Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
522. Kocka21
2010. aug. 30. 18:48
Szia!Örülök hogy érdekel amit írtam és remélem tudtam segíteni egy kicsit.Nem hiszem hogy engem pumpáltak volna mert nem éreztem semmi olyat ami szokatlan.Műtét után a hasam fájt ezért kaptam fájdalomcsillapítót.A többi testrészemmel nem volt semmi,normális volt.Az a baj hogy ezt csak altatással csinálják,de remélem lesz számodra megoldás valami más módszer.Kitartás!!!Szia
521. 3a94c16404 (válaszként erre: 520. - Kocka21)
2010. aug. 30. 16:32

Szia!Köszi,hogy válaszoltál.

Örülök,hogy jól vagy,és jól viselted a műtétet.

Én olyat is hallottam,hogy felpumpálnak levegővel (gondolom,azért,hogy hozzáférjenek a szervhez) és a műtét után az beszorul a szervek közé,a vállba,és nagyon fájdalmas.Éreztél ilyesmit?

Az altatással az a gondom,hogy nagyon magas a pulzusom (egy másik betegség miatt) és néha szívpanaszaim is vannak.

520. Kocka21
2010. aug. 29. 16:34

Kedves Sztella11!

Aggódalomra semmi ok!!!Én is nagyon féltem,sőt műtét előtt elbőgtem magam de muszály volt átesnem rajta.A kérdésedre a válaszaim amit átéltem:a műtétről,(3 kis metszést ejtenek a hason kb.2-3 cm),reggel felrakták a katétert majd bekötötték az infúlziót,egyáltalán nem érzel semmit mivel elaltatnak ezt meg észre sem veszed,és mire magadhoz térsz addigra a szobádba visszatolnak.Mellékhatásai nincsennek.Műtét után hagynak benned egy csövet amit drénnek hívnak eltávolítja a fölös váladékot meg vért ilyeneket,ezt másnap vették ki de nem fáj ez sem.

Nekem fájt a hasam kaptam is fájdalomcsillapítót és nem bírtam felkelni egy napig csak feküdtem,de amikor kivette a drént utánna jobban lettem és tudtam felállni,sétálni.Még most is itthon vagyok de a varrataim szinte teljesen begyógyultak.Ne félj,jobb előbb túlesni rajta mint hogy később nagyobb baj legyen belőle.Remélem tudtam segíteni ha valamit szeretnél akkor írj.Sziasztok

2010. aug. 28. 17:52

Kedves Lidababa és Kocka!

Nekem majd egy éve egy 3 cm-es baloldali cisztám van.Szerencsére nem nő.A dokim már többször említette a műtétet,de olyan rosszakat hallottam,olvastam róla,nagyon félek.Így hát halasztgatom,amíg lehet.Megköszönném,ha írnátok a műtétről,a mellékhatásairól,és hogy mit éreztetek.

518. Kocka21
2010. aug. 28. 15:52
Sziasztok!Figyelemmel követtem ezt a cisztás dolgot,nagy bánatomra nekem is volt.Baloldali petefészek cisztám volt kb.10 cm átmérőjű de mire műtöttek addigra nagyobb lett.Azt olvastam és mondták hogy nincsen tünete de nálam igen is jelentkeztek.Laparoscopiás műtéten estem át hétfőn lesz 2 hete.A műtétől nem féltem hanem utánna a gyógyulás volt nehéz.Akinek lenne kérdése annak szívesen válaszolok bármire,viszont aki járt hasonló helyzetben megkérdezném tőle hogy meddig nem lehet házaséletet élni?!!!Köszi sziasztok
517. P3Brigi
2010. aug. 25. 17:58

Sziasztok!

Nekem egy hónapja írt fel az orvos fogamzásgátlót a cisztámra, hogy majd kidurran tőle....de mikor??? Tud valaki tapasztalattal szolgálni ez ügyben?

516. 2b12091acd (válaszként erre: 514. - 3a94c16404)
2010. aug. 24. 22:01

Szia!


Nem olvastam most végig a rengeteg hozzászólást, de nekem februárban volt laparoszkópiás műtétem, és szívesen mesélek, ha megírod mire vagy kíváncsi!

515. Kexem
2010. aug. 24. 13:26

Sziasztok!

Elolvasgattam, amit írtatok és kicsit megdöbbentem, ezért leírom az én történetemet is.


Nekem nem volt peteérésem, ezért hormonokkal stimulálták a petefészkeimet, hogy legyen. Sikerült is érlelnem két szép petét, amelyekből most úgy néz ki sikerült babát alkotnunk, mert pozitív lett a terhességi tesztem. El is mentem orvoshoz, aki a babát ugyan még nem látta, viszont a túlstimulálás miatt mindkét oldalon több, 2, 3, 4 , 5 cm-es cisztát talált.

Függetlenül a valószínű terhességtől szóba se került a műtéti megoldás, helyette hetente vérvételre és UH kontrollra kell járnom, illetve rengeteg folyadékot és fehérjét kell bevinnem a szervezetembe. Eddig 1 hét telt el, és a helyzet nagyjából stagnál. Legrosszabb esetben be kell feküdnöm a kórházba megfigyelésre, de akkor is csak fehérjeinfúzióval tudnak segíteni a dolgon.


Ja még annyit, hogy tizenéves koromban már volt egy 10 cm-es cisztám, ami magától felszívódott. Illetve pár éve PCOS-t diagnosztizáltak nálam.

Remélem valakinek tudtam segítani.

514. 3a94c16404 (válaszként erre: 513. - Zsanetta)
2010. aug. 20. 21:09

Szia!

Nagyon rendes vagy,hogy a "kicsi lányt" így megvígasztaltad.Főleg,hogy eü.dolgozó vagy.

Én már többször kérdezgetek itt a laparoszkópiás műtétről,de nincs tapasztalat senkinek,nem írják.

Neked milyen "másfajta cisztád"van??Megírod???

513. Zsanetta (válaszként erre: 492. - Merdzsike)
2010. aug. 18. 18:41

Szia!!!


Nagyon sajnálom ami veled történik,át tudom érezni mit érezhetsz,mert én is hasonló cipőben járok ,csak másfajta cysta és másmilyen betegség.

Én a Tűzoltóban dolgozom ismerem a dokidat,elég jól,az uh dokit is és csak azt tudom mondani hogy több szem többet lát és ha te úgy érzed hogy nem kell a másik műtét akkor hallgas magasra és a családodra és bár a dokink ellen beszélek de jobban ért hozzá egy gyermeknőgyógyász mint egy sebész.

Ő jó orvos,de csak mert jó azért ne szabdaljanak szét.

Mert minden műtétnek meg vannak a rizikói ,és minél többet vágnak,akár még laparral is annál nagyobb az összenövés és a petefészeksérülés.

Szóval kívánok neked minden jót és kitudja lehet még össze is futunk!!:P

Bár ne úgy legyen!!!

512. erikpipi (válaszként erre: 511. - 3a94c16404)
2010. aug. 18. 18:31

A működési zavar jellegű gondolom, produkálja a panaszokat, vérzés, fájdalom, stb. Talán gyógyszeres kezelést az kap, akinek nincs nagy panasza? Vannak apró ciszták, amiket szinte észre sem veszel,és maguktól elmúlnak,azok lehetnek a funkcionálisak? :)

Azt olvastam, hogy ciszta ellen a legjobb orvosság, a kihordott terhesség:)


Az jó lenne, okosodnánk:DD

511. 3a94c16404 (válaszként erre: 510. - Erikpipi)
2010. aug. 18. 14:24
Ha nem "működési zavar jellegű",akkor milyen lehet még?A gyógyszerre a dokim csak rázta a fejét,de nem világosított fel,hogy miért nem lehet.Legközelebb mégegyszer rákérdezek.
510. erikpipi (válaszként erre: 506. - 3a94c16404)
2010. aug. 17. 22:50
Van ciszta felszívódását elősegítő gyógyszeres kezelés, de csak a működési zavar jellegű ciszták befolyásolhatóak gyógyszerrel.
509. sugarka (válaszként erre: 508. - 3a94c16404)
2010. aug. 17. 21:34
énis mindig oldalt szoktam, csak gondoltam megkérdezem ez most mi volt.
508. 3a94c16404 (válaszként erre: 507. - Sugarka)
2010. aug. 17. 19:08
Volt igen,én sem tudom,hogy mitől lehetett.Görcsoldóra enyhült.Viszont a cisztát oldalt érzem,nem gondolom,hogy az okozta a szúrást.
507. sugarka
2010. aug. 17. 19:00
csajok, ma marhára fájt a hasam középen, kiegyenesedni sem birtam ugy 15 percig. szurt, nagyon. ez lehetett a cisztátol? most is érzem, hogy valami nem oké, de kozel sem olyan durva, mint abban a negyedorában. nektek volt már hasonlo?
506. 3a94c16404 (válaszként erre: 505. - Erikpipi)
2010. aug. 17. 17:52

Hát én még így középkorúan is szeretnék meggyógyulni,és nem feltétlenül műtéttel.

a fiatalabbak írják,hogy fogamzásgátlót kaptak.Lehet,hogy arra gondol,mint gyógyszer?

505. erikpipi (válaszként erre: 503. - 3a94c16404)
2010. aug. 17. 14:43

Ja:D Minket bizonyos értelemben leírtak....

Na nem azért ,mert öregek vagyunk, hisz ez még a középkor eleje, hanem nagy valószínűséggel, már nem fogunk sem szülni, és pár éven belül menstruálni. Ilyenkor már nem tulajdonítanak akkora szerepet a méhnek sem.

504. erikpipi (válaszként erre: 492. - Merdzsike)
2010. aug. 17. 14:33
Más tüneted nincs? Súlyfelesleg, vagy hajhullás, ilyesmi.
503. 3a94c16404 (válaszként erre: 501. - Vandaa)
2010. aug. 15. 19:03
Azt írod " gyógyszeres kezeléssel el tud múlni".Te így már kigyógyultál belőle?Mert az én dokim azt mondta,hogy semmiféle gyógyszer nem fogja elmúlasztani,csak a műtét.Lehet a korom a kizáró ok?(47 éves vagyok).Van erről tapasztalat valakinek?
502. Vandaa
2010. aug. 15. 00:32
Bocsi én a 6cm-nél nagyobbakra gondoltam
501. Vandaa
2010. aug. 15. 00:32

Sziasztok!


Fordulj orvoshoz, minden ciszta fel tud szivodni meg gyógyszeres kezeléssel el tud múlni de ugyanakkor kis is dog újulni ha nem távoltják el rendesen!

500. moofly (válaszként erre: 499. - Mézgapaula)
2010. aug. 14. 09:43

Szia!

igen volt már hogy felszívódott nekem.Most van egy hat centis (ha csak fel nem szívódott)

nem mertem elmenni dokihoz hehe.

érzek valami feszülést ha úgy mozdulok,de nem olyan vészes.Szerintem minden ciszta felszívódhat ha olyan jellegű.(vagy hogy mondják)

Ezzel magamat is nyugtatgatom..

:D

2010. aug. 13. 19:13

Sziasztok!

Van valaki, akinek 5 cm feletti petefeszekcisztaja magatol felszivodott, nem kellett muteni?

498. 3a94c16404 (válaszként erre: 497. - Moofly)
2010. aug. 13. 11:22
Ne okold magad,én is fofós vagyok.Mindent húzok,halasztok.Itt ha egymást olvassuk,talán erőt és bátorságot is adunk-kapunk...
497. moofly
2010. aug. 13. 10:29

Én meg nem mertem elmenni a dokihoz :$

Tudom most meg van a vélemény is,de én ilyen fofós vagyok.-tudom van tőlem fiatalabb is aki bátor meg ilyenek...

Én nem vagyok. :(

496. moofly (válaszként erre: 490. - 3a94c16404)
2010. aug. 13. 10:24

Ilyet én is szoktam.Mondja el és ennyi.

Még élvezem is hogy mereszti szemikéjét,de kötelessége tájékoztatni. :)

495. moofly (válaszként erre: 485. - Paju)
2010. aug. 13. 10:21

Másik dokihoz menj vagy maszekhoz.-az talán nem hápog.Nálam majdnem nevetett egy doki,hogy a belgyógyász mifenének küldött hozzá,mert semmi bajom.Utána a másik doki megtalálta a nem is kicsi cisztát.Addig menj míg panaszod van,és addig,míg nem tudod mitől..

Vigyi magadra pusz

494. Vandaa
2010. aug. 12. 22:34

Sziasztok!


Én nem tudok sajnos minden nap fellépni ide ezért bocsi ha nem reagálok olyan gyorsan:(

Megkérdeztem mit ért a doki bekövesedés alatt azt mondta hogy arra gondolt hogy az már nem fog felszivodni, ezért is kell műtéti úton eltávolitani a cisztát nem elég leszivni...

Most megjött igy a 49nap után kicsit örülök neki mert most nem fáj annyira a hasam, szerdán megyek vissza dokihoz.

Ma voltam csak beutalokat adot vizsgálatokra, ő most nem tudta megnézni a cisztáka hogy hogy álna.

493. 3a94c16404 (válaszként erre: 491. - Dorii0912)
2010. aug. 11. 18:57

Kedves dorii!!

Te drága kislány,köszönöm,hogy biztattál.Mindent elmondtál,amit tudni szeretnék.én azt hallottam,hogy a műtét után irdatlan nagy fájdalmak vannak,a felfúvódás után.Ha szív panaszaim vannak ,akkor nem szívesen vállalom a felfúvódást.Erre zudsz valamit mondani??

Sajnálom,hogy ilyen fiatalon kell ezt átélned,de látom,bátor vagy,mielőbbi gyógyulást!!!!!

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook