Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi süti ajándékként fórum

Karácsonyi süti ajándékként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi süti ajándékként

1 2
2011. okt. 21. 11:45

Sziasztok! :)


Idén Mikulásra én is saját készítésű bonbont szeretnék készíteni! Szívesen fogadom a recepteket, mert már ugyan nézelődtem, de még mindig nem tudom milyen legyen!:)

Valami olyasmit szeretnék, mint az a mandulás, fahéjas bonbon, aminek a közepén van a nagy szem mandula és ilyen fahéjas valamibe van burkolva! Nem tudom pontosan a nevét és nem is találtam ilyen receptet! Valaki tudja esetleg, miből készül?

34. Hoxa
2011. okt. 21. 11:42

Mézeskalács, linzer félék jók bele, amik sokáig elállnak, ha kell.


Nekem nagyon sok formám van már a szaggatáshoz, az évek során gyűjtöttem össze. Nemrég az ikeában láttma még jópofákat, lehet azokat is begyűjtöm. :)

2011. okt. 21. 11:19
Milyen sütiket tesztek bele? A kalácshoz ami nagy forma hogyan szaggatjátok ki?
32. Lisy50
2010. dec. 15. 19:40

Sziasztok!

Én tavaly a barátnőmnek és a családtagjaimnak készítettem mézeskalácsfenyőfát, amire mindenkinek ráírtam a díszítés közé a nevét, terítésnél beletettem a tányérjukba,apróság, de nagy sikert aratott!:))))

31. Hoxa
2010. dec. 15. 18:56
Persze, linkeld be nyugodtan.
30. Nuckó
2010. dec. 14. 22:24

Sziasztok!

Hoxa és Mamcili: én töltetlen kemény cukorkát használok, amit kerek fémdobozban árulnak. Szilánkosra összetöröm. A házikó oldalfalait sütöm kb. 6 percig, majd az ablaknak kihagyott helyekre kiskanállal beleteszem a cukrot, s vissza a sütöbe, amíg beleolvad. Miután kész, a falak felszínével lefele hagyom, amíg össze nem állítom a házikót.

(az egyik blogomban-igaz angol nyelven írtam- pont ezt mutatom be képekkel illusztrálva.Csak akkor linkelem be ide a címét, ha szabad.)

29. Hoxa (válaszként erre: 27. - Nuckó)
2010. dec. 13. 21:27
Kérlek írd meg milyen cukrot használsz hozzá! Az óvodában kipróbáltuk, de szétfolyt. A tészta vastagságával lehetett baj, vagy a cukorkával?
28. mamcili (válaszként erre: 27. - Nuckó)
2010. dec. 13. 21:14

cukorüveg?

hogy készül?

27. Nuckó
2010. dec. 13. 18:43
Igen, én is süteményeket vagy mézeskalácsot szeretek leginkább ajándékozni. Ez utóbbit nagyon szeretem díszíteni. Egyik legkedvesebb alkotásom a házikó szokott lenni. Cukorüveg ablakkal készítem, hogy esténként szépen meg lehessen világítani LED izzós teamécsesekkel.
26. costarika (válaszként erre: 25. - Marylu93)
2010. nov. 20. 07:09
Köszi a receptet, ha időm engedi, nekilátok megcsinálni.
25. Marylu93 (válaszként erre: 10. - Costarika)
2010. nov. 19. 23:15

Szió!


simán befőző cukorral. Meghámoztam a narancsot és filéztem. Az egy picit macera, de nem vész. Vettem lime és narancs kockátat is bele. Ilyen aszalt, amit a gyümölcskenyérbe is szoktak tenni. A végén amikor kész volt, megbolondítottam camparival. Szép színe lett tőle. Én szeretem nagyon a fanyar ízét. Kisebb üvegekbe tettem. Hobby boltban vettem narancs nyomatú szalvétát és azt tettem a tetejére, szalaggal átkötöttem. Bent a cégnél meg nyomtattam boríték címzős papírra névre szólóan üdvözlést. Nagyon örültek neki. Formás volt nagyon. Jó visszajelzéseket kaptam.

24. 75596a56f2 (válaszként erre: 23. - Mamcili)
2010. nov. 19. 19:36
nyami!:)
2010. nov. 19. 18:42

Mézeskalács házikót készítettünk tavaly :)

Még most is megvan és nagyon jó illata van :)

2010. nov. 19. 13:18

De ha van valakinek valami jó kis receptötlete, szívesen várom!

Az idei sütéssel még úgy is bajban vagyok és még nem tudom mi lenne a legpraktikusabb!

2010. nov. 19. 13:18

Sziasztok! Nos, tavaly én is törtem a buksimat, aztán a legegyszerűbb lett belőle:

5 db. gyümölcstortát sikerült szétosztani baráti körben.

A piskóták egymás után sültek, utána a puding főzés nagy üzembe ment, rá a gyümölcs és a zselatin megint nagyüzemben! Inkább a "kihordás" volt kissé bonyolultabb, de meg lehetett oldani.


És mit ne mondjak! Sokkal jobban örültek neki a baráti házaspárok, mint ha olyan ajándékkal leptem volna meg őket, amit ha ránézel a barát arcára, és tudod, hogy "ez nem az volt, ami neki bejött volna". :D

A sütinek meg mindenki örül, és szívesen fogadják! Végtére is erről szól a karácsony/egyik fele! :D

20. Hoxa
2010. nov. 19. 12:49
Olyan amerikai típusú csokis kekszre gondoltam... de még nem tuti.
19. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2010. nov. 19. 11:02
Részemröl a receptötleteket is várom. Tavaly mézeskalács volt, idén újítani kéne. :)
2010. nov. 19. 09:34
A süteményt nem csak alkalmakkor kell adni a gyermekeknek, hanem egész évben, mert ez is bizonyítja legalább több, mint kétszázezer gyermek éhezik az országban. Legfőképpen kevesen jutnak meleg ételhez, ami elég nagy gondot okoz, ami valamikor ez elképzelhetetlen volt. Itt vannak a felnőttek, akik szintén nélkülöznek és ez szomorú, hogy egyáltalán idejutottunk. Üdv.Ágnes
2010. nov. 19. 08:33
Hát ez nagyon jó ötlet!
2010. nov. 19. 08:03
Az én barátaim örülnek neki és számítanak is rá, ráadásul mind dolgozó nők és örülnek, ha nem nekik kell megcsinálni.
2010. nov. 19. 08:00
Én párszor már ellőttem a sütit, de már szerintem mindenkinek a könyökén jön ki. Amúgy is általában Karácsonykor mindenki süt odahaza egy rakat édességet, és akkor még tőlem is azt kapnak..? :D Párszor jó volt, de már másban kéne gondolkoznom.
2010. nov. 19. 07:51
Én gyümölcskenyeret szoktam sütni, a tetejét csokivak bevonom és zöld marcipánból fenyőfát teszek rá.
13. Felhoo
2010. nov. 19. 06:08

Nagyon jó ötleteket kaptam! Nagyon jó ötlet volt a cikkírónak ezt leírni:)


Köszönöm az ötleteket! Azt hiszem még vissza fogok járni olvasgatni:)

2010. nov. 19. 03:31
Nagyon jó ötlet, én is készítek az idén. Tavaly karácsonyi likőröket adtam néhány barátnőmnek, formás kis üvegekben. Idén jöhet hozzá a süti. (Ha nem itták még meg.))
11. Havran (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2010. nov. 18. 22:23
Szerintem ezek nagyon jó ötletek,ezek az igazi ajándékok,ebbe benne van az emeber keze munkája és a szíve.Egyre több ilyen kéne.
10. costarika (válaszként erre: 9. - Marylu93)
2010. nov. 18. 22:21

Jó ötletek, én is szeretek sütit adni. Idén diós háromszögeket csinálok csokival megcsorgatva.

Eddig mézest sütöttem mindenféle verzióban: figurák simán dióval, írókázott, mázas, de a legnépszerűbb volt a kis piros vagy sima dióval díszített szív. Sütök általában egy kazallal és mikulás sapiban szoktam osztani a munkahelyemen a betegeimnek.

De ez a lekvár ötlet! Idén azt hiszem ezt is kipróbálom a családnak.

Hogy készíted a jamet?

9. Marylu93 (válaszként erre: 7. - Ronnie13)
2010. nov. 18. 22:06
Fú, ez az almás nagyon jó. Lehet én is megcsinálom idén. Én camparis narancs jamet szoktam csinálni. Az se rossz...
2010. nov. 18. 21:58
Tavaly vettem sütis dobozokat és megtöltöttem mézeskaláccsal. Plusz készítettem narancslekvárt is friss gyömbérrel, fahéjjal. Ez volt az ajándékok kreatív része.
2010. nov. 18. 21:32
Én tavaly fahéjas almalekvárt csináltam, hozzá mézeskalácsot ( [link] idén karamellt fogok csinálni (mint a boci karamella). Aranyos papírba csomagolom majd.
2010. nov. 18. 21:28
Köszönjük a kedves ötleteket ☺☺
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook