Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
792. CsillagTM (válaszként erre: 790. - Lili84)
2011. febr. 21. 23:43
:S az nemtom milyen, nekem "sima" PCO van...
791. 4ebcab610b (válaszként erre: 788. - Lili84)
2011. febr. 20. 18:02
Szia! Már leírtam...nekem 6cm-es csoki cisztám szívódott fel! ....
790. lili84 (válaszként erre: 789. - CsillagTM)
2011. febr. 20. 17:30
Én elvégeztem, de nem vetettem bele magam nagyon. Mivel csokoládé cisztát találtak, nem tudom milyen hatással lenne rá. Azt olvastam, ha az megreped, akkor akár vérmérgezést meg nem tudom mit lehet kapni.
2011. febr. 20. 13:26
Avivát hányan próbálták már közületek?
788. lili84
2011. febr. 19. 17:23

Sziasztok!

Volt olyan közületek, akinek csokoládé ill. vegyes ciszta magától felszívódott? Esetleg alternatív kezelések hatására?

2011. febr. 15. 12:49
Szerintem nem fontos rögtön operációra gondolni ha van idöd inkább javasolnék alternativ megoldást pl csakragyertyával nagyon szépen lehet kezelni ill. gyóynövény teákkal.
786. 4ebcab610b (válaszként erre: 784. - A2bbd13f84)
2011. febr. 15. 12:40

Én szerintem hullhat tőle a hajad, viszont a kisebb cisztákra azt szokták mondani -ha nem okoz gondot- hogy várj vele, esetleg nő vagy sem, ezeket még nem feltétlenűl műtik, de goindolom sokmindentől függ. A vérvétel talán többet mutat majd!


Jobbulást!...addig is:)

785. moofly
2011. febr. 14. 10:11
♥ :)
2011. febr. 13. 19:57

Sziasztok!


Nekem már közel egy éve borzalmasan hullik a hajam. A nőgyógyászati ultrahang nem mutatott ki pco-t, csak mindkét petefészekben 1-1 kisebb cisztaszerű akármit, amire azt mondta az orvos, hogy endometriózis lehet. De még hátravan egy tumormarker vérvétel. Kérdésem, hogy ha ez nem endometriózis, akkor egy ciszta önmagában okozhat ilyen hajhullást, és akkor mi lehet rá a megoldás? Köszi!

2011. febr. 10. 22:54
Sziasztok! Az endometriózis nem feltétlen = csokicisztával. Nekem is endom volt, de nem volt cisztám, csak "összenovéseim", alapvetően az az endometriózis, apró összenövésekkel kezdődik, és ha nem veszik észre időben, akkor alakul át csokoládécisztává és okozhat mindenféle problémát. :(
782. 4ebcab610b (válaszként erre: 781. - E8de926afc)
2011. febr. 9. 13:20

Az endimetriózis másik neve a csokoládé ciszta. És felszívódhat, csak az ilyen nagyokra már nem jellemző, mert megvastagszik a tok, vagy zacskója.


Igazából a leletzra azt írta hogy e. GYANÚJÁVAL lapart javasol.....mert hát ezt addig, amíg fel nem vágnak, nem tudják megmondani, amikor meg alküldik szövettanra akkor mondják meg, h az volt, vagy más, jóindulatú volt, vagy rossz. Tehát ezzel megvédhette volna magát, és hát a nőgyógyászok az külön szint, nem hinném, h lett volna esélyem....

781. e8de926afc (válaszként erre: 780. - 4ebcab610b)
2011. febr. 9. 13:06

De a ciszta és az endometriózis két különböző dolog, a ciszta felszívódhat, a másik nem, én úgy tudom, azt tényleg csak műteni lehet.

Örülök, hogy minden rendben veled, és a doki is összeteheti a kezét, hogy nem jelentetted fel.

780. 4ebcab610b (válaszként erre: 779. - E8de926afc)
2011. febr. 8. 21:27
Szia! Igen a saját dokim, aki műtött ő megnézte az sztk-s uh fotót, majd kitapogata a kezével és megállapította, h jó nagy!!!! Aztán egy hónap múlva, műtét elött már nem nézte meg! Durva ugye? Hát ez az ál műtétem november elején volt, azóta már jól vagyok, de akkor egy kicsit helybenhagyva éreztem magam.... Akkor a doki, amikor mentem a zárójelentésért, csak mosolyogva mondta, h minden rendben, mert pár nappal műtét elött kidurrant és hát megnézte az egy évvel ezelőtti bejegyzéseit és akkor is hasonló volt a helyzet, csak akkor még nem szívodott fel, tehát volt mit "kivenni"... De azóta jól vagyok köszi:)
779. e8de926afc (válaszként erre: 775. - 4ebcab610b)
2011. febr. 8. 21:07

Anélkül megműtöttek, hogy előtte már nem is néztek meg uh-n?

Hogy tehettek ilyet? És azóta minden rendben Veled?

778. 4ebcab610b (válaszként erre: 777. - Af7247d0a4)
2011. febr. 8. 15:13
Szorítok, hogy rendben legyél!...de minimum jó kezekben!:) Viszont ha megvan a próbléma, akkor már legalább tudod mit kell tenned, hogy ne legyél meddő! És ez is jó már!:)
2011. febr. 8. 15:05
Az eredményre az van írva, hogy 6 szor 6-os képződmény. Nem az, hogy ciszta. Majd ma okosak leszünk, mert a saját dokim megmondja, hogy mi van.Lehet, hogy ez okozza a meddőséget nálunk?
2011. febr. 8. 11:41
Mondjuk 6x6 cm-re már műtétet szoktak javasolni, de ha sok idő múlva műtenek, akkor mindenesetre az én esetemből tanulva kérd, hogy vizsgáljanak meg azt megelőzően minimum kézzel, hogy tuti ott legyen még....!
775. 4ebcab610b (válaszként erre: 774. - Af7247d0a4)
2011. febr. 8. 11:39
Azt írta rá az sztk-s nőgyógyász,h endiometrióma, amikor mondtam, h már volt csoki cisztám. Aztán a saját dokim meg már azt írta, hogy laparoszkópiát javasol endiometrioma gyanújával. Aztán 1 hónap múlva, amikor felvágtak, azt mondta, hogy pár napja felszívódott!....
774. af7247d0a4 (válaszként erre: 773. - 4ebcab610b)
2011. febr. 8. 11:21
Az uh eredményre pontosan rá volt írva, hogy ciszta az, amit találtak vagy azt csak az orvos mondta, hogy az. Mert nekem ez nincs ráírva, csak kinyomtatott a nőci egy csomó fényképet és mondta, hogy menjek vele a dokimhoz. Ma megyek.
773. 4ebcab610b (válaszként erre: 769. - Böbi1985)
2011. febr. 8. 10:51
Szia! Az orvosom erre azt válaszolta, hogy ha hagyod nőni, akkor egyszerűen nem szétszakítja, viszont megöli, életképtelenné teszi, tehát elhal a petefészked és ha nem pukkad szét, akkor egy idő után ugye kidudorodhat és fájdalmat okoz, ahogy írták ezt már páran. Nekem kipukkadt és felszívódott a 6cm-es, de én nem éreztem semmit, ill. annyit, hogy nincs már fájdalmam, ami elötte volt.
2011. febr. 8. 07:45
Csak azért kérdeztem az előbb (tegnap) ezt az uh-os cisztát, mert pénteken voltam uh-n és ott talált vmit a nőci, ráírta a lapomra, hogy 6 szor 6-os elváltozás látható. Kaáliba járunk egyébként.
771. fanny30 (válaszként erre: 769. - Böbi1985)
2011. febr. 7. 21:18
Szia!Nekem se volt soha életemben cisztám,erre 30 évesen tavaly nyáron nem jött meg a menstruációm és kiderült,hogy egy jó nagy 6 cm-es cisztám van.1 hónapra rá kisebb lett de lett még egy a másik oldalon is.Szedtem a gyógyszereket.Egyik délután már nagyon feszített annyira hogy belezsibbadt az egész combom is és ahogy feküdtem tv-zés közben éreztem ott egy pukkanást és minden fájdalmam megyszűnt!:)alig hittem de az tuti a cisztám volt.
2011. febr. 7. 21:08
Sziasztok, uh-on, ha találnak vmit, azt egyértelműen meg tudják állapítani, hogy ciszta-e? VAgy ráírják, hogy vmit találtak és azt majd a doki mondja meg, hogy az-e.
769. Böbi1985 (válaszként erre: 768. - Moofly)
2011. febr. 7. 08:37
Szia! Köszönöm a biztató szavakat! Már van egy 3 éves fiam, és eddig még soha nem volt cisztám, ezért vagyok így megijedve. Arról tudnátok nekem valamit írni hogy milyen amikor kifakad? Olyankor rendesen kifolyik a tartalma? Vagy hogy működik? Az nem lehet hogy addig fog nőni, amíg szét nem szakítja a petefészkemet? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de ezek a kérdések vannak most bennem!
768. moofly (válaszként erre: 767. - Böbi1985)
2011. febr. 6. 17:06

Szia!

A ciszta a terhességre nincs veszéllyel.A legtöbbje felszívódik vagy kifakad.

Egyébként ha még nincs gyereked,akkor ez a terhesség lesz az,ami meg is szünteti majd a cisztás izéket.Hogy is szokták mondani?"a cisztára a legjobb orvosság egy terhesség"

Ugyanis a nem szült nőkben a ciszták az esetek többségében a hormonrendszer ingadozásai,a ciklus nem kielégítő "lefutása" miatt jönnek létre. A terhesség alatt,a nem ciklikusan változó,hanem állandó (pontosabban növekvő tendenciájú) hormonszintek mellett a cisztaképződésnek nincsenek meg a feltételei. A terhesség lezajlása után a ciklusok a lánykorihoz képest stabilabbá,kiszámíthatóbbá szoktak válni.


Szóval ne izgulj,csak figyu a babára.Vigyi magatokra,ja meg gratulálok,és ha már megszületett,kérlek adj majd a bubujára egy puszt a nevemben. :)

2011. febr. 6. 16:28
Sziasztok! Én 6 hetes kismama vagyok, és szerdán voltam uh-on ahol kiderült hogy a babámon kívül petefészek cisztám is van a bal petefészkemben. A bébim 3 mm volt aznap, a ciszta pedig 53x50 mm. Elég nagynak találom! Félek hogy mi lesz! A dokim biztatott hogy hátha felszívódik, vagy kifakad.... Ráadásul egy héttel előtte is voltam uh-on akkor még csak ennyit látott: a bal ov.:38x35 mm, benne25 mm-es, 12 mm-es tüszők. Egy hét alatt ennyit nő a ciszta? Két hét múlva kell mennem hozzá, mi van ha addig ugyanolyan ütemben nő?
766. moofly (válaszként erre: 765. - 2b12091acd)
2011. febr. 4. 13:52
egyetértek :)
765. 2b12091acd (válaszként erre: 764. - 083b779d2b)
2011. jan. 23. 18:37

Kedves Morgena!


Amiket leírtál, tipikusan az endometriózis tünetei... Menses közben nem vizsgál az orvos, de menj el minél előbb, mert ezen lehet segíteni, de mihamarabb megtalálják, annál jobb. Így még lehet, hogy nincsenek cisztáid, "csak" összenövések. Bár ahogy írtad, szörnyű fájdalmaid vannak menseskor, úgyhogy elképzelhető, hogy már ciszták vannak. Persze nem akarok itt okoskodni, csak végigjártam már én is ezt az utat, és nagyon gyanús, hogy a tüneteid endometriózisra utalnak.

2011. jan. 22. 13:42

Sziasztok!Régóta olvasom ezt a témát, éppen aktuális nálam.Már egy ideje mensi közbe rettentő alhasi fájdalmaim vannak,mintha szét akarna szakadni ott bent valami, vagy valami késszúrás szerű fájdalmak. Én normálisnak mondanám a ciklusom, 28 naponta, és ha megvan, tart 5 napig (bár nem túl intenzív...). Az első pár napban még az se mindegy, hogy hogyan megyek, ülök, állok fel, mert elég sok mozdulattól hirtelen bele nyilal valami rettentő fájdalom. Van, mikor nagydolgot se tudok végezni, mert ha elkezdenék erőlködni, már a falat tudnám kaparni. Gondolom ez nem normális állapot. A jövőhéten mindenképp keresnem kell egy nőgyógyászt, mert akim van, az hülye, és semmit se mond, úgy kell harapófogózni vele.

Szerintetek ez ciszta? Nektek is ilyen érzésetek volt? Azt tapasztaltam, hogy minden mensikor előjön, (az első pár napba a fent leírt nagyon fájdalmas módon..)mensi végén elmúlik, max néha tovább is tart, de azt kevésbé érzem, és főleg nagydolognál ,ha kinyomnám a ka..t, még akkor is ha nincs szorulásom.. (már bocsi, hogy így fogalmazok, szóval értitek:))...

Mikor érdemes ezzel dokihoz fordulni? Mármint úgy értem, hogy mivel mindig akkor érzem ezt a nagyon erős fájdalmat, ha megvan, akkor vizsgál az orvos? :O vagy a 14. nap körül, vagy mensi után? Ti hogy mentetek? Ha ciszta, és felszívódik, látni fogja uh-n, ha mensi után megyek? Bevallom, én nagyon utálok házi meg nődokihoz járni, ezer fogorvos, mint egy ilyen, természetesen félek ezektől.... Tényleg összefüggésbe lehet hozni a leírt bajom azzal, hogy már 3 éve szültem, és még mindig van tejem, holott szedtem az urticát, elapasztásra, és az se használt? De már zavar, hogy néha van egy két pici pötty a pólómon, meg ha megnyomom a mellem, jön a tej? Ez normális?

763. reedstar (válaszként erre: 760. - Eroka81)
2011. jan. 14. 07:24
Tegnap megkérdeztem a nőgyógyászom ismeri ezt a betegséget és azt mondta nekem nem az van mert akkor mondta volna.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook