Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1062. CsillagTM (válaszként erre: 1061. - Fatka)
2013. ápr. 30. 11:34
szuper, gratulálok!!:)
1061. fatka
2013. ápr. 30. 09:50

Voltam orvosnál és úgy néz ki sikerült!!!!!!!! :)

Nem kiabálom el, jövő héten megyünk szívhangot hallgatni, de nem ciszta!!!!!!! :-D

1060. CsillagTM (válaszként erre: 1059. - Fatka)
2013. ápr. 29. 14:11
hát ez van...remélhetőleg nemsoká összejön. és nektek is ;)
1059. fatka (válaszként erre: 1058. - CsillagTM)
2013. ápr. 26. 15:12
Elmegyek majd, csak már unom hogy mire oda jutok vagy ott van vagy már nincs. Sajnos nincs minden hónapban 5000 Ft-om plussz beutazás az ultrahangra. Jó régen próbálkoztok ti is! :(
1058. CsillagTM (válaszként erre: 1057. - Fatka)
2013. ápr. 26. 14:25

szia!

hát, elvileg a héten volt pé-m, szóval mozgalmas hetem volt ;) :D ennyi. te miért nem mész el uh-ra?

1057. fatka
2013. ápr. 25. 15:47

Szia CsillagTM!


De jó hogy látlak! :) Mi újság veled ? Hogy vagy? Én még mindig kínlódok....:(

Hol ott van a cisztám hol nincs, legutóbb két hónapja voltam rákszűrésen és nem volt semmi. Március elején megjött rendesen, majd márc 18.-án volt ismét egy kevés kb 2 nap, azóta semmi :( a hét elején csináltam egy tesztet de negatív lett, szóval biztos megint a ciszta szórakozik velem :( Te jól vagy? Mi újság babafronton? Puszi!

1056. CsillagTM (válaszként erre: 1055. - Cucciola)
2013. ápr. 24. 15:03
én a petevezeték-tágítós gyakorlatokat csinálom mostanában...remélem, hamarosan meglesz az eredménye!:)
1055. Cucciola
2013. ápr. 24. 14:37
ezek szerint ismered a tornát...személyes tapasztalat? Remélem, csupa jó! :D
1054. CsillagTM (válaszként erre: 1053. - Cucciola)
2013. ápr. 24. 14:01
na így már értem :)
1053. Cucciola
2013. ápr. 24. 13:41
Voltam a 4 órás betanítón, de én úgy döntöttem, hogy amíg be nem gyakorlom a mozdulatokat, addig járok csoportos órára is.
1052. CsillagTM (válaszként erre: 1051. - Cucciola)
2013. ápr. 23. 14:34
mármint a betanulásod?
1051. Cucciola
2013. ápr. 23. 13:26

Sziasztok!

Van valakinek valamilyen tapasztalata AVIVA-tornával kapcsolatban? Annyi jó dolgot hallottam róla, hogy első felbuzdulásomban nekem tegnap már meg is volt az első órám. :)

1050. Cukkancs (válaszként erre: 1046. - Bena)
2013. ápr. 9. 11:26

Szia!

Köszönöm :) most pár napja jött meg, nem tapasztaltam semmi furát. remélem felszívódik vagy vmi, félek a műtéttől. akkor nyugszom meg ha nem lesznek tüneteim, most is érzem, h azon az oldalon ahol a ciszta van érzékenyebb.

írj majd mit mondott a doki

1049. CsillagTM (válaszként erre: 1048. - Márta82)
2013. márc. 29. 13:21
a hüvelyi sztem pontosabb, részletesebb képet ad. de simán lehet, h az elmúlt egy hónapban lett pár cisztád...nem kérdeztél rá?
1048. Márta82
2013. márc. 29. 12:45
Sziasztok. Látom pár napja nem írtatok ide. Egy kérdés hüvelyi uh-n láttka cisztákat a petefészkembe, azt mondta a doki méghozzá elég sok van. Egy hónapja csináltak sima uh-t mármint azt a hasi uh-t és ott nem láttak cisztát, azon nem látszik csak a hüvelyivel?
1047. Bridzs85 (válaszként erre: 1042. - Bena)
2013. márc. 22. 18:03
Hát szerintem ha már eddig nem szívódott fel akkor ebben a hónapban sem fog. És mivel fáj is, ezért valószínű kiszedik...
1046. bena (válaszként erre: 1045. - Cukkancs)
2013. márc. 21. 17:09
Szia! Minden hónapban a mestuációkor a ciszta el kezd nőni, és ki is fakad, felszídik jó esetben, azonban van amikor nem rögtön hanem a következő, következő vagy az utánni hónaban. Vagy rossz esetben nem szívódik fel, ílyenkor műteni kell. Nekem 5 cm es volt, és elvileg felszívódott, amikor észrevettük utána hónapban még nem, hanem utánna. Bár az alhasam a jobb oldalt ugyan úgy fáj, szúr, és nekem is vannak ciszta tüneteim, jövő héten megint megyk Uh-ra, ez lesz az 5.kb. az elmúlt 2,5 hónapban. Amúgy a ciszta felszívódását te nem veszed észre, az simán ürül a menstruációval. Remélem azért tudtam valamit segíteni. Engem a két ciklus között két egymástól független orvos vizsgált ( az egyik kétszer, tutira akartam menni) az egyik látta, aztán ugyan az nem, és egy másik is látta... Mivel még mindig fáj, így nem hiszek már senkinek sem, így lesz még egy doki... Tudom kicsit vicces, de az egészség nem játék...
1045. Cukkancs
2013. márc. 21. 13:56

sziasztok!

én tegnap tudtam meg h 4cm-es cisztám van, a jobb petefészkemben és nekem vannak tünetiem. előszőr azt hittem méhen kívűl terheség. fáj, hirtelen mozdulatoknál v spontán bele nyilal. Nem értem mitől lehet ez, mert állítólag ien "picinél" nincsenek is tünetek :/

Ráadásul az orvos semmien felvilágosítást nem adott! (magyarok -.-) Annyit mondott h 4cm-es cisztám van, az ultrahangot se nézhettem, és h 3hónap múlva nézessem meg.

1hónapja voltam nődokinál, mert kijött belőlem vmi bőrszerű kb 5×5cm- es valami (tegnepő jártam utána és az is a petefészek ciszta egy tünete), akkor is meg ultrahangoztak és azt mondták nincs semmi.

Akkor egy hónap alatt hirtelen lett egy 4cm-es cisztám? Azért vannak tüneteim mert nyom egy szervet? Tudok valamit tenni, h "megóvjam"?

Nagyon számítok a tanácsaitokra, köszönöm szépen előre is.

1044. Bridzs85 (válaszként erre: 1042. - Bena)
2013. márc. 20. 09:10
Hát úgy vagyok vele, hogy még egy hetet kibírok,(míg mensi lesz) aztán utána ha kell kiszedik. Nem lesz olcsó mulatság...
1043. CsillagTM (válaszként erre: 1039. - Bridzs85)
2013. márc. 19. 23:25
drukkolok, h minden oké legyen!
1042. bena (válaszként erre: 1039. - Bridzs85)
2013. márc. 19. 18:39
Szóval szerintem van esély a felszívódásra, de én nagyon utálom azt, hogy várjuk meg a ciklust. Miért nem lehet cselekedni, számomra az jobb.
1041. bena (válaszként erre: 1039. - Bridzs85)
2013. márc. 19. 18:38
nekem nagyobb volt min 5 cm és azt mondták,h most nincs ott... bár nagyon fáj.... de nekem hol látták, hogy ott van, hol nem...
1040. ottilia88 (válaszként erre: 1036. - Bridzs85)
2013. márc. 19. 18:18
igen sajnos ez szerintem is már túl nagy ahhoz, hogy felszívódjon :( de ne félj, midnen rendben lesz ;)
1039. Bridzs85
2013. márc. 19. 17:13
Voltam is dokinál. Annyi van a leleteimben, hogy cysta ovari l.d. Egyelőre menstruációt várunk, utána megint UH, aztán ha még mindig ott lesz akkor lapar.-os műtét lesz. Tudom, hogy elsősorban nem kéne műtettni, de fáj.
1038. Bridzs85 (válaszként erre: 1037. - CsillagTM)
2013. márc. 18. 17:13
Egyelőre nem tudom milyen ciszta. Holnap megyek maszek nődokihoz.
1037. CsillagTM (válaszként erre: 1036. - Bridzs85)
2013. márc. 18. 10:01

milyen ciszta? sűrű bennékű? sima? dermoid? endó-gyanús? mit mondtak?

amúgy a 7-8 cm már elég nagy, szóval sanszos a műtét :( de ha akarsz babát, akkor mondd el nekik, h ezt vegyék figyelembe, és ne sérüljön a petefészked...

1036. Bridzs85
2013. márc. 18. 07:23

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni, ha esetleg jártasabbak vagytok e témában mint én. 27 éves vagyok, 3 napja alhasi problémákkal szenvedek. Tegnap bementem az ügyeletre, ahol vakbélgyanúval kórházba küldtek további vizsgálatokra. Vér-vizeletvétel, alhasi, mellkasi röntgen megvolt. Illetve, ultrahang, valamint nőgyógyászati kivizsgálás is. Megállapították, hogy 7-8 cm-es petefészek cisztám van. Azt mondtak menjek, nőgyógyászhoz(mivel tegnap csak ügyeleten voltam) akivel megbeszélem aműtéti teendőket. Kérdésem az lenne, hogy biztos szerintetek a műtét? Gyógyszerhez már késő? ELőre is köszi a válaszokat!

1035. Kriszti69
2013. márc. 11. 08:10

Sziasztok! Na végülis megvolt a műtétem pénteken. Kiderült, hogy dermoid cisztám volt, ami nem szívódott volna fel, és jó, hogy kiszedték, ez a fajta válik legkönnyebben rosszindulatúvá, a doki így mondta. Én is leírom részletesen, hogy zajlott minden, de az biztos, hogy én könnyebbre számítottam.

Péntek reggel 7-re kellett mennem, 8-ra voltam kiírva műtétre, amiből végülis 13 óra lett, borult a műtéti sorrend. De közben nem aggódtam, míg várakoztam, mert reggel óta csöpögött belém valami infúzió, meg kaptam nyugtatót. Aztán jött a műtősfiú, hogy pattanjak fel az ágyra, letol a műtőbe. Ott levetkőztettek, rám tettek egy lepedőt, és kicsit várni kellett, míg bemosakodtak a dokik. Aztán betoltak, a srác áttette a műtőasztalra, a két kezemet már el is kapták, széttárva feküdtem mint krisztus a kereszten. Egyik aneszteziológus már nyomta is a branülbe amit kellett, asszem még azt hallottam, hogy dormicum, megkérdezte, hány kiló vagyok, a másik aneszteziológus meg azt mondta, egy pillanatra szédülni fogok, majd jóéjt kívánt. Ezután már a kórteremben ébredeztem. Ja, a katétert altatás közben tették fel, mert így kértem. Mint utólag kiderült, nem 3 hanem 4 vágás lett a hasamon, és elég hosszúra sikerült a műtét, 2 órás volt. A műtét után másfél óra múlva ébredeztem, de a gázmaradványok miatt amit a hasüregbe nyomtak, hányingerem lett, nyomta a gyomorszájat. Szóltam a nővérnek, hogy hánynom kell, mire hozta a vesetálat, már jött is ki belőlem.

Utána hoztak teát, kekszet, hogy ennem-innom kell. Később kivették a katétert, ami után egy ideig csípett a pisilés. Fel kellett kelnem, hogy magamtól menjek vécére, és vinnem kellett a hasitasit, mert van egy tasak a hasüregből jövő véres lének, azt másnap reggel vették ki.

Másnap hazamehettem, 1 hét szigorú ágynyugalmat rendeltek el. Tegnap felment kicsit a lázam, de ma már jobb. Az első néhány éjszaka azért rossz, mert a bennmaradt, még fel nem szívódott gáz, beszorult a bordák közé, vagy a kulccsontnál szúrt, és alig bírtam feküdni, főleg én nem tudok háton aludni, ezért megszenvedtem. De lényeg, hogy kint van a ciszta :) és napról napra jobb lesz, szerdán varrat szedés. Remélem a szövettannal se lesz semmi gond.

1034. bena
2013. márc. 9. 21:01
Sziasztok! Nekem 2 éve ven jobb oldali alhasi fájdalmam. Sosem találtak semmit, több dokinál is voltam. Most azonban egy 52x53mm-es többrekeszes cisztát találtak a jobb oldali petefészkemben. Szetdem gógyszert kúpot... Nem múlt el, emnetem egy másik dokihoz, ő is megerősítette, hogy ott van. jövő héten megyek majd Uh-ra megint. Mi az esélye annak, hoyg felszívódik, ha egyszer már ekkorára megnőt?? Most megjött és a jobb alhasamba nagyon beleszúr néha...
1033. Kriszti69
2013. márc. 7. 00:25

Most pénteken lesz a műtét, megvan minden labor, ultrahang, stb, erre ma este megjött a menzeszem, ....így is megműtenek??

Mondjuk a doki megkérdezte, hogy mikor volt az utsó mensim, és mégis ezt az időpontot adta műtétre, láthatta, hogy necces lesz, mert épp megjöhet...

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook