Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
372. e1e9ab571d (válaszként erre: 371. - Hevniki)
2009. okt. 26. 19:01
Igen, nekem, de nekem nem sugárzik ki.
371. hevniki
2009. okt. 25. 21:54
Sziasztok! Nekem jó ideje fáj a bal oldali - szerintem - petefészkem, és melette a bal oldali medencerészem is, de olyan mintha kisugározna a fájdalom a lábamba és a gerincem mellé, illetve a hasüregembe. Van valaki, akinek a cisztája ilyen tünetekkel jár?
370. Vécső
2009. szept. 20. 14:16

Sziasztok!


Van valakinek valami jó alternatív módszere ciszta ellen? Azt hallottam, hogy pl a hasprés segít. Tehát el kéne kezdeni tornázni. Vagy az sem jó?

2009. szept. 15. 22:07

Sziasztok!

Idén januárban talált a dokim egy 10x8 cm-es cisztát. Azt mondta, hogy meg kell műteni, de nagyon félek, és így megegyeztünk, hogy várjunk a műtéttel, hátha felszívódik. Tegnap voltam kontrolon, de nem szívódott fel, bár nem is lett nagyobb. Mivel semmiféle gondot nem okoz, nem görcsölök, nem fáj a hasam, mensim megjön rendesen, ezért kaptam még egy kis haladékot a műtét megbeszélése előtt. Bár már én sem bízom benne, hogy felszívódik. Ezt már megtette volna eddig is. Vagy nem?

368. 8164148644 (válaszként erre: 367. - Szofi1981)
2009. szept. 2. 08:34

Szia Szofi!

Az 5 cm-nél nagyobbat megműtik. Laparoszkópos műtét. 3 (vagy 4) pici lyuk a hasadon. Másnap mehetsz haza. Nekem már kettő ilyenem volt. Tavaly februárban volt a második. Azóta Yadine fogamzásgátlót szedek. Az szintentartja a hormonháztartásomat és azóta minden rendben. Kivéve azt a tavaszi időszakot, amikor zöldteát ittam és az kihajtotta belőlem a tablettát, nem tudta kifejteni a hatását és megint lett egy 3 cm-es cisztám. De folytattam a tablettát és összement, Most 1 cm-es. Csak attól félek, ha abbahagyom a fogigátlót (mert babát szeretnék) akkor megint kiújul ez a problémám. De hátha nem :)

2009. aug. 31. 18:41

Sziasztok!


Van egy 4 szer 6 centis petefészek cisztám. Hogy szokták ezt kezelni, tudja valaki? Köszi

366. e8de926afc (válaszként erre: 365. - Kata1983)
2009. aug. 4. 10:29
Ha csinálja azt a petefészek-átjárhatóságit, akkor nem tud mintát venni? Azt az átjárhatóságit szerintem jó, ha megcsinálják, már többször hallottam, hogy utána rögtön teherbe estek néhányan.
365. kata1983 (válaszként erre: 364. - E8de926afc)
2009. aug. 4. 10:01
nem tudom mi lenne a helyes. azt tudom, hogy ha nem muszáj, akkor ne vagdossanak. ezért is gondoltam erre, hogy hátha megmutatná hol van a probléma, és ha nincs a petefészkemmel baj, akkor ne műtsenek fölöslegesen.
364. e8de926afc (válaszként erre: 363. - Kata1983)
2009. aug. 4. 09:28

Majd megkérdezem az egyik barátnőmet erről az infra-valamiről, mert mintha ő már lett volna ilyenen, vagy valami hasonlón, de szerinte nem adott megfelelő diagnózist.

Nem akarsz elmenni másik dokihoz? Én is azért mentem az endokrinológiára tavaly, hogy másik orvos is lásson, ill. küldjenek el hormonvizsgálatra.

363. kata1983 (válaszként erre: 362. - E8de926afc)
2009. aug. 3. 19:36

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de piszok sok munkám volt ma.

De, műteni akar még mindig. Szövettanra akar mintát venni, meg amiket a múltkor leírtam.

De most hallottam egy somatoinfra vizsgálatról, ami kimutatja bárhol a testben ha vmi nem működik rendesen, még az olyan daganatokat is amiket más műszerekkel nem is látnak. Erre akarok elmenni, hátha okosabbak lennénk, és nem lenne muszáj nekimennem a műtétnek. Most olvasgattam erről és abszolút meggyőztek, hogy jó ez a műszer.


Jó fej dokid lehet. Jól teszed, menj vissza szerintem is ahhoz a nőhöz.

362. e8de926afc (válaszként erre: 361. - Kata1983)
2009. aug. 3. 09:25

Ennek nagyon örülök, nem is értettem, hogyha kisebb lett, miért akarta műteni a doki, ez azt jelezte, hogy múlóban van.

Az én dokim viszont nem foglalkozott az enyémmel, mondtam, hogy az uh-s doktornő 4 centisnek látta, annyit mondott rá, hogy más az és más a hüvelyi....

Na, azért visszamegyek a doktornőhöz is.

Akkor nem is csinál semmit a dokid?

361. kata1983 (válaszként erre: 360. - E8de926afc)
2009. aug. 3. 09:07

szia!


képzeld! eltűnt a cisztám! nyoma sincs már :))) úgy örülök neki.

360. e8de926afc (válaszként erre: 359. - Kata1983)
2009. júl. 28. 15:14

volt rajta valami elváltozás, azt kaparták le ill. szövettanra küldték, gyulladt volt.

azért jó a magánrendelése, mert van egy monitor, ahol rögtön látja az elváltozást, ill. rendelkezik uh készülékkel is.

359. kata1983 (válaszként erre: 358. - E8de926afc)
2009. júl. 28. 14:02

én nem ismerem ezt az eljárást.

pár ezer? ja, te magánrendelőbe jársz. már emlékszem :)

358. e8de926afc (válaszként erre: 357. - Kata1983)
2009. júl. 28. 13:19

ja, volt egy egy leep-konizációm pár éve, és azóta van ez az elhúzódó menstruációm, már beszedtem pár gyógyszert, most ezt találta ki.

úgyhogy pár ezer forinttól megszabadulok holnap...

357. kata1983 (válaszként erre: 356. - E8de926afc)
2009. júl. 28. 13:13
Ecsetelni? jajj, te sem vagy jobb helyzetben ,mint én. nem irigyellek. hátha a végén minden jó lesz mindkettőnknél.
356. e8de926afc (válaszként erre: 354. - Kata1983)
2009. júl. 28. 12:30
A jobb oldaliban egy, de a baloldaliban is láttak valamit, de érett tüszőre gyanakodtak. Az a baj, hogy közvetlenül a menst. befejeződése után kellett volna mennem, de akkor pont nyaraltam, így szerintem megint nem tudnak biztosat mondani. A nőgy-hoz most azért megyek, mert ecsetelni akarja a méhszájamat, ui. eléggé vérzékeny, és lehet, hogy emiatt kezdek el hamarabb vérezni, mint kellene.
355. e8de926afc (válaszként erre: 353. - Kata1983)
2009. júl. 28. 12:28
Szerintem az jó ötlet a dokitól, hogy a petefészek átjárhatóságival együtt mindent megcsinál, alapos lehet az orvosod, ne izgulj, minden rendben lesz!
2009. júl. 28. 11:56

Egyébként Neked "csak" 1 cisztád van?

Neked most azt is megnézik, hogy nincs-e sok kis apró, mert akkor PCO-m van. :(

353. kata1983 (válaszként erre: 352. - E8de926afc)
2009. júl. 28. 11:54

Szia!


Szurkolok neked, hogy holnap azt mondják eltűnt.


Igen, sajnos mégis műtét lesz. Múlt hét hétfőn reggel felhívott az orvosom, hogy menjünk már be, mert meg akar vmit beszélni velünk. Azt mondta, hogy mégis csak belenézne, és ha van még a cisztámnak maradványa, akkor kiszedi, nehogy elkezdjen bomlani. Ill. meg akarja nézni, hogy a petefészekfalam meg van-e vastagodva, mert lehet attól nincs peteérésem, és akkor lyukakat égetnek bele. No, meg egy úttal már a petevezeték átjárhatóságit is megcsinálja. Ennyi van most, remélem nem lesz semmi baj. Félek rendesen ettől az egésztől.


De te feltétlen írj holnap, hogy mit mondott a doki! Hatalmas drukk Neked!

2009. júl. 28. 11:26

Sziasztok!

Én holnap megyek a nőgyógyászhoz, remélem eltűnt ez a vacak, bár most is fáj valami.

Kata, mégis műteni kell? miért, amikor így lecsökkent a mérete?

Balambaer, én ugyanígy vagyok, két hét fájdalom után két hét nyugi, de én arra gondoltam, hogy ez a középtáji fájdalom. Csak sajna én folyamatosan vezetek, így nem ihatok cseppeket.

351. kata1983 (válaszként erre: 350. - Traviata18)
2009. júl. 27. 12:34

Szia!


Mi újság? Hogy vagy? Enyhült már a vérzésed?

Remélem jobban vagy. A műtét időpontját még nem tudom, de majd szólok amikor már fix.

350. traviata18 (válaszként erre: 349. - Kata1983)
2009. júl. 24. 15:26
nagyon fogok szorítani, hogy sikerüljön. Csak írd meg, hogy mikor lesz.
349. kata1983 (válaszként erre: 348. - Traviata18)
2009. júl. 24. 15:08
A próféta szóljon belőled. Nagyon tartok ettől a műtéttől. Elvégre beteg is csak ritkán voltam, erre most minden elővesz. Elegem van már nagyon ebből az évből. Tavaly szeptember óta próbálkozunk és nem sikerül, a mi kis csöppségünk nem akar megfoganni. Aztán január óta hormontablettákon élek, majd júniusban először kaptam clostilbegytet, amitől lettek szép érett tüsszőim, csak nem repedtek meg, és lett egy óriási cisztám (ill. kettő csak összenőttek), ami mostanra kipukkant. a hormonpanelem viszont nem igazolja, h a gyógyszertől nőtt, és ezért most műteni akarnak, hogy ha maradt a cisztából még a petefészkemben, akkor kiszedik, meg megnézi a petefészek falát, hogy nem-e vastagodott meg ,mert akkor azért nincs pé-m, ill. hogy nincs-e PCO-m. teljesen be vagyok parázva. tudom, hogy az ilyen rutin műtét, de mandula műtétbe is haltak már bele. de, hátha utána sikerülne egy kis porontyot összehozni. már nagyon vágynánk rá. :)
2009. júl. 24. 14:48
igen, volt.Akkor 19 éves voltam és nagyon görcsölt a jobb oldalam. Életemben először voltam nőgyógyásznál, közölte, hogy ciszta és másnap kiszedik. Akkor még olyan tapasztalatlan és félénk voltam, hogy én azt sem kérdeztem utána, hogy mitől volt.Csak annyit mondott a doki, hogy dió nagyságú volt, és , hogy nehezen fogok teherbe esni. Aztán 27 éves koromban elsőre sikerült. Utána többször ugyanúgy fájt az oldalam, de nem láttak cisztát. Még a vakbelem is kivették, mert a nőgyógyász nem volt hajlandó ultrahanggal megvizsgálni és kézzel meg nem érzett semmit. Akkor csakis vakbél lehet... A sebészeten 3 napig étlen-szomjan jegeltek, mert nem voltak biztosak a vakbélbe, de már úgy nyüszítettem, hogy megműtöttek rá. Aztán majdnem kinyiffantam az altatástól, ráadásul nem túl meggyőzően közölték, hogy vakbelem volt, persze. Ugyan! Akkor fél évente lenne, mert ismerem azt a tompa fájást, ami akkor volt. Azért nem akarok oda menni többet, a "normális" nőgyógyász meg csak szerdánként jön ki. Hát most itt tartok. Annyit tudok, hogy ahol volt a cisztám, az a petefészek mindig érzékeny, fáj, fázik. De ahogy mondtam, első próbálkozásra teherbe estem. Nem kell görcsölni rajta. Mi úgy voltunk vele, hogy úgy sem sikerül, megmondta a doki is. Aztán itt van az eredménye, egy kis csoda. Neked is úgy lesz, meglátod.
347. kata1983 (válaszként erre: 345. - Kata1983)
2009. júl. 24. 14:32
én is kérdeznék, ha lehet. Írtad, hogy neked is volt cisztád. A terhességed előtt vagy után volt? ha előtte akkor mitől lett és mit csináltak vele?
2009. júl. 24. 14:22
ja, és írj, hogy mit mondott az orvos!
345. kata1983 (válaszként erre: 344. - Traviata18)
2009. júl. 24. 14:22

remélem én is, már besokalltam ettől az évtől és még ezután jön a java. bízom benne, hogy minden rendben lesz.


Jobbulást Neked!

344. traviata18 (válaszként erre: 343. - Kata1983)
2009. júl. 24. 14:13
aranyos vagy és biztosan lesz babád.
343. kata1983 (válaszként erre: 342. - Traviata18)
2009. júl. 24. 14:12

Igazán nincs mit!

Azt el tudom képzelni, hogy összeszedtél vmit, vagy tényleg felfáztál, és azért bőséges és hosszabb. Olyanom tényleg nekem is volt már, kb 10 éve, hogy télen felfáztam, és meg volt 1 hónapig, és nagyon durván sok volt.

Tényleg jó ha minél hamarabb lát orvos, mert nekem most lehet épp emiatt nem sikerül teherbeesnem. Nehogy legyen vmi maradandó károsodásod. Én megtanultam mostanában, hogy bármi apró pici bajom van, inkább menjek orvoshoz, mert utána csak többel kötöm be.


Megint jó hosszú lére engedtem :):))

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook