Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
552. Zsuzsi56 (válaszként erre: 551. - 3a94c16404)
2010. szept. 10. 20:20

Hát igen, nagyon sok orvos nem fogadja el az újdonságokat, mindaddig, mig pl. az én orvosom saját szemével is látta.

Az enyém mérete: 68 x 49 mm. Ez jó nagy ugye?

kb. 10 nap múlva lesz meg a vérvétel eredménye.

Neked az aloa vera gél jó?

551. 3a94c16404 (válaszként erre: 547. - Zsuzsi56)
2010. szept. 10. 20:00

Szia!

Nem értem,hogy az orvosok miért nem tudják elfogadni,hogy más úton-módon is szeretnénk tájékozódni,gyógyulni.Az én dokim is ki"mosolygott",amikor mondtam,hogy a cisztára aloa vera gélt iszom.

Sajnos,nincs gyógyszeres kezelés.

Mekkora a cisztád?

550. 2b12091acd (válaszként erre: 549. - Dóra.)
2010. szept. 10. 15:56

Nem, nem bántották, de az enyém "csak" dió nagyságú volt.


Minden rendben igen, de ugye az endometriózis elvileg bármikor visszatérhet a szervezetembe, ezért kéne mihamarabb szülni... :-(

549. Dóra. (válaszként erre: 544. - 2b12091acd)
2010. szept. 10. 14:43

Úgy mentem be, hogy nem tudták, hogy milyen cisztám van. Műtét közben derült, ki hogy nem folyadékkal van tele. Így vágták a hasam(férfi ököl nagyságú volt)


Akkor neked se bántották a petefészked ugye?


Azóta minden rendben? Nekem ismét sokat szúrkál alul a hasam :( csak gyűjtöm a bátorságot, hogy elmenjek.

548. 2b12091acd (válaszként erre: 547. - Zsuzsi56)
2010. szept. 10. 11:08

Hát nagy valószínűséggel ebből is műtét lesz :(


A Ca 125-t az endometriózis miatt szokták kérni.

2010. szept. 9. 21:01

Sajnos csatlakoznom kell a cisztások (és volt cisztások ) táborába.

Kb . két hete voltam biorezonanciás vizsgálaton. A papíromra ráírta a doktornő: petefészek ciszta.

Ma elmentem a nőgyógyihoz, és nyíltam elmondtam, hogy nincs semmi panaszom, legalábbis ott, de voltam ilyen vizsgálaton, és szeretném ha ő is megvizsgálna. Előtte csinált egy kenetvételt rákszűrés céljából, megtapogatott, és kijelentette nincs ciszta. Közben mondogatta, hogy Ausztiában a kuruzslókat így, meg úgy büntetik, megkérdezte mennyit fizettem azért a vizsgálatért, meg könyveljem el, hogy ablakon kidobott pénz, stb....

de megnéz hüvelyi ultrahanngal. Egyálatán nem fájt az a vizsgálata, amikor is felkiáltott:


visszavon mindent, tényleg ott van a ciszta, csak a hátsó falon, azért nem "látta" az előbb. Innentől elhallgatott a biorezononciás vizsgálatomról.


Reggel megyek vérvételre, Ca-125 vizsgálatot kért, de már említette, hogy nincs gyógyszeres kezelés, csak műtét.. Nem is kicsit félek.

Na, csak ennyit akartam leírni.

546. 2b12091acd (válaszként erre: 543. - Hesh)
2010. szept. 9. 19:09

Hát én ilyet még soha nem hallottam, de nagyon ki vagyok akadva az orvosokra...


Nekem eddig a SOTE-ban van minden bizadalmam, esetleg megpróbálhatnál ott elmenni egy jó sebészhez.

545. 2b12091acd (válaszként erre: 541. - Kocka21)
2010. szept. 9. 19:00
Igazán nincs mit, tartsunk össze :-)
544. 2b12091acd (válaszként erre: 542. - Dóra.)
2010. szept. 9. 19:00

Neem, még nem szültem.


Nekem évek óta gyakorlatilag folyamatos alhasi panaszaim voltak, fájt a petefészkem környéke. Az idióta SZTK-s orvosok petefészekgyulladást mondtak minden egyes alkalommal, antibio, aztán kezdődött minden előlről, hiszen baromira nem ez volt a baj... sosem küldtek UH-ra, sehova. Aztán megelégeltem és elmentem egy nagyon jó orvoshoz. Ő elküldött mindenféle vizsgálatra, urológushoz is elmentem, hogy kizárjunk mindent és csak legvégső esetben kelljen műteni.


Hát kellett. :( Szóval gyakorlatilag nekem diagnosztikus laparoscopia volt, mert nem tudták mi vár rájuk odabent (dió nagyságú cisztám volt, de valamiért nem látszott az UH-n). Plusz ugye az endometriózis...


Neked akkor durvább műtét volt, ha vágtak. A lapar ugye nem vág, csak szúr, de valószínűleg a Te cisztád túl nagy volt ahhoz, hogy laparral eltávolítsák.

543. hesh
2010. szept. 6. 17:28

Sziasztok!

Nagyon érdekelni kinek mi a véleménye.Köszi aki ír vagy segít.Kis műtétre készültem véletlen találtak egy hasi ultrahangon cistát(+epekövet2,5cm,de azzal most nem foglalkozom csak ha gond lesz)Úgy volt leszívatják a cistát ami első ultrahang szerint többszörösen septalt, de a nőgyógyász szerint nem az.Nem sikerült, és nagy műtét lett belőle az egyik petefészkemet kivették a csokoládé cisztámmal együtt(ami már a medencecsontra is le volt tapadva).Műtét után két héttel rosszul lettem és zsírszövet gyulladást kaptam(nem vagyok kövér, hájam se nagyon van)a varratok állítolag felszívodósak voltak,de a felszinit már 3 hét után ki kellett szedni mert begyulladt az egész seb.orvosom szerint még a szőrtüszök is begyulladtak ezért többször belenyúlt a sebbe és kiszedte a szálakat.hat hét után elfogyott a türelmem mert a nőgyógyász még mindig nem csinált semmit csak jegeljek és antibiotikum.8 hét után elmentem a sebészetre,hogy egy sebész nézze meg a sebem,ki szedett három helyről varratokat kb:5-10cm és újra antibiotikum,jegelés.Nagyon fájt és jártam kötözésre is.(közben dolgoztam a recepción és felszolgáltam)Két hete már 10 hét telt el a műtéttől és ismét varrat jött elő,újra sebészet és kitépték.Kérdeztem ez belső varrat vagy nem.Azt mondták középső és egy darabka sem szívódott fel.Most is fájdogál a hasam a varrat is piros és félek mi lesz ha a belső varrat sem szívódik fel,de nem is kifelé lőkődik hanem befelé.Van valakinek ilyesmi tapasztalata? A háziorvosom sem zárja ki, hogy eltévesztették a fonalat és rosszal varrtak össze.Nem tudom mi lesz és mit okozhat ott belül a sok gyulladás?

542. Dóra. (válaszként erre: 539. - 2b12091acd)
2010. szept. 6. 07:35

Szia.


Nekem nem tudom mi volt benne..semmi panaszom nem volt. Elmentem rákszűrésre és közölte a doki vizsgálat után , hogy férfi ököl nagyságú cisztája van. Hasfalamat vágták úgy távolították el, de a petefészket nem kellett csonkítani.


Neked hogy derült ki? Szültél már?

541. Kocka21 (válaszként erre: 537. - 2b12091acd)
2010. szept. 5. 17:25
Szia Lidababa!Nagyon szépen köszönöm hogy leírtad nekem amire kíváncsi voltam.Nagyon érdekes és ijesztő is egyben.Szép napot.
2010. szept. 3. 20:54
18 évvel ezelött,8hetes terhesen a magzat mellett találtak cisztát ami,galambtojás nagyságú volt a terhesség végére libatojás nagyságú lett végig kábitva-altatva voltam,szülés után távolitották el.
2010. szept. 3. 20:06

Nocsak :-)


Nekem is dermoid cisztám volt, és épp egy fog volt benne. Amikor felébredtem és mondta a dokim, azt hittem sokáig, hogy hallucináltam.


Neked milyen tüneteid voltak a cisztával kapcsolatban? Hogyan fedezték fel?


Nekem az endo és a ciszta két teljsen különböző dolog volt.


A ciszta dió nagyságú volt, de valamiért mégsem látszott az UH-n...

538. Dóra.
2010. szept. 3. 15:32

Sziasztok "sorstársak"


Nekem szeptember végén lesz 2 éve, hogy cisztával műtöttek, dermoid cisztám volt.


A dermoid ciszta a szervezet egyik legfurcsább, többnyire jóindulatú daganata. Jellegzetessége, hogy a többi daganattól eltérően nem egyetlen csíralemezből, hanem mindháromból fejlődik. Belső felszínét elszarusodó laphám (bőr = derma) borítja, melyen szőrszálak fejlődnek ki, és faggyút termel. Ez a faggyú képezi a dermoid ciszta bennékét is. A sejtek differenciálódásának legbizarrabb zavarai következtében például fogak, hörgődarabok, működő pajzsmirigy-szövet találhatók benne, ez utóbbira az érthetetlen eredetű pajzsmirigy túlműködés jelei hívják fel a figyelmünket.

2010. szept. 2. 20:11

A név az "endometrium" szóból származik, amely a méh belfelszínét borító szövet. A méhnyálkahártya minden hónapban a menstruációs ciklus során felépül és leválik. Az endometriosis betegségben az endometriumhoz hasonló szövet található a szervezet más területein, a méh üregén kívül. Ezen a méh üregén kívül elhelyezkedő endometrium szövetet nevezzük endometriosis csomónak, implantátumnak vagy növedékeknek. Ezek a csomók fájdalmat, meddőséget és sok más problémát okozhatnak.


Egyszerűbben nekem anno úgy magyarázta a dokim, hogy olyan, mintha nem csak kifelé, hanem befelé is menstruálnék. És ezáltal odabent kialakulhatnak ún. csokoládéciszták, itt az összefüggés. Mert ugye ami nem tud kijönni, az összeáll, és ciszta lesz belőle.


Remélem tudtam segíteni.

536. Kocka21
2010. szept. 2. 18:40

Sziasztok!Bár nekem is volt cisztám mégsem tudom mi az endometriózis,vagy a kettő nem függ össze???Ha valaki válaszolna nekem azt megköszönném.

Szép estét.sziasztok

2010. szept. 2. 15:22

Nekem is endometriózisom van... szóval relatív lenne, ha azt mondanám, megérte a műtét, hiszen ki tudja hányat kell még életem során végrehajtani...


de megpróbálok nem gondolni erre... :-(

534. molnárka (válaszként erre: 519. - 3a94c16404)
2010. szept. 1. 20:30
Szia! Én csak jót írhatok a műtéttel kapcsolatban, pedig narancs nagyságú cisztám volt. Debrecenben műtöttek, de a legkellemetlenebb a műtét előtti hashajtás volt. Hála az orvosomnak, még a vágás sem látszik, mert bugyi alá esik és kapcsolva volt nem varrva. 5 nap múlva haza is jöhettem és semmim sem fájt.
533. aszta
2010. szept. 1. 20:20

Az én cisztám nem valószínű, hogy ki fog kipukkanni, mert csokiciszta (vérrel telített). Endometriózisom van :-'(

Ma is fájt a derekam, de megfigyeltem, hogy ha ülök, akkor valahogy nem éreztem annyira, vagy csak azért volt, mert nagyon dolgoztam és nem arra koncentráltam? Mert szerencsére nem fáj, annyira, hogy a halálomon legyek. A hasam fájt úgy, hogy majd meghaltam, aznap mikor műtöttek.

6 cm-es kb. a cisztám.

532. Kocka21
2010. szept. 1. 20:07
Nekem is nagyon fájt a derekam és a ciszta már nyomta a húgyhólyagomat és állandóan pisilnem kellett.Azt hitték a hólyagommal van valami de a hasi uh kimutatta a nem kicsi cisztát.Sziasztok
531. Kocka21 (válaszként erre: 524. - 2b12091acd)
2010. szept. 1. 20:03
Szia Lidababa!Biztos kellemetlen volt a széndioxidos dolog de nekem tuti hogy nem volt.Hihetetlen hogy nem hagytak benned csövet nekem csak másnap reggel vették ki és a katétert is.Bár én nem tudtam műtét után felállni nem még hogy mászkáljak.Én a műtét előtt teába kevert hashajtót ittam de nagyon rossz volt.Engem Gyöngyösön műtöttek.Sziasztok
530. 3a94c16404 (válaszként erre: 526. - Aszta)
2010. szept. 1. 18:17

Szia!

Biztos,hogy van összefüggés a derékfájással.Nekem a reumatológus javasolta anno a nőgyógyászati vizsgálatot és hasi uh-ot,és ottis volt a gyanított ciszta.Amikor felszívódott,a derék fájás is csökkent.A jelenlegi cisztámra is a derekam hívta fel a figyelmem.

529. 3a94c16404 (válaszként erre: 524. - 2b12091acd)
2010. szept. 1. 18:11

Neked is köszönöm,hogy írtál a műtétről.Hasonlóakat hallottam róla én is,mint amit Te éreztél.

Ha azt írod,megérte,már nem is félek annyira...

528. xyz11
2010. szept. 1. 10:40

Sziasztok!

Nem tudom ide tartozik e ,azért bátorkodom megkédezni,hátha előfordult hasonló eset.

a történet:1hete begörcsölt a bal oldalam,vesetájékról indulva,egészen a medencéig,3x megjártam az ügyeletet,mert a fájdalomcsillapítók nem használtak,csak inekció,kivizsgáltak,urológiai gondom nincs,de röntgenen vmit találtak,vesekő,és veseelváltozás nem volt,az ellátási lapon ez állt: kismedncében mindkét o-on több apró pozitív rtg képlet.urológián rákérdztem az orvosnál,hogy mi ez,azt a választ kaptam,az semmi,nem urológiáta tartozik.holnap megyek nőgyógyászhoz,mert a görcsök bár enyhültek,de az állanó tompa nyomásérzet/fájdalom megmaradt,jövő7en kell megjöjjön a bajom,de eddig semmi gond nem volt vele.szerintetek azzal a röntgennel én kérhetek nőgyógy uh-ot,vagy más vizsgálatot?

527. aszta (válaszként erre: 526. - Aszta)
2010. aug. 31. 17:36
Nekem akart lenni... az első szó
526. aszta
2010. aug. 31. 17:35

Nem júliusban volt laparom, és jövő héten megint lesz egy :-(((

2 napja fáj a derekam, nem tudom van-e összefüggés a ciszta és a derékfájás között...

2010. aug. 31. 17:04
Egyébként én már a műtét napján sétáltam, azt mondta az orvos, hogy próbáljak minél többet mászkálni, mert annál könnyebben ürül ki a CO2...
2010. aug. 31. 17:03

Helo!


Érdekes, az én műtétem úgy tűnik kicsit másként zajlott, biztos kórháza válogatja (engem a SOTE-n műtöttek).


Nekem nem volt másnapra semmiféle drén, vagy cső, semmi. a katétert is még aznap kivették egyből a műtét után.


És számomra is a felépülés volt a legrosszabb, méghozzá a széndioxid miatt, ami elindul felfelé, és valahol a kulcscsontnál megreked, és alig bírtam levegőt venni... az első 2-3 nap a műtét után elég kellemetlen, de ki lehetett bírni.


Házasélet, sport, ilyesmire nekem 6 hetet mondott az orvosom.


Ja meg a műtét előtti napon kapott beöntés sem kellemes :-(

523. 3a94c16404 (válaszként erre: 522. - Kocka21)
2010. aug. 31. 14:03
Köszi
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook