Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1362. mgagi
2021. szept. 19. 21:48

Sziasztok!

Laparoszkópos ciszta eltávolítás után hány nap táppénz jár?

1361. mgagi
2019. aug. 10. 13:22

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Egy hónappal ezelőtt méhtükrözésem volt kürettel. Két héttel rá cisztám lett ( uh kimutatta). 25 naposak a ciklusaim. Pár napja kevés vérzésem van. Fáj a petefészkem is. Ciszta bezavarhat? Most lehet hogy nem tűnt el?

1360. Lilo2010
2017. szept. 20. 22:15

Sziasztok

Él még ez a csoport?

1359. rigo_istvan (válaszként erre: 1356. - Pamcsy)
2017. jún. 3. 17:44

Kedves Pamcsy.


Igyekeztünk összeszedni az életmód tanácsokat az oldalunkon: [link]


Jobbulást kívánok,

István

1358. f8db0709b8 (válaszként erre: 1356. - Pamcsy)
2017. jún. 2. 05:42

Szia!

Nekem 2014 nov.végén 10cm-es cisztát vettek ki,jobb petefészekkel együtt.

13hónap pozitivat teszteltem,most 8hós a kisfiam:)

1357. pamcsy (válaszként erre: 1296. - 5d0e63cb0c)
2017. máj. 23. 15:54

Szia!

Most hogy ismét "megcisztàsodtam"néztem vissza a fórumra,mivel nem a hozzàszolàsra vàlaszoltàl,nem làttam amit irtàl.Azóta hogy àllsz?Megműtöttek?Nekem 2015 nov 2-àn volt a műtétem.6*5 cm endo gyanus ciszta bal petefészken.

Simàn kivette a dok,a szövettan szerint csokiciszta volt,de nem endo,és nem rosszindulatú.

Hasfelvàgós műtét volt,brutàl.

Pàr hete közölte,most a jobb oldalon van egy 4*5-ös,nagyon hasonlónak tűnő...majd aug,ba megyek kontrollra,meg utàna vizsgikre ha még ott lesz,és újabb műtét.Most laparós,hogy még szülni is tudjak...Azóta próbàlkozunk,de nem lettem terhes,most még késik is..a havim.biztos a cisztàtól...

Vàrom vàlaszod!

Pamcsy

1356. pamcsy
2017. máj. 23. 15:34

Sziasztok!

Irtam màr ide,2015 novemberében műtöttek egy 6*5cm-es cisztàval...Rendes "hasfelvàgós" műtét volt,le is irtam az élményeimet.Azóta próbàlkoztam teherbe esni,semmi.Pàr hete voltam nődokinàl,felfàzàssal,akkor robbant a hír most a jobb oldalon van egy ugyanolyannak tűnő 4*5cm-es ciszta...

Eléggé el vagyok keseredve....Gyermektelen révén nem akarom újra szétvàgatni magam...Nem is tudom mit kéne csinàlnom...Irtam avivàsoknak,hogy nekem hatàsos lenne e a torna,elküldtem a leleteimet,mindent,most vàrom a vàlaszt.A legutóbbi csokiciszta volt,de nem endometriózis,és nem rosszindulatú.

De a dokim szerint nem oda való,főleg babatervezéskor...

Most azt mondta,3hónap múlva kontroll,ha még ottvan,újra egy halom vizsgi,mr,vérvétel,vizelet...

És műtét,megint....Most laparoszkopiàs lesz,hogy ne legyek sz*rrà vagdosva,mert akkir hogyan szülök....A csàszàr is vàgàs....

De a laparót se akarom....Az első műtét is rossz volt....Vagy menjek inkàbb meddőségi klinikàra?Hàtha ott a gyerek témàval együtt megoldjàk?Ismerős így volt....

A doki szerint ha terhes leszek,nem lesz ciszta...

Ja és most 3.napja késik,pedig pontos szokott lenni...A dok szerint a ciszta miatt van ez is.

Tényleg nem tusom,mi legyen...

Valakinek,tapasztalat,ötlet?

Köszönöm!

1355. Evawitch
2017. ápr. 23. 14:30
Laparoszkopos petefészek ciszta műtét (endometriozis) után normális, ha szúr néha a hüvely bemenetnél? Csütörtökön volt 2 hete a műtét.
1354. rigo_istvan (válaszként erre: 1352. - Detti19)
2017. febr. 25. 10:09

Szia detti19!


"Életed az orvosságod". Az orvos kezel, a természet gyógyít" - Hippokratész


Biztos több dolgot már próbáltál. A tapasztalatunk szerint az életmód tanácsok betartása mellett a Hölgyi teakeverék fogyasztása és melléje külön palástfű tea ivása vált be.


Az orvosi diagnózist, a kezelést és az esetleges műtétet persze nem helyettesíthetik.


Jobbulást kívánok az öngyógyulásodhoz.


Üdvözlettel,

Rigó István

1353. KittiKata (válaszként erre: 1352. - Detti19)
2017. febr. 24. 07:21

Szia!

Engem a Sote 1 műtött Garamvölgyi doki még 3 éve. Most úgy néz ki megint van sajna. De várunk kövi uh-ra. Addig is diéta.

1352. detti19
2017. febr. 22. 17:06

Sziasztok!

tudtok nőgyógyászt ajánlani, akit szívesen ajánlotok és megbíztok benne, hogy nem pakol ki, ha az nem szükséges?

Köszönöm

2017. febr. 18. 11:23

Mit tehetnek a cisztával érintett Hölgyek öngyógyulásuk érdekében, illetőleg további ciszták kialakulásának megelőzésére?


A legújabb kutatások szerint a ciszták, így petefészek ciszta, PCOS (policisztás ovárium szindróma), mellciszta illetve hüvely ciszták, mióma, endometriózis (endometrikus elváltozások) testi okainak hátterében a túl sok ösztrogén áll!


Az ösztrogénre szükség van, de ahogy Hippokratész

is mondja: “- Ami sok, az megárt”.


Mostanra már generációs probléma a rengeteg ösztrogén, hiszen már általános iskolás korban a kislányoknak, egyre korábban megérkezik az első menstruációja. Ami idáig vezetett: a környezetből bevitt sok-sok ún. xenoösztrogén.

Érdemes abbahagyni a domestos, a köröm- és hajlakkok használatát, műanyag üvegből egyre kevesebbet igyanak, mert fitátok kerülnek be a szervezetbe, amik az ösztrogén túlsúlyt tovább növelik.

A klóros csapi vizet szűrjék, amiből elég a klórt kiszűrni, mert ez a mikroelem szintén tovább növeli a “szerelemhormon” (ösztrogén) jelenlétét a testükben. Testápolók, szappanok felülvizsgálata. A bőr mivel nagy felület, ezért a klór zuhanyzáskor, ezen keresztül is bejut.


Életmódváltás javasolt, melyen belül testi szinten gluténmentes táplálkozás, a cukros, édes ételeket, italokat minimalizálni érdemes és jó minőségű szénhidrát bevitelre (pl: házi méz, virágpor, stb…) váltani. A pékáruk fogyasztása során a teljes kiőrlésűek élvezzék az elsőbbséget! Az adalékanyagoktól mentes ételek, italok fogyasztása és az állati húsfehérje bevitelének csökkentése szintén áldásos, kifejezetten a vörös húsok elhagyása.

A vegyszermentes zöldség- és gyümölcsfélék fogyasztása, az emészthetetlen rostanyagok miatt megkötik a szervezetben lévő ösztrogénszerű anyagokat és segítik kiüríteni, így bizonyítottan csökkentik a szervezetben lévő ösztrogénszintet. A dió- és mogyorófélék, pörkölés nélküli egyéb magvak fogyasztása javasolt. A kávé (egyéb koffeines italok), alkohol és dohányzás elhagyása vagy minimalizálása fontos! A tejtermékek csökkentését a szakirodalom egyaránt javasolja ciszták esetén, míg endometriózisnál teljes tejmentes étrend indokolt!


A mellékvesék működését támogató étrend: vitamindús, változatos, színes, növényi eredetű táplálékban gazdag legyen. Tengeri algák, citrusfélék, zabkészítmények, méhpempő, búzacsíra és ritkán magas kakaótartalmú fekete csokoládé lehet egy-egy kocka. 🙂

Az örömet adó napi rendszerességű testmozgás, a sport vagy az intenzív fizikai munka – nyilván az aktuális egészségügyi állapotnak megfelelően – szükséges és indokolt! A túlsúllyal élő nők körében nagyobb a cisztásodás, a miómák és az endometriózis kialakulásának aránya, mivel a testzsír maga is termel ösztrogént. Ha aktívabb életvitelt élnek a Hölgyek, úgy csökken a szervezetükben az ösztrogéntermelés és a testzsír százalékuk. A pihentető alvás (22-06 óra között) jótékony hatású a szervezet regenerálódása és az életenergiák feltöltése, megtartása miatt.


Ma a Hölgyeknek érdemes a

3 "L-betűs" terápiát életmódjukban fokozatosan megvalósítani.


Miből áll a 3 L-betűs terápia?

- Lassulni,

- Lazulni,

- Lágyulni – lágyulni nemcsak kifelé érdemes, de önmaguk felé vagyis befelé is.


Ha a nő életviteléből a fentiek közül bármelyik hosszabb időn keresztül hiányzik vagy sérül, úgy előbb-utóbb nagy valószínűséggel kialakul nála valamilyen nőgyógyászati tünet, betegség illetve elváltozás. A “hosszabb időn keresztül” időtartama személyenként változó, hasonlatosan ahhoz, ahogyan életvitelük, gondolataik, érzelmeik, energiaszintjük és fizikai testük táplálása is eltérő.

Nyilvánvaló, hogy ma Hölgynek lenni nagyon nehéz feladat, hiszen a nőket sokáig alaptalanul -még a XIX. század közepéig is- “asszonyállatnak” hitték és nevezték több helyen és el voltak nyomva. Ma meg férfivilágunk elnőiesedésével egyre több terhet vesznek magukra a Hölgyek, ami hosszú távon nem lehet megoldás, hiszen ez éppen nőiességüket, a Női “Egész”-séget teszi tönkre.


Milyen gyógynövények hasznosak és miktől tartózkodjanak ciszta esetén?


Túl sok az ösztrogén a szervezetben, ezért nem ajánlatos bevinni még pluszban.

Kerüljék: cickafarkfüvet, cickafark virágot, komlót, ürömfüvet, lucernát, poloskavészt, lóhere virágot és gránátalmát, mert ezek fitoösztrogénekben gazdag illetve fitoösztrogén tartalmú gyógynövények.


Érdemes abbahagyni az ösztrogénszerű anyagokat tartalmazó gyógynövények és fűszernövények használatát: ánizs, édeskömény, cickafarkfű és a cickafark virága, lenmag, szója, orvosi zsálya. Ösztrogén túlsúlynál, ciszták (mell ciszta, hüvely ciszta, “csoki ciszta”, petefészek ciszta, policisztás ovárium (petefészek) szindróma: PCOS, mióma, endometriózis illetve egyéb jóindulatú vagy rosszindulatú onkológiai daganatok esetén érdemes tartózkodni az ösztrogén tartalmú vagy az ösztrogénhez hasonló anyagokat tartalmazó gyógynövények és fűszernövények használatától!


Hasznos gyógynövények, melyek cisztáknál az öngyógyulási folyamatot támogathatják:


Teakeverékben: körömvirág, szurokfű, apróbojtorján, citromfű, palástfű és orbáncfű keveréke.


És palástfű tea fogyasztása külön monoteában!

Ezt nem minden nap, hanem csak a ciklus 15. napjától a 26. napjáig 17 és 19 óra között a vesemeridián maximális szervórájában. A palástfű teából is forrázatot készítünk.


Jobbulást kívánok,

Rigó István tanuló természetgyógyász,

gyógynövény őstermelő

1350. mornie (válaszként erre: 1348. - Matyi78)
2017. jan. 30. 14:31

Szia! Azért gyanakodott sérvre a doki, mert panaszokat okozott, fajdalmaid voltak?

A tumor markert általában megnézik, ha cisztat találnak, ha magas az érték, az rosszat jelenthet, de minden ciszta más, ne aggódj előre!

Lehet, hogy csak vízzel telt, az fel is szivodhat. Ha vér van benne, meg az is kidurranhat, de elég kicsi a valószínűsége. Nekem vérrel telt volt és kiműtötték. Az, hogy jó vagy rossz indulatú, mintavétel után, vagy ha eltávolítjak, a kivett ciszta tanulmányozása után mondható meg biztosra. Nem szabad mindig a legrosszabbra gondolni. 6x8cm már nagyobbnak számít, nekem csak 4cm volt, de azt mondták nem jó ha bármi ott van, főleg ha később babát szeretnénk, akkor minél hamarabb érdemes eltávolítani, mert azért fel kell épülni utána. Én is nehezen vettem rá magam a műtétre, lehetett volna próbálkozni akár természetes gyógymódokkal, viszont az szerintem hosszadalmasabb is, így meg észrevehetnek más esetleges eltéréseket is. Ha újra dönthetnék, akkor is a műtétet választanám.

Mikor mész vissza az eredményekkel?

1349. mornie
2017. jan. 30. 14:17

Sziasztok! Végre túl vagyok a műtéten, ott derült ki, hogy mind a két petefészkemben volt ciszta (4cm és 0,5cm). Az, hogy milyen típusú, majd a kivett ciszta elemzése után mondható meg biztosan, de elvileg csokiciszták voltak.

Ígértem beszámolót Nektek :) A műtét napján reggel kellett bemennem a kórházba, mindenki kedves volt és hamar sorra kerültem szerencsére. Nem volt beöntés, sem katéter - legalábbis műtét után már nem, azt viszont nem tudom, hogy műtét közben volt-e. Eléggé furcsa érzés volt az altatás, nekem ijesztő volt, mert még sosem voltam altatva, viszont teljesen kibírható. Nem hánytam utána, nem voltam rosszul. A torkom sem fájt a csőtől, amit elalvás után szoktak bevezetni a légcsőbe. Arra emlékszem, hogy a nevemen szólítottak amikor kész volt, mondták, hogy ennyi volt. Talán még álmodtam is valamit, de nem emlékszem, hogy mit. Ahhoz tudom hasonlítani, mint mikor sokáig víz alatt vagy és utána a felszínre mész levegőért :) Mondták is, hogy vegyek egy nagy levegőt. Utána pár emlékfoszlány maradt meg csak. Felemeltek és utána egy pillanatra emlékszem, hogy toltak az ágyamon, bevittek a műtét utáni őrzőbe. Egy idő után emlékszel mindenre, hallottam ahogy jonnek-mennek, mérték a vérnyomásomat, infúziót kaptam. Ébernek éreztem magam, de nem tudtam megmozdulni, semmi erőm nem volt. Nem bírtam kinyitni a szememet. Érdekes érzés volt, igazi mesterséges kábaság. Utána egyszer csak ki tudtam nyitni a szemem, szerintem aludtam még egyet előtte :) Utána a sok gyógyszertől hullámokban ébren voltam és visszaaludtam, egész estig, amikor már nem volt infúzió, akkor lehetett felállni, pisilni, kicsit nehéz volt a járás, de hamar belejottem. Átkisértek osztályra, és reggel a vizitkor is minden rendben volt, haza is engedtek. A varratszedés utána volt pár nappal, egyáltalán nem vészes. A hasam sem fájt különösebben már az első felálláskor sem, inkább izomlázhoz tudom hasonlítani, meg húzódott a seb, de fájdalmam nem volt. Összességében nem volt kibírhatatlan, de remélem nem lesz több ilyen, ismerem magam, hogy ugyanúgy félnék előtte, alapból viszolygok a korhazaktol úgy általában. Viszont aki előtte áll, amennyire tudja vegye lazán, nagyon értenek hozzá az orvosok, legalábbis nekem most ez egy pozitív élmény volt kis hazánk egeszsegügyével kapcsolatban :) Ha valami kimaradt, kerdezzetek nyugodtan! Mindenkinek jó egészséget kívánok!

1348. matyi78
2017. jan. 12. 21:07
sziasztok! Frissiben vagyok a dolognak, nemrég jöttem meg a maszek uh-ról ahova azért mentem, mert sérvre gyanakodott a h.orvosom. Hát viszont...ez nem sérv, hanem egy több rekeszes, 6x8cmes ciszta a jobb p.fészkemen. Dr.nő azzal ijesztett meg, hogy azr mondta, nem ártana egy tomor marker... Novemberben céges eg.napon már készült ilyen,az negatív lett... Most folyton attól félek hogy kifakad e, fájni fog e, műteni kell e, jóindulatú e...visszaolvasgatok gyorsan,hátha kapok válaszokat...
1347. mornie (válaszként erre: 1345. - Dormi79)
2016. dec. 28. 17:03
Rendben, fogok írni! :)
1346. mornie (válaszként erre: 1344. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 28. 17:01
Köszönöm a biztatást! Még később megyek az altatóorvoshoz is, hátha kicsit megnyugtat ő is :)
1345. Dormi79 (válaszként erre: 1343. - Mornie)
2016. dec. 21. 07:55
Kitartast!majd irj ki mi a tapasztalatod😊
1344. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1341. - Mornie)
2016. dec. 20. 20:34
nem kell félni az altatástól. picit a szuri kellemetlen de egy perc sem kell és alukálsz. ébredés után sem szokott gond lenni, max pici szédülés. egyébként ez biztos csak "kis altatás" lesz (a mélyaltatást nagy műtéteknél alkalmazzák csak) tehát ez nem lesz a szervezetre megterhelő sem. és egyáltalán nem is fog fájni a műtét.
1343. mornie (válaszként erre: 1342. - Dormi79)
2016. dec. 20. 13:22
Köszönöm, megpróbálom lazábban venni :) Igazából még eltörve sem volt semmim, varrva sem voltam, és még egy sima vérvétel miatt is izgulok :D Akkor lesz a legjobb, ha már túl leszek rajta, utólag biztos csak nevetni fogok magamon, hogy mennyire féltem. Köszi még egyszer! :)
1342. Dormi79 (válaszként erre: 1341. - Mornie)
2016. dec. 16. 18:47
Szia!ne izgulj a dokit nem ismerem de ez egy nagyon rovid beavatkozas tobb az elokeszuletmint maga a mutet.Nekrm.mar tobb nogyogyaszati mutetem volt,ez tenyleg nagyon egyszeru,alszol egy jot esennyi.Az altatastol se felj,ilyen mutetnel nem is altatnak tul melyen.Nekrm nemreg 28mm est szivtak le ebren es az is kibirhato volt😊Tul vannak misztifikalva ezek a dolgok de az ertheto hogx mint ismeretlentol tartasz tole.Nyugodj meg,konnyu lesz!
1341. mornie
2016. dec. 15. 11:05

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalata a debreceni Kenézyvel kapcsolatban (Bacskó György)? Januárban lesz műtétem, az egyik petefészkemből ki kell venni egy 4cm-es cisztát. Sosem voltam műtve, rettegek az egésztől, főleg az altatástól és a körülményektől. Bármilyen információt szívesen fogadok, köszönöm!

1340. Léna17 (válaszként erre: 1336. - Ea3e7161c6)
2016. dec. 12. 15:20

Szia!


Ott nem fáj. Petefészkeknél érzem, egyszerre mindkét oldalon. Bár van, hogy egyik oldal erősebb.


Voltam belgyógyásznál hasi ultrahangon, nőgyógyásznál hüvelyi ultrahangon. Semmi bajom!


Menzesz után elmúlt, most újra kezdődött.


Legutóbb is cisztára gyanakodtam, mert peteéréskor kezdődött a fájdalom, ahogyan most is.

De nincs semmi!

Az orvos semmi elváltozást nem lát.


Nagyon fáj és alig tudok mozogni, aludni sem tudok, minden pózban fáj.

1339. ea3e7161c6 (válaszként erre: 1337. - Maju)
2016. dec. 3. 09:20
Nem neki egyszerűbb úgy, hanem neked! Engem is endoval műtöttek. Ráadásul már olyan súlyos volt, hogy a hashártyám is rá volt tekeredve a petevezetékemre. Nem volt jobb megoldás, mint eltávolították a jobb oldalit. Hatalmas méretű volt. A doki szerint pár órám volt így vissza. Időben mentem, az utcáról a műtőbe! Nem igazán szólhattam bele, mit kezdjenek velem. Kár okoskodni!😊
1338. Szancsó90 (válaszként erre: 1337. - Maju)
2016. dec. 3. 07:03
Köszi a választ. A dokimban megbízom, gyerek korom óta hozzà járok tudom h mindent meg fog tenni h megmentse a petefészket ha meglehet. Csak örülnék ha elkerülhetnénk a műtétet. Nekem teljesen attetsző folyadékkal teli nincs benne semmi sűrü vagy darabos cucc szerencsére.
1337. maju (válaszként erre: 1335. - Szancsó90)
2016. dec. 2. 19:33
Nekem is volt az egyikbe ököl a másikba csecsemőfej méretű sűrűn bennekü ciszta ami endometriózis. Laparoszkoppal simán megoldhato volt de sajnos van olyan doki aki egyszerűen petefeszekkel együtt veszi ki mert úgy egyszerűbb neki. Olyan dokit kerestem aki meghagyja a szerveimet.
1336. ea3e7161c6 (válaszként erre: 1325. - Léna17)
2016. dec. 2. 16:07

Köldök körül nem fáj, ha megnyomod? Ismerős tünetek. :(

Nospa használ? Hasi uh-n voltál?

2016. dec. 2. 13:07

Sziasztok!


Múlthét pénteken találtak nálam egy 110mm es petefészek cisztát a bal oldalon. Kaptam rá gyulladás csökkentőt amitől szerdára 98mm esre csökkent. A tumor markerekre vett vér szerencsére negatív lett. Írt fel a doki Norculut tablettát 2x1 szemet 10 napon át hogy megindítsa a menstruációt. A kérdésem az lenne hogy volt-e már valakinek hasonló méretű cisztája és h kellett-e műteni vagy eltűnt a menzesszel?? Nagyon félek h esetleg a műtéttel a petefészket is ki kell szedni... 😕 Nagyon szeretnénk babát remélem nem lesz gond. 14-én megyek a következő kontrollra akkor derül ki hogyan tovább.

1334. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1333. - Dette)
2016. nov. 29. 19:11
drukkolok és biztos, hogy nem lesz semmi baj.
1333. dette
2016. nov. 29. 00:24

Mindenképpen irni fogok!

Csütörtökön fognak operálni, drukkolj nekem kérlek, hogy jó dolgokat mondjanak utána.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook