Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1002. Cucciola
2013. jan. 17. 09:05
Annyira örülök! Tegnap mentem vissza a nőgyógyászhoz és a ciszta nem volt ott. Remélem, most már a diéta hatására szépen helyre áll a hormonháztartásom (alacsony az ösztrogén szintem)és végre jöhet a baba! :) Kitartást lányok!
1001. ottilia88
2012. nov. 26. 18:05
De ami a legjobban idegesít ezzel kapcsolatban, nem is a fájdalom, mert azt elviseli az ember, hanem az, hogy a férjemmel már nagyon szeretnénk egy kis trónörököst, de a doki azt mondta, hogy amíg ez a dolog nem tisztázódik nem lenne valami jó ha teherbe esnék.
1000. ottilia88
2012. nov. 26. 18:02
Köszi a válaszokat :) Hát igen érdekes dolog ez. Én azért mentem el uh-ra mert 2 hete már nagyon fájt a hasam. Álmomban sem gondoltam volna a cisztára, főként nem azért, mert kb. 1 hónapja voltam nőgyógyásznál aki nem vette észre. Akihez most járok pedig egyből kiszúrta. És érdekes, hogy most megjött a menzeszem és elmúlt a fájdalom, lehet ,,összement" volna?
999. CsillagTM (válaszként erre: 998. - Fatka)
2012. nov. 26. 08:09
anyumnak évekig volt dermoid, panaszt nem okozott, csak a végén, akkor kivették.
998. fatka (válaszként erre: 996. - Ottilia88)
2012. nov. 26. 07:19

Szia!

Nekem januárban diagnosztizáltak dermoid cisztát. Vártunk egy hónapot, februárban jelentéktelenné összement-a dokit idéztem. Márciusban késve jött meg, megint ott volt 7 cm-es, műtét mondta a doki. Féltem, nem mentem elmentem egy másik dokihoz áprilisban megint nem látott semmit! :( Gondolhatod az idegeimet, már mindenki kész volt körülöttem, azóta augusztusban voltam nem talált akkor sem semmit. Panaszt még nem okozott, de tudom hogy ott van, hol ilyen hol olyan és meg kellene műtetni magam, de nagyon félek. A házi orvosom azt mondta ha nem okoz panaszt ne bolygassam, szóval teljesen tanácstalan vagyok. :( Látod van esélye hogy felszívódik belőle, de elő is jöhet újra. Ja és a másik áprilisi orvos szerint nem is dermoid ciszta! Annyira jó hogy két orvos két féleképp beszél! Most döntsem el én. :) :(

997. CsillagTM (válaszként erre: 996. - Ottilia88)
2012. nov. 25. 23:11
hát a sűrű bennékű, akkor sztem kicsi az esélye, h csak "sima" ciszta :( de hátha.
2012. nov. 24. 20:37

Sziasztok!

Egy hete voltam nőgyógyásznál hasi ultrahang után, mert a radiológus talált egy cisztát. A nőgyógyász azt mondta, hogy szerinte dermoid ciszta, de várjunk egy hónapot, hátha felszívódik vagy kisebb lesz, úgyhogy egy hónap múlva megyek vissza kontrollra. Ha nem történik változás akkor műtét. Szerintetek mennyi az esélye a műtétnek. A ciszta egyébként a jobb petefészkem mellett van, 5cm-es, sűrű bennékű, vastag falú, ez van a leletemen.

995. Cucciola (válaszként erre: 993. - Whatsup)
2012. okt. 30. 12:06
Szerintem az a legjobb ha kikéred az orvosod véleményét. És ha gondolod menj el egy másikhoz is, hátha az mást javasol. Olvass a dermoid cisztáról, meg a lehetőségekről! A kontroll vizsgálatig meg még van idő, simán elképzelhető, hogy kisebb lesz, vagy el tűnik! Remélem, hogy jó hírekkel fogsz kapni! :D
994. CsillagTM (válaszként erre: 993. - Whatsup)
2012. okt. 29. 17:42
a szöveti tartalom miatt gondolom, h dermoid. anyumnak is volt, évekig élt vele, utána panaszai lettek tőle és kiműtötték.
993. whatsup
2012. okt. 28. 00:58
De mégis elküldtek 1 hónapos kontrollra azzal az indokkal, hogy hátha felszívódik. És egyébként mi történne akkor, hogyha ez a dolog nem lenne kiműtve belőlem?
992. Cucciola (válaszként erre: 991. - Whatsup)
2012. okt. 26. 09:07

Szerintem is dermoid ciszta.

Engem áprilisban műtöttek egy ilyennel. A dermoid ciszta csak műtéti úton távolítható el, felszívódni nem tud. Nekem haj, fog, zsír volt benne, amint az a műtétkor kiderült. De kérdezd meg az orvosod, hogy ő mit javasol. Ne keseredj el, az nagyon jó hír, hogy a véredben nincs jele rákos sejteknek!

991. whatsup
2012. okt. 23. 22:15
Hát azt nem tudom, hogy volt-e valami megnevezése. Milyenféle ez a dermoid?
990. CsillagTM (válaszként erre: 989. - Whatsup)
2012. okt. 23. 16:06
ez dermoid ciszta?
989. whatsup
2012. okt. 22. 21:22

Sziasztok

Én nagyjából egy hónapja voltam ultrahangon,és akkor mondták, hogy cisztám van, és kezelni kéne. Rögtön elküldtek vérvételre is, aminek a sürgős eredményéből nem derült ki semmi rossz. Az egy héttel későbbi eredményből pedig az derült ki, hogy a tumorális vizsgálat negatív. Aztán elküldtek, hogy várjak egy hónapot, addig hátha felszívódik. Most elkezdtem cickafark-és zsurlófű-teát inni, szóval reménykedem, hogy sikerül. Nekem egyébként nem szoktak lenni különleges tüneteim a ciszta miatt, csak mensi első napján szokott fájni, görcsölni a hasam. Azt szeretném kérdezni, hogy amiatt mennyire kéne félnem, hogy később kiderülhet-e róla, hogy rosszindulatú daganat? Vagy az látszana a vérképemben. Vagy lennének már mellékhatásai?Ebből mekkora százalékban szokott rák kialakulni? Egyébként 6x4 cm-es folyadéktartalmú a cisztám, és van benne 3x2-es szöveti képlet, az nem tudom mit jelent. Ha bárkinek van valami véleménye, tanácsa vagy bármi, a mondandóm bármelyik részével kapcsolatban, kérem írja le! :)

988. CsillagTM (válaszként erre: 987. - Cucciola)
2012. okt. 12. 17:00
25 mm-es tüsző?! ööö ekkoráról még nem hallottam (stimut leszámítva persze), úgy tudom, 20-22 mm-esen szokott repedni, de legyen igazad...
2012. okt. 10. 20:46
Sziasztok! Ma este mentem vissza a nőgyógyászhoz, és nagyon jó hírt mondott. A 4 cm-es ciszta eltűnt. Van ugyan egy 2,5 cm-es valami, ami lehet hogy ciszta, de szerinte az egy megérett petesejt! :D A biztonság kedvéért vért is vett, amit hormonvizsgálatra küld. Nem tudom, hogy a korábban leírtakból melyik segített nekem, de nem is számít! :) Bízom benne, hogy minden rendben lesz a továbbiakban!
2012. okt. 3. 15:21
Én azt hallottam, hogy a diófalevél tea is jó a cisztára. Én ezt iszom cickafarkkal felválva, plusz a diéta, és jövőhétre bejelentkeztem gyógymasszőrhöz is. Valamelyiknek segítenie kell! :) (és olvasom a J. Silva-féle Agykontroll könyvet, és próbálom követni az ott javasoltakat.) Majd írok az eredményekről.
985. CsillagTM (válaszként erre: 981. - 3c9dc44913)
2012. okt. 1. 15:47
a cicka tényleg parás ebből a szempontból. a málnalevelet szokták helyette (a pé erősítésére) inni.
984. CsillagTM (válaszként erre: 983. - Fatka)
2012. okt. 1. 15:47

és akkor mi van? mi is 14 hónapos házasok vagyunk, vár még rám két műtét, aztán lehet, h lombik...de a remény nincs oda!! ;)


csak azt tudom mondani, amit az Éhezők viadalában hangoztatnak:

"...És sose hagyjon el benneteket a remény!" ;)

hidd el...ha feladod, akkor tényleg vége!!! de amíg hiszel benne, addig bármi lehet!

983. fatka (válaszként erre: 980. - CsillagTM)
2012. szept. 29. 08:56
Köszönöm CsillagTM! Hát sajnos már oda a remény, olyan rég próbálkozunk, sokan innen a hoxáról már rég babáznak, nekem pedig még mindig semmi. :(
982. fatka (válaszként erre: 981. - 3c9dc44913)
2012. szept. 29. 08:53
Igen, ezt már én is olvastam, de még nem próbáltam.Van valaki akinek bevált?
2012. szept. 28. 19:46
Azt olvastam, hogy a cickafarkfu tea hatasos a cisztara, viszont egy masik oldalon pedig azt, hogyha cisztad van, vagy fogamzasgatlot szedsz, tilos ezt a teat innod. Probalta valaki cisztanal?
980. CsillagTM (válaszként erre: 979. - Fatka)
2012. szept. 28. 14:56

végül meg kellett neki műteni, igen, de csak évekkel később, addig sztem nem okozott neki panaszt.


figyelj, nem sokat tudok a dermoidról, azon kívül, h elég bizarr (csontdarabok, stb.), nekem ugye endó van...de sztem ez nem függ össze (annyira) a hormonokkal, mint pl. az endó. persze ideális esetben egyik sincs az embernek, de én azért drukkolok tényleg, te meg bizakodj, mert hidd el, másképp egyszerűen nem lehet!!!

979. fatka (válaszként erre: 978. - CsillagTM)
2012. szept. 28. 13:59

Szia CsillagTM!


De jó hogy újra "találkozunk"! Mi újság veled, hogy vagy? Anyukád meg műtette azután a cisztáját? Okozott neki panaszt? Írj ha van időd, puszillak!

Köszönöm nagyon a drukkot, de már nem bízok sajna...:(túl szép lenne!

978. CsillagTM (válaszként erre: 977. - Fatka)
2012. szept. 28. 12:54
anyukámnak évekig volt dermoid cisztája. nem tudom, h az alatt szült-e engem és a három tesómat, de valószínűsítem, h a kisebb tesóimat igen. szerintem egyébként is minden lehetséges, drukkolok!;)
977. fatka
2012. szept. 28. 07:39

Sziasztok!


Januárban a bal petefészkemben cisztát diagnosztizáltak, ami azóta hol elmúlt, hol előjött. :( A dokim szerint "dermoid" ciszta. Most nem jött meg, szerintetek lehetséges volna ciszta mellett teherbe esni vagy "újra" csak a cisztám bocsi szarakodik. Eddig vártam a műtéttel, de ha most megint ott lesz rászánom magam. :(

2012. szept. 20. 22:59

Sziasztok!

Nekem ot eve volt egy nagyobb cisztam, ami gyogyszeres kezeles hatasara elmult. Augusztus elejen ujra elkezdett fajni a hasam, elmentem ultrahangra, ahol megallapitottak, hogy nagyon sok apro cisztam van, annak elenere, hogy fogamzasgatlot szedek es a dietat is betartom mar honapok ota. Vagyis most olvastam, hogy azzal, ahogy en etkezem, elkerulhetoek lennenek. :) de a doktorno azt mondta, hogy ezek joindulatuak, igy varjak, mert el fognak mulni. Pedig fogamzasgatlot is szedek. Azt ajanlotta, hogy szedjem szunet nelkul ket honapig, hatha elmulik a fajdalom. Mert sajnos minden pillanatban faj a hasam. Hol erosebben, hol gyengebben. Mar ketszer volt, hogy hirtelen sok sargas folyadek jott ki, mintha bepisiltem volna. Szerintetek lehet ez a ciszta kipukkanasa? Remelem hamar elmulnak...

975. Lavyna
2012. szept. 13. 22:30

Sziasztok!

Nekem 4 eve van egy cisztam ami hol nagyobb, hol kisebb. Nagyon aggodom hogy ez miatt nem esem teherbe. Volt mar idopontom mutetre de mivel Angliaban elek es nem fogadtak el otthon az angol tb - t igy elmaradt.

Boroka17 megtudnad nekem irni a kapszula es a terepauta nevet ha megkerlek?

Elore is koszonom!

974. Dorcey
2012. szept. 13. 14:32

Sziasztok!

Nekem júniusba volt cysztám(szépen telt a nyár) Ügyeletre vittek este, mert begörcsölt a hasam 1 ponton. Be is küldtek kórházba vakbélgyanúval, ahol kiderült hogy cysztám van és mint utólag kiderült megvolt repedve. Aztán a panaszok enyhültek, a cyszta nem nőt, így hazaengedtek. A mensim megjött, cysta eltűnt...mázlim volt!

Most hétfőn dokihoz mentem, mert 2 hónapja nem jött meg a vérzésem, és hétvégén elkezdett ismét fájni a hasam. A vizsgálaton kiderült, ismét cystám van:( 5 centis. A doki azt mondta láz, hányás, nagyon erős görcsölés esetén menjek be kórházba. Addig is várjunk, hátha megjön és felszívódik(ha nem, akkor jövőhét hétfőn kell visszamenjek). A panaszok igazából erősödnek azóta, naponta szedek 2 Meristint, igaz attól elmúlik, de mit gondoltok, van esély rá hogy felszívódik?? (Nagyon félek a műtéttől...)

973. CsillagTM (válaszként erre: 972. - Cucciola)
2012. szept. 7. 10:43
igen, ez egy klassz játék! ;) drukkolok, h minden rendben legyen!!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook