Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2011. márc. 1. 18:38
Velem már az ügyeleten közölték, hogy műtét. És már akkor eldöntöttem, hogy akármi is lesz, erős leszek és bátor és nem lesz semmi baj, hanem csak úgy fogom fel, mint egy kis náthát. Picit elbizonytalanodtam, mikor azt is közölték, hogy a petefészkeimre teljesen rá vannak csavarodva a ciszták és féltem, hogy mi van, ha ki kell venni? De elhittem, hogy nem lesz gáz és tök könnyedén ment az egész műtét és már a műtét után nem sokkal sétálgatni akartam... szóval nem volt gáz. :)) Nem olyan vészes az, csak fel kell készülni lelkileg és pozitívan állj hozzá. Legalábbis nekem ez nagyon-nagyon sokat segített. :) Lehet, az is benne volt, hogy volt már ennél rosszabb "betegségem" is, nem tudom, de a pozitív hozzáállás tényleg segít. Szerintem. Kitartás!! :) Remélem, nem lesz gond! :)
2011. márc. 1. 18:26
Atya ég, hát ez nagyon durva! :S Akkor én még úgyis jól jártam! A műtét gondolata azért megijeszt! :/ Csütörtökööööööt! :)
820. rock'n'rollGirl (válaszként erre: 819. - Bocika87)
2011. márc. 1. 18:22
Gyógyszert azt nem kaptam én sem. 4 cataflam után sem lett jobb, többet nem mertem bevenni. Este bevittek ügyeletre, azt hitték, vesekő vagy homok... aztán kiderült mi van. Mondtam, hogy szeretnék valami gyógyszert, akár injekció formájában vagy infúziót vagy valamit, mert ez elviselhetetlen (sugárban hánytam a fájdalomtól, szóval el lehet képzelni... ). És azt mondták, hogy erre nem használ semmi... vegyek be cataflamot.. mondtam, hogy vettem be, de nem használt, a válasz erre az volt, hogy hát akkor nem tudunk mit csinálni.. Azóta is bánom, hogy nem voltam olyan állapotban, hogy el tudjam mondani, hogy egészségügyis vagyok, úgyhogy tudom, hogy ilyenkor a minimum egy fájdalomcsillapító injekció vagy infúzió.. :D:D:D
819. Bocika87 (válaszként erre: 817. - Rock'n'rollGirl)
2011. márc. 1. 18:10
Szia! Én gyógyszert nem is kaptam. . . Nekem két hete szerdán kezdett fájni, aztán péntekre lett egyre rosszabb. Feküdni tudtam csak, mozogni nem nagyon, de akkor petefészekgyulladással kezelt a háziorvos és jobban lettem (zinnat, cataflam)Hát amint látom mindenkinek más és más, szóval majd csütörtökön dől el, hogy az én dokim mit mond. :/
818. Bocika87 (válaszként erre: 815. - Dóra.)
2011. márc. 1. 18:06
Köszönöm, aranyos vagy! :)
817. rock'n'rollGirl (válaszként erre: 814. - Bocika87)
2011. márc. 1. 17:59

Szia! Nekem 8 és és 9 és fél centis cisztáim voltak. Nekem olyat a nőgyógyászom nem is mondott, hogy várjunk, hátha felszívódik vagy távozik.. pedig próbáltam rávenni arra, hogy inkább írjon fel valami gyógyszert, de hajthatatlan volt. Azt mondta, hogy kb. 3 cm-ig adna gyógyszert, úgy hátha, de ekkoránál már csak a műtét.

Egyébként, válaszolva a kérdésedre, én nem éreztem semmit, addig, amíg be nem görcsölt a bal oldalam, a petefészkem környékén, de úgy, hogy akkora fájdalmat én még életemben nem éreztem, menni, állni, ülni, feküdni nem tudtam, hánytam, izzadtam, stb... :O Az esély szerintem, kicsi, hogy eltűnt. Én egy évig tudtam, hogy van cisztám, csak nem foglalkoztam vele, (egy ultrahang során derült ki), mert egyetlen egy orvos nem mondott rá semmit, gondoltam, akkor nincs gáz. Nem is fájt, meg semmi. Egy évvel később jött a görcs... azt mondták, hogy műtét..

2011. márc. 1. 17:35
sziasztok! ma voltam egy másik dokinál . egy hét alatt kisebb lett a cisztám , irt apranax nevü gyogyszert és azt mondta hogy 1 honap mulva kontrol.az ö véleménye az hogy nem sürgös a mütét , de az itteni orvosok ahol lakom, azonnal akartak müteni.ismeri valaki ezt a gyogyszert? a véreredményem jo lett . ha tud valaki valamit erröl a gyogyszerröl irjon. elöre is köszi.
815. Dóra. (válaszként erre: 814. - Bocika87)
2011. márc. 1. 15:19
Nekem régen azt mondták, hogy ekkora ciszta már nem szokott felszívódni...de hátha neked igen! Szorítok..kitarás!!!!
2011. márc. 1. 14:46
Sziasztok! Csütörtökön megyek vissza UH-ra, nagyon izgulok, remélem, hogy felszívódott a cisztám. Egyébként akinek felszívódott érzett bármit is? Nekem a háziorvos azt mondta, hogy nagy fájdalommal jár, de én semmit nem éreztem a mensim alatt. Végig csak a bal oldalamnál éreztem amit az elejétől. Nektek fáj a hasatok a ciszta miatt? Ma már szinte semmilyen fájdalmat nem érzek, akkor van esélye, hogy eltünt? Nekem is a fogamzásgátló abbahagyása miatt keletkezett. :( Félek mert az enyém 7,5cm-es!!! Vélemény???
813. lili84 (válaszként erre: 812. - Laura0504)
2011. febr. 28. 17:04
Kaptam gyulladás csökkentőt szeptemberben, mikor kiderült a ciszta. Fogamzásgátlót is írt, de nem kezdtem el, mert szerintem az kavart be. Lejjebb írtam, hogy pco-val kezdődött. A folyadék tartalmúak elmúltak maguktól, de ez a fránya vegyes nem nagyon akart. Január elején nézettem, akkor 4.5 cm volt. Február 2-ra voltam kiírva műtétre, de nem mentem el, mert nagyon féltem. Azóta teázom, ülőfürdőzöm, próbálok stresszmentesíteni, pozitív lenni, és bízom, hogy amikor megyek nézetni már nem lesz ott, vagy legalább kisebb. Ha nem, akkor marad a műtét, mert azért nem játék.
812. Laura0504 (válaszként erre: 811. - Lili84)
2011. febr. 28. 15:10

Köszi szépen.

Cickafarkot ittam eddig, de kipróbálom az ülőfürdőt is...Te semmilyen gyógyszert nem kaptál??? Én kaptam antibiotikumot, meg brexint, de gondolom mert eléggé be lehettem gyulladva:(!! Neked mekkora a cisztád? És mióta van??

811. lili84
2011. febr. 28. 13:52
A cickafark teát nem csak inni, hanem ülőfürdőként is lehet alkalmazni. Én testgyertyát is használok, mindkét petefészkem ˝felett˝. Állítólag a talpmasszázs is segít, én azt is meg fogom próbálni. Nekem sajnos sűrű bennékű a ciszta, de remélem már kisebb, vagy ott sincs. 2 héten belül megyek néztni.
2011. febr. 28. 13:01

Sziasztok!!!

3hete voltam a nőgyógyásznál rákszűrésen, minden rendben volt...abbahagytam a fogamzásgátlót (9évig szedtem) múlt 7en nagyon erős alhasi fájdalmaim voltak, alig bírtam járni....elmentem nőgyógyászhoz, és közölte, h. a bal petefészkemben egy 45mmx38mm ciszta van...és reménykedik bennen h. az első menstruációval eltűnik. (már ha meg jön ugye a fogamzásgátló abbahagyása miatt). Az orvos egyértelműen a gyógyszer abbahagyása miatt alakult ki 2 hét alatt...!!

Az lenne a kérdésem, h. van e valami gyógynövényes...vagy valami homeopátiás kezelés erre...!!!

Köszi

2011. febr. 28. 09:41

sziasztok sorstársak! egy hete tudtam meg hogy van cistám. az orvos azt mondta hogy a bal oldali petefékemben van egy 6 cm -es cista és a jobb oldaliban egy 3.5 cm-es cista van

.december ota nem volt mensesem , de pénteken megjött. szerintetek van esélyem hogy ez miatt eltünik?a 6cm-esre azt mondta hogy egy rekeszes tudtok valmit erröl? én még itt uj vagyok és nagyon félek , ha tudtok valamit mondani az jo lenne. amugy möteni akar a doki már a mütét elötti vizsgálatokat intézem . iszom a cickafark teát mert itt olvastam hogy segithet.ha tudtok segitsetek pár tanáccsal,elöre is köszönöm neketek.

808. katerika (válaszként erre: 805. - 4ebcab610b)
2011. febr. 26. 15:10
akkor te a szerencsések közé tartozol, és hátha Bocika is azok közé fog tartozni, nekem valamilyen bevérzett cisztám volt ami kezdett mozogni is, igy féltek hogy elönti a petefészket és ezért mütöttek...
807. katerika (válaszként erre: 806. - Bocika87)
2011. febr. 26. 15:08
én is szoritok neked... szivodjon fel az a csunya ciszta...
806. Bocika87 (válaszként erre: 805. - 4ebcab610b)
2011. febr. 26. 13:09
Köszönöm! :)
2011. febr. 26. 13:06

Érdekes, hogy katerika nem mozoghatsz! nekem ezt nem mondták!....


Nekem 6cm volt és durván edzettem műtét előtti napokon és kipukkadt és felszívódott, a műtét előtt már nem nézték így az 5 perces lett! ...mert felszívódott addigra!:)Felvágtak, aztán ugyanazzal a lendülettel össze is!....


Bocika87! Szorítok, hátha neked is felszívódik:)

804. Bocika87 (válaszként erre: 803. - Katerika)
2011. febr. 26. 12:59
semmit nem mondtak, annyit tudok, hogy egyrekeszes, ezt is csak a papíromról, meg hogy ha elmúlt a mensim akkor menjek vissza kontrolra. . .
803. katerika (válaszként erre: 802. - Bocika87)
2011. febr. 26. 12:44
nekem nem engedték, hogy mozogjak...4én feküdtem be 11én mütöttek addig figyelték hogy merre alakul, a sok pihenéstöl is visszahuzodhat... a tiedben vane folyadék...?
802. Bocika87 (válaszként erre: 801. - Katerika)
2011. febr. 26. 12:39
Nem kaptam gyógyszert és az enyém 7és fél cent. . .
801. katerika (válaszként erre: 802. - Bocika87)
2011. febr. 26. 12:02
ha már kapod a gyogyszereket akkor nem is fogsz görcsölni...
800. katerika (válaszként erre: 800. - Bocika87)
2011. febr. 26. 12:01
sziasztok, nekem is volt cisztám már kétszer, elöször ezelött 5 évvel, akkor nem akartam tudomást venni a nagy alhasi görcsökröl, meg a hempergös menstruáciorol, fájdalmamban a falat rágtam volna, majd mikor már menni nem tudtam elmentem a dokihoz, s az meg kérdezte hol voltam mostanáig...beutalt a korházba megfigyelés alá ugyanis a cisztám 7cm es volt, elkezdett mozogni s mivel félt a doki, hogy kipukkan és elönti a bal petefészkemet megmütött, mult év augusztusig nem volt baj de aztán megint kezdtem érezni a görcsöket, irány a doki gondoltam magamban, volt egy 1,5cm es cisztám amit egy honap alatt sikerült kikezelni gyogyszerekkel meg kuppal azota minden rendben van... megnyugodhatsz mert csak akkor mütenek ha nagyon nagy a ciszta és folyadékkal telitett, meg kezd mozogni... ha akkor ne menjek dokihoz mikor meg kellett mütsenek akkor most csücsülhatnék a jobb oldali petefészkemmel...
799. Bocika87 (válaszként erre: 803. - Lili84)
2011. febr. 26. 11:48
Köszi! :) Olyan rossz, hogy várni kell, türelmetlen vagyok és félek, nem akarok műtétet. 75mm és félek, hogy ez nagy ahhoz, hogy magától megoldódjon. . .
798. lili84 (válaszként erre: 797. - A2bbd13f84)
2011. febr. 24. 22:02
Szia! Vegyes ciszta? Neked írt fel fogamzásgátlót? Nekem is volt vérvétel a műtéti előjegyzés miatt, de nem szerepel az eredményen ca 125. Lehetséges, hogy nem adták ki a teljes eredményt? A dokihoz még nem mentem vissza.
2011. febr. 24. 08:38

Sziasztok!


Nekem mindkét petefészkemben talált az orvos 1-1 kisebb cisztát. Először azt hitte endometriózis, de megcsináltatta a ca 125-öt, ami negatív lett. Olyan kérdésem lenne, hogy ezek a ciszták okozhatnak-e erős végbélfájdalmakat? Néha úgy érzem, szétrepedek! És az ilyen cisztákkal mi a teendő? Egyelőre az orvost nem tudom erről megkérdezni, mert azt mondta, hogy 3 hónap múlva csinál kontrollt.

796. CsillagTM (válaszként erre: 795. - Lili84)
2011. febr. 22. 19:52
ezért fogok én avivázni.
795. lili84 (válaszként erre: 792. - CsillagTM)
2011. febr. 22. 18:46
Három éve nálam is pco-t diagnosztizáltak.Mindkét petefészkemben voltak kisebb nagyobb tüszők. Akkor diane 35-öt szedtem 9 hónapig, és a ciszták vagy tüszők el is múltak. Tovább nem szedtem fogamzásgátlót. Eltelt 2 év, és szeptemberben lementem nődokihoz, mert szúrt az alhasam. A jobb petefészkemben talált egy vegyes cisztát, a balban több folyadékosat. Azok el is múltak. Fogamzásgátlót írt, de nem szedtem, mert úgy voltam vele, az csak bekavar, ugyanis a hormonom jó, vérkép peteérést is igazol. Elmentem más orvoshoz, az egyik azt mondta endometriózis gyanús, a másik meg sima lapar műtétet javasolt. Nem mentem el a kiírt műtétre, alternatív gyógymódokkal próbálkozom. Január elején nézték utoljára a cisztát, kb 2 hét múlva megyek újra.Eddig nem tudtam mi ez az endometriózis, de ronda egy dolog. A pco-t kitanulmányoztam annak idején, az endo doki decemberben vérkép alapján kizárta. Nagyon szeretném elkerülni a műtétet, és ezt az endometriózist is :(
2011. febr. 22. 10:58

Mindenképpen menj el dokihoz! ....itt elmondják sokan a saját tapasztalatukat, hogy mit tesznek hogy jobb legyen, de nem diagnosztizál itt szerintem senki! Remélem...


Gondolom megnyomogat! Ha kell csinál ultrahangot....és kiderül!

Hajrá!:)

793. sz87
2011. febr. 22. 00:10
Sziasztok!lehet h nem teljesen idetartozik amit írni fogok..általában nagyon erős menstruációs görcseim vannak,mint ahogy ma is volt.amikor tampont cseréltem valami nagyon fura valami jött ki belőlem,nem is tudom mihez hasonlitsam,kb tenyérnyi nagyságú,fehér és vörös szinű,állagra olyan volt mint a nyers hús.annyira megijedtem,és rosszul lettem,nem tudom mi lehet ez,van valami ötletetek?előre is köszönöm
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook