Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
942. Kriszti69 (válaszként erre: 937. - Fatka)
2012. ápr. 17. 01:44
Nem mentem vissza, az ultrahangos doki azt mondta, nem kell. Csak ha problémám van. Hát nincs, de eddig se éreztem semmit. Szóval akár el is múlhatott a "ciszta", vagy nőtt, nem tudom.
941. Bcicus (válaszként erre: 940. - Ppeettrraa)
2012. ápr. 16. 23:11
Hát ez valóban hülyeségnek tűnik. Ne vedd be. Várd meg ennek a ciklusnak a végét, hátha kifakad a mensivel. Ha nem keress egy másik dokit, lehet, sok minden féle ciszta lehet, de anti bigyótól nem fog elmúlni.
2012. ápr. 16. 23:00
Szervusztok! Véleményt ill. segítséget szeretnék kérni. Ma talált a nőgyógyászom egy 4x5 cm-es cisztát a bal petefészkemen, mondta, hogy felír gyógyszert, ha nem segít, akkor műteni kell. Én nagyon meglepődtem, így hiretelen azt sem tudtam mit kérdezzek. Zinnatot írt fel, ami ugyebár antibiotikum. Orvostanhallgató vagyok ill. több orvost is megkérdeztem miért írhatott fel nekem antibiotikumot egy ciszta kezelésére, hiszen nincs gyulladásban, semmi panaszom nincs vele és ezt leszámítva egészséges vagyok. Plussz még szóltam is neki, hogy a múltkori antibiotikum szedésem miatt elég sok fertőzést elkaptam. Nem fogom beszedni a gyógyszert, mert ez nem arra való. De azért szeretnék meggyőződni 100%-ig, hogy jól cselekszem. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. ápr. 16. 10:29
Sziasztok! Talán kicsit megkönnyebbülök, ha kiírhatom magamból... Nálam egy 7cm-es cisztát találtak a bal oldali petefészkemnél kb. 2 hónapja. A probléma az, hogy a cisztán belül van egy 1,5 cm-es növedék, amiről (annak ellenére, hogy volt MR vizsgálat és a CA 125 tumormaker sem emelkedett) nem tudják megmondani, hogy jó vagy rossz indulatú-e... Volt már valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Csütörtökön reggel műtenek, és az orvosok szerint ugyan nagyon kicsi az esély arra, hogy rákos elváltozás legyen, de ha az, akkor szerintük ki kell venni a másik (egészséges!) petefészket is, és elképzelhető, hogy a méhet is... Kétségbe vagyok esve! 26 éves vagyok és a férjemmel épp babát szerettünk volna, amikor ez kiderült. Jó lenne ha valaki leírná a saját tapasztalatát! Köszönöm, sok erőt, egészséget és kisbabát kívánok mindenkinek!
2012. ápr. 15. 08:51

Sziasztok, ha nem bánjátok, én is megírom tapasztalataimat.

Nekem kb 3 éve fedezték fel hogy PCOS vagyok. Mindkét petefészkem tele volt cisztákkal, de már akkorák voltak, hogy pl tornánál a hasonfekvős gyakorlatokat nem tudtam megcsinálni, mert nyomtam mindkét petefészkemet és baromira fájtak. Menstruációm akkor már fogamzásgátló hatására sem volt rendszeres. Kicsit pihentettük a gyógyszert, majd a doki azt mondta, hogy szedjek egy másfajtát, az legalább a menszimet rendbe kapja. Egyébként meg laporoszkópia, vagy olyan erős gyógyszerek, amelyek a májat és egyéb szerveket esetlegesen károsíthatják. Megijedtem, hogy talán babám sem lehet.

Egy ismerős ajánlotta, hogy menjek el reflexológushoz talpmasszázsra. Minden reményem ebben volt. Havi 2-szer max 3-szor tudtam a munkám miatt járni. Közben egy fél évig szedtem ismét a gyógyszert, majd saját fejem után menve abbahagytam és kerestem egy másik orvost. Ő azt mondta, hogy a PCOS-ra nem megoldás a fogamzásgátló, a talpmasszázst meg támogatja. Ő nem hitt benne, de több betegének is segített. PCOS diagnosztizálása után bő 1 évvel a vizsgálatok azt mutatták, hogy a ciszták felszívódtak. Rá fél évre teherbe estem. Mindenféle hormon és gyógyszeres kezelés nélkül. A napokban várjuk a kis Manónkat.

Én nagyon meg vagyok győződve róla, hogy a talpmasszázsnak köszönhetem mind azt, hogy elmúltak a ciszták, mind azt, hogy megfogant a kicsi bébink!


Ha tehetitek, és van a közeletekben jó talpmasszőr, akkor próbáljátok ki. Szerinte megéri belefeccolni időt és pénzt. Azon felül, hogy kellemes és jól esik, még használ is, ráadásul nem feltétlen kell tömni a szervezeteteket mindenféle gyógyszerrel!


Remélem van, akinek ezzel tudtam/tudok segíteni! Mielőbbi "gyógyulást" mindenkinek!

937. fatka (válaszként erre: 934. - Kriszti69)
2012. ápr. 15. 08:25

Szia Kriszti69!


Hogy vagy azóta ? Visszamentél az orvoshoz?

2012. ápr. 14. 19:44

Sziasztok!


Nekem sajna a closti túlstimulálása 4 db igen nagy cisztát eredményezett.

6 és 4 CM ! nagyságúakat.

Annyira nagyok.hogy úgy nézek ki mint aki terhes lenne.

A hólyagomat állandóan nyomja,és pisilési ingerem van e-miatt.

Nagyon bízom abban ,hogy a gyógyszerek amiket felírt segíteni fognak.Nagyon szeretnénk babát,és remélem ez nem lesz akadály.

Vannak valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalatai?

935. CsillagTM (válaszként erre: 934. - Kriszti69)
2012. márc. 20. 11:36
dehogy voltam cinikus...a dokit nem értem, ennyi.
934. Kriszti69 (válaszként erre: 933. - CsillagTM)
2012. márc. 20. 11:10

Jól van, nem kell cinikusnak lenni, mert feltettem egy kérdést. Ez a kis ciszta legyen a legnagyobb gondom :)

Akkor örülök, hogy semmi bajom:)

933. CsillagTM (válaszként erre: 932. - Kriszti69)
2012. márc. 18. 17:51
aha....egy érett tüsző megvan 20mm. a dokid azt is cisztának diagnosztizálná vajon?
932. Kriszti69 (válaszként erre: 931. - CsillagTM)
2012. márc. 18. 11:38
a doki szerint az...
931. CsillagTM (válaszként erre: 930. - Kriszti69)
2012. márc. 18. 00:38
az ciszta?! ne már...
930. Kriszti69 (válaszként erre: 929. - CsillagTM)
2012. márc. 14. 09:27

Bocsánat, rosszul írtam, 7mm x 14 mm!


De azért biztos nem fogok fogamzásgátlót szedni, hogy elmúljon.

929. CsillagTM (válaszként erre: 927. - Kriszti69)
2012. márc. 12. 13:17
mármint 3*7cm, nem?:) (vagy marha jó az az UH-készülék :D)
928. Kexem (válaszként erre: 927. - Kriszti69)
2012. márc. 12. 12:09

Kedves Kriszti!

Én úgy tudom, hogy 30 mm alatt nem ciszta, hanem tüsző, ami a petefészekben van. Én sajnos policisztás ovárium szindrómában (PCOS) "szenvedek" ami azt jelenti, hogy előfordul, hogy több (akár 10-15) ilyen kis méretű, 10 mm alatti meg nem ért tüsző van a petefészkemben. Nálam ez gyakorlatilag semmilyen problémát nem okoz.

Volt már 10 cm!-es cisztám és többször volt 4-6 cm-es is, mindegyik felszívódott, vagy kipukkadt magától, panaszokat igazából nem okoztak, pár hónap alatt maguktól elmúltak. Egyszer az egyikre fogamzásgátlót szedtem egy hónapig, az abban a hónapban elmúlt.

Összegezve, szerintem emiatt a kis cisztácska miatt nem kell aggódnod, bár az tény, hogy érdemes figyelemmel kísérni.

2012. márc. 12. 09:29

Sziasztok!

Nálam tavaly novemberben fedeztek fel cisztát a jobb petefészkemben, 3x7 mm-est. Elküldtek alaposabb UH-ra, ami igazolta ezt, majd visszarendeltek 6 hét múlva. A ciszta 1mm-rel lett kisebb, azt mondták további kontroll nem kell, csak akkor menjek vissza, ha problémát okoz. Na de!! Nekem eddig sem volt vele problémám, egy sima nőgyógyászati vizsgálaton fedezték fel. A mensim rendben van, fogamzásgátlót nem szedek.

Szóval ez így rendben van, hogy nincs tovább ellenőrizve??? Mit tegyek?

926. 21acd87fa3 (válaszként erre: 925. - Pkatuuus)
2012. febr. 20. 12:06
Fogamzásgátló mellett is lehet ciszta, nekem is volt. Ha nem szűnnek a panaszaid, és folyton visszajön, az orvosod mégsem csinál semmit, szerintem menj el másik orvoshoz is! Nem normális dolog, ha az embernek mindig kiújul a cisztája! Nekem sajnos komoly műtét lett a vége, de az enyém extrém eset volt. Kérdezz meg más orvost is, ne hagyd annyiban!
2012. febr. 20. 11:53

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben írok nektek, szóval ha valakinek hasonló helyzete van, kérem írjon pár szót.

Novemberben kórházban feküdtem egy kidurrant ciszta miatt, azóta minden hónapban nőgyógyászhoz megyek.

Visszanéztem a leleteimet, és egyik hónapban az egyik, másik hónapban a másik petefészkemben van ciszta, ami a következő havi kontrollkor felszívódik.

Emellett 7hónapja fogamzásgátlót szedek, szóval nagyon nem értem hogy lehetnek mindig cisztáim..

Az orvos nem is műt meg, csak mindig kontrollra hív vissza, akkor meg- ahogy már említettem, eltűnik a ciszta, és a másik petefészkemben lesz egy.

Emellett folyamatosan fáj a hasam a bordám alatt, és emésztési panaszaim is vannak, de azt mondta az orvos, a borda alatti fájdalomnak semmi köze a cisztákhoz.

Kérlek segítsetek, hogy lehet az , hogy folyamatos gyógyszerszedés mellett is kialakulnak a cisztáim?

Jaj, és cickafarkfű teát is szoktam inni, hátha...

924. Dóra. (válaszként erre: 923. - Noya22)
2012. febr. 20. 07:25
Felvágták a hasam, kb úgy mint császárkor vágnak és kiszedték. Azóta minden rendben, a petefészekhez nem kellett nyúlni, így a mensim is teljesen rendben van.
923. noya22
2012. febr. 19. 10:49
Dóra! Neked mi lett végül a cisztád sorsa? Remélem minden rendbe jött azóta!
922. noya22
2012. febr. 19. 10:48
Sajnos majdnem 2 éve voltam utoljára. De mindenképp elmegyek most mert nem szeretném ha vmi bajt okozna! Máskor volt már hogy nyilaltam menzesz előtt vagy után. Mindig időben jön meg, nincs komplikáció. De majd kiderül a dokinál. Köszönöm a segítséget. Neked is Dóra :)
921. Dóra. (válaszként erre: 920. - Dóra.)
2012. febr. 15. 13:25
5 éve
920. Dóra. (válaszként erre: 918. - Noya22)
2012. febr. 15. 13:25
Én éve szedtem gyógyszert már mikor egy rákszűrésen kiderült, hogy férfi ököl nagyságú cisztám van. Semmi panaszom nem volt, így visszagondolván azóta megszűnő szúrkálások a hasba már azért volt. de mindig rendszeresen megjött. Mindenképp fordulj orvoshoz, inkább mondja azt, hogy minden rendben van mint hogy a ciszta kárt okozzon benned.
919. Bogyesz1122 (válaszként erre: 918. - Noya22)
2012. febr. 15. 09:38

Szia,


Elméletileg, ha fogigátlót szedsz, nem kellene cystának lennie.

Mindenképpen menj el a nődokidhoz.

Mikor voltál utóljára? Volt már cysta jellegű vagy vmi más bajod?


Puszi

Bo

918. noya22
2012. febr. 12. 15:23

Sziasztok!


Remélem tud vki segíteni!

Peteérés környékén illetve menzesz közben is görcsölést éreztem a bal petefészkemnél. Már két napja vége a menzeszemnek, de még mindig görcsölök, főleg ha ülök vagy fekszek. Nem erős a fájdalom, csak hosszútávon fárasztó. Kb. 4 éve szedek fogamzásgátlót (Mercilon). Eddig nem volt semmi bajom. Most is rendesen megjött, annyi hogy a menzesz megjövetele előtti este 2 gombostűfej mennyiségű vércsepp volt a wc papíron mikor elmentem pisilni és megtöröltem magam! Bocsi ha nagyon részletesen írok :D

Szerintetek mi lehet a baj? Ciszta vagy vmi más? A görcsölés már néha átsugárzik a csípő környékére is! Nem erős, csak kellemetlen kicsit!

Ha tud vki segíteni azt megköszönném!

917. Csipkerózsika (válaszként erre: 914. - CsillagTM)
2012. febr. 10. 16:09

Felváltva kell inni palástfűvel együtt.

Valahogy úgy, hogy a ciklus első felében cickafarkat, a másodikban palástfüvet.

Nem vagyok biztos benne, hogy pontosan így van, de valami ilyesmi rendszerben kell alkalmazni.

916. Bogyesz1122 (válaszként erre: 915. - Bitite)
2012. febr. 10. 14:14

Szia,

Na mi lett a döntés? Hogy vagy?

915. bitite (válaszként erre: 914. - Krisztianyus)
2012. jan. 23. 11:29

Remélem,már jobban vagy.Lehet nekem is műtét lesz a vége,a héten kiderül:(

Ez a műtét úgy zajlik,hogy leszívják a cisztát?

Üdv:bitite

914. krisztianyus (válaszként erre: 913. - Bitite)
2012. jan. 20. 14:03
csoda, hogy ezzel a nagy cisztával még van kedved mozogni.engem most műtöttek vele 10-én.
913. bitite
2012. jan. 12. 16:32

Sziasztok!

Nálam ma diagnosztizáltak egy 73×55mm-es cisztát,ami ugye elég nagy és cseppet elkeseredtem.Na most hazudtam.Nem cseppet,hanem nagyon:(

Mivel régen volt más betegségem,elég sokszor műtöttek már sajnos.Nem igazán hiányozna még 1 műtét!!!

Több hozzászólásban olvastam,hogy sokan a cickafarkteát ajánljátok.

Nincs min gondolkodnom,el akarom tüntetni ezt a csúnyaságot és már épp kortyolgatom a főzetet:)

Viszont érdekelne még 1 dolog,hogy ezzel a kis mumussal ott bent lehet e bármiféle tornát végezni?,ugyan is azt nem szeretném abbahagyni,csak ha nagyon muszáj.

Jó egészséget kívánok minden egyes tagnak:)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook