Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


132. Hisztikirálynő (válaszként erre: 131. - Kiira)
2009. márc. 5. 21:03

Szia:)

Örülök, hogy ma nem került sor a műtétre, reméljük nem is fog.

Megkérdezhetem, hogy milyen csodabogyót szedsz?

Nekem okt. végén volt az utolsó nagyműtétem, azóta újból van egy 1,5 cm-es cisztám. Cickafark teát iszogatok. Kíváncsi lennék a te csodabogyódra.

Előre is köszi:)

131. Kiira
2009. márc. 5. 16:41

Sziasztok!


Már írtam ide a fórumba, hogy milyen cisztáim vannak/voltak, de akkor még nem tudtam mi vár rám. Azóta történt pár rossz és jó dolog. Laparoszkópiás műtétre írtak ki két cisztával, közben kiderült a ca125-öm 320 lett :( így felmerült a kérdés, hogy jó vagy rosszindulatú-e. E miatt a dokim úgy döntött, akkor felvág, kiveszi, szövettan, és majd elválik...Tegnap kellet befeküdnöm, előtte UH ismét, és lám jobb ciszta sehol, bal 2 centit összement :) Biztos a csodabogyó tette amit szedek egy hónapja :)De ettől még nem úsztam meg a nagyműtétet, csak mégis megnyugodtam, hogy akkor egy petefészkem már biztos megmarad. Ma reggel 8-kor betoltak a műtőbe, már majdnem altatás, mikor észrevették, h a torkom piros! Műtét lefújva! Haza is engedtek, jövő héten elvileg folyt.köv. Bár akkor menszeszem lenne :)

Hozzáteszem, semmit nem éreztem, hogy a torkommal baj lenne, az anesztens meg csak a papírjaimat nézte meg, engem nem. Ennyit a magyar eü-ről.

Remélem ez egy jel volt, és sose kerül sor a műtétre, és a csodabogyók el is tűntetik a maradék 5 centis lakómat.

Mindenkinek sok sikert, kitartást, és lábadozást!!

Azért majd még jelentkezem ;)

2009. márc. 3. 15:10

jaj egyik osztálytársamat már megmütötték petefészek cisztával.. s most megint bajok vannak... 15 napra jött neki meg, s allig akart elállni...remélem nem lesz ujra nagyobb baja :((

Már 5. osztályos kora ota, amiota jár neki a havi...azota mindig gondjai voltak, hacsak nem szedett valami bigyot... :((

Amig másnak 3-4 napot tart...addig neki 3-4 napig nincs...s máskor meg van majdnem mindig ...

2009. márc. 3. 15:02
nyugi,komolyan.At kell ezen esni.-mondom ha ott vagy akkor egeszen mas mint igy olvasva.Ott az osztalyon eleg sok fiatal van,sajnos ez mar kezd nepbetegseg lenni.Én kaptam idopontot.
2009. márc. 3. 14:55
Úristen :( Köszi, hogy őszíntén leírtad.. de elég durvának látszik... annyira félek... remélem nem kapok hnap rossz hírt de sajnos nem hiszem h reménykedhetek ilyenben... Annyira undorító ez az egész helyzet :S:S:( még annyi, hogy egyből befektettek vagy adtak időpontot?
2009. márc. 3. 14:50
azert is irtam ide hogy mas is olvassa ha netan keszul ilyen mutetre...
2009. márc. 3. 14:47

na folytatom.....aztan mar szoban ebredtem fel,egesz nap szinte hagytam az altatastol:(.A torkom nagyon fajt attol hogy ilyenkor lenyomnak vlmi csovet a torkodra h ha hanynal altatasnal akkor ne fulladj meg-ha jol mondom.A hasam az ugy fajt mintha vlki ult volna rajta,meg egy cso is logott ki belolem amin jott meg ki a pocibol a maradek ver. Szoval ennyi volt,egy het utan haza mehettem,aztan egy honap szabi a sulibol.Mikor bementem suliba alig ismertek meg ugy le voltam fogyva.

Tudom hogy szornyu igy olvasva de oszinten leirtam mi volt,es hogy tudd mire szamithatsz.Ne aggodj mert megelve teljesen mas mint olvasva.Mostan ifejjel paraznak de akkor ugy mentem hogy ez van,es nem is feltem.Tul kell esni rajta.Mar csak egy emlek.

Remelem segitettem.

125. 6ebf587766 (válaszként erre: 124. - Lollipoppp)
2009. márc. 3. 14:41
na szoval az ugy volt hogy mindig szurtak bal oldalt a hasam,aztan elmentem nodokihoz ott nem mondott semmit,elkuldott ultrahangra.kiderult hogy cisztam es muteni kell,igen bepanikoltam mert nem is hallottam rola az elott.Aztan kiirtak mutetre,mentem korhazba,de elotte meg kotelezo kivizsgalasok,egy csomo vervetel.Aztan mikor bementem aznap is volt par vizsgalat,megkaptam a beontest:(nem volt vlmi kellemes de kibirtam-le is fogytam rendesen.Aznap jott a borotvalas,hasat is sajnos..meg kaptam szurikat trombozis ellen seggbe arra keszulj hogy az elegge faj.Masnap reggel en voltam az elso aki ment mutetre,kaptam elotte is trombozis elleni szurit meg vlmi batorito szurit is,alitolag azt mindenki kap.Aztan jott ertem egy apolo,fiatal pasi..jaj,es elotte kellett lefetkoznom aztan kaptam vlmi zold koppenyt,ra az agyra aztan letakartak fehe lepedovel is irany a muto,ott varakoztam aztan jottek a dokik,fel a vizsgalo agyra mint ami nodokinal is van aztan bekotottek az infuziot ű,lekotoztek es jott az atato orvos a gazzal es par masodperc mulva mar aludtam is...
2009. márc. 3. 14:32

Köszönöm a válaszodat! REmélem nem kell kivenni nekem =( A műtét és az altatás hogy zajlott? nagyon megköszönném, ha ide, vagy priviben, vagy ide: lollipoppp@citromail.hu

leírnád nekem részletesen mert sokat segítenél nekem.. Félek az egésztől.. Előre is köszi, és nagyon várom a válaszod

2009. márc. 3. 13:27
amugy en 15eves voltam mikor mutottek,es nekem bal oldalt volt a ciszta,eleg nagy mar 10cm feltti es ki is kellett venni a bal petefeszkem mert abbol nott ki a ciszta. harom heg van a hasamon,egy pici vagas a koldokom alatt es ketto legalul a hasamnal,de a jobb oldalit nem is latni a bal oldali meg olyan h ha lehajolokakkor kicsit behorpad ott a hasam,mert van pici pocim,ha nem lenne akkor nem is latszana szerintem. Amugy most vagyok 21 eves.
122. 6ebf587766 (válaszként erre: 121. - Lollipoppp)
2009. márc. 3. 13:23

szia,engem is igy mutottek.ha vlmi kerdesed van kerdezz nyugodtan...

amugy nagyon vicces az felfujas,nem latszik abszolult,annyi lesz a valtozas hogy en pl egy jo ideig ugy kitudtam nyomni a hasam mintha 5-6 honapos terhes lennek,ha beszivtam a levegot.De nyugi nem lesz semmi valtozas.abszolult.

2009. márc. 3. 13:17
Lenne még egy kérdésem.. Olvastam, hogy a has a gáztól úgy felpuffad, mintha terhes lenne az ember és, hogy hátha tudja valaki, h. ez mennyi idő alatt megy le, és csak így fokozatosan csökken a mérete?
2009. márc. 3. 13:16
Sziasztok! 16 éves vagyok, és a bal oldali 5-6 centis petefészekcisztám van. Holnap megyek vissza kontrollra, mert január 27. -én vették észre, de ki tudja mióta van ott. Azt mondta az orvos, ha megcsavarodik, vagy nagy görcsölés van akkor laparoszkópiás műtét, ami heg nélkül gyógyul. . Pár hónapos koromban már volt egy nagy műtétem, csak 1, 5 vesém van egy 16 centis heggel a jobb oldalamon. Nagyon elvagyok keseredve, és el nem tudom mondani mennyire félek ettől az egésztől. Próbálok felkészülni arra, hogy laparoszkópiára küldenek, majdnem mindent elolvastam amit tudtam erről. . de áhh. . . :( ráadásul ami nagyon zavar h ott bámulnának és kotorásznának bennem. . . :( (tudom ez a legkisebb dolog. . de akkoris) és akkor ott van ez az altatás és a gáz mellék hatásai. . Annyira félek. . Tud nekem vki mondani vmit? :( Am azért megyek vissza mert szombaton görcsöltem megint. . és azóta fáj. . =( Félek, hogy csavarodott vagy terjedt, vagy nagyobb lett. . . Kérlek segítsen valaki, legalább pár mondattal :( Am van közöttetek debreceni? Én debreceni vagyok. . Előre is köszi
119. 6342d2631c (válaszként erre: 117. - Fürtöcske25)
2009. márc. 2. 10:50
Ne hagyd annyiba!Ha az orvosod nem segit akkor keress másikat,de ez nem játék!
118. Ani2
2009. márc. 2. 08:26

Sziasztok!


Én tavaly okt. végén hagytam abba a foggátló szedését, azóta csak 2× volt meg a mensim. ( Közben korházba is kerültem , méhen kívüli terh. miatt, bár hiába mondtam h nem lehetek terhes csak arra vizsg, de a végén csak nekem lett igazam), de mind2× a mensim alig volt meg 3-4 napig tartott, de mondjuk a 2 napon semmi nem volt 3. napon kicsit meg volt stb...

Ez mi lehet? Fogamzásgátlótól lehet?

2009. febr. 28. 13:02
Sziasztok!Nekem kb.3 hete derült ki hogy van egy 47 mmes cisztám.5 hónapja fogamzásgátlót szedek.3héttel ezelőtt barna folyás jelentkezett nálam,ezért visszamentem a dokihoz.Akkor találta a cisztát nálam.Azóta sokat görcsöl a hasam,fáj a derekam és a közérzetem sem jó.Szédülök és hányingerem is sokszor van és a menstruációm ugy jött meg hogy gyógyszerem még el sem fogyott.Ezért visszamenetm orvoshoz de ő azt mondta nyugodjak meg,nincs semmi baj.Ez természetes ilyenkor.A ciszta állítólag bezavart a menszeszemnek.Még azt is mondta hogy lehet egész hónapban vérezni fogok.A vérzés egy hét után elmult.Pár napig jól voltam,most viszont már 3 napja görcsöl a hasam,hányingerem van.Szerintetek mit csináljak?Megint menjek vissza dokihoz?Volt valaki így mint én?Ha igen akkor legyen szives írjon nekem.Előre is köszi
116. reni1002 (válaszként erre: 113. - Szabzsan)
2009. febr. 25. 18:46
szerintem ha már nem fáj a hasad akkor meg szünt a cysta
2009. febr. 25. 11:20
nekem egészségügyi kaparás után egy héttel derült ki hogy41mm-es cystám van nagyon fáj a hasam fájdalom csillapitó nélkül el sem birnám viselni.a derekam is sajog most5.napja vérezgetek is nem nagyon,de ez még nem menses,az orvosom szerint nincs nagy baj,volt már valaki igy mint én?ha igen irjatok köszi
114. 6342d2631c (válaszként erre: 113. - Szabzsan)
2009. febr. 20. 18:12
Az lehet,bár nem ártana ha visszamennél a dokihoz.Én azóta mióta műtöttek negyon odafigyelek
2009. febr. 10. 07:09

Sziasztok!


3 hete mikor meg kellett volna jönnie a mensimnek nem jött meg, a doki megnézte ultrahangon cisztám van:( Tegnap futás után annyira görcsöltem, és egész nap is hogy csak úgy kapkodtam be a fájdalomcsillapítókat:S A cisztának tulajdonítottam, és hajnalba mikor felkeltem pisilni, éreztem hogy valami folyik belőlem... ilyen vízszerű volt...az lehet hogy ez a ciszta megrepedt? Vérezni nem véreztem:O

2009. febr. 9. 12:25
Nekem nem jó élményem van a cisztával kapcsolatban!17 éves volam mikor egy nap nyilalt a hasm és begörbülve maradtam,mert fájt ha próbáltam kiegyenesedni,elájultam többször.Másnap anyámék bevittek az ügyeletes madarász gyermek kórházba és vagbél gyanúval vettek föl és ultrahangon csak találgattak mi lehet a bajom: méhen kivüli terhesség,megvan csavarodva a petefészkem...stb.Azt mondták csak akkor derül ki mi a helyzet ha felnyitnak.Bekerültem a műtőbe ahol 3 órát voltam bent,akkor derült ki,hogy a jobb petefészkemen a ciszta kifakadt és belső vérzésem lett ezáltal.Pár óra és oda lettem volna mert a folyadék ment egyre feljebb. Lefejtették a petefészkemről a cisztát nagy nehezen,katéter lógott a hasamból hogy kijöjjön a váladék.De kivették a vagbelemet is,mivel a jobb oldalon volt a ciszta és etleg megvolt az esély hogy begyullad,ne kelljen még 1-szer műteni.Nekem nem volt előtte tünetem,csak annyi hogy mikor megjött nagyon fájt a hasam.Azóta fogamzásgátlót szedek,mert nálam hormonális dolog volt a ciszta.Pár év múlva abba hagytam a fogamzásgátló,mondván hogy pihentetem a szervezetemet,és teherbe estem egyből!Elmentem ultarhangra és a cisztám megint megjelent.Mondta a doki addig nincs baj,amig a gyerek nő és nem a ciszta.De hálistennek a cisztám felszivódott,úgyhogy a magzat sem ment el.Szoptatás után újra kezdtem a fogamzásgátlót,mert nem szeretném ha cisztám lenne.De hát nem szedhetem örökké!
111. Kiira
2009. febr. 7. 09:59

Sziasztok!


A másik doki nem látta most a kicsimet, a nagy viszont jobb oldalon van, nem bal ahogy az első doki írta! Azt mondta most, hogy ha nem muszáj nem nyúl hozzá, figyeljük egy hónapig, meg persze elküldött vérvételre, ahova alap el kellett volna szerintem az előzőnek is. Ennyi a különbség orvos és orvos közt.

Nekem most nincs panaszom, semmim se fáj, a hasam meg kezd visszaesni :)

110. andika85 (válaszként erre: 107. - Kiira)
2009. jan. 31. 14:15

szia nekem is 2 cisztám van és ugyan akkorák mint a tied de neked miért kell müteni?és neked nem mondták hogy eltünhet?mert nekem csak ezt mondják hogy ha lesz menstruáciom akkor eltünhet de m

ár 15 napot késik a ciszta miatt!!!hát nekem is kerekebb a hasam és nagyon fáj a derekam!!!és nem tudom hogy mit tegyek hogy ne fájon a hasam sokat szúr mint ha nagy kést forgatnának bennem sokszor borzaszto!neked is fáj a hasad?mikor fognak müteni?sok szerencsét és kitartást kivánok a mütéthez!!!

109. Hisztikirálynő (válaszként erre: 106. - Nőci1)
2009. jan. 30. 22:55
sajna én nem tudok erre válaszolni, a miómáról nem sokat tudok. Valamit csak kéne vele csinálni, ha már ilyen fájdalmas tüneteid vannak, nem?
108. Hisztikirálynő (válaszként erre: 107. - Kiira)
2009. jan. 30. 22:54

Szia!

Nekem is nőtt a hasam a cisztától, bár nekem bazinagy volt (mint kb. 1,5 liter tej - annyi folyadék volt benne). úgy néztem ki a műtét előtt, mint aki az 5. hónapban van.

Kíváncsi vagyok, mit mond Neked a másik doki, majd kérjük a beszámolót.

107. Kiira
2009. jan. 30. 17:05

Sziasztok!


Van két cisztám a petefészkeimben, az egyik 7 centis vastag falú, többrekeszes, a másik 3cm, pókhálószerű. A doki azt mondta műteni kell...bár azt nem, hogy melyiket :) Még jövőhéten megyek egy másik orvoshoz, hogy az mit mond. Nektek fel volt puffadva a hasatok a cisztától? Normális ez? Étvágyam nincs, fogyok el, de a hasam...ááá!!

106. Nőci1
2009. jan. 30. 14:56
Sziasztok. Lenne egy kérdésem? A mióma más mint a ciszta? Nekem a méhem belsejében több ciszta van,és most külsőn találtak,egy cseresznye nagyságú,miómát! nagyon fáj minden porcikám,és a menzeszem nagyon durva!!Doki bácsi azt mondta ,ha nem nő ne foglalkozzak,vele.Igaz bébit már nem szeretnék!
105. f53c22bae8 (válaszként erre: 103. - C0048dfb7e)
2009. jan. 28. 13:11
én szinte áll diétázok:), cukrot nem is fogyasztok..és mik voltak a tünetek?volt hastükrözés meg minden ,1,5 órás mműtétem volt..azt mondta a doki, szabad az út a babához:))
104. c0048dfb7e (válaszként erre: 102. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 13:11

Akkor jó. Akkor te egy jó úton jársz. Nem akarom belédbeszélni a PCO-t.

Örülök, hogy neked nincs.:)

103. c0048dfb7e (válaszként erre: 100. - F53c22bae8)
2009. jan. 28. 13:09

Az egyik barátnőmet endometriózissal műtötték. Van 3 gyereke, mindegyik nagyon nehezen jött. A műtét után mondta a tüneteit, és én elcipeltem a dokimhoz. Ott terheléses cukrot csináltak inzulinnal, és kiderült, hogy az inzulin nagyon magas, ettől volt az endometriózis is. Most iszonyú szigorú diétán van, ha nem akar cukorbeteg lenni.

Jobb ezt megelőzni, nem kell megvárni, hogy az ember eljusson idáig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook