Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
252. makrai.lilla (válaszként erre: 251. - 905bbdbca1)
2009. jún. 17. 22:08
sztem a ciszta az tuti de h endod van az nem ott derül ki,majd a szövettan rá 3 hétre.
2009. jún. 17. 21:39

igen én is ezen csodálkoztam, hogy ezt hogy lehetett.de a mostani diagnózisban megbízom, mert 2 orvos is ugyanazt állította.lehet hogy az előző doki csak nem tudta megállapítani, és mondott valamit, ami 20ezer ft-ba került.

Az endóra azt mondják, hogy a terhesség megszűnteti, de csak addig amig terhes vagy, meg szoptatsz, utána ahogy megjön a mensid ugyanúgy visszajön.nem igazán tudsz ellen tenni semmit.sajna.

250. makrai.lilla (válaszként erre: 248. - 905bbdbca1)
2009. jún. 17. 21:32
igen asszem ami több rekeszes vagy mi azt müteni szokták, nem egy felszivódó dolog.
2009. jún. 17. 21:31

ez vmi félre értés lesz az endo az más, nekem az volt,azzal Mütöttek de azt nem lehet tudni hány cm eres az nemis az ,az egy más Dolog, az endo az amikor a méh nyálkahártya kijut a méhen kivül és összetapadást okoz,nagyon kis kedves jelenség...


ettöl függetlenül lehet hogy neked az is van (nök 20 % )

sajnos. engem amikor mütöttek akkor szembesültem h ez egy állandoan visszatérö baj,de nem igazán érdekel most....tuti nem fogok X havonta mütétekre járni.



a terhesség " jó " rá,de ez abszurd jelen helyzetemben.

248. 905bbdbca1 (válaszként erre: 247. - Makrai.lilla)
2009. jún. 17. 21:24
janárban azt mondták, hogy 4 centis endometriózisom van, aztán márciusban azt mondták ez 6 centis lett, majd május végén máshoz mentem, ahol azt mondták, 16 centis, de hormonális ciszta, ami több rekeszes. és akkor hétfőre írtak ki műtétre.remélem minden simán megy majd.
2009. jún. 17. 21:19

mióta van ez a ciszta ????

növekedett ?

2009. jún. 17. 21:19
akkor jó de nemtudom,mert ez elég nagynak számit. amugy meg az sem biztos sosem hogy kinek mennyi idö a műtét,ismerösnek is 1 órát mondtak és lett vagy 3.attol függ mit találnak stb....
245. 905bbdbca1 (válaszként erre: 244. - Makrai.lilla)
2009. jún. 17. 21:18
azzal csinálják, meg közben megcsinálják az átjárhatósági vizsgálatot is...legalább ezen is túl leszek.
244. makrai.lilla (válaszként erre: 243. - 905bbdbca1)
2009. jún. 17. 21:15
jaj szegény az jó nagy...ha laparos akkor igen.
2009. jún. 17. 21:14
sziasztok!engem hétfőn műtenek egy 16centis cisztával, eléggé tartok tőle.remélem meg tudják menteni a petefészkemet, mert lombikra készülünk.szóval a műtét másnapján hazaengednek?nem igazán szeretnék tovább bent lenni.
2009. jún. 16. 18:45

engem egyböl elküldött csak 2 baj van ezzel


a kórházban ahol lakok nincs hormon teszt...fasza


nem mindegy mikor veszik le, nekem erröl egy árva kukkot sem mondott,magyarul ugyanugy nem jutok elöbbre.-

2009. jún. 16. 10:56
Azt mondta a dokim, hogy valamelyik hormon kevés, a pete megérik, de nem tud kilökődni. Ott ahol próbálkozik egyre nagyobb folyadékkal teli ciszta képződik. Támogassuk meg a hormonháztartást, ezért szedjek fogigátlót. De most a tabletta szedése mellett jött ki. Érdekes hiába kértem, hogy csináltassunk egy vérvizsgálatot, abból kiderülne melyik hormonom kevés. Ezt nem akarta. Pedig amúgy nagyon jó orvos, eddig meg voltam vele elégedve.
240. makrai.lilla (válaszként erre: 239. - Hisztikirálynő)
2009. jún. 15. 22:57

nyilván igazatok van ennyire nem ismerem, nekem sosem volt 4 cm nél nagyobb és ugy tudom 5 nél mütenek de csak ha nem mulik

de pl nekem is lesz addig amigy vagy nem szedek fog gátlot vagy nem klimaxolok,de ezért tuti nem vetetem ki ha nemkell.

239. Hisztikirálynő (válaszként erre: 237. - Makrai.lilla)
2009. jún. 15. 22:44
Nekem tavaly volt 2 nagyműtétem. A másodikat már onkológián csinálták. Akkor már csak a bal petefészkem volt meg, azon nőtt egy közepes méretű ciszta (előtte 3 hónappal vettek ki egy 1,5 liternyi méretűt - szal bazinagyot - annak a szövettanja rossz lett). Ott a doki azt mondta, hogy akinek ilyen cisztája volt, annak nem szokták bent hagyni a petefészkét, de sikerült rábeszélnem, hogy csináljanak előtte szövettant. Csináltak (műtét közben) és mivel nem volt rosszindulatú, így bent hagyták a bal oldali 2/3-át. Szóval nekem is javasolták már, hogy akkor lehetek nyugodt, ha kiveszik. Mert amíg egy kicsi is van a petefészkemből, jönnek majd a ciszták...:S
2009. jún. 15. 22:40
nekem is szinte mindig van ,de mensi után elmúlik. ezek nemis olyan ciszták,már amelyik,nekem viz alapú és ált ban felszivódik, ez mensivel összefüggö,hormon hatására lesz -mulik el.
237. makrai.lilla (válaszként erre: 236. - 8164148644)
2009. jún. 15. 22:39
azért ez durva,cisztákra azért nem szokták azt ajánlani hogy vetesd ki a petefészked, ezt még egy orvostól sem hallottam!!!
2009. jún. 15. 15:22

sziasztok! Én is hasonló cipőben járok,mint Ti.2007 tavaszán volt előszőr cisztám. Ezt laparoszkóppal megműtötték. Én ezután a műtét után rendesen szenvedtem.Altatás után hánytam, a levegő meg beszorult a mellkasomba. Alig tudtam mozogni. Maga a ,műtét és utána a gyógyulás simán ment. Rá fél évre megint volt egy cisztám. Most a másik oldalamon. Ez már többrekeszes volt és majd 10 cm. Tavaly február műtét. Mindkét petefészkem meg van csonkítva. Ezt a műtétet már könnyebben viseltem. Semmi problémám nem volt. Mindkét műtét után másnap hazamentem. A műtét után kb 3 hónappal kontrolon kiderült újjabb cisztám van. Erre kaptam fogigátlót és a következő vizsgálatra eltünt. Most viszont a tabletta mellett megzavarodott a mensim és fájt a hasam. Kiderült, megint van egy 3,5cm-es cisztám. Ennek már sosem lesz vége? Mit lehet csinálni? Orvosom javaslata: kötessem el a petevezetőt, vagy vetessem ki a petefészkemet. De én még csak 37 vagyok. És ha úgy hozza az élet, hogy szülnék még egy babát?

És szerintem a lelkieknek igenis vannak közük ezekhez. Nekem azóta vannak ezek, amióta nem tökéletes a házasságom.

2009. jún. 14. 17:59

na jó ez a lelki duma is igaz de nem minden esetben hodd el...nehogy elidd ezt,kérlek.

lehet az vmi ,de max ha minden negativc egy ciszta tuti nem lelki... az sokmindentöl lehet,hormonális föleg.

234. vicki78 (válaszként erre: 233. - Makrai.lilla)
2009. jún. 14. 08:57
Szia!Az orvos szerint nem fog,de én reménykedem benne.Biztos ez is valami lelki eredetű,legalábbis azt mondják minden betegség az.Meg a stressz-től is lehet.Tudod,én minden kis hülyeségen napokig agyalok.Ezen nagyon kellene változtatnom,na meg a munkán.
233. makrai.lilla (válaszként erre: 232. - Vicki78)
2009. jún. 13. 16:51
na ez jó hir akkor,reméljük.hallottam olyat is akinek felszivódott pár hónap után.
232. vicki78 (válaszként erre: 231. - Makrai.lilla)
2009. jún. 13. 16:46
Szia Lilla!Mégsem lesz műtét.Az MR nem mutat semmi olyat,hogy indokolt lenne a műtét.Állítólag több a veszélye a műtétnek,mint ha otthagyjuk.Abban maradtunk,hogy 2 havonta megnézi a doki,és ha változik a méret,vagy nő benne az a valami,elküld ahoz a másik Dokihoz.Úgyhogy ez van.Azért örülök,hogy nem vagdosnak.Szia!
2009. jún. 8. 20:36
na mizu veletek???
230. vicki78 (válaszként erre: 229. - Makrai.lilla)
2009. máj. 27. 21:20
Kismedencei MRI-t kért a dokim.Az mindent kimutat.Az ultrahang nem látja mi az összetétele annak a 7mm-es valaminek.A dokinő mindenképpen akarja a műtétet.Ha a Főorvos nem bólint rá a műtétre,akkor átirányít egy másik dokihoz,aki megcsinálja.Sajnálnám,ha nem ő műtene.A legnagyobb bajom,hogy már szóltam bennt a munkahelyemen.Elintéztem,hogy 3 nap szabi 3 nap táp p.Most meg vissza az egész.Ki tudja mikor kapok máshol időpontot.Ez idegesít a legjobban.Meg a várakozás.
229. makrai.lilla (válaszként erre: 228. - Vicki78)
2009. máj. 27. 18:48

igen egy 3,5 cm dolog az nem nagy,de ha nem múlik,,,,lehet vmi olyan anyagból van nem????

MRI nemtudom jó,e a hüvelyi UH az ami sokat mutat.

228. vicki78
2009. máj. 27. 15:44
Sziasztok!Most értem haza ultrahangról.Sajna nem akar elmúlni,ezért 16-án lenne a műtétem,de nem engedi a főorvos a dokimnak a műtétet.Most elküld a dokim(tündéri,aranyos mindent megtesz értem)MRI vizsgálatra,mert lát a cisztámban 7mm-es valamit.Nem tudja mi lehet,ezt szeretné kideríteni,ezután megint próbálkozik a főorvosnál.Azért nem engedi a műtétet,mert csak 3,5 cm.Pedig 9-hónapja nem akar elmúlni.Kicsit megijedtem,hogy most mi lesz.7-én lesz a vizsgálat.
227. Ndia
2009. máj. 25. 14:37
Most olvastam, két különböző dolog van, az egyik a PCOS ami nagyon ritka,és igazából inzulin-betegség és meddőséget okoz, a másik enyhébb tünetekkel járó, általában féloldali problémát okoz : Folliculus persistens. nekem segített a cikk, olvassátok el . link lásd lejjebb.
226. Ndia
2009. máj. 25. 13:42
ezt találtam,talán érdekel titeket: [link]
225. makrai.lilla (válaszként erre: 223. - 905bbdbca1)
2009. máj. 25. 09:08
ha laparoszkópos mütét akkor máenap hazaengednek és kb 6-10nap és teljesen jol vagy.bár engem endometriozissal mütöttek az más de hasinlo.
224. f53c22bae8 (válaszként erre: 223. - 905bbdbca1)
2009. máj. 25. 08:42
szia !nekem majdnem 9cm es volt, és mikor mentem az injekcióért kiderült, hogy kidurrant!Én a biciklizésnek köszönhetem!Kívánom, hogy legyen szerencséd és mire a műtét jönne eltűnjön onnan!
2009. máj. 24. 21:41
sziasztok!nemrég derült ki, hogy nekem is cisztám van, 16 centisre növesztettem.júniusban fogják műteni.egy kicsit tartok a műtéttől, mert könnyen lehet hogy rámegy az egyik petefészkem sajnos, mert ilyen nagy, ami nagyon rossz lennne, mert lombik előtt állunk.nem is sejtettem, hogy nekem van cisztám, ugyanis nem okozott semmilyen gondot.esetleg valaki tudja, hogy mennyi idő a műtét utáni lábadozás?meg, hogy mennyi ideig kell a kórházban lenni?köszönöm előre is, aki válaszol.
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook