Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2010. dec. 15. 16:18
Voltam tegnap dokinál. Kaptam gyógyszert, MeloxEP-et, elvileg ettől felszívódik a ciszta. Picit múltak a görcsök, de a vérzés még egyelőre nem. Az a baj, hogy ha nem múlik el 1-2 napon belül, akkor nem fogom tudni, hogy a rendes vérzés van, vagy még mindig a ciszta vérzik. Remélem elmúlik... :-(
2010. dec. 14. 13:28
sziasztok.most elég nagy gondba vagyok egyelőre csak gondolatban,de remélem csak tényleg abban is maradok.nov.23.án műtöttek petefészekre,a mensim megjött a 3.napon és a párommal együtt voltunk rá 1hétre.most azt érzem hogy érzékeny a mellem,és csak remélem hogy nem vagyok terhes,mert az nagyon gáz lenne.műtét után mennyi idővel lehet terhes valaki hogy ne legyen gond belőle.ja amikor együtt voltunk előtte csináltam tesztet pg53-mal és vagy 2 páfrány alak volt benne.mikor csináljak tesztet hogy kiderüljön jön e baba vagy sem?köszi a válaszokat
730. Vedo75 (válaszként erre: 728. - Fiatal_nő23)
2010. dec. 14. 12:11
bocsánat most látom hogy nagyon fáj..nekem nem fájt alattomos volt. Talán jobb ha fáj, mert akkor az ember elmegy orvoshoz, legalább
729. Vedo75 (válaszként erre: 724. - Fiatal_nő23)
2010. dec. 14. 12:09
Szerintem ne aggódj. Én én a szerencsésebbek közzé tartozom, remélem. Nekem is volt 4x4,2 cm cystam, és hála az égnek felszívódott. Én későn mentem dokihoz, egyéb okok miatt, adott gyógyszert, és 5hét után nyoma se volt. Remélem ez már így marad. Eddig sosem volt cystam...szerintem ne aggódj, persze én is olvastam mindenfélét..felkészülve erre arra, de sokkot lehet kapni a dolgoktól. Ne stresszeld magas, főleg ha a doki is azt mondja. A Baba meg, 2 év az rettenetesen hosszú idő még...bármi történhet.
728. fiatal_nő23 (válaszként erre: 727. - E8de926afc)
2010. dec. 13. 14:27

szia!

Köszönöm a hozzászólásod. Hát a helyzet az, hogy holnap megyek újra dokihoz, mert a folyamatosan vérzik (most már több, mint egy hete) és most már néha olyanokat beszúr a baloldalam, hogy alig birok állva maradni. Nagyon félek, remélem nem lesz semmi gond... :-(

727. e8de926afc (válaszként erre: 724. - Fiatal_nő23)
2010. dec. 8. 10:00

Szia!

Ha megnézed a korábbi beírásaimat, láthatod, hogy nekem 10,6 cmx8,7 cm-es echomentes cystám volt a húgyhólyag és méhem között. A már 5 éve nőgy-om rögtön műtétet akart, az egyik petefészkem kivételével együtt. Elmentem egy másik orvoshoz, aki szintén műtétet akart, de ő azt mondta, hogy mivel semmilyen panaszt nem okoz, várjunk, aztán 1 hónap után mondta, hogy megpróbálja "pungálni", vagyis leszívni. Ez tegnap meg is történt, ártalmatlan folyadékkal volt tele a ciszta, kb. fél liternyivel. Remélem, nem jön vissza, de akkor már műteni fog ez a doki is. Én a helyedben mindenképpen várnék, elvileg akár 6 hónapot is lehet, ha a Ca 125 rendben, azt nézettek? És menj el min. két dokihoz, mert az én elsőm már rég megműtött volna. Az is lényeges, hogy milyen fajta cisztád van, mert van, ami sosem fog felszívódni, de gyanítom Neked nem olyan van, hiszen azt már műtötték volna.

2010. dec. 8. 09:44

Sziasztok!


Nem volt időm végigolvasni minden hozzászólást...de

Olyan fórumozót keresek, aki nem túl régen (max fél éve) volt laparoszkópiás műtéten (cizsta miatt) a SOTE II. számú női klinikáján.

Kérlek priviben írjatok, ha nem gond. Köszi!

725. komplikáció (válaszként erre: 723. - 5ab9515924)
2010. dec. 8. 09:40

Szia Ágnaska!


Igen, nekem sokáig (több hónapig) enyhén fájt vagy csak nagyon kellemetlen volt a pisilés szintén hasi (főleg hólyag) tájékon. Igaz nekem két hétig volt katéterem. A jóga, óvatos tornázás meg az idő segíthet rajta. De az okát ne kérdezd. Jobbulást!

2010. dec. 7. 14:16

Sziasztok!


Nagyon tetszett a fórum összképe mind a témákat mind pedig a hozzászólókat tekintve. Gondoltam én is csatlakozom ehhez a szívélyes környezethez.

23 éves vagyok és eddig soha nem volt problémám a menstruációmmal. Mindig pontosan megjött, tény, hogy nagyon nehezen viselem mindig, mert nagyon görcsölök az első 2 nap. Nem volt ez másképp most sem, normálisan lement a ciklusom, de viszont rá 8 napra az egyik éjszaka elkezdtem vérezni. Nagyon megijedtem, fogalmam nem volt, hogy hirtelen mit tegyek, vagy miért van ez az egész, mivel soha nem volt még ilyen köztes vérzésem.

Másnap a nőgyógyásznál indítottam (nem szeretem halogatni a dolgokat, mert sajnos van elrettentő példa a családban). Szóval a doktornő megvizsgált és mondta, hogy már meg is van a vérzés oka. A bal petefészkemben egy 4,5cm*6cm ciszta van. Szerintem minden színben játszhatott az arcom, mert a doktornő megfogta a kezem és mondta, hogy nyugodjak meg, ez nem jelent még semmit.

A vizsgálat végén megbeszéltük a teendőket, azt javasolta,hogy amíg nem áll fenn fájdalom ne szedjek gyógyszert, hanem várjuk meg, hogy hátha felszívódik.

Megmondom őszintén nem is attól ijedtem meg, hogy ciszta, hanem a méretén. Ez veszélyesnek számít szerintetek? Felszívódhat a mérete ellenére? 2 éven belül tervezzük a babát a párommal és nagyon félek, hogy esetleg ez befolyásolhatja azt, hogy teherbe essek. Szerintetek van összefüggés a kettő között?


Szép napot Nektek!

2010. dec. 6. 09:23

Sziasztok.

van vagy volt valakinek műtét után hogy amikor wcznie kell fáj a fasa alja ,de nem felfázas miatt.amióta a katétert eltávolították a műtét után és pisilni kell akkor pisilés közben olyan furcsán fáj a hasam alja.szinte alig tudok pisilés közbe a wcre ráülni.a műtét meg nov.23.-án volt.

722. 3a94c16404 (válaszként erre: 716. - Annitaki)
2010. dec. 3. 18:52

Szia!

Nagy szerencse,hogy időben mentél dokihoz.

Hát,jó sokára lesz eredményed.De addig is arra gondolj,hogy minden rendben lesz.

721. annitaki (válaszként erre: 720. - 5ab9515924)
2010. dec. 2. 20:30
Szia!Csak műtét után volt,kb.1 hét,hogy nem úgy ettem ahogy előtte,de már nincs gond,visszatért az étvágyam!Köszönöm a biztatást,én is remélem minden rendben lesz!
720. 5ab9515924 (válaszként erre: 718. - Annitaki)
2010. dec. 1. 18:07
remélem neked is jók lesznek az eredményeid.szorítok!neked nincs olyan ahogy megműtöttek hogy nem kívánod az ételt?én fogyok azóta ahogy megműtöttek már 4kilónál járok,pedig nem fogyózok.eddig csoki nélkül létezni sem tudtam,most pedig egyszerűen nem kívánom.remélem a hó végén is lesz mensim gyógyszer nélkül is.ne idegeskedj bizti jók lesznek az eredményeid.
719. annitaki (válaszként erre: 718. - Annitaki)
2010. nov. 30. 20:55
Akarom mondani,a vérvétel eredményére kell várni!
718. annitaki (válaszként erre: 718. - Ágnaska)
2010. nov. 30. 19:12

Szia!

Engem 4 hete műtöttek,szövettan megvan,csak a vérvételre kell várni,amit múlt héten vettek le és talán karácsony előtt meg lesz...

2010. nov. 29. 19:19

Sziasztok!

Én mai nap voltam hasi UH-n egész más miatt, és találtak a bal petefészkemben egy 49 mm-es cisztát. Azt mondta a doktornő, hogy menjek nőgyógyászhoz mielőbb.

Hozzátartozik, hogy közel egy éve vérezgetek, s ezzel idén 4 alkalommal voltam nőgyógyásznál, februárban UH-oztak utoljára, akkor még minden rendben volt. Semmit nem kezdtek a vérezgetéssel. De még most is szoptatok - már majdnem 3 éve -, és erre hivatkozott a dokim, biztos a hormonok miatt vérzek.

Most kicsit megijedtem. Műtétre készüljek? Vagy még várnak vele, hátha visszafejlődik? Múlt héten fájt ott egyik nap, de utána el is múlt, és egyáltalán nem veszek észre semmi egyebet.

716. annitaki (válaszként erre: 705. - 3a94c16404)
2010. nov. 29. 16:45

Szia Sztella!

Az eredmény borderline(határeset) tumor(cystadenoma,vagy nem tudom,hogy nevezzem),ami ha jól tudom azt jelenti,hogy kívül jó,de belül már rosszindulatú.A doki mondta,ha fél évvel később megyek,akkor nagyon nagy lenne a baj,és ki kellene pakolni teljesen...:(Most újra vettek vért,hogy a tumor markereket nézzék,talán egy hónap múlva lesz eredmény,addig újra az idegesség...

715. rlibertas (válaszként erre: 714. - Mothertiger)
2010. nov. 27. 22:31
Nekem a vérzésemmel semmi gond nem volt eddig mellette.
2010. nov. 27. 22:08

Sziasztok!

Nekem semmi bajom a menstruációmmal, mindig pontosan megjön. De már egy jó ideje fáj a jobb oldalon... A derekam folyamatosan fáj miatta, meg a vesém is sokszor. Elképzelhető, hogy nekem is cisztám van, attól függetlenül, hogy a vérzésemmel semmi gond nincs?

2010. nov. 27. 19:44

Sziasztok!

Mint olvastátok,nekem már rég megvan a cisztám.

Mult héten azt mondta az UH-s doki.hogy benne van .Azaz,gondolom,a petefészekben.Én eddig azt hittem,hogy mellette van.

Tud valaki erről tapasztalatot írni?Ha benne van,akkor a petefészket is kiveszik?

2010. nov. 27. 16:48
Sziasztok,én még új vagyok itt és érdeklődni szeretnék!Már másfél hónapja nem jött meg és egy kicsit fel vagyok fujódva a mellem fáj, és a terhességi teszt pozitív lett.˙(terhesség kizárva)lehet petefészekcisztám??? Nagyon aggaszt remélem tud valaki hozzászólni.
711. gerbera30 (válaszként erre: 704. - 3a94c16404)
2010. nov. 27. 12:42
szia hétföre megjött,mert ugy megvizsgált a doki,hogy csak na:) jövöhét pénteken kaptam idöpontott UH-ra,a terhességi tesztem volt negatív,de ugyan ugy érzem a melleim duzzadnak,sürün járok mosdóba,szédelgek....nem tudom mi ez...
2010. nov. 26. 15:27

aki petefészek műtétre készül betétet mindenképp vigyen magával!!!!mert nekem is megjött a mensi.

kíváncsi leszek meddig lesz rendszeres.nekem is egy kb15centis vágásom van a köldökömtől lefelé,nagyon kellemtlen amikor felkell kellni az ágyból.a műtőbe megfáztam így most már köhögök is,nagyon jó érzés az alsó varratomat már ragasztották mert szét szakadt a sok köhögéstől.kedden műtöttek és csütörtökön már kiszedték a kapcsokat.nekem nagyon fájt.kicsit hosszúra sikerült.

709. rlibertas (válaszként erre: 700. - 5ab9515924)
2010. nov. 26. 13:58

Szia!

Hogy vagy mi volt?!


Nekem most hétfőn kell majd bemennem, nekem is 5cm petefészekcisztám van.Nem mondták hoyg a petefészkemet is kivennék, nekem kicsit arrébb van a hólyagom mögött.Vagy ez nem függ össze?

Kellett betét? Én tervezek vinni, ki tudja mi jön majd ki belőlem....

708. Dóra. (válaszként erre: 707. - 5ab9515924)
2010. nov. 26. 12:54

Milyen ciszta volt? nekem most volt 2 éve okt elején, hogy műtöttek. Dermoid ciszta volt ami szövetekkel van tele ugyebár. 15 cm vágás a hasamon :(

Jobbulást, vigyázz magadra.

707. 5ab9515924 (válaszként erre: 706. - Dóra.)
2010. nov. 26. 12:20
már daganatként kezelték és csak ki hámozták szerencsémre és a jobb oldali petefészkem a bal méretéhez kicsinyítették.ma jöttem haza eltávra,kedden varratszedés.röviden ennyi lenne
706. Dóra. (válaszként erre: 700. - 5ab9515924)
2010. nov. 26. 10:59
5 cm ciszta miatt kiveszik? de miért?? csak egy doki véleménye ez? vagy voltál többnél is? nekem férfi ököl nagyságú volt és nem vették ki.
705. 3a94c16404 (válaszként erre: 702. - Annitaki)
2010. nov. 25. 19:40

Szia Anni!

Sajnálom,ami történt veled.Remélem,jó híreket kaptál,írd meg!

Jobbulást kívánok.

704. 3a94c16404 (válaszként erre: 703. - Gerbera30)
2010. nov. 25. 19:36

Szia!

Korod alapján nem lehetsz változó korú.Ezt Te sem gondolod komolyan.

A teszt mire volt?Terhességi?Mert a negatív erről nem derül ki?

Már hétfőn voltál UH-n,mi az eredmény,leírod?

2010. nov. 21. 05:47
sziasztok, szerinted mi ez? szeptember közepén volt meg utoljára, és azóta semmi:))csináltam tesztett és az elsön érdekes foltok vannak, a másodikon jelzi hogy negativ , azóta sincs semmi. tiszta dili vagyok, a doki is ezt mondta elküld UH-ra, de elmondta h ciszta, mioma, is lehet,?most izgulhatok hétfoig, hogy melyik lehet a jobb:((csak itt olvasgattam, hogy fáj soknak a hasa. . . . nekem semmim nem fáj és eddig még meg volt kegyetlenül fájt a fejem meg a derekam a pocakom:(most meg semmi panaszom szeptember óta........lehet változó kor????
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook