Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
222. moncsika2 (válaszként erre: 221. - Reni1002)
2009. máj. 23. 20:59
szia!!!Nekem is volt 2 hónapja cisztám,majd miután először meg nem jöt a mensesem nekem is volt 1 hétig pecsételő vérezgetés,ami elmúlt és utánna megjött rendesen.
2009. máj. 21. 19:34
sziasztok,ha tudtok segitsetek nekem két hónapja fel szivódott a petefészek cystám rendesen meg jött utána a mensesem most másfél hete vérezgetek görcsök nélkül holott menseskor mindig voltak ha volt igy valaki vagy csak tudja mit tudnék tenni akkor segitsen,mert már decembertől elég volt a szenvedésből.előre is köszi.
220. faea48ecde (válaszként erre: 210. - Berni0205)
2009. máj. 19. 15:35

Szia Berni 0205!

Nekem is volt petefészek cisztám és laparoszkópos műtéttel távolították el még februárban. Az enyém is kb. akkora volt mint a tiéd. A műtét komplikációk nélkül zajlott, nem kell tőle tartani. Nem hánytam és nem is volt semmiféle rosszullét. Mivel hasi műtétről van szó nyilván eleinte nem ment a felülés meg a mocorgás az ágyban, de engem már másnap haza is engedtek. Gyorsan gyógyul és a laparoszkópos műtétnek csak annyi nyoma marad, hogy 3 pici vágás lesz a hasadon, ebből egy a köldöknél. Egy öltés az egész. Ez rutinműtét, Nekem kiágyazták a cisztát sőt még a petevezetékeimet is kitisztították. A műtét előtt nem volt mensim és valószínűleg peteérésem se volt. A műtét óta megjött 2x is szóval úgy néz ki segített... és egy percig sem bánom, hogy túl vagyok rajta. Jobb valahogy megszabadulni a cisztáktól mert ha odavalóak lennének mindenkinek lenne... Az való igaz hogy a műtét után föl voltam puffadva a gáztól, amit beengedtek, de az majd szépen távozik természetes úton.....:) Viszont nem ajánlatos a ciszta mellet teherbe esni, súlyos komplikációk lehetnek. úgyhogy addig ne próbálkozz babával amíg a ciszta megvan. Ezt nagyon komolyan kell venni!!!


Ja és nem beöntést kapsz én legalábbis nem kaptam, hanem műtét előtti nap adtak egy folyadékot amit otthon meg kellett inni. Enni már nem lehetett, és az a folyadék mindent kipucolt a másnapi műtétig. Mondjuk engem Debrecenben műtöttek, nem tom máshol ez hogy megy.


Ha már régóta megvan a ciszta, akkor valószínűleg nem szívódik fel és szükséges a műtét ha még csak most keletkeztek akkor lehet várni..

A leleteim nekem sem voltak teljesen egyértelműek, de az alapján amit írtál úgy néz ki mindkét oldalon van. az uterus jelentése: méh. Tehát az 8.5x4x3.5 a méh méreteire vonatkozik. mellette jo. (jobb oldalon) 8x5 cm-es a petefészek benne egy 4 és egy 2.5 cm-es ciszta. bal ov (ovarium=petefészek) 35X30 mm-es. Na ezt bogozd ki:) amúgy érdemes mindezt az orvosodtól megkérdezni, biztos szívesen válaszol....

Szóval nekem csak jó tapasztalataim vannak, bár az is igaz, hogy nagyon jó volt az orvosom is hozzá. Nagyon rendes volt mindent elmagyarázott, törődött velem. Mindenesetre ha belevágsz sok sikert és kitartást.

219. Hisztikirálynő (válaszként erre: 216. - Alfoldi13)
2009. máj. 16. 22:17

Szia!

Nekem tavaly akkorára nőtt a hasam egy ciszta miatt, hogy úgy néztem ki, mint aki 5 hónapos terhes. Ha hanyatt feküdtem, egészen jól ki lehetett tapintani, mintha a méhem nőtt volna... a doki azt is hitte, hogy terhes vagyok, addig amíg meg nem ultrahangozott, ott derült ki, hogy ciszta miatt nőtt a hasam.

218. makrai.lilla (válaszként erre: 216. - Alfoldi13)
2009. máj. 15. 19:22
attól függ milyen ciszta
217. d3b95f45ba (válaszként erre: 216. - Alfoldi13)
2009. máj. 15. 19:21
bár nem vagyok orvos,de szerintem igen.
2009. máj. 15. 19:16
a petefészek ciszta miatt megnövekedhet a has? illetve a petefészek körül
215. makrai.lilla (válaszként erre: 210. - Berni0205)
2009. máj. 8. 16:36

jsj smugy ne félj a mütéttol de ha lejjebb olvasol valakinek leirtam részletesen...a hasfelfujás az minden hasi mütétnél van, az csak az hogy gázzal fujják fel a hasat mert a szervek igy jobban elkülönülnek és jobban látja a doki.de amugy semmi.sokan mondták hogy amikor majd megy ki a gáz belöled,fáj a váll stb nekem semmi nem fájt.

észre sem veszed,

a mélyaltatás az kell sajna,mert ilyen mütétnél nem elég a vénás.ugyanis a teljes testet kell relaxálni, az izmokat.

de ettol se félj,énis féltem hidd el,nagyon is...és utólag rájöttem h nemkell.

még hányni sem hánytam az altatótol.

2009. máj. 8. 16:33
azok a ciszták amugy valoban nem mulnak el sajna.
213. makrai.lilla (válaszként erre: 210. - Berni0205)
2009. máj. 8. 16:32

engem endoval mütöttek de azt valoban csak ott tudja meg hogy az e vagy sem sajna.uh ne nem látszanak az öszenövések-

a ciszta speciális,az a neve hogy csoki ciszta.mert végülis ott a méhnyálkahártya az ami a vér és ez a csoki ciszta asszem ez,vérrel teli de nem akarok baromságokat irni. lehet h neked is ez van???

2009. máj. 8. 15:41
de jó neked Lilla! :)
2009. máj. 8. 12:10
na,ma voltam uh-n nincs ciszta :)
2009. máj. 8. 11:31

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

A következő leletem van: Kismed. Uh: az uterus afv-ben 8.5X4X3.5cm mellette jo. egy 8X5cm-es petefészek, benne egy 4 és egy 2.5 cm-es sűrűbb értékű cysticus képlet. A bal ov.:35X30mm-es./Edometriosis?/.

Először amikor megállapították, hogy valószínű cysztám van akkor voltam ultrahangon, azóta pedig kétszer voltam már UH vizsgálaton. Az orvos latroszkópos műtétet javasolt, mivel a lelet ua.3hó.-ja. Sok helyen olvastam a műtétről, habár a kórházbna nem kaptam erről érthető felvilágosítást, és nem szeretném elvégeztetni ezt a műtétet. Úgy tudom, hogy altatásban végzik, aztán csövet tesznek a nyelőcsőbe, katétert-beöntés is, infúziót és előfordult,hogy vért is hányt egyik ismerősöm. Valamint gázt fújnak a hasba, ami utánna még ottmarad. 21 éves vagyok és szeretnék még gyermeket vállalni,azonban ezt a műtétet nem szeretném elvégeztetni. A kérdésem az lenne, hogy a jövőre nézve szerintetek mennyibe befolyásolja ez a teherbeesés lehetőségét, illetve ha jelenleg teherbe esnék, okozna-e problémát ez a ciszta? Valamint azt sem tudom, hogy miért nem próbálják meg gyógyszerrel kezelni? Hallottam egy krémről is, melytől esetleg elmúlhatna, s ez progeszteront tartalmaz, a krém neve Progesteron Creme, arra gnodoltam kipróbálom, hátha érek el eredményt,bár a krémet külföldről hozzák be... Szerintetek?

Most szerintetek a lelet alapján melyik oldalon mekkora cisztáim vannak,mert ezt sem értem teljesen. Maguktól elmehetnek még? Előre is nagyon köszönöm!

Berni

2009. máj. 5. 18:31
nemtudom....tudod van egy nödoki aki erre azt mondaná hogy nem biztos hogy benned van a hiba,mármint más okok is lehetnek,akár lelki .söt.félre ne érts ,nem akarok válykálni csak mondom hogy lehet más miatt nem jön össze,nem a ciszta stb miatt.
2009. máj. 5. 18:31
most mennem kell, örülök, hogy beszéltünk
207. f53c22bae8 (válaszként erre: 206. - Makrai.lilla)
2009. máj. 5. 18:28
tudod érdekes, mert van egy fiam, aki spontán elsőre összejött, most meg pco?11 hónapja nem sikeül a tesó:(
2009. máj. 5. 18:23

a pco meg nem olyan sztem ami elmulik nem???bnömnek is az van elég nehezen lett gyereke,de ez az endo sem jobb,söt.ez még rosszabb ami nekem van.

mert itt tuti müteni kell x idön belül-

205. f53c22bae8 (válaszként erre: 204. - Makrai.lilla)
2009. máj. 5. 18:20
apró cisztákat találtak, és kibőkték őket vagy kiégették, nem tudom pontosan..már 3 hónapja mindig vérvételre járok, nézik a hormonjaim
204. makrai.lilla (válaszként erre: 201. - F53c22bae8)
2009. máj. 5. 18:18

amikor mütöttek mit csináltak?kivették a cisztád ?

én hiszek ebben hogy ha -magát az okot nem szüntetjük meg,lehet havonta is mütétre járni,szart sem ér mert ugyis kujul,nálam is lehet nálad is,ha ez hormonális dolog miatt van akkor elö fog sajna jönni.

203. makrai.lilla (válaszként erre: 201. - F53c22bae8)
2009. máj. 5. 18:16

ha magas a prolaktin akkor agyi ct szoktak csinálni még,mert hogy ott lehet vmi eltérés,ezt olvastam ,vki irta itt asszem.de semmi komoly vmi hipotalamusz akármi:) nem lrtek hozzá....

nekem nemvolt ilyen nagy sosem,amik voltak mind elmultak mensivel,nekem atr mondta a doki jó lenne ha gyógyszert szednék,megoldaná ezt...ja persze,másra meg nem jó,jönne a migrén,visszér,kell ez nekem?

ameddig csak ugyvan cisztám hogy van és elmulik addig nem zavar annyira.

bár most nekem is az volt a papiromom hogy folyadék meg belsö echo van benne vagy mi. nekem amugy volt mütétem most feb ba,endometriózis.


ismered ?

202. f53c22bae8 (válaszként erre: 201. - F53c22bae8)
2009. máj. 5. 17:55
ja és semmi előjele nem volt a puffadáson kívül, és amikor távozott sem éreztem meg
201. f53c22bae8 (válaszként erre: 200. - Makrai.lilla)
2009. máj. 5. 17:50

januárban műtöttek, akkor pco-t mondtak, rá 2 hónapra lett egy 8,5*6,5 cm es ciszta, ami magától kidurrant, 1 hete nem látta a doki, hogy ott lenne.De a hasam megint nő délutánra, és ma rózsaszínes folyással küzködöm:(

néztek nekem hormonokat, a prolaktinom volt magas, most gyógyszerrel a szintjén van.

200. makrai.lilla (válaszként erre: 199. - F53c22bae8)
2009. máj. 5. 17:44

mióta van?kicsit bövebben leirnál mindent ?sztem az enyém is hormonos lesz,mintha mondták volna,ezért jönki mindig és mulik el a mensivel.ugy tudom a sárgatest hormonnal van ilyenkor a bibi...

ez elvileg nem nagy gáz,mármint még mindig jobb mint akinek elsem múlik de nekem is szinte mindig találnak.vagy vmi tüszörepedéssel probléma-

2009. máj. 5. 17:37
sziasztok én is petefészek cisztával küzködöm, ráadásul hormont termel:(
198. anaterra (válaszként erre: 194. - Hisztikirálynő)
2009. máj. 3. 14:04
köszönöm szépen. Biztos lesz gyermeked, ne add fel. Nekem is volt egy félév, amíg nem jött össze azt nosza, le se bírtnuk állni.:) Nekem is 17 évesen volt az első ciszta:(
2009. máj. 3. 09:07
de van egy csomó ember akikkel beszéltem ,nekik nemvolt egysem...jó nekik.
196. makrai.lilla (válaszként erre: 195. - D3b95f45ba)
2009. máj. 3. 09:06
ja ez jó kérdés..énsem értem...
2009. máj. 3. 08:53
Én már csak azt nem értem miért van ennyi cisztás nő?Én is elég korán kezdtem már 17 évesen .
194. Hisztikirálynő (válaszként erre: 193. - Anaterra)
2009. máj. 2. 22:21

Gyönyörűek a gyermekeid:)

nekem borderline mucinosus cytodenoma (ha jól írom) volt a jobb petefészkemen, azt azért kellett kivenni. Az volt bazinagy.

Bízom benne, hogy a maradék bal petefészkecskémmel sikerül összehozni a kistesót. Sajna az éven volt már egy sikertelen terhességem, de nem adjuk fel:)

2009. máj. 2. 22:16
sziaztok! víztarttalmú ciszta nekem is volt, többször, de mindig felszívódott magától. 7 évvel ezelőtt dermoid ciszta volt a bal petefészkemen, így azt ki kellett szedni. Jobb petefészkemmel 3 gyerek született. 2 1/2 év a legnagyobb és a legkisebb között a korkülönbség. Gondolhatjátok miért. Az első gyerek születésekor két db ciszta is volt a méhlepényen. Ezért születtek gyorsan a gyerekek.
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook