Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
972. Cucciola (válaszként erre: 971. - CsillagTM)
2012. szept. 7. 09:15

Igyekszem az lenni! :) Amíg nem megyek vissza kontrollra addig van remény, utána meg majd lesz valahogy. Remélem, babával végződik!!!

Van egy jó játék, amit mostanában a férjemmel játszunk elalvás előtt. Mindketten felsorolunk 10 POZITÍV dolgot, ami aznap történt velünk. Eleinte nehezen jött össze, de egyre könnyebben összegyűlik. Ajánlom mindenkinek!

971. CsillagTM (válaszként erre: 969. - Cucciola)
2012. szept. 6. 14:24
sajnálom:( nekem endometriózisom van. próbálj pozitív lenni, az sokat segít..baromi nagy közhely, de igaz.
2012. szept. 5. 13:12

Szia!nekem is volt régen /endometriózis/megműtöttek , szedtem meddőségre gyógyszert. Ismét megműtöttek. közölték nem lehet gyerekem!Azóta már van 2!!!

Voltam minden féle dokinál, végül egy vak terapeuta segített. Ajánlott egy kapszulát, hogy azt szedjem.NEM újult ki sehol,semmeilyen cisztám és születtek a gyerekeim.

Ne félj semmitől, minden rendbejön.

Privátba meg tudom mondani annak a kapszulának, illetve a terapeutának a nevét.

969. Cucciola (válaszként erre: 968. - CsillagTM)
2012. szept. 5. 11:41
Szia! Egy úgynevezett Dermoid cisztáról volt szó az első esetben, ezért a műtéten kívül nem volt más választás. :(
968. CsillagTM (válaszként erre: 967. - Cucciola)
2012. szept. 1. 18:24
milyen cisztád volt? sima, endometriózis, v milyen?
2012. aug. 31. 15:02
Néhány hónapja írtam a listára, mivel áprilisban megműtöttek, egy 7cm-es petefeszek ciszta miatt és sajnos kivették a jobb petefészket is. Az orvosok szerint minden rendben volt a másik petefészekkel és a méhvel is. Megnyugodtam, hogy akkor most már végre tényleg jöhet a baba. Aztán hétfőn elmentem orvoshoz, hogy ugyanolyan tüneteim vannak mint korábban. Sajnos nem csak a tüneteim azonosak hanem a ciszta is megjelent. Jelenleg 4 cm, rettenetes el vagyok keseredve. A héten felkerestem egy természetgyógyászt, aki (cukor, tej, élesztő mentes étrend) diétát javasolt, illetve egy cseppet adott. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban??? Igyekszem nem kétségbe esni, de 27 évesen elég nehéz, amikor egy másik műtéttel "fenyegetnek".
966. Ronni16
2012. aug. 26. 13:25
oks...holnap megyek orvoshoz :))
965. youlcsi (válaszként erre: 964. - Ronni16)
2012. aug. 26. 12:35

menj orvoshoz!

így mi nem tudhatjuk, hogy van-e cisztád...

az is lehet, hogy a székrekedés miatt fájt a hasad.

964. Ronni16
2012. aug. 26. 01:27

Sziasztok. 15 éves vagyok és 2010-ben már volt cisztám de azt nem kellett műteni mert az orvos azt mondta felszívódik, és fel is szívódott.

Ma reggel nagyon elkezdett fájni a jobb oldalt alul a hasam ugyanott ahol ezelőtt volt ciszta.

Azt szeretném még mondani hogy székrekedésem is van.

A cisztám 2010-ben 8 cm-es volt.

Nagyon félek hogy meg kell műteni vagy, hogy megint cisztám van.

963. youlcsi (válaszként erre: 962. - Rlibertas)
2012. aug. 24. 13:53
köszi, túl vagyok rajta. megjött, ciszta nincs... csak mensi után közvetlenül 10,2 mm-es nyh :/
962. rlibertas (válaszként erre: 961. - Youlcsi)
2012. aug. 24. 09:18

Ciszta legtöbb esetben, normális esetben elmegy menstruációval.Ezért utána kell menni megnézetni eltűnt e.Mikor a vérzésednek vége, de mondjuk 3. nap körl már lehet vagy utána, hoyg lásson isvalamit.Nem szeretik ha menstruáció közben megy az ember.De ha nem megy el az elsővel, elmehet a következő menstruációval is.

Nekekm már 3x volt és eltűnt 1-2 hónap alatt. 1x meg kellett műteni sajnos, de az nem is ovlt normális ciszta mint ahogy az a műtétkor kiderült.

961. youlcsi
2012. aug. 10. 13:09

sziasztok!

ugyan a doki nem így nevezte, de leszűrtem a lényeget: cisztám lett...


jól elbeszélgettük a vizsgálatot, és megbeszéltük, hogy 1 hónap múlva megyek vissza, megnézi, mi van vele... vagy pedig ha megjön, akkor megyek.

na, ez utóbbiban nem vagyok biztos. mmint, hogy cisztánál akkor kell menni vizsgálatra, ha megjön? vagy utána?

960. CsillagTM (válaszként erre: 959. - Krista13)
2012. júl. 6. 20:29
ne keseredj el...nem szabad!!
2012. júl. 6. 18:08
nem jól írtam le a betegség nevét... de most hallottam először életemben amikor a doki említette. Most ismerkedem vele és már elég sok infót beszereztem a netről, de nagyon lehangolódtam..
958. CsillagTM (válaszként erre: 957. - Krista13)
2012. júl. 5. 19:29
endometriózisnak hívják...és tök változó, h kinek milyen súlyos.
957. Krista13 (válaszként erre: 956. - CsillagTM)
2012. júl. 5. 17:50

szia,

semmi konkrétat nem írt, csak hogy mekkora. Gyulladás valszeg nincs mert a többi labor teljesen rendben van.Hétfőn tudok majd többet az esedékes műtétről, akkor kell visszamennem. Akkor ez az endometrismus ennyire 'komoly'? bocs a hülye kérdésért:S

956. CsillagTM (válaszként erre: 955. - Krista13)
2012. júl. 5. 08:12

mit írtak az UH-ra, sűrű bennékű a ciszta?


a Ca125 miatt lehet, h endó valóban, de bármilyen petefészekben lévő gyulladás is.


amúgy van endós fórum, ha ne adj' Isten tényleg az, akkor gyere oda.


ja tényleg, ki a dokid? és ki fog műteni?

2012. júl. 4. 19:03
sziasztok.remélem még jár erre valaki mostanában.Ez év áprilisában jártam nőgyógyásznál derékfájás miatt.Volt vizsgálat, citológia, hasi UH és azt mondták nem nőgyógyászati okok miatt van a panaszom. Viszont a menstruációm ma 11. napja késik és fájdogál, a derekam hasam így elmentem egy másik dokihoz.Már a vizsgálat alatt érzett valamit, de a hüvelyi UH egy 42X44 mm cisztát mutatott. Ma voltam laborvizsgálaton aminek az eredménye elszomorított nagyon. A CA125 46,3 U/ml és a doki endometriosisra gyanakszik. Hétfőn megyek megint és lehet, hogy már a jövőhéten műtét. Nagyon félek az egésztől. Valakinek tapasztalata, tanácsa, egyéb infója?? köszi előre is
954. bitite (válaszként erre: 916. - Bogyesz1122)
2012. jún. 27. 06:28

Szia!

Bocsi,rég jártam már az oldalon.

Jól vagyok,a cisztám felszívódott,ami méretét tekintve csoda:)

Üdv.mindenkinek:Bitite:)

953. Bcicus (válaszként erre: 952. - Probako)
2012. jún. 8. 15:59
Igen lehet a kettő nem zárja ki egymást.
952. probako
2012. jún. 8. 15:53
Lehet hogy akkor mindkettő van?! Sajnos előző ciklusban is majdnem ugyanezt mutatta az UH.
951. Bcicus (válaszként erre: 950. - CsillagTM)
2012. jún. 8. 15:06
Az igen, de a nagyok semmiképpen nem pcos-ok. Én várnék egy ciklust és ha mensivel nem jönnek ki akkor valszeg műtét.
950. CsillagTM (válaszként erre: 949. - Bcicus)
2012. jún. 8. 15:04
a jobb petefészkére gondoltam.
949. Bcicus (válaszként erre: 948. - CsillagTM)
2012. jún. 8. 14:51
pconál nincsenek 2-3 cmes ciszták. hanem pár milliméteresek csak.
948. CsillagTM (válaszként erre: 947. - Probako)
2012. jún. 8. 14:48
ez nem endo, hanem PCO sztem.
947. probako
2012. jún. 8. 11:35
Nekem mindkét petefészkemben vannak ciszták: a balban egy 3 centis és egy 2 centis, a jobban pedig egy 1 centis és több pici. Az orvosom endometriózist mond és műtétet javasol. Nagyon nem szeretném ha erre kerülne a sor! Közben elég összetett a problémám, mert Inzulin Rezisztenciám és pajzsmirigy alulműködésem is van, ezért a hormonjaim össze-vissza vannak. Nem lehet hogy a cisztáim oka pont az, hogy a peteérésem nem megfelelő és mindenféle "pete-maradékok" vannak bennem? Ha így volna, akkor az felszívódik ha rendbejönnek a hormonjaim, nem? Én ebben reménykedek! Szerintetek van erre esély?
946. probako (válaszként erre: 938. - Moncsicsi83)
2012. jún. 8. 11:31
Meg tudod adni a talpmasszőröd nevét és elérhetőségét ha pesti vagy?
2012. ápr. 22. 12:22
Sziasztok!Én is túl vagyok a műtéten, már itthon gyógyulgatok, és a körülményekhez képest nagyon jól érzem magam. Igaz a bal petefészket ki kellett venni, mert a ciszta annyira szétroncsolta a szövetet, de a másik egészséges! Mindenkinek sok erőt, kitartást és ami a legfontosabb POZITÍV HOZZÁÁLLÁST kívánok! Ha a műtéttel kapcsolatban bármi kérdésetek van, szívesen megosztom veletek a tapasztalatomat! :)
2012. ápr. 17. 10:59

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Szóval előzményként 5x operáltak endometriosissal,majd,kiderült inzulinos vagyok,diéta és Meforal gyógyi mellett sikerült lefogynom 32 kg és a betegségem sem jött elő két éve már lassan.

3 hónapja az endokrinológusom gyógyit váltott Eucreasra,és hát a 3 hó végére növesztettem egy hatalmas cystát,6x4 cm-t.

Fájok is tőle,szóval érzem hogy ott van.

A cysta egy meg nem repedt tüsző,mivel az ösztradiolom 2200-as lett ,viszont a progim dolgozik,így ő azt mondja használjuk toábbra is a gyógyit és el fog sorvadni.

Azt mondja tulstimuláltam magamat és ezért lett a cysta.

Már az inzulinom rendbe jött ,és hogy ő ezt pozitív változásnak fogja fel,mert a petefészkem elkezdett szépen ,sőt kicsit érzékenyebben dolgozni.

Kérdés vmi amivel el tudnám tüntetni,tea,bogyó?

Használok progi krémet.

Nagyon félek egy újabb műtéttől.

Válaszotokat köszönöm!

943. CsillagTM (válaszként erre: 940. - Ppeettrraa)
2012. ápr. 17. 09:08
én se szedném be...
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook