Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
402. king.
2010. ápr. 20. 12:16
hey..lenne egy nagyon fura kerdesem...engem 3 hete mutottek meg es 2 helyen vagyok megvagva..a kinti varrasomat amnr kiszedtek es okes..viszont van egy benti varrasom is ami allitolag jo ido utan mullik el..es az lenne a kerdesem h egy ilyen mutet utan mennyi ideig nem lehet sex?mert nekem errol senki egys zot nem mondott...es nem szeretnek hulyeseget csinalni...
401. Bogyómanó (válaszként erre: 400. - Ndia)
2010. ápr. 18. 18:22
Sziasztok!Engem egy hónapja műtöttek mert cisztáim voltak.A bal oldalon a petefészkem mellett volt egy 6cm-es többrekeszű és mellette 2 kisebb volt összenőve.Nagyon féltem a műtéttől mivel még csak először mentem nőgyógyászhoz vizsgálatra és rutin rákszűrésre, meg fogamzásgátlót szerettem volna feliratni.Amikor csinálta a hüvelyi UH-t akkor vette észre hogy cisztám van.Rögtön műtétet javasolt.Mennem kellett vérvételre és kiderült hogy jóindulatú.Rá 2 hétre meg is műtöttek, nem volt fájdalmas másnap haza is engedtek.3 helyen ejtettek kisebb metszéseket mivel laparoszkópiás műtétem volt és ilyenkor csak 1-2-cm-es metszést csinálnak. egy van a köldökömön és kettő van alul a bikinivonalnál.Műtét után 6 napra szedték ki a varratomat, egyáltalán nem fájt.Azóta már meg is jött , az fájt egy kicsit.Majd jövőhéten megyek vissza a nőgyógyászhoz kontrollra, kicsit félek, remélem nem újult ki......
400. Ndia (válaszként erre: 399. - 815218becf)
2010. ápr. 15. 14:06
Köszi a megerősítést, én még csak jövő hétre kaptam időpontot.(azóta!) Pécs POTE-ra. És igen, nekem is azt mondták, hogy a nők elhízásának, májfoltjainak, hajhullásnak, idegességnek , cystáinak 80-90 % ban hormonális oka van! Szedtem a D....... -t 9 hónapig, nőgyógy. szerint eltűntek a cystáim, de bármikor visszajöhetnek. Hát ezért megyek endokrinológiára.
2010. ápr. 12. 14:33
Sziasztok! Ndiának igaza van, nem a nőgyógyászhoz kell először menni, hanem a PCOS-al foglalkozó szakemberhez. Én is így tettem, miután már én is mindenhol jártam, mivel nem lettem állapotos sehogysem, mindenfélét kipróbáltunk, a beültetéstől kezdve a hormonokon át mindent, nem sikerült, sok sok pénz elment, és a csoda akkor jött amikor rátaláltam a dokinőre aki ezzel foglakozott, és SIKERÜLT, pár hónap alatt máris várandós lettem!!!Akit érdekel részletesebben, az írjon : h.enci@citromail.hu, örömmel állok rendelkezésétekre!!! Sőt fogyokúrára is jó az eljárás! Havi 5-8 kg-tól lehet szépen fokozatosan megszabadulni, ami utána garantált, hogy nem jön vissza!!!
2010. ápr. 10. 18:15

Nekem gyógynövény tea keverékétől múltak el a makacs cisztáim, amiktől hosszú idő óta szenvedtem.

Akit érdekel, privátban írok róla.

397. abri
2010. márc. 22. 08:52

Nekem a hüvelyi és a hasi ultrahang is kimutatta a 35 mm-es cisztámat. Egyelőre csak ellenőrzésekre kell járnom.

A mellemben is vannak ciszták, azt is félévente nézik ultrahanggal. Úgy látszik nekem is hajlamom van rá.

2010. márc. 20. 19:36
Sziasztok! Kérdezni szeretnék Tőletek. Érdekelne, hogy a hasi ultrahang is kimutathatja a cisztát? Vagy ez a ciszta méretétől függ? Azért érdekel, mert rendszertelen menstruáció miatt az orvosi diagnózisban bizonyos "Metrop.haem.cysta ov.ld.hormonális dysf." volt írva, az orvos elküldött hüvelyi UH-ra, de ott mikor megtudta a szakasszisztens, hogy még szűz vagyok, azonnal hasi UH-t csinált, és azt mondta, hogy nem lát nagy problémát, rendellenességet ezzel a módszerrel. Ettől függetlenül lehet, hogy a petefészkemben van ciszta? Úgy félek hogy a doki megcsináltatja mégis a hüvelyi UH-t, nem akarom hogy egy műanyagrúd szakítsa szét a szűzhártyámat, meg félek a fájdalomtól :s :(
395. Ndia
2010. márc. 19. 19:58
Sziasztok. A gond az, hogy nőgyógyászhoz jártok. ill. járunk. mert én is oda jártam, míg egy kedves orvos barátnőm felvilágosított, hogy a PCOS t ENDOKRINOLÓGUSNÁL=( Hormonszakorvos) kell kezeltetni, a nőgyógyász csak tüneti terápiát alkalmaz, vagyis a D.... tbl -át általában. Hát ez a helyzet. Én most kérek majd időpontot endokrinológiára.Remélem segítek ezzel valakinek.
394. nika81
2010. márc. 18. 18:41
Sziasztok. szeretném a tanácsotokat kérni.Tavaly Novemberben talált az orvosom egy 69x77-es cisztát.Januárra előjegyeztek műtétre,de elmaradt mert a folyadék kifolyt.A hónap végére már a másik petefészkemben volt egy 45mm.Azóta minden hónapban vagy jobb petefészkemben vagy a balban van.Menstruálni csak nagy fájdalmakkal tudok úgy,hogy előtte 2hétig a falat kaparom a fájdalomtól hiába veszek be gyógyszert nem használ.El vagyok keseredve nem tudom mit csináljak az orvosom semmit nem csinál.Kérem segítsen aki tud.
393. heni1000 (válaszként erre: 391. - Brigi973)
2010. febr. 26. 14:06

Szia!

Nekem novemberben találtak 50x60 mm-es petefészek cisztát. Én kétféle gyógyszert szedtem rá, igy elmult, de kicsik továbbra is vannak és mivel ez hajlam, vszinű lesznek is. De elméletileg a fog. gátlónak tényleg gátolni kéne h ennyire megnőjön.

2010. febr. 24. 15:46

Úha, nekem is talált a nődoki egy 18 mm-est a jobb petefészkemen, és azt mondta, hogy ez nem nagy és nem vészes, és nem el voltam képedve, hogy hogy nem nagy??? De most már értem...

Remélem meggyógyulsz Brigi!

2010. febr. 23. 16:41

Sziasztok!

Egy kis infót szeretnék kérni, ha tud valaki segítsen!

Ma voltam dokinál mivel már kb 9hete nincs mensim. Fogamzásgátlót szedek (cerazett). Hasi uh-al megnézett és a méhem mellett jobb oldalon egy 32x31mm-es cisztát látott. Holnap megyek laborba és 3.-án hüvelyi uh-ra.

Esetleg ha valakinek volt már hasonló, vagy tud valami megnyugtatót írni azt szivesen venném, eléggé be vagyok parázva:-( mivel minden hol azt olvasom, hogy a fogamzásgátló inkább véd én meg már 1éve szedem.

Köszi előre is!

Brigi

390. cystatulaj (válaszként erre: 389. - Vicki78)
2010. jan. 3. 19:55

Szia!

Lehet hogy tényleg nem tartják nagy gondnak a cisztádat akkor sem ha régen ott van. Ha jó a ca-125 eredményed és nem okoz panaszokat akkor valószínűleg ezért nem engedik megműteni. Hallottam már ilyet is. Persze ha aggályaid vannak akkor tényleg nézzél másik dokit. Ha már kettő mondja ugyanazt az mégiscsak bizalomgerjesztóbb. Bár manapság nem igen lehet tudni kinek higgyen az embe.....

389. vicki78 (válaszként erre: 387. - Cystatulaj)
2010. jan. 2. 10:16
Szia!Hát most úgy döntöttem,hogy visszamegyek a három hónapos kontrollra,és ha még mindig ugyan az a helyzet én is keresek egy másik dokit.Nagyon jó az enyém is,de nem értem miért nem tud lépni semmit.Ő már rég megműtötte volna,meg is volt az időpontom juniusra,de a kórház nem engedte.Vagyis az ottani főorvos,úgy hogy nem is látott.Ezért most várom a csodát,már 15 hónapja hátha eltünik.Amúgy a dokinőm MRI re is elküldött.Örülök,hogy téged megszabadítottak tőle.Biztos nem lesz semmi gond!!!
388. cystatulaj (válaszként erre: 385. - Malacka567)
2009. dec. 30. 15:08

Szia malacka567!

Pedig nagy a valószínűsége, hogy az van. A laparoszkópia után most várjuk a szövettant.....Illetve az eltávolított csoki ciszta is erre utal...

Egyébként köszi elolvasom amit ajánlottál.

387. cystatulaj (válaszként erre: 386. - Vicki78)
2009. dec. 30. 15:04

Szia Vicki78!

A doki aki nálam diagnosztizálta a cisztát, vérvételre illetve máshová is ultrahangra küldött kétszer is, gondolom ő kicsit bizonytalan volt. Amikor úgy tűnt, hogy makacs cisztával állunk szemben akkor konziliumra küldött, hogy majd döntsék el az okosok, hogy kiveszik vagy nem. Na ezt nem vártam meg és kerestem egy másik dokit aki rögtön az első uh. vizsgálatnál megmondta mi a dörgés és máris a műtétet javasolta. Ezen túl is estem dec 16-án. Laparoszkópiával ki is szedték a gyönyörű csoki cisztámat és várjuk a szövettant, hogy endometriózisom is van e vagy sem. Hát ennyi. Közel 3 évnyi kinlódás a hasammal...

386. vicki78 (válaszként erre: 384. - Cystatulaj)
2009. dec. 29. 20:00
Köszi szépen már voltam vérvételen,és jó volt az eredmény.Most az a helyzet,hogy 3 havonta kell járnom ellenőrzésre.Nem értem miért nem szívódik már fe.A cisztán belül van valami,azért szeretné a dokinőm kivenni már régóta.Sajna a kórház nem eggyezik bele.Sajna volt egy kedves koleganőm aki már nincs köztünk hasonló probléma miatt.Ez most nem para de azért zavar,hogy van.
385. malacka567 (válaszként erre: 378. - Cystatulaj)
2009. dec. 28. 21:13

szia !


Nekem kb. tavaly augusztusban nyilallt, szúrt a hasam, ahogy Te is írtad. Bementünk az ügyeletre éjszaka, mert olyan fájdalmaim voltak. Végül bent fogtak,max saját felelősségemre mehettem volna haza, de nem tettem. Nem találtak UH-n sem oylan eget rengetően nagy dolgot, de másra gyanakodtak és beigazolódott. Nekem endometriosisom volt, mind2 petefészkemen:( Laparoscopiával műtöttek, nem annyira vészed. ez volt életem első műtétje:) Hozzáteszem előtte nekem is volt cisztám, de sosem műttetem ki. Ezt nem azért mondtam, hogy Neked ilyened lehet, csak a saját tapasztalatomat:)

Remélem megoldódik minden, kötelező olvasmányként a Női Egész-séget olvasd el:) Hidd el, tökre hasznos!

szép estét

384. cystatulaj (válaszként erre: 381. - Vicki78)
2009. dec. 28. 21:07

Szia Vicki78!

Az én cisztámat amikor megtalálták elküldött az orvos egy vérvételre. Létezik a ca-125 tumormarker és ha annak emelkedett az értéke akkor szoktak elgondolkodni a kivételen. Az enyém emelkedett volt (persze ennek más oka is lehet, de mindenképpen jelez valamit).

383. cystatulaj (válaszként erre: 382. - Zizmo17)
2009. dec. 28. 21:00

Szia Zizmo17!

Én most dec 16-án estem át a neked is kilátásba helyezett műtéten. Az hogy szükséges-e fizetni, és hogy mennyit? Szerintem nagyban meghatározza hogy SZTK-s a doki,vagy magán rendelőjébe jársz. Az enyém félig ilyen-félig olyan és én is érdeklődtem előtte attól aki ajánlotta nekem. A magánorvosoknál szerintem érdeklődni kell, hogyan működik náluk a rendszer. Van amelyik szerződésben áll külön egy korházzal és ő is fizet azért amiért ott operálhat, ennek nyilván ára van. Van amelyik be tud vinni abba a kórházba ahol épp dolgozik a magánrendelésén kívül. Persze szerintem ilyenkor is elvárják. Lehet, hogy ilyenkor nincs kimondottan tarifája (bár soknak ekkor is van)és azt mondja:amennyit gondolsz rád bízza. Tarifája az enyémnek sem volt szerencsére így hát a borítékba az került amit gondoltam.

382. Zizmo17
2009. dec. 28. 15:39

Sziasztok!

Sajna nálam is találtak egy cisztát, amire a nődokim azt javasolta, hogy vegyük ki – így hát januárra elő is jegyzett a magánorvosom az egyik kórházban laparoscopos műtétre. Szerencsére eddig nem kellett kórházba mennem műtét miatt, meg egyéb, ezért nem tudom, hogy mennek az anyagiak, meg hogy ilyet kérdezhetek tőletek, mármint azoktól, akik már túlestek ilyen műtéten – szóval, ti fizetettek a dokitoknak? Műtéti díjra, hálapénzre, vagy hasonlóra gondolok. Vagy egyáltalán szükséges ilyenkor fizetni?

Köszi előre is a válaszokat!

Zizmo17

381. vicki78
2009. dec. 27. 11:55
Nekem már 15 hónapja van cisztám.Nem nő,de idegest,hogy van.A dokim megműtené,de a főorvos nem engedi,mert pici.Kezdetektől 3 cm-es.Szerintetek mit csináljak?Csak attól félek,hogy egyszercsak elrákosodik.
2009. dec. 6. 20:45

Egy honapja nem védekezzünk. Nem jött meg azt hittem hogy terhes vagyok. Nagyon fájt a hasam elmentem orvoshoz és az ultrahangon cisztát látott. A terhességi teszt pozitiv volt.

Amellem is nagyon fáj. Ez lehet a cisztától?

2009. nov. 30. 14:48

Sziasztok Lányok!

Gondoltam, pár sorban leírom a tapsztalataim, hátha valakinek segítek valamit. Tudni kell rólam hogy 25 éves vagyok, két éve már volt egy petefészek cisztám, s akkor semmilyen kezelést nem igényelt, magától felszívódott, méreteit tekintve 4szer6 centis volt.

Mostani panaszaim úgy kezdődtek, hogy gyakorlatilag nem menstruálok szeptember óta. Először azt gondoltam a stressz vagy a kimerültség lehet az oka, de végül eszembe jutott a 2 évvel ezelőtti ciszta ügy és beijedtem, elmentem orvoshoz.

Rendesen rám is ijesztett mert mondta hogy ez alkalommal egy 5ször 6 centis ciszta van a bal petefészkemben, s ha két héten belül nem jön meg a menszeszem, menjek vissza, s ha a ciszta is ugyanúgy ott lesz, akkor műtétileg el kell távolítani.

Kérdeztem tőle, tudna -e adni valami gyógyszert vagy legalább tippet hogy mit tegyek, amivel esetleg segíthetek magamon. Csak annyit mondott hogy erre nincs gyógyszer, nyugodjak meg, legfeljebb kiveszik...Hát ettől az infótól marhára megnyugodtam!Nem szeretnék ugyanis karácsonykor kórházban faküdni...:-(A doki úgy engedett el, hogyha megjön a menszeszem végre, akkor megnyugodhatok, ugyanis a ciszta léte miatt termelődik a hormon, ami nem engedi megjönni.

Hazamentem s mint az őrült bújni kezdtem a netet, a szakirodalmat, mozgósítottam mindenkit akit tudtam hogy segítsen nekem valami hatékony alternatív módszert találni.

A következőket csináltam végül: vettem a gyógyszertárban phosporus 15 homeopátiás bogyót, ebből ötöt reggel, ötöt este vettem be, emellett ittam a cickafarkfű teát mint az őrült és elmentem termálfürdőbe. Csütörtökön kezdtem a kúrát és vasárnap délre megjött!

Nem szeretnék semmit elkiabálni, de úgy tűnik, nekem ez működött!

Amikor az orvosomnak említettem a homeopátiát, mint megoldási lehetőséget, gúnyosan nevetett hogy nem jó az semmire...

hát, ezek után már nem tudom. :-(

Minden esetre amit most leírtam, az csak egy lehetőség, amit érdemes megpróbálni, mielőtt kés alá fekszik az ember!


Üdvözlettel:

Amidala

378. cystatulaj (válaszként erre: 377. - Nika81)
2009. nov. 29. 19:56

Szia nika81!

Szerintem bár nem vagyok orvos, csak a tapasztalat beszél belőlem, simán lehet a ciszta a fájdalmaid okozója. Nálam aug. elején találta meg az orvos, majd még kétszer máshová is elküldött ultrahangra, laborra (ca-125-ös vizsgálatra) majd október végén beküldött az illetékes korházba konzíliumra. Na ezt a kört kihagytam és kerestem egy másik nőgyógyászt. Ó az első ultrahangon közölte velem, hogy ez egy csoki ciszta, ami nagy valószinűséggel utal endometriózisra is plusz még diagnosztizált egy méhszáj polipot is. Megjegyzem 3 éve járok orvosokhoz (ez már a hetedik nőgyógyász volt a három év alatt)mert fáj a hasam. Baloldalt szúr, nyilall(ott van a ciszta) és fáj a derekam, hasam alja folyamatosan szinte, hátam medencém leszakad. Egyszerűen katasztrófák az orvosok, de remélem mostmár sinen leszek. Decemberben megműtenek......

377. nika81
2009. nov. 29. 18:16
sziasztok,én most találtam meg ezt a fórumot.a segítségeteket kérném,3hete talált a nőgyógyászom a méhem mögött a jobb petefészkemnél egy 67x56cisztát.előjegyeztek januárra műtétre,2napja nagyon fáj a jobb oldalon hátul folyamatosan egyszer erősebben aztán picit gyengébben.a cisztától fájhat?kérem aki tud irjon
376. memo111
2009. nov. 27. 20:22
hát,kiderült,hogy ugyan az mint tavaly,fel vagyok fazva es gyulladasom volt,erdekes hogy minden évben elojon,lehet hogy ki sem kezelnek rendesen...
375. 8164148644 (válaszként erre: 374. - Bae0bee703)
2009. nov. 3. 08:25

Szia!

Nekem ilyen panaszaim nem voltak. Két év nagyon hosszú idő. Az én cisztám kb 3 hónap alatt alakult ki. És amikor már nagyobb volt, akkor feszítő érzés volt a hasamban. Viszont van akinek semmi panaszt nem okoz.

Menj el dokihoz, és ne idegeskedj előre.

Majd drukkolok, hogy ne ciszta legyen!

2009. nov. 1. 11:48
Sziasztok. Mostanaban gyakran szuro fajdalmat erzek a hasam alatt es szinte minden nap hanyingerem van.Mivel már 2 eve is voltak ilyen panaszaim az orvos elküldött sebeszhez,hatha vakbel,vagy valami ilyesmi...ö azt mondta hjogy szerinte ciszta lesz,ugyhogy jövö heten meg mennem kell nögyógyászhoz...Voltak valakinek ilyen panaszai? 2 eve voltam ultrahangon,de nem mutatta ki,hogy az lenne...Tiszta stresszes vagyok :( elöre is köszönöm a valaszt :)
373. e1e9ab571d (válaszként erre: 370. - Vécső)
2009. okt. 26. 19:01
Én tornázom rendszeresen, heti 3-szor minimum, és jó sok hasprést csinálok, de semmi:)... jobban érzem magam tőle,de ennyi.
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook