Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


162. vicki78
2009. ápr. 29. 18:41
Sziasztok!Volt már valaki köztetek laporoskópiás műtéten?Sajnos van 1 cisztám,ami csak 3 és fél cm,de sajnos 8 hónap alatt nem múltel ezért juniusban műtenek.Kicsit félek tőle.
2009. ápr. 26. 10:31
Ja, azt nem irtam, h haemorrhagic cyst-em van, es talaltak egy is meretu endometrialis polyp-ot is. Etvagytalan vagyok, rossz a kozerzetem.
2009. ápr. 26. 01:10

Sziasztok!

Ma voltam ultrahangon, az orvos 3x3 cm-es petefeszekcisztat allapitott meg, ami egy kicsit be van verezve. Azt mondta, h 6 het mulva kontrol. En csak azt nem ertem, h nekem ez a kicsinek szamito ciszta miert okoz(ott) ekkora fajdalmakat? Nekem is mintha kessel szurkalnak a hasamat, etvagytalan vagyok, neha hoemelkedesem is van. Van egyebkent jo- es rosszindulatu ciszta? Az, hogy melyik, latszik az ultrahangon?

Sokotoknak 6-8 cm-es cisztaja van, azt elhiszem, h fajdalmat okoz, de nekem ekkora miert? A doki azt mondta, barmikor felszivodhat, de vissza kell mennem 6 het mulva kontrollra. Most egy kicsit jobban vagyok (lehet, h csak azert, mert tudom, mi a gond). Szerintetek van okom aggodalomra?

159. manóka75 (válaszként erre: 84. - Katica83)
2009. ápr. 22. 23:12

Szió!!!

igen nekem lécci mondj pár infót!!!remélem még szoktál ide kattintani!:O

na szóval nekem is csokicisztám van,amit máj 19én lapival fognak kszedni...!mind a 2petefészkembe van az 1ik 6,5 a másikbn 3,7cm!kezdek naon félni:(annyi minden rémséget hallottam...:Slécci nyugtass meg!köszi előre is

158. reni1002 (válaszként erre: 155. - Moncsika2)
2009. ápr. 19. 07:55
nekem is késett a cysta alatt és akkor jött csak meg amikor el mult a cysta.
157. Noryta
2009. ápr. 15. 19:20

Sziasztok!

Regebben irtam mar ide,hisz nekemis volt egy ciszta mutetem,7cm-es cisztat tavolitottak el,

laparoszkopiaval.ez a mutet volt nekem kozel fel eve,es neha erdekes erzest erzek a helyen,bizom benne nem ismet cisztam van.

szoval,ha valaki tudna segiteni ,akit szinten mutottek es utanna erzett e ,vagy ereze valamit,neha az az erzes van mintha fazna a helye,mert ha vastagon betakarom elmulik az erzes.

Elore is koszonom a segitseget.

156. d3b95f45ba (válaszként erre: 155. - Moncsika2)
2009. ápr. 11. 19:40
Nekem mikor cisztám volt nagyon fájt a hasama menses alatt.De,hogy attól késik-e azt nem tudom.Mivel nekem még rendszertelen volt akkor a mensesem ezért nem tudom,hogy a ciszta közre játszott e benne.
155. moncsika2 (válaszként erre: 153. - D3b95f45ba)
2009. ápr. 9. 14:41

Szia Vivike79!

Nekem is baloldali petefészek cisztám van!2X3cm-s!Egy hete késik a mensesem?

Ez normális vajon nem tudod??Várom válaszod?!

2009. ápr. 5. 17:35
Szerencsére jo orvoshoz kerültem! Én bízok magamban, hogy talán sikerül elmúlasztanom a cisztámat... már szűnnek meg a mellékhatások.. a görcösk is enyhülnek..remélem sikerül..
153. d3b95f45ba (válaszként erre: 152. - Tono2323)
2009. ápr. 4. 12:36
Szomorú,hogy már te is ilyen korán kezded.Van jó orvosod? Nekem a ciszta hormonális volt és fogamzásgátlót írtak fel rá.Amióta szedem nincs cisztám.Kérdezz rá,hogy neked mitől van ez.Pesten a sotén nagyon jó orvosok vannak és gyermek ambulancia is van.Én is itt kezdtem és azóta is odajárok,mert nagyon jó szakemberek vannak.
2009. ápr. 3. 20:54

Sziasztok!

Nekem 14 évesen derült ki , hogy dermoid cisztám.. Amit 7 hónapos szenvedés előzött meg. Olyan görcseim voltak amelyektől hányingerem lett, összesetem és hasonlók. Ülve aludtam, összekuporodva tudtam csak létezni.. Aztán mindent mondtak, vese probléma, idegbecsípődés minden. Amikor begörcösltem a derekamtól kezdve az alhasig , onnan pedig a lábamba sugárzott a fájdalom. 8*7 cm ciszta volt( szerencsére jó indulatú) Nyomta már a szerveimet, egy ideget, a lábam sem kapott elég vért mikor lezsibbadt. Gyerekosztályra kerültem be, és csak tolták a műtét ídőpontját. egyik reggel aztán összesetem a kórházba,majdnem elvesztettem az eszméletemet, teletömtek gyóhyszerekkel, és nem tudták elképzelni mi a bajom. A cisztám megcsavarodott és a has falammal és kezdett baj lenni. Megműtöttek...Kivették vele együtt a petefészkemet is. AZtán fellélegezhettem.. végee.. (gondoltam) .. 1 hét szepszis ( folyamatos láz) után kiderült ,hogy tályog lett a hasamba, és vérfertőzést kaptam..újra megműtöttek.. 3 cső volt bennem 4 napig amibe betadint engedtek és fertőtlenítettek... mondnaom sem kell .. hogy mien volt.. + katéter..

Aztán felépültem.. boldog voltam .. soha többé műtét.. kórház..

Eltelt 2 év.. most újra cisztám (im) vannak..

Miwel már csak a bal petefészkem van meg most ott találhatóak..elöször csak egy 5*6 cm volt ,2 rekeszű folyadékkal teli...de viszsamentünk kontrollra és addigra már egy újabb ciszta is oda került..:S felette van.. mikor még csak za egyik ovlt meg azt mondták, hogy akkor műtét 1 hónap várakozás után.. de én kértem még egy hónapot.. gondoltam iskerül az öngyógyítás.. tornák.. lelki dolgok rendezése..gyógyteák...de nem sikerült és mégegy lett... olyan mellékhatásokkal mint erős alhasi görcs, barna folyás...rossz közérzet és fáradékoynság..:S azon gondolkoztam, hogy ha tlán nem kérem még az egy hónap halasztást túl lehetek rajta és nem lenne gond.. most újra műtenek április 21-én.. és nagyon félek.. h majd a bal petefészkem is oda lesz...

(most vagyok 16 éves)

Jó egészséget kívánok csajok!

151. reni1002 (válaszként erre: 141. - Hisztikirálynő)
2009. márc. 29. 19:53
NEKEM IS IGY VOLT, DE 2-HÉTIG REGGEL ÉS ESTE ITTAM A CICKAFARK TEÁT ÉS KISEBB LETT A CYSTÁM.
2009. márc. 25. 23:29

Sziasztok!Most találtam erre az oldalra és szeretném leírni az én történetemet is, bár még nincs vége a sztorinak.

Tavaly december óta nem olyan a menszeszem mint korábban.Időre megjön de mennyiségre sincs annyi, színe sem az igazi, nincs hasi fájdalmam.Az utolsó menstruációm után közvetlen elkezdett fájni a hasam alul bal oldalt.Nem akart múlni és elmentem nőgyógyhoz aki megállapította hogy petefészekciszta.Akkor 6x4cm volt.Kaptam gyógyszereket amitől 5x4cm lett.Most meg kell várni a következő menszeszt és utána újból ultrahang, hátha távozott a menszesszel együtt.Ha mégsem akkor azt mondta megbeszéljük a további teendőket.

Ezzel kapcsolatban a kérdéseim:ha kijönne a menszesszel akkor érzek vmi különöset?Ha mégsem jönne ki akkor műteni kell?

Engem még sosem műtöttek semmivel.

Köszi Nektek előre is, remélem segítetek egy kicsit megnyugodni...

149. 6ebf587766 (válaszként erre: 147. - Reni1002)
2009. márc. 16. 07:02
Szia nekem is a bal petefeszkemben volt vagyis abbol nott ki a ciszta de nekem nagy volt mar 10centi felett es ki kellett venni,bal petefeszkestol:(.De ez mar 5eve volt,azota volt 1x hogy abba hagytam a tabit,nem jott meg es megint cisztam lett.aztan kaptam vlmi szurit dokinal es megjott a ciszta meg eltunt.De nem ereztem mikor eltunt...
148. Kiira (válaszként erre: 146. - Hisztikirálynő)
2009. márc. 15. 23:41

Igazán nincs mit!Remélem Neked is hasznos lesz :) Mert ha Tőled is pozitív visszajelzést kapunk, akkor talán másoknak is tudunk vele segíteni.

Minden jót!

2009. márc. 15. 19:25
nekem is van egy cystám a bal petefészekben,tudja valaki hogyha fel szivódik azt is meg érezzük vagy csak ha ki pukkad,am 5-hete nem volt mensesem a cysta miatt voltatok már igy?haigen légyszi irjatok.alexa
146. Hisztikirálynő (válaszként erre: 145. - Kiira)
2009. márc. 15. 14:08

Ezer köszönet Kiira! Már meg is rendeltem magamnak a neten:)

PUsziérte:)

145. Kiira
2009. márc. 15. 12:57
Az én "csodabogyóm" Shiitake gomba kapszula. Nagyon sok mindenre jó, köztük a daganatos betegségekre is, kemósok is szedik. Nekem ezt ajánlották egy hónapja, mire beszedtem egy dobozzal kisebb lett a cisztám, a másik eltűnt. De erről már írtam korábban. Egy 3 betűs nemzetközi cég forgalmazza. Én bíztam benne, bejött, és szedem továbbra is, hátha még kisebb lesz.
144. d3b95f45ba (válaszként erre: 143. - Asztapaszta)
2009. márc. 13. 18:05
Nekem is kifakadt és sajnos befele ment a vérzés a hasüregbe igy lett belsővérzésem.Engem műtöttek,mert vagbélgyanúval vettek fel és amikor felnyitottak akkor derült ki,hogy ciszta volt ami kifakadt!De úgyhallottam,hogy már nem kell vágni ilyenkor,hanem csak a petefészeknél bevezetnek valamit amivel leszivják a cisztát,csak nem tudom mi az eljárás neve.
2009. márc. 12. 23:03

Sziasztok!


Két hónapja találtak cisztát a jobb petefészkemben, a héten voltam kontroll UH-n, és sajnos nőtt.. Jövőhéten kell mennem még egy vizsgálatra, ahol kiderül, hogy ki kell-e venni. Ez állítólag bevérzett, heterogén ciszta. Ilyen volt már valakinek? Azt tudom, hogy ha kidurran az életveszélyes is lehet, és ez nem az a felszívódós fajta.. Tényleg lehet vérzés a műtét után? Vagy esetleg van vki, aki kivétel? =)

Tudtok róla, hogy más módon is lehetne-e az ilyen típusút gyógyítani?

Cickafarkfű teát ittam én is, de nem segített. A herbáriás szerint rákot is okoz hosszú távon..

Légyszi írjatok néhány bátorító szót, nagyon félek! Annyira kiszolgáltatott ilyen helyzetben az ember és én ezt nagyon nem bírom - gondolom más sem..


Előre is köszi =)

142. d3b95f45ba (válaszként erre: 141. - Hisztikirálynő)
2009. márc. 8. 10:13
Nekem is megállapitották mikor elmentem dokihoz hogy terhes vagyok hogy cisztám is van.De azt mondta addíg nincs probléma amíg a gyerek jobban nő mint a ciszta,Legközelebb mikor vizsgálatra mentem már eltűnt a ciszta,igaz,hogy véreztem egy kicsit a terhességem elején,lehet hogy a ciszta fakadt akkor ki.Szoptatás után újra kezdtem a fogamzásgátlót és azóta semmi bajom!
141. Hisztikirálynő (válaszként erre: 140. - D3b95f45ba)
2009. márc. 8. 09:46

nálam is ugyanez a helyzet.

Most van újból egy 1,5 cm-es cisztám, de mivel szeretnénk kistesót a kislányomnak, így nem szednék fog. gátlót. Az egyetlen reményem a cickafark tea, hogy hátha az visszanyomja kicsit a cisztámat.

2009. márc. 8. 09:33
Nekem a ciszta hormonális okokból alakult ki,ezért fogamzásgátlót írtak fel.Azóta nem is jött vissza.De ahogy abbahagyom a gyógyszert egyből megjelenik!Úgyhogy nem hagyom abba ,dehát örökké sem lehet szedni!
139. 6ebf587766 (válaszként erre: 135. - Lollipoppp)
2009. márc. 6. 20:31
szia,nagyon orulok neki hogy eltunt:)
138. 236fe2f68e (válaszként erre: 137. - Lollipoppp)
2009. márc. 6. 19:39
de én ugy szégyelek nögyogyászhoz menni..még sose voltam... s kitudja miket gondol majd rolam.. tudom, h ez kislányosan hallatszik..de attol még erre gondolok, hogy majd dilisnek fog nézni a doki...
137. Lollipoppp (válaszként erre: 136. - 236fe2f68e)
2009. márc. 6. 18:56
Szia westsidegirl! Én azt tanácsolom, hogy menj el a nőgyógyászhoz, ő meg elküld majd ultrahangra! Így legalább, ha kiderül, hogy ilyen gond van e akkor nem idegesíted magad.. szal magyarul így megtudja mondani mi a helyzet :)
2009. márc. 6. 14:32

gond van a mesnimmel ... nagyon rendszertelen ...utoljára január 15 én mestruáltam... szerintetek lehet ciszta a dologban?

Én értem, hogy nem rendszeres eleinte...de azért na...már mégis csak sokat késik...még mindig sehol semmi...aggodom...


Mit csináljak?

2009. márc. 6. 12:31

REmélem nem kiabálom el, mert nagyon nem szeretném.. de szerdán visszamentem, és eltűnt a cisztám!!! :) Nagyon örültem ennek, illetve örülök is, de sajnos még midnig fáj ott valamiért, és az epetájékon is.. úgy érzem sosem nyugodhatok már meg... :( Félek, hogy lesz valami komolyabb, már arra is gondoltam, hogy msot jönnek ki a fogamzásgátló mellékhatásai is az kezd engem tönkretenni... :( Ennyit rólam =)


Mindenesetre arra a csodabogyóra én is kiváncsi lennék ám! :D Mindenkinek jobbulást! :)

2009. márc. 5. 22:06
nekem is nézték a ca125-öt, hálistennek egyszer sem volt rossz az eredmény, pedig a nyári nagy cisztám borderline szövettani eredményt mutatott (ez átmenet a jó és a rosszindulatú között).
133. syl100
2009. márc. 5. 21:55

Kííra:Erre a csodabogyó nevére én is kíváncsi lennék!!!Akár priviben ,ha elmondanád!!!

Reméljük tényleg nem kerül nálad sor a műtétre és magától meggyógyul!

Hú a Ca-125 eredményed baromi magas lett!Nekem 49 lett és már az is rossznak számít, és be is igazolódott a lapar után hogy endometriózisom volt!Kivették!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook