Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
192. Hisztikirálynő (válaszként erre: 191. - Makrai.lilla)
2009. máj. 2. 22:09

Az első műtét babavállalás előtt volt, és mivel már kb. 1 év alatt nem szívódott fel magától, így laparoszkóppal kivették. Aztán hálistennek gyorsan babás is lettem:)

A második az tavaly volt, akkor csak annyi tünetem volt, hogy nőtt a hasam. Aztán amikor már kb. olyan hasam volt, mintha félidős kismami lennék, elmentem dokihoz (tudom,hogy jó sokáig tököltem a témán, hamarabb kellett volna menni), és akkor egy 1,5 l-es cisztát vettek ki belőlem (gondlhatod, mint 1,5 l tej) nagyműtét során. A szövettanja nem lett túl fényes.

Aztán rá 3 hónapra kiderült, újra van cisztám, újból műteni kellett, de azt már az onkológián csinálták, mert ugye az előző szövettanja rossz lett. Hálistennek ennek már jó lett az eredmény, így a bal petefészkem 2/3 része megmaradt.

Most ezzel a kis petefészekkel gyúrunk a kistesóra. Bízom benne, hogy nem jön addig újabb ciszta.

191. makrai.lilla (válaszként erre: 190. - Hisztikirálynő)
2009. máj. 2. 22:03
szia ! miért kellett a többi cisztád müteni?
2009. máj. 2. 21:56

Sziasztok!

Nekem eddig egy cisztám múlt el magától, iszonyatos görcsöket produkálva, kb. 6 évvel ezelőtt. Azóta már 3-szor műtöttek ciszta miatt, egyszer laparoszkóppal, aztán volt még (tavaly) két nagyműtétem is.

189. makrai.lilla (válaszként erre: 188. - Beuci888)
2009. máj. 2. 21:45
énis nekedis.mindenképpen irj ha van vmi fejlemény:)
2009. máj. 2. 21:39
Lilla, remelem rendbe jovunk. Szoritok Neked, biztos nincs semmi komoly baj!
187. makrai.lilla (válaszként erre: 186. - Beuci888)
2009. máj. 2. 13:22

mióta van meg? nekem valóban szinte minden egyes mensi elött van,utána amikor kontrollra megyek már nincs.most is a mensi elött vagyok és majd megyek vissza...de nekem sem Oké valami, ez a barna vmi napokkal ezelött..ááááááááááá

utálom

2009. máj. 2. 12:14
igen, ez az elso cisztam, amirol tudok. azt mondtak, h felszivodik,de nem hinnem. itt mas gondok is lesznek, ugy erzem.
185. makrai.lilla (válaszként erre: 184. - Beuci888)
2009. máj. 2. 09:41

bevérzett ? ezt igy látta Uh-on???mióta van neked?ez nem szivódott fel?ez az elsö cisztád?


nekem ami fura,hogy még nem kelllene megjönnie,és megsem jött de vmi barna vmi volt.furcsa.

2009. máj. 2. 00:31

igen Lilla, nekem is cisztat allapitottak meg. 3x3 cm-es, beverzett ciszta. 2 nogyogyaszt is megkerdeztem, h okozhatja-e a tuneteim sulyossagat. szerintuk nem.

engem csak az etvagytalansag aggaszt nagyon, valamint, h nagyon rossz a kozerzetem. allando hoemelkedesem is van.

183. makrai.lilla (válaszként erre: 182. - Beuci888)
2009. máj. 1. 22:36
szerintem a puffadás az inkább 80% ban bél eredetü.onnan tudom hogy IBS es is vagyok meg refluxos.hidd el.több köze van a gasztróenterologiához mint a nögy.hoz.neked is ciszta van???
2009. máj. 1. 20:32

jelentem alassan, en is panik beteg voltam-vagyok :))

de nagyon felek ettol az egesztol, hogy mi bajom van. vasarnap hazamegyek magyarorszagra.

miert nem birok enni? ha ideges vagyok, akkor is birok altalaban. meg puffadok. ezek nem jo jelek :S

2009. máj. 1. 17:49
ok szia!irjjjjj
180. vicki78 (válaszként erre: 178. - Lilluska25)
2009. máj. 1. 17:48
Én is az vagyok 10 éve!Majd holnap ,,visszajövök,, sajna mennem kell dolgozni :-( köszi a válaszaidat!!!!!
2009. máj. 1. 17:42
de amugy meg,amikor már alszol,neked mindegy hogy altatnak nem?ugysem tudsz róla...
178. lilluska25 (válaszként erre: 176. - Vicki78)
2009. máj. 1. 17:42
maszkos -csöves:)igen az az.sajna.de nyugi,ne félj,nálam jobban senki nem félt és itt vagyok.pedig én anno pánikbeteg is volta,m
177. lilluska25 (válaszként erre: 175. - Vicki78)
2009. máj. 1. 17:41
erre irtam privit
176. vicki78 (válaszként erre: 174. - Lilluska25)
2009. máj. 1. 17:38
Az olyan maszkos valami?Azt hittem,csak vénás altatás!
175. vicki78 (válaszként erre: 165. - Beuci888)
2009. máj. 1. 17:37
Én is félek a betegségektől,beképzelek mindent!!Nyugi,ez csak pszichésen van!A dokik is megnyugtattak,hogy nem látnak semmi komolyabbat.Akkor meg ne idegeskedj,mert ha sokat foglalkozol vele tényleg érzed a tüneteket!Hidd el tapasztalatból mondom!!!!
2009. máj. 1. 17:37
oxigén akart lenni
173. lilluska25 (válaszként erre: 171. - Vicki78)
2009. máj. 1. 17:36

igen sajna,mélyben.de te azt már nem érzékeled,na elmondom hogy volt,amikor ott feküdtem elég hülye pozicióba,kikötik a kezed,lábad vagyis csak szijjal ,rádrakják a pamacsokat ami a szived nézi.utána kapsz intravénásan vmit,amitöl szédülni fogsz.

utána mondja a nö (amikor odarakja a maszkot az orrodra hogy ez osigén) kis becsapós,mert nem az,az a gáz de nyilván ezt mondja mert akkor tuti megijedek.és lélegzek,lélegzek és a köv kép az hogy ébresztenek és közlik hogy...de akkor még kába vagy.

ja és a torkod fog fájni napokig,meg krákogni..ugyanis amikor már alszol,akkor dugják le a csövet a torkodon.nemte lélegzel hanem a gép,nyugi ne félj de ez igy van,ez az intubálás.-

mivel már az 1órás mütét is mütétnek számit és ott relaxálni kell az izmokat ezért ez az altatás.sajna a sima vénás az max ilyen kaparások stb nél lehet.

én iszonyat féltem,sosem altattak és van is pici gond a szivemmel,stb de nemvolt gáz.

172. lilluska25 (válaszként erre: 170. - Vicki78)
2009. máj. 1. 17:33

neked most mi van,ciszta?mióta?mekkora ?

nekem eddig minden felszivódott hálistennek,remélem ez is.de sztem ettöl fáj a hasam.most vmi barnás akármi van és már görcsöl pedig meg sem jött még..iylet okozhat a ciszta nem?

171. vicki78 (válaszként erre: 168. - Lilluska25)
2009. máj. 1. 17:30
Köszi szépen,kicsit megnyugtattál!Igazábol az altatás utóhatásaitól félek.Ezt mélyaltatásban végzik?
170. vicki78 (válaszként erre: 166. - Beuci888)
2009. máj. 1. 17:27
Szia!Voltam vérvételen,ami megállapította hogy nem rosszindulatu (CA -125)ezért nem olyan sűrgös a műtét.Ha neked sem szívódik fel,akkor biztos téged is megműtenek.Köszi,hogy szorítasz nekem a műtét miatt!
2009. ápr. 30. 20:03

hali! nekem is van ciszta és ezt van a lapomra irva


folyadékot és belsö echokat tartalmazó képlet.ezmi???kicsit aggódok itt olvasgattam hogy vkinek ez kidurran és ha bevérzik akkor az veszélyes ! na de mitol vérezne be?

amugy nekem sajna mindig van szinte de mensi után el is mulnak...kérdés hogy mitöl van...nemszedek gyogyezert.

168. lilluska25 (válaszként erre: 162. - Vicki78)
2009. ápr. 30. 19:23
nekem most volt mütétem feb ban igaz nem ciszta miatt,de volt.ne félj, nem fáj ,utána is lb 5-10 nap és semmi bajod.gyorsan gyógyulsz,hosz ezek csak pici lukak.
2009. ápr. 30. 19:21
hali! nekem szinte havonta van csak nincs rá pénzem meg kedvem hogy mindig nézegessék.most is van egy vmi egyik doki 4,5 cm mondott a másik már csak 3 cm.ált ban a mensi után el is mulik,majd kiderül.de nemtudom miért van ez,mésnak egy sincs,nekem meg szinte mindig.
2009. ápr. 30. 19:03
vicki, jo sokara kaptad a mutet idopontjat. szoritok, biztos minden rendben lesz! en is bevallalnek egy ilyen mutetet, h elmuljanak a panaszaim.
165. beuci888 (válaszként erre: 164. - Vicki78)
2009. ápr. 30. 18:58
nekem a panaszaim mar majdnem 1 honapja kezdodtek, akkor meg csak baromira fajt a hasam. most mar nem nagyon faj, viszont puffadok, hoemelkedesem van, es rossz a kozerzetem. most hivtam fel egy nodokit, felolvastam az ultrahang eredmenyet. o szerinte az ultrahangon latottak nem indokoljak panaszaim sulyossagat :( emiatt be vagyok rezelve, hogy akkor valoszinuleg mas bajom van?? azt azert hozzateszem, hogy hajlamos vagyok kisebb betegsegeket is halalos betegsegeknek erezni, sajnos. pl. 4 eve, amikor legcsohurutom volt, meg voltam rola gyozodve, hogy tudorakom van :((( borzaszto, de sajnos nem tudok a mentalitasomon valtoztatni, pedig nagyon szeretnek. akkor kibalheztam egy ct vizsgalatot, ami kizarta, h komolyabb baja lenne a tudomnek (folyamatosan fajt a hatam). lehet, h most is ez all a hatterben, hogy tulreagalom a dolgot? barcsak igy lenne!
164. vicki78 (válaszként erre: 163. - Beuci888)
2009. ápr. 29. 22:16
Szia beuci!8 hónapja voltam nődokinál egy sima rákszűrésen,és csinált hüvelyi ultrahangot is.Ekkor derült ki,hogy van cisztám.Elvileg 2-3 hónapon bellül fel kellett volna szívodnia,de sajna megmaradt.Ezért műteni kell.Puffadás az nálam is van.Mióta van cisztád?Elvileg fél évig lehet húzni,utána műtét.
2009. ápr. 29. 21:07

szia vicki, nekem meg nem volt semmilyen nogyogyaszati mutetem, de lehet, hogy lesz...

neked volt valamilyen tuneted?

en nagyon be vagyok rezelve, mivel nekem nagyon rossz a kozerzetem,allando hoemelkedesem van es mar puffadok is!! ja, es alig eszem. volt valakinek hasonlo tunete? az en cisztam is kb. akkora, mint a tied.

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook