Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2011. jan. 13. 23:48
Most olvastam lentebb, hogy vkinek ashiitaki gomba kapszula segített???
2011. jan. 13. 23:33

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni és tanácsot. AEndometriózissal műtöttek 2007-ben, laparral, most a jobb petefészkemben egy 20x30mm csokicisztám van.

Azt szeretném kérdezni, hogy vkinek ez felszívódott-e már, mert állítólag ezt csak műteni lehet.

Mostanában lugosítok, járok Aviva tornára, kocogok, mindent, csak ne kelljen műteni.


Mik a tapasztalaitok, nagyon el vagyok keserdve, nem akarok megint a műtőasztalra feküdni.


Köszi előre is a válaszokat!

760. Eroka81 (válaszként erre: 759. - Reedstar)
2011. jan. 13. 18:23
Hát, nem tudom. El kellene menned endokrinológushoz, ő többet tudna erről mondani.
2011. jan. 13. 07:31
Még egy kérdés nekem egy nagy cisztám (3cm körüli, diónagyságú) van minden hónapban mindig az aktív petefészkemen, akkor is pcos? Ugyanis olvastam hogy ott sok kis ciszta jelenik meg.
758. reedstar (válaszként erre: 755. - Eroka81)
2011. jan. 13. 07:28

Szia!


Köszönöm a jó kívánságod és a biztatást!

Neked is kitartást és legalább elsőnek egy ikerpárt :)))

757. JázminBarnuska (válaszként erre: 756. - Eroka81)
2011. jan. 12. 21:59

Szia!

Szerencsére,igen.Ezek szerint Te is. ;)

756. Eroka81 (válaszként erre: 754. - JázminBarnuska)
2011. jan. 12. 18:01
Te is a pri-be jártál? :-)
755. Eroka81 (válaszként erre: 749. - Reedstar)
2011. jan. 12. 18:00

Szia!

Röviden a történetem. Minden vakbél műtéttel kezdődött... aztán követte őt több műtét is... a végeredmény -1 méter vékonybél, és -1,5 petefészek, vagyis 3/4 petefészkem van (bal oldali). Tavaly úgy döntöttünk a párommal, hogy babát szeretnénk. Abba hagytam a fog.gátlót, és onnantól kezdve tele lettem cisztákkal. Ugyan úgy, mint nálad, van peteérésem, csak egy burokban maradnak. 2010. júniusában egy 10x8,5 centis cisztát szívtak le!!! Nekem csak lombikkal lehet babám, mert a petevezetékem nem átjárható a sok műtéttől! DE! Ezt lehet kezelni, sőt! Ismerek olyat, akinek abszolút nem volt peteérése, cisztásodott, és most babát vár!!! Szóval ne keseredj el! Nálad is valószínű a pco! Diétával és megfelelő oda figyeléssel szinten lehet tartani! Vannak külön féle vizsgálatok (IR=inzulin rezisztencia), diéta. Érdemes felkeresni endokrinológust.

Van más megoldás is, a természetes gyógymód! Én ezt használom, és csak jót tudok mondani! Bár ez attól függ, hogy ki miben hisz! :-) Sokat segített a cickafarkfű ülőfürdő, illetve tea! Az utolsó vizsgálatom decemberben volt, és akkor nem volt cisztám! Január végén kezdem a második lombikot (az első sajnos nem sikerült), és nagyon-nagyon lelkes vagyok! Így, 3/4 petefészekkel még mindig van remény! Soha nem adom fel, hogy egyszer nekem is legyen babám!!! :-)


Sok sikert, kitartást és mielőbbi babásodást kívánok!

2011. jan. 12. 17:57

Köszi mindenkinek.Annyit még,hogy butaságot írtam.Nem a petefészkeimmel történt amit írtam,hanem a petevezetékeimmel.Annyi ember szorul rá a segítsége ilyen téren,hogy nem is hinnétek.Évente van babatalálkozó.Hihetetlen mennyi gyerek születik az orvostudománynak köszönhetően.

A rákszűrésnél vették észre annak idején,hogy valami gond van.HPV3 vírust mutatott ki a vizsgálat.Az egyszerű nőgyógyász rögtön vágni akart,hogy biztos legyen.Elmentem egy Reprodukciós intézetbe,és ott rögtön megmondták,hogy pontosan mi a baj.Persze ezután is vágni kellett.Azóta jó a rákszűrés eredménye. Lekopogom. :)

753. reedstar (válaszként erre: 750. - JázminBarnuska)
2011. jan. 12. 13:51
Grat a gyerkőcökhöz :))
752. reedstar (válaszként erre: 750. - JázminBarnuska)
2011. jan. 12. 13:50
Amit írtam tüneteket az ne egyenlő a pcos-el ugye?
751. 0e78668d3d (válaszként erre: 750. - JázminBarnuska)
2011. jan. 12. 13:16
Köszi a biztatást.:)
2011. jan. 12. 09:30

Szia!

Nekem a petefészkeim záródtak el,és lettek ciszták(egyszerűen kifejezve).Kivették őket,és most a PRI-nek köszönhetően egy lány-fiú ikerpár anyukája vagyok.

Nyugi!!! ;)

749. reedstar (válaszként erre: 748. - Eroka81)
2011. jan. 12. 09:23
Köszi! Akkor várom majd a kifejtésed!
748. Eroka81 (válaszként erre: 747. - Reedstar)
2011. jan. 12. 08:44

Jaj, ne sírj!!! Lehet babód, még 3 is!!! :-)

Sajnos dolgozom, azért ilyen kurták a válaszaim!

747. reedstar (válaszként erre: 746. - Eroka81)
2011. jan. 12. 08:34

Hát köszi a válaszod, sajnos valahol gondoltam hogy ez a helyzet. tegnap végig is sírtam a napot! :((

Pedig 3babot szerettem volna :((

746. Eroka81 (válaszként erre: 745. - Reedstar)
2011. jan. 12. 08:09
Szia! Sajnos nálam is hasonló a helyzet. Most lombikra járunk! Nem akarlak elkeseríteni, majd később bővebben kifejtem! Üdv
2011. jan. 12. 08:03
Sziasztok! 17éves koromban már találtak cisztát minden hónapban felváltva jobb és bal petefészekben, éppen amelyikben ért a petesejt. Olyan 3 cm körüliek voltak. Háátt ez elmúlt és nem is foglalkoztam vele mert fogamzásgátlót szedtem. Kb. 1,5 éve abbahagytam a gyógyszert, azóta szokót középidő után fájdogálni a hasam (néha nagyon is) és a mellbimbóm is érzékeny. Nyáron voltam rákszűrésen középidőben, a doki akkor látott egy 2cm hólyagot a jobb petefészkemnél, nem tudta biztosan hogy a tüsző vagy ciszta. Tegnap megint voltam a dokinál mert már nagyon fájt a jobb oldalam úgy érzem mintha lenyeltem volna egy lufit úgy fel voltam/vagyok puffadva. a doki megultrahangozott a petefészken szintén jobb látott egy 3 cm hólyagot azt mondta egy most már biztosan ciszta. Hó végén szerintem mindig felszívódik vagy kipukkan mert a menszeszem mindig megjön. Kérdésem van akinek ilyen volt/van? Ettől nekem lehet még babám vagy mivel nem érik rendesen a petesejt illetve nem reped meg a tüsző így nem szabadul ki a petesejt és nincs amit megtermékenyítsen a hímivarsejt. Írjatok légyszi ha tudtok valamit ezzel kapcsolatban és tapasztalatokat is. Köszönöm!
2011. jan. 6. 16:49
Sziasztok,petefészek cisztám van,tegnap állapították meg.Pedig azt reméltem babám lesz.Nem fáj és nem is fáj a hasam.A melleim szétszakadnak.Nagyon elvagyok keseredve.:(
2010. dec. 31. 21:57

Én is boldog új évet kívánok nektek!


Jövőre elköszönök a "kicsi"kémtől!

2010. dec. 31. 12:00

Sziasztok!

Én is nagyon-nagyon boldog és cisztáktól mentes új évet kívánok Mindenkinek!

741. moofly
2010. dec. 31. 10:54
BUÉK mindenkinek!
2010. dec. 21. 12:24

sziasztok!

szerencsére elmúlt a vérzés, valószínű a gyógyszernek köszönhetően. Görcseim még időnként vannak, de azok is enyhültek egy kicsit. Remélem a ciszta is felszívódik... 2 hónap múlva megyek kontrollra, akkor majd kiderül.

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat és a segítséget!!!!

739. fcaf3033e5 (válaszként erre: 736. - 39d282f092)
2010. dec. 17. 17:11
Pár nap múlva csinálj még egy tesztet, drukkolok, hogy minden rendbe jöjjön. Én a helyedben csak elmennék a dokihoz. Majd írd meg, hogy mi történt.
2010. dec. 17. 17:09
Heló! Ma megjött, nagyon örülök, mostmár a cisztákkal kell majd foglalkoznom.
2010. dec. 16. 12:21

UI: Utoljara 11-en jott meg, kifejezetten kellemetlen, rossz volt, hanyinger, fejfajas, gorcsok, es az elejen jott vmi vizszeru is, az nem lehet hogy kifakadt ciszta?

Ha terhes vagyok ,a teszt kimutatna mar? Kb ket hetre ra ereztem szurasta petefeszkenel, ami elv lehet az ovulacio jele..

2010. dec. 16. 12:19

Sziasztok!

Nalam egy eve diagnosztizaltak mindket oldalt kb 2 centis, joindulatu cisztat, doki azt mondta nem kell vele torodni.

A menzeszem 5 eve jott meg, rendszertelen, fajdalmas volt, gorcsok, haninger, fejfajas…PMS is mindig volt, par nappal elotte ereztem altalaban vmit.

Most viszont kesik, vagyis hat mivel rendszertelen nem igazan mondhatom, de lassan egy hete fura tuneteim vannak, fejfajas, emelyges, alhasi fajdalom, foleg a petefeszeknel. Kezdek aggodni hogy terhes vagyok, de max elovaladek lehetett…es csinaltam tegnap es ma is tesztet negativ. Kicsit fel is voltam fazva rovid idore a mult honapban.

Szerintetek? Lehet hogy terhesseg, csak meg korai a teszt? Vagy ne aggodjak annyira azon? Ha nem valtozik hamar, akkor elmegyek dokihoz, csak kulfodon vagyok, es ez igy kicsit bonyolult…

Koszi a valaszokat elore is! Fontos lenne, aggodom, nem akarok terhes lenni…

2010. dec. 15. 20:16

Köszönöm szépen! Remélem igazad van. Az igazság az, hogy nem tudom, melyik miatt vagyok idegesebb. Terhes egyáltalán nem szeretnék lenni. Akkor nyugodnék meg, ha megjönne, és utána meg majd csak lesz valami a cisztákkal.

Köszi. Majd írom, hogy mi történt.

734. Zsuzsi56 (válaszként erre: 733. - Fcaf3033e5)
2010. dec. 15. 19:56
Én megpróbálok egy-két nyugtató szót írni neked, vagy csak annyit, hogy ne izgulj, minden rendben lesz. A 17 mm-es ciszta igen kicsi, görcseid lehet azért vannak, mert most múlik el. Ha az orvos nem mondott aggasztó dolgokat, akkor biztosan nincs is. Csak fel a fejjel, minden rendbe fog jönni, nem lesz semmi komoly baj. Amúgy meg nagyon szorítok érted, majd írd meg, ha már rendbe jöttél.
2010. dec. 15. 19:24

Sziasztok! Nagy gondban vagyok: Kb. 10 napot késik a menstruációm. A kb. 5. napi késésnél csináltam egy tesztet, negatív lett. Elmentem dokihoz, aki mindkét petefészkemben talált cisztát, a bal oldaliban ll, a jobb oldaliban 17 mm-est. A terhességről nyilatkozni nem tudott 100%-osan, azt mondta "nagy valószínűséggel nincs terhesség", de lát valamit, talán "nyálkahártya", de nem látja biztosan. Szóval nem mondta biztosra, hogy nem vagyok terhes, de azt sem hogy: igen. Norcolutot írt fel, napi 8 szemet kellett beszedni, ami el is fogyott vasárnap, 2-3 nap múlva a gyógyszer beszedése után meg kellett volna jönnie a doki szerint. Azt mondta, hogy ha megjön, akkor utána menjek és foglalkozunk a cisztákkal, ha nem jön meg, akkor meg jövőhét hétfőn menjek vizelettel. Ma ismét csináltam egy tesztet, ez is negatív. De ha nem vagyok terhes, akkor miért nem jön már meg? Soha nem szokott késni. Görcseim viszont vannak. Ideges vagyok, hogy mi van.

Egy kis biztató szó jó lenne.....

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook