,mindig csak olvasom a hozzaszolasaitokat.nekemis a nyar ota huzodik a ciszta mutetem,de azt hiszem a jovoheten sor kerul ra,hisz nemvaltozik a merete,gyogyszeres kezeles utan sem.nekem 71/2cm-es cisztam van a jobb petefeszeknel.bizombenne,hogy nemkell eltavolitani a petefeszkemet.valoszinu nemlesz nagymutetem csak laparoszkopia.bizom a legjobbakban.

jo egeszseget nektek.

Hiaztikiralyno! neked pedig szoritok,minden rendben legyen a kontrolon es johet a kis teso.

59. DINA 72 (válaszként erre: 54. - Ani2)
2008. nov. 5. 12:52

Szioka, az elöjel kb. annyi volt,hogy a jobb petefészkemnél éreztem egy kis dudort, meg fájt is aktus közben. De idöközben dokit is váltottam,mert az elsö nem volt hajlandó semmit segiteni,és kinevetett ,hogy cickafark teát iszom!! okt 30-án voltam egy másik dokinál,aki nagyon aranyos volt(nem pénzéhes!!),és akkor már nem is volt cisztám!! Ellenben kolposzkoppal megvizsgált,egy heti gyógyszeres kezelést felirt.

Az első doki biopsziát csinált,mert p3-as a citom ,meg leégetett ,a mostani doki pedig azt mondta,hogy nem szabadott volna leégetni meg biopsziázni ,amig nem kezeltek valamilyen gyógyszerrel.Most pedig várom a biopszia eredményt!! Minden jót nektek.

2008. nov. 4. 13:32

Sziasztok!

Én vasárnap jöttem haza a kórházból, megvolt az éven a második nagyműtétem. SZerencsére nem kellett kivenni a petefészkem. Már csak a bal oldaliból van meg a 2/3 része, úgyhogy izgalmas volt a műtét, hogy megy, vagy marad-e a petefészkem. Szeretnénk kistesót a kislányomnak, úgyhogy most azért imádkozunk, hogy végre ne jöjjön vissza a ciszta.

A cickafark teát én is ki fogom próbálni mindenképpen, hátha segít. Majd a 6 hetes kontrollon kiderül, hogy mi lesz.

57. Ani2
2008. nov. 4. 08:56
Herbáliától cickafark teát isszátok? Fürdővízbe szoktatok tenni, milyen kiszerelésben lehet kapni?
56. peszy
2008. nov. 3. 19:35
Sziasztok!Nekem májusban,volt egy laporoszkópiás műtétem,és most megint van egy cystám.Megpróbálom a cickafark teát.aztán jelentkezem.
2008. nov. 3. 12:04

Helló Mindenki!

Hisztikirálynőről tud valaki valamit? Kíváncsi vagyok a tapasztalataira. Nekem 1 hónapja volt műtétem. Csoki cystáim voltak mind a két petefészkemen. Sajna mind a kettőt meg kellett harmadolni, de az Orvosom szerint nem lesz semmi gáz. Műtét előtt állóknak csak azt tudom mondani, hogy ne izguljanak, nem vészes.

Mindenkinek jó egészséget, és várom a fejleményeket.

54. Ani2 (válaszként erre: 52. - DINA 72)
2008. okt. 23. 11:22
Tavaly abbahagytad és most okt. 1 -én találtak cisztát? Volt vmi előjele?
2008. okt. 20. 20:38

Köszi a bíztatást, de sajna ma potyára mentünk.

Kiderült, hogy a műtét előtt szükséges néhány vizsgálat, amire ugyan én a múlt héten rákérdeztem, de a doki elhajtott, ma meg kiderült, hogy mégiscsak kellenek. Persze ma már egy másik doki kezei alá kerültem.

Szal jövő hétre csúszott a műtét, pedig jobb lett volna túlesni rajta.

A cickafark teát mindenképpen inni fogom a műtét után.

52. DINA 72 (válaszként erre: 51. - Ani2)
2008. okt. 20. 17:46

Szioka.Én a tavaly hagytam abba a fogamzásgátlót ,és okt.1-én amikor voltam a dokinál 4 cm-es ciszta volt a jobb petefészkemen. 2 hét mulva ,már csak 2,3 cm-es lett,mert kőzben teáztam,cickafark-teát ittam.

Ajánlom neked is a teát.

minden jót.

51. Ani2
2008. okt. 20. 13:45

Sziasztok!


Írtátok, h a fogamzásgátló elhagyásával ciszta alakulhat ki.Abba kellett hagynom a fogamzásgátlót, most teljesen elborult minden.Meg kell várnom még a mensim rendesen beáll. Félek nehogy kialakuljon.

50. DINA 72 (válaszként erre: 48. - Hisztikirálynő)
2008. okt. 20. 13:32
Sok sikert!!!! meg kitartast!!!!
49. zsubab (válaszként erre: 48. - Hisztikirálynő)
2008. okt. 20. 08:37

Szorítunk!

Kitartás!

:)

2008. okt. 20. 07:49

Sziasztok!

Drukkoljatok! Ma fekszem be Debrecenbe, az Egyetem Nőgyógy. Klinika Onkológiai Tanszékére, talán holnap lesz a műtétem (vagy szerdán, még nemtom). Szorítsatok, hogy megmaradjon az az egy petefészkem (a bal oldani), ami még megvan. A jobb oldalit már kivették nyáron. :(

Egy női ökölnyi, vaskos falú, többrekeszes ciszta van a balon, nagyműtétem lesz.

Szal szorítsatok!

2008. okt. 19. 10:41

Sziasztok!

Szeptember 10.én a nőgyógyászom megállapította,hogy

a jobb oldali petefészkemnél talált egy 4,3cm-es cisztát.Nagyon megijedtem,hogy megkell majd műteni.

3 napig szedtem antibiotikumot,közben elmentem egy terapeutához,aki spirituális módon közelített meg,ezenkívül hetente háromszor eljárok tornázni.Egy hónapra rá kellett visszamennem ultrahangra.Nagyon izgultam,mert nem éreztem,hogy esetleg időközben szétpukkant volna.A nőgyógyász nagy meglepetésére nem talált semmit.Elmondhatatlanul bolog voltam!Mindent megtettem amit tudtam!Mindenkinek kitartást kívánok,és jó egészséget!

2008. okt. 16. 12:52

Sziasztok!Sajnos csak nemrég tudtam meg,hogy a jobb petefészkemen ciszta van,kb.4 cm-es.2 hét múlva amikor visszamentem o dokihoz,már csak 2,3cm-es volt,mert kőzben elkezdtem a cickafarkteát inni,meg valami málnamagkivonatú gyógycseppeket.De sajnos akkor mondta meg, hogy a cito-m P3-as lett,és jővő hétre visszarendelt,hogy szővettani elemzésre kell kicsipni egy picit.Nagyon félek,mert szeretnék még gyereket. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Kérlek támogassatok.

45. fogihajni (válaszként erre: 37. - Memoi)
2008. okt. 13. 10:39
Szia! Én már túlvagyok a műtéten, nekem is cisztám volt, vártuk hogy felszívódjon, de nem tette, ezért megműtöttek. A műtét nem fájdalmas, mert altatnak, aztán az intenziven töltesz egy napot, teljes nyugiban, mozogni nem nagyon tudsz. Másnap pedig már mehetsz vissza a kórterembe. Ott nekem, mivel endometriózisom volr, még két napot kellett töltenem, és aztán mehettem haza. Ez volt szept. 18-20-ig. Most megyek vissza táppénzről dolgozni holnapután. Elvileg hat hét táppénz jár, de én már jól érzem magam! A sebek hamar gyógyulnak, és kb. egy hét múlva már szedik a műtét után a varratot is, az sem fájdalmas! Szóval ne izgulj!Ha kiváncsi vagy valamire kérdezz csak nyugodtan!
2008. okt. 12. 17:13
Köszönöm szépen h támogatsz és bizatsz:) és bnőim is arról halottak és én is meg anyum is h olyat is lehet csinálni h elhitetem az agyammal h nincs semmi bajom és ha mondjuk télleg cisztám lenne akkor az felszivódik:D szal most éppen ezen vok és remélem csak én fújom fel a dolgot és nincs semmi probléma:)
2008. okt. 12. 16:49

Szia, anyukád biztos nem hagyja annyiban, de azért hangsúlyozom, hogy hasi ultrahangot mindenképp kérjetek. Ha az orvos ráírja, hogy sürgős, akkor azonnal, akár aznap kaphattok időpontot. Ellenkező esetben akár 1.5 hónapot is várhattok egyetlen UH-ra!

A másik dolog, hogy nem szabad bepánikolni, akármit mond az orvos!

Vaktában nem lehet megmondani, hogy mi a probléma, az sem jó, ha elkezdesz találgatni, hogy mi lehet a bajod.

Szóval, most nem aggodalmaskodni kell, hanem utánamenni, hogy mi a probléma.

Inkább bátor, meg rámenős legyél, amíg ki nem derül, mi a gond, utána ráérsz aggódni, és lehet, hogy felesleges is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook