Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2011. júl. 25. 11:39

Halihó!


A petefészek cisztáktól valakinek van/volt olyan hogy zsibbadtak a lábai??

Meg égő,szúrú,görcsös fájdalom?

881. Zebra25 (válaszként erre: 876. - 2b12091acd)
2011. júl. 22. 17:55

Bocsi de írtam, hogy ilyen tünetei lehetnek.

Nem azt, hogy mindenkinek ez van.

2011. júl. 22. 11:02

Ilyeneket érdemes olvasni:


Rövid leírás

A ciszta önmagában nem jelent többet, mint egy tokkal körülvett, folyadéktartalmú üreg. A petefészkekben normálisan is keletkeznek ilyenek, például a tüszőérés folyamata során. Egyezményesen egy folyadékkal telt üreget akkor nevezünk cisztának, ha annak legnagyobb átmérője eléri a 4 cm-t.

Csak a valódi petefészekciszták tekinthetők a petefészek kóros, s egyben betegségre utaló elváltozásainak, de címszó alatt a fogalmi tisztázás végett érdemes tárgyalni a többi cisztának mondott elváltozást is.


Előfordulás

Pontos adatok nem állnak rendelkezésre, de gyakori jelenségről van szó. A leggyakoribb a tüszőciszta, mely vérzési rendellenességeket okoz. Ha vérzése nem pontos, élénk színű, alvadékos, elhúzódó és fájdalmas, feltétlenül szakorvoshoz kell fordulni. Ez több jó- és rosszindulatú daganattól védheti meg.


Okok

A petefészek cisztái lehetnek funkcionálisak és organikusak:

• Funkcionális petefészek-cisztának nevezzük azt a folyadékkal telt képletet, mely a petefészkek normális működéséből eredően következnek be, és megfelelő gyógyszeres kezeléssel el is sorvaszthatók. Funkcionális ciszta alakulhat ki a meg nem repedt tüszőből (follikuláris vagy tüszőciszta). Ekkor a tüsző nem reped meg időben, így helyén sárgatest sem keletkezik. A ciklus folyamán tehát csak tüszőhormonok (ösztrogének) termelődnek, de sárgatesthormon (progeszteron) nem. A tüszőrepedés elmaradása legtöbbször stressz vagy szorongás következménye. A szervezet ezen egyoldalú ösztrogén terhelésének vannak tünetei, és később lehetnek szövődményei is. Tünetei közül jellemző a ritka, de nagyon erős, fájdalmas, elhúzódó és alvadékos vérzések, melyek olykor bőrszerű szövetfoszlányokkal tarkítottak, melyet nem mások, mint az ösztrogén hatására túlduzzadt, azaz hiperpláziás méhnyálkahártya darabjai. A méhnyálkahártya egy darabban is kiürülhet. A fokozódó ösztrogénterhelés a középidőtől fokozódó emlőfeszülésben, fájdalomban is megmutatkozik. Mivel a nyakcsatorna állandóan ovuláció előtti állapotban van, a hüvelyből bőségesen ürül kristálytiszta, tojásfehérjeszerű nyák.

• A sárgatest cisztái kétfélék lehetnek:

1. A granulóza ("szemcsés") sejtes ciszták általában féloldaliak, nem nagy méretűek és együregű képletek, melyekkel leggyakrabban koraterhességben találkozunk ultrahang vizsgálat során. Nincs vele tennivaló, a sárgatest a 6. és a 10. hét között elsorvad, miközben a progeszteron termelését a méhlepény veszi át. Ez idő alatt a ciszta is felszívódik.

2. A tékasejtes ciszta humán koriális gonadotropin (HCG = a progeszteron termeléséért és a sárgatest kellő ideig történő életben tartásáért felelős lepényhormon) túltermelése illetve túladagolása során alakul ki. Belső túltermelődésére nagy mennyiségű HCG-t termelő lepényelfajulások (mola hidatidóza, koriokarcinoma), továbbá ikerterhesség esetén számolhatunk. Túladagolása főként meddőség gyógyítása, clomifén-citrát és/vagy HCG adása kapcsán fordul elő. Ezt az állapotot nevezzük hiperstimulációs szindrómának. A petefészkek átmeneti nyugalomba helyezésével (pl. fogamzásgátló tabletták segítségével) a tékasejtes ciszták visszafejlődnek.

A hiperstimuláció tüszőérést serkentő gyógyszeres kezelés kapcsán is bekövetkezhet. Ha a beteget alulkezelik, tüszőciszta, ha túlkezelik, kétoldali tékasejtes ciszta lehet a következmény. A két állapot az ébredési hőmérséklet mérésével és a nyakcsatorna-nyák mikroszkópos vizsgálatával és természetesen a szérum progeszteron szintjének mérésével különíthető el. Tüszőciszta esetén nincsenek ovulációra utaló jelek, a petefészkekben sárgatest-hormon nem termelődik. A nyakcsatorna nyákja bőséges, tojásfehérjeszerű, beszárítva, mikroszkóp alatt jellegzetes páfránylevél rajzolatot mutat. Hiperstimuláció esetén az ébredési hőmérséklet jól mutatja az ovuláció bekövetkeztét, de a hőmérséklet tartósan magas marad. A 21. napon mért progeszteron szint magas, a nyakcsatorna száraz, zárt és kékesen elszíneződött ("livid").

A valódi petefészek ciszták organikusak, szervi betegségek nyomán fejlődnek ki, melyek lehetnek daganatos és nem daganatos eredetűek. Nem daganatos eredetű petefészek ciszta az elmúlt endometriózis után visszamaradt endometriális ciszta, melyet, jellegzetes barna bennéke miatt, csokoládé cisztának is szoktak nevezni.


A daganatos ciszták egyaránt lehetnek jó- és rosszindulatúak. A jóindulatú daganatos ciszták mirigydaganatok (adenomák), melyek, bennékük alapján lehetnek nyákos ("mucinózus") vagy savós ("szerózus") cisztadenomák. A nyákos mindig jóindulatú, bár hatalmasra, akár 10-15 kg tömegűre is megnőhet.

A savós cisztadenómák olykor rosszindulatú daganattá fajulnak. Különösen akkor, ha például ultrahang segítségével, a belső felszínén sejtburjánzást lehet tapasztalni (papilláris szerózus cisztadenóma). A sejtburjánzásban olykor már rákos elfajulásra utaló jeleket is tapasztalunk. Az ilyen kívülről még jóindulatú, de belülről már rosszindulatú daganatokat határeset ("borderline") tumoroknak nevezzük, és természetesen rosszindulatú daganatként kell kezelni. A beteg gyógyulási esélyei ilyenkor még kiválóak.

A dermoid ciszta a szervezet egyik legfurcsább, többnyire jóindulatú daganata. Jellegzetessége, hogy a többi daganattól eltérően nem egyetlen csíralemezből, hanem mindháromból fejlődik. Belső felszínét elszarusodó laphám (bőr = derma) borítja, melyen szőrszálak fejlődnek ki, és faggyút termel. Ez a faggyú képezi a dermoid ciszta bennékét is. A sejtek differenciálódásának legbizarrabb zavarai következtében például fogak, hörgődarabok, működő pajzsmirigy-szövet találhatók benne, ez utóbbira az érthetetlen eredetű pajzsmirigy túlműködés jelei hívják fel a figyelmünket.

Tünetek

A tüszőciszta tüneteit már korábban részleteztük. A hiperstimuláció legfontosabb tünetei az alhasi fájdalom és méhvérzés.


A többi ciszta meglehetősen tünetszegény, felfedezésük leggyakrabban egyéb okból történő vizsgálat során történik. A nagyra nőt ciszták a hasfal elődomborodását és különböző kompressziós tüneteket (pl. gátolt bélműködés, vizeletelfolyási akadály, másodlagos vesemedence gyulladás) okozhatnak. A kikocsányosodott (vékony nyél végén függő) ciszta veszélyes, mert a kocsánya megcsavarodhat. Ez rendkívül heves hasi fájdalmat okoz, és azonnali műtétet tesz indokolttá.


Diagnózis

Ultrahang vizsgálat: A petefészkek különösen hüvelyi ultrahang vizsgálattal láthatók, mert ilyenkor a szeméremcsont nem árnyékolja le a kritikus területeket. A színkódolt hüvely ultrahang vizsgálat segítségével a ciszta rosszindulatúsága is kizárható vagy megerősíthető. Nagy valószínűséggel elkülöníthetők a funkcionális és organikus ciszták, segítségével jól felismerhető a dermoid ciszta is.

Célzott punkció: A vizsgálat alkalmával, ultrahang ellenőrzése mellett, egy hosszú tűvel megszúrják a cisztát, és tartalmát leszívják. A jellegzetes bennék alapján a ciszta eredete sokszor egyértelműen azonosítható. A leszívott folyadék lehetőséget nyújt sejttani (citológiai) vizsgálat elvégzésére, mely segíthet a valódi rák kizárásában.


Hasi tükrözés (laparoszkópia) során a ciszták szemügyre vehetők, azokból szövettani mintát vehetnek, tartalmát leszívhatják, sőt a kisebb cisztákat akár el is lehet távolítani.

Diagnosztikus (exploratív) laparotómia: A hasüreg műtéti megnyitására valódi malignóma gyanúja esetén szoktunk sort keríteni.


Kezelés

Tüszőciszta és hiperstimuláció esetén a petefészkeket, néhány hónapra, - mondjuk - fogamzásgátló tabletta segítségével nyugalomba helyezhető. Mola hidatidóza (üszökterhesség) és koriokarcinoma esetén jelentkező hiperstimuláció esetén az alapbetegség kezelése a cél. Terhességhez kapcsolódó sárgatest-cisztákat nem szabad bántani, mert sérülésük vetélést okoz.

Az organikus petefészek ciszták gyógyítása műtéti úton, a has megnyitásával (laparotómia), kisebb ciszták esetén esetleg laparoszkópiával is történik. Szerencsés a helyzet, ha a petefészek mirigyállományát minél nagyobb mértékben sikerül megmenteni.

Gyógyulási esélyek

A betegség prognózisa az alapbetegség függvénye. Funkcionális ciszták esetén, amennyiben azokat nem rosszindulatú folyamat (pl. koriokarcinóma) okozza, a prognózis egyértelműen jó.

Rosszindulatú daganatos ciszták esetén időben nehezen felismerhető, legtöbbször sikertelenül gyógyítható rákkal állunk szemben.

Hasznos tudnivalók

A tüszőciszta és az organikus ciszták (csakúgy, mint a cisztás rákok) annál gyakoribbak, minél többször következett be egy nőnél az ovuláció. Ezért a terhesség, szoptatás, sőt, a fogamzásgátló tabletták szedése is erős (nem 100%-os) védelmet nyújt.

Szerző: Dr. Elek Csaba

Lektor: Dr. Gimes Gábor

2011. júl. 22. 10:29

Sziasztok! A CT kimutatta, hogy 15x12x10 cm-es cisztám van, szinte az egész hasüregemet betölti, nyomja a húgyhólyagomat is. Dermoid ciszta, de nagyrészt folyadék tartalmú. Műteni kell, de az orvosom szabadságon van. A kórházban azt mondták, nyugodtan várjam meg, amíg visszajön (még 1 hét), mert úgysem kerülnék sorra hamarabb a műtéttel. De ha rosszul lennék, menjek be az ügyeletre. Köszi!


Egyébként a cisztákról csak annyit, hogy nagyon sokféle van: dermoid ciszta, PCOS, csoki ciszta, stb. és valóban ide kapcsolódó betegség az endometriózis is. Azt javaslom, olvasgassatok utána a neten, mert nagyon különböző tünetek vannak! Az alapján, hogy valakinek petefészek cisztája van, még nem sokmindenre lehet következtetni. Úgy tudom, a PCOS-ra jó a fogamzásgátló, de pl. a dermoidra nem, mert az egy olyan rendellenesség, ami valószínűleg születésünktől fogva bennünk van, évtizedekig nem mutat tüneteket, aztán egyszercsak növekedének indul...

Szóval csak azt akarom mondani, hogy az egymásnak való tanácsolgatásokkal vigyázni kell, mert egyikünknek ilyen cisztája van, másikunknak olyan. És nagyon nem mindegy, melyiket hogyan kezelik! Kell találni egy olyan orvost, akiben meg lehet bízni, más megoldás szerintem nincs. És az orvosoktól KÉRDEZNI kell, mert maguktól nem mondanak semmit. (Tisztelet a kivételnek.)

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

878. 2b12091acd (válaszként erre: 877. - Szelike11)
2011. júl. 22. 09:38
Nekem nem nagyon volt köze a menzeszhez, állandóan fájt...
877. Szelike11 (válaszként erre: 876. - 2b12091acd)
2011. júl. 22. 09:36
És Neked mindig fájt, vagy csak menszeszkor? Én ezzel kelek ezzel fekszek. Régebb volt, hogy pár napot nem fájt, de most már ilyen nincs, mindig fáj. Beszélek itt az endorol, aztán lehet közöm sincs hozzá, lehet vmi teljesen más...
876. 2b12091acd (válaszként erre: 872. - Zebra25)
2011. júl. 21. 21:10
Ez sem feltétlen törvényszerű... nekem "csak" simplán alhasi fájdalmakat okozott az endometriózis...de van, akinek egyáltalán semmilyen tünete nincs, s csak akkor veszik észre, hogy endoja van, amikor nem esik hosszú ideje teherbe...
875. Szelike11 (válaszként erre: 873. - Zebra25)
2011. júl. 21. 21:03
Nem tudom, a laporoszkópiát nem akarja az orvos, egyelőre nem is beszél róla, biztos tudja mit csinál, ő találkozott már ilyennel biztos, nem az első neki. Lehet volt olyan esete, akinek a fogi megoldott mindent. 21 éves vagyok sztem fiatalnak tart még ehhez, a háziorvosom szerint sem ez, szte pszichésen van.
874. Szelike11 (válaszként erre: 872. - Zebra25)
2011. júl. 21. 21:01
És Neked csak menszikor fájt?
873. Zebra25 (válaszként erre: 870. - Szelike11)
2011. júl. 21. 17:17

Akkor gondolom ezek a ciszták régebbről maradtak ott.

Lehet volt időszak amikor nem volt jó valami.

Ha ez így van akkor a laparoszkópia jobb mert az nem borítja fel a hormonháztartásod.

A fogigátló igen.

872. Zebra25
2011. júl. 21. 17:16
Az endometriózisnak olyan tünetei lehetnek, hogy pl végbélbe sugárzó fájdalom, erős görcsölés menszikor(nagyon de nagyon erős). Sokszor hánytam annyira fájt.
871. Szelike11 (válaszként erre: 868. - 2b12091acd)
2011. júl. 21. 17:13
Én nem tudom mi lenne a jó, bizonyára tudja a dokim h mit csinál, igen sajna most várnom kell türelemmel és fájdalommal, lehet egyszer csak visz a mentő. Nem tudom az endometriózis milyen, ha tényleg az van nekem.
870. Szelike11 (válaszként erre: 869. - Zebra25)
2011. júl. 21. 17:11
Van peteérésem,sőt azt mondta legutóbb a dokim, hogy nagyon vigyázzak, mert nagyon könnyen teherbe tudnék esni. Volt alapos hormonvizsgálat és ott minden ok. Azt mondta akkor keressem meg ha a vérzéssel gondjaim vannak.
869. Zebra25 (válaszként erre: 864. - Szelike11)
2011. júl. 21. 17:09

Jó lenne megtudni mitől keletkeznek a cisztáid. Gondolom nincs normális peteérésed.

Ezt se a fogamzásgátló se a laparoszkópia nem fogja helyrehozni.

Ez tapasztalat.

A legjobb lenne egy alapos hormonvizsgálat és ha megvan a gond azt lehetne kezelni.

A laparoszkópia után nemsokkal úgy is jönnek vissza a ciszták.

A fogigátló Nekem meg csak rontott rajta:(

868. 2b12091acd (válaszként erre: 867. - Szelike11)
2011. júl. 21. 17:01
Szerintem akkor járnál legjobban, ha megcsinálná a laparoszkópiát. Az a baj, hogy ezek az apró ciszták csak úgy láthatók igazán, és akkor fogja tudni igazán az orvos, hogy mi a legjobb. Persze lehet, hogy a fogigátló segít, de gondolom nem 2 nap alatt, hanem várni kell türelemmel. :-|
867. Szelike11 (válaszként erre: 866. - Monyec83)
2011. júl. 21. 16:15

Gestomix a neve. Ma felhívtam az orvosom, az mondta nyugodjak meg ettől majd elmúlnak a fájdalmak. Mert kérdeztem, hogy esetleg lehet endometriózis, mert legelőször azt mondta, h nézünk egy PCO-t az ok volt, aztán kipróbáljuk a fogamzásgátlót, és ha az sem akkor laporoszkópiával belém kell h nézzen. Most rákérdeztem, hogy fennállhat az endometriózis?Azt mondja, nem biztos, nem , nem. Ne aggódjak ettól a fogitól majd minden ok lesz. Na most ezzel mit kezdjek?

Ennél az orvosnál születtem, mindenki dicséri, az egész család, rokonok, ismerősök, de nekem olyan nem egyértelmű ez. Biztos tudja mit csinál.

866. Monyec83 (válaszként erre: 864. - Szelike11)
2011. júl. 21. 14:19
Szia Szelike! Az ttól függ milyen fogamzásgátlót szedsz. Amit én is szedtem az elvileg megakadályozta volna a cisztaképződést. Azért mondom, hogy elvileg, mert 2 hete műtötték ki a cisztám, ami egyébként semmi fájdalmat nem okozott, csak uh-n látta meg a dokim.
2011. júl. 21. 12:39
Jaj most látom, hogy tele írtam hibákkal, bocsi, de attól érthető.:)
2011. júl. 21. 12:38

Sziasztok!


A petefészek ciszta okozhat derékfásjást, combba sugárzó fájdalmat?Meg szúrkálgat a petefészkemnél dőnként. És szerinetetek ha szedek fogigátlót akkor attól elmúlhatnak a ciszták, meg esetéeg a fájdalom? Sok kis cisztával vagyok tele, de nem PCOS.

Írjatok!

köszike:)

2011. júl. 21. 08:41
Sziasztok! Nekem sincs egyszerű helyzetem. Veseporblémáim vannak, amióta az eszemet tudom. Emiatt nagyon érzékeny vagyok mindenre. Tavaly májusban (fogamzásgátló tabi mellett) elkezdtem nagyon vérezni. Kaptam gyógyszert, hogy elálljon, de 2-3 hét után ismét véreztem. Ezt eljátszottuk 6X, mire azt mondták nekem, hogy petefészek rákom lehet. Elküldtek Pesten, Szegeden mindenhova, csak a vesém miatt nem mertek sehol sem hozzám nyúlni. Később azt mondták, hogy mégsem lehet rák, inkább endometriózis. Közben a ciszták jöttek-mentek, pedig fogamzásgátló mellett elvileg nem szabadna lenniük. Augusztusban megműtöttek, mire kiderült, hogy valami olyan gyulladásban volt már a hasüregemben, hogy hashártyagyulladásba ment át a dolog. Antibiotikumos folyadék volt egy pár napig a hasamban, és november végéig antibiotikumokat szedtem. Utána pár hónapig nagyjából minden rendben volt. 22 éves vagyok most és elég visszeresek a combjaim, viszont nem merem abbahagyni a fogamzásgátlót, mert akkor még ennél is több cisztám van (azok ugye még mindig vannak)és sokkal jobban fájnak. Volt olyan orvos aki azt mondta, hogy majd első gyerek, de volt olyan is aki azt mondta, hogy a szülés sem fog nagyon változtatni rajta. Még annyit felejtettem el, hogy az augusztusi műtétemnél leállt a jobb petefészkem, szóval már csak a bal működik és rettegek, hogy ha az is cisztás vagy ha még sok évet várok akkor nem fogok tudni teherbe esni majd. Nincs sajnos egyszerű dolgunk...
862. 2b12091acd (válaszként erre: 861. - 21acd87fa3)
2011. júl. 20. 21:51
Jaaaj ez azért nem hangzik túl jól :(
2011. júl. 20. 15:13

Sziasztok!


Ginaa!

A ciszta leszívása nem nagy dolog, nekem öt éve volt ilyen, 7 cm-es cisztával. Reggel bementem a kórházba, felvették az adataimat, bevittek a műtőbe, elaltattak, majd fél óra múlva a szobában ébredtem. Nem éreztem semmit. Ebédre már otthon voltam. Ennyi az egész.


Lidababa!

Még 13 évesen a dermoid cisztámkor kérdezték, hogy mikor akarok szülni, mondták, hogy minél hamarabb. Hát ez elmaradt, igazándiból nem is tervezünk gyereket. Férjemnek van 2 lánya, őket nagyon szeretjük, de ennyi. A fogamzásgátló szedését ugyanúgy javasolják ciszta ellen. Mást nem nagyon lehet tenni. A mostani kálvária amúgy még tart, holnap megyek CT-re, gondolom komoly a baj, mert eddig oda soha nem küldtek. Lehet, hogy kiveszik a baloldali petefészkemet is, akkor meg már nem is kell gondolkodni gyerekvállaláson...

2011. júl. 12. 14:59

És még néhány részlet, mert ahogy olvastam a hozzászólásokat, sok kérdés merült fel:

az első alkalommal a dermoid cisztánál komoly tüneteim voltak, éveken (!) keresztül fájt jobb oldalt az alhasam, sokat hánytam. Mivel még gyerek voltam, senki nem gondolt nőgyógyászati problémára, a vakbelemet többször ki akarták venni, mire csináltak egy ultrahangot, és kiderült, hogy dermoid cisztám van... A második alkalommal a 7 cm-es cisztánál annyi tünetem volt, hogy nem jött meg a menstruációm. Sajnos 2 hónapot vártam, mire elmentem orvoshoz, így műteni kellett, de ez már csak plumbálás volt (altatásban leszívták hüvelyen keresztül). Most viszont semmilyen tünetem nincs, nem fáj semmim, rendesen menstruálok. Véletlenül derült fény a cisztára egy rákszűrés alkalmával. És még annyi, hogy kb. 18 éves korom óta folyamatosan fogamzásgátlót szedek, először diane 35-öt, majd novinette-t. Hát ennyi. Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok, amire tudok. Sajnos van tapasztalatom...

2011. júl. 12. 14:33

Sziasztok!

Nekem először 13 éves koromban volt cisztám, ún. dermoid ciszta, ami miatt el kellett távolítani a jobb petefészkemet. Rendes műtét, 10-15 cm-es vágás, egy hét kórház. 23 éves koromban másodszorra egy sima, folyadékkal teli cisztám alakult ki, 7 cm-es. Ezt rövid altatásban "leszívták", egy napot voltam kórházban. Most 28 éves vagyok, és ismét találtak egy cisztát, ez már 11 cm-es, további vizsgálatokra most fogok menni. Magánorvoshoz járok, ahol 5000 Ft egy vizsgálat, gyakran járok szűrésre is szintén ugyanennyiért. A műtétért még soha nem fizettem. Első alkalommal anyukám akart pénzt adni az orvosnak, de nem fogadta el. Amióta egyedül intézem a dolgaimat, eszembe sem jutott pénzt adni. Fizetem a tb-t, fizetek a magánrendelésen. Ez legyen elég. Egyébként a kórházi ellátás során nem éreztem, hogy másképp bántak volna velem, mint akik fizettek... Hát ennyi.

2011. júl. 8. 21:05
Pár hete volt petefészek ciszta műtétem, ha érdekel priviben írhatok.
857. rock'n'rollGirl (válaszként erre: 852. - Kira03)
2011. júl. 8. 15:54
Neked szerencséd volt. :) Jól mondod, eltűnHET vagy összemeHET. Vannak azért helyzetek, amikor már nem igazán lehet ezzel várni, pl ha a ciszta rá van csavarodva a petevezetékre vagy bármi ilyesmi. Viszont azért az is túlzás, hogy a 2,5 cm-ssel nem kell foglalkozni, mert a cisztával igenis kell foglalkozni, mivel az esetek többségében hiába megy össze vagy hiába tűnik el, vagy visszajön vagy visszanő, sajnos az esetek többségében műtéti eltávolítás után is. :S A dokik nem véletlenül mondják a műtétet ilyen nagy cisztáknál, hiszen elég komoly gondokat okozhatnak sajnos.
856. rlibertas (válaszként erre: 855. - Rlibertas)
2011. júl. 4. 08:44
egyszerűen vastag.anyukámnak volt ilyen, rengeteget vérzett mert ugye 3 réteg válik le.
855. rlibertas (válaszként erre: 850. - Mya86)
2011. júl. 4. 08:43
Szerintem azt, hogy duplafalu a méhnyálkahártyád.Vagy tripla.De csak magányvélemény.
2011. júl. 4. 08:42

Sziasztok, cisztám nem tudom megvan e még, a héten mégsem tudok uh-ra menni. Ilyenkor szigorúan tilós a clostilbegit szedése, szerintetek bevállaljak 1 hónapot totál gyóygszer nélkül, agy mi lenne, ha egyesével szednék clostyt? ez a 3. napom még el tudnám kezdeni. (úg yvolt ma megnézik uh-n, és szedhetem ha nincs)

Azért félek nehogy nagy bajt csináljak. De van ismerős , akinek uh nélkül mondta a doki, hogy óvatosság végett egyet szedjen/ nap. És aztán végül kiderült h. nincs már cisztája. De utólag.

?

ne kockáztassak?

853. CsillagTM (válaszként erre: 852. - Kira03)
2011. máj. 16. 13:29
na, gratula!:)
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook