Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


102. f53c22bae8 (válaszként erre: 101. - C0048dfb7e)
2009. jan. 28. 13:06
tudom milyen, volt már ilyenem:DD
101. c0048dfb7e (válaszként erre: 99. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 13:04

Nem:) dehogy. De azért nem ártana saját megnyugtatásod érdekében megcsináltatnod a terheléses cukrot. Az nem kerül semmibe, csak 2 órán keresztül többször vesznek vért.

Na jó tudom, hogy nem hangzik jól, de később rosszabb ha tényleg az vagy.

Így ha nem vagy az, akkor megnyugszol.

100. f53c22bae8 (válaszként erre: 99. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 13:03
de uh-n nem is látta...ha nincs a lapar, ki sem derül.(
99. f53c22bae8 (válaszként erre: 97. - C0048dfb7e)
2009. jan. 28. 13:02
nekem most először talált..te mindenáron rám akarod beszélni a pco-t??
98. c0048dfb7e (válaszként erre: 96. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 13:02

Első napokban gyakran kellett cserélnem betétet, de a doki elmondta már előtte, hogy ez teljesen normális.

Később egyre kevesebb volt, de volt akinek megjött a menstruációja. Nem kell tőle megijedned. Az a lényeg, hogy ne tampont hanem betétet használj.

97. c0048dfb7e (válaszként erre: 95. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 13:00

Akkor nem jelentheti ki, hogy nincs PCO-d.

Nekem normális a cukrom, de a terheléses inzulin magas.

Amióta szedem a Metformint (lapar után kezdtem el) azóta nincsenek ciszták, és fogytam is.

Előtte évekig cisztákkal küzködtem.

96. f53c22bae8 (válaszként erre: 93. - C0048dfb7e)
2009. jan. 28. 12:57
de rendesen véreztél?mármint nekem majdnem mensis..csak nem folyik úgy-bocsi, h így írom le..
95. f53c22bae8 (válaszként erre: 94. - C0048dfb7e)
2009. jan. 28. 12:56
nem csinált..a petefészkeimen voltak ciszták, amiktől megszabadított...
94. c0048dfb7e (válaszként erre: 92. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 12:55
Csinált neked terheléses cukrot inzulin értékekre is?
93. c0048dfb7e (válaszként erre: 92. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 12:54

Igen, véreztem kb 5 napig. Ez teljesen természetes dolog. 3 unkat műtöttek azon a napon,és mind a hárman véreztünk.

Nekem volt katéterem.

92. f53c22bae8 (válaszként erre: 91. - C0048dfb7e)
2009. jan. 28. 12:51
a doki szerint nem, azt szeretném kérdezni,h műtét után véreztél??
91. c0048dfb7e (válaszként erre: 90. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 12:48

Szia!


Nekem volt lapar. Nem vagy véletlenül PCOS beteg?

2009. jan. 28. 12:42
Sziasztok, van itt valaki, akinek volt laparoszkópiája??
89. veroniq26 (válaszként erre: 88. - Andika85)
2009. jan. 28. 08:30

Szia.Eloszor is legy pozitiv,probalj ki nemcsak kemiai keszitmenyeket!Sokat segit a reflex terapia es a gyogynovenyek is,lassabb a gyogyulas termeszetes uton,de sokkal jobb,mint mutettel es rengeteg gyogyszerrel!!!Es vigyazz ne fazz meg!

Nekem tobb eve autobalesetem volt es megserult a medencem es mden ami belul talalhato...azota otthon nem volt olyan orvos akihez ne mentem volna,neztek ...irtak...viszontlatasra!,valaszra se meltattak!

Jo egeszseget mindenkinek!

2009. jan. 21. 23:15
sziasztok én is hasonlo gondokkal küzdök nekem 2db cisztám van!!!!megdöbentöen olvasom a hozászolásokat hogy öszinte legyek most már kicsit félek!az én történetem kb 3honapja kezdödöt nagyon sokat fajt a hasam söt egyszer nagyon begörcsöltem és elmentem az ügyeletre hat ott a vesekötöl a vagbélig mindent mondtak felirtak fájdalom csilapitot es ennyi utána folyamatosan nagyon fájt a hasam elmentem nőgyogyászhoz es kiderült hogy bevagyok gyulladva beszedtem egy rakat gyogyszert de semmi csak fájt tovább a nemi életről nem is szolva elviselhetetlen elmentem még 2 nőgyogyaszhoz az egyik szinten gyuladást mondot a masik petefészek tüszöt megint rengeteg gyogyszer!a lényeg hogy továbbra is fájt de teljesen kikészültem mert a nemi életem romokban a barátom elvitt 3dimenzios ultrahangra ott kiderült hogy borzaszto gyuladásba van a petefészkem ott ajánlotak egy profeszort aki nagyon jo orvos mert egybol megmondta hogy rosszul kezeltek és mar olyan kronikus gyuladásom van hogy már soha nem lesz egészséges 100%-os a petefészkem!rengeteg gyogyszert szedek olyanokat amiknél errösebb gyogyszertári forgalomba nincs 4hete szedem oket nagyon lassan gyogyulok de egy hete kiderült hogy 2db cisztám van mind két oldalon az egyik 6cm masik 2,5cm és nagyon faj a hasam sokszor belenyilal mintha kés szurás lenne és borzaszto most várom a menstruáciomat tegnap kellet volna megjönni hétfön megyek vissza az orvoshoz de félek hogy mi lesz mert mar rengeteget szenvedtem az elmult hetekben nem tudom hogy mit tegyek hogy ne fájon?remélem hogy felszivodik félek a mütétöl!!!! kérlek irjatok segitsetek hogy hogyan élitek meg nektek is fáj?nektek mit mondtak hogy miért not ez ki?légyszives irjatok mert kicsit kétségbe estem hogy mikor lesz már vége ennek az egésznek!mindenkinek jobbulást kivanik és elöre is köszi aki ir!!!!!!!!
87. csezi
2009. jan. 7. 17:41
Sziasztok! Sajnos nálam is cisztákat találtak,de a doki semmit nem mondott.Elküldött vérvételre az kb 2 hét múlva lesz meg.Annyit közölt velem ebből kiderűl rosszindulatú-e.Annyit írtak a papiromra,hogy 36x25mm-stöbbrekeszű cystikus képlet, melyben helyenként keményebb echok is láthatóak.Vele szoros összefüggésben 73x58mm-s egyrekeszű,vékonyfalú sima bennékű cystikus res.is ábr.bo.ov 32x22mm.Valakinek mond ez valamit?Megőrít a várakozás.
2009. jan. 5. 11:59

Sziasztok!


Nekem is van egy cisztám, ami jelenleg 4 cm-es. 2007. májusában begörcsöltem, akkora a sürgősségin kötettem ki. Megállapították, hogy cisztám van, de a nőgyógyász akkor azt mondta evvel nem kell foglalkozni, koromnál fogva (akkor voltam 43 éves) ez máskor is előfordul. Ezt követően 2008. áprilisában ismét rosszul lettem, ekkor már 6 cm-es volt. Ezt akkor megpungálták, majd egy Danoval nevű gyógyszert kellett 1/2 évig szednem, nem volt peteérésem, de a cisztám újra telítődött. Most két hónapja nem szedem a gyógyszert, így most 4 cm-es a cisztám. Jelenleg nem okoz gondot, a derékfájást leszámítva. Kérdésem van valakinek ötlete, hogy esetleg hogyan lehet legalább karban tartani, hogy ne nőjön tovább, vagy egyáltalán mit lehet tenni?

2008. dec. 18. 14:12
sziasztok.nekem is volt cisztam,mar sajnos 2x,5eve meg is kellett operalni es ki vettek az egyik petefeszkem.Azota meg 1x volt de akkor szerencsere elmult.Anti bebit kell szednem mindig,mert ha abba hagyom akkor ujbol kiujul a cisztam..
2008. dec. 12. 13:23
sziasztok!Nekem, most volt kedden laparoszkópos ciszta(csokoládé) eltávolításom.Mérete 8cm ez egy teniszlabda nagyságúnak felel meg.Csütörtökön délbe már haza is engedtek.Ha valakinek tudok segíteni bármilyen kérdésben csak írjon.
2008. dec. 5. 18:59
Köszönöm. Remélem semmi komoly.Majd megírom mi volt. Kedden megyek a dokihoz, de ma felhivtam, azt mondta ne ilyedjek meg. Valamelyest megnyugtatott, de nem teljesen.
82. Borsi :-) (válaszként erre: 81. - Debóra)
2008. dec. 5. 17:33
Lehet,hogy volt akkor is,csak nem mondták.Ha az amit írtam,akkor lennie kellett!Drukkolok!
81. debóra (válaszként erre: 80. - Borsi :-))
2008. dec. 5. 17:28
Hát remélem, mert nagyon félek, az első két gyereknél semmi nem volt.
2008. dec. 5. 17:26
Szia!Én nem vagyok orvos,de a sárgatest hormon is szokott okozni terhesség alatt cisztát,ami azért alakul,hogy megmaradjon a terhesség.Azt hiszem a fél időben felszívódik magától.Ez volt nekem is,az uh-s mutogatta és közben mondta.Remélem neked is emiatt van.
2008. dec. 5. 17:20
Sziasztok. Ma voltaj ultrahangon, mivel 9 hetes terhes vagyok, a babával minden rendben, de jött a hidegzuhany, hogy 7,5 cm + 3,5 cm-es cisztám van. Halálra vagyok rémülve, mi van ilyenkor? Dokihoz csak kedden megyek. Várom válaszotokat.
78. Noryta
2008. dec. 1. 15:33

Koszonom a gyors valaszokat<segitseget!

Bizom benne magatol kipotyog,esgyorsan eltunik a helye.

77. Hisztikirálynő (válaszként erre: 75. - Noryta)
2008. dec. 1. 08:01

Szia!

Én nemtom, hogy miért nem vették ki neked a varratot még hazajövetel előtt (nekem hazamenés napján kikapták). Lehet, hogy úgy van, ahogy az előttem szóló mondja.

Gyors gyógyulást!:)

76. Bcicus (válaszként erre: 75. - Noryta)
2008. dec. 1. 00:49
Lehet, hogy felszívódóval varták és akkor kifog pottyani magától.
75. Noryta
2008. nov. 30. 23:33

MEgvolt a laparoszkopias ciszta eltavolitasom,a segitsegeteket kernem,megtudna valaki mondani a mutet utan mennyi idore ra van a varrat szedes,mert en visszamentem 1 hetre ra,de a drot benne maradt a vagasba.szoval nemtudom az baj e,vagy azt nekem kell kiszedni ,vagy milesz azzal.

A dokim visszarendelt 1 honap mulva,de szerintem akkor mar keso kiszedni,mivel mar szepen gyogyul.

segitsetek legyszi!

koszonom!

74. DINA 72 (válaszként erre: 73. - Ani2)
2008. nov. 21. 15:38

Kedves Ani, én napi fél liter cickafark teát ittam,esténként,mézzel és citrommal,1 hónapig. S mikor nov.10-én voltam a dokinál kontrolra, az okt.1-ei 4 cm-es cisztámnak hűlt helye sem volt.

A teámat kombináltam taffedummal és málnamag kivonatú cseppekkel.De az eredmény jó lett, az a fontos.Most a cervikalis dysplasia-val hadakozom,jelenleg heti 2 kúpp az adag,meg krémet is kaptam, de a teát most is iszogatom. Hidd el ,hogy jó. Nekem bevált!!! Kivánom a legjobbakat neked is.:)

73. Ani2
2008. nov. 20. 21:27
Cisztára, gyulladásra, felfázásra is jó a cickafark tea? Napi mennyit lehet inni? Ízesíteni lehet? Drogériába beszerezhető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook