Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elhízások okai? Fogamzásgátló vagy pajzsmirigy probléma? Vagy csak egészségtelenül élünk? fórum

Elhízások okai? Fogamzásgátló vagy pajzsmirigy probléma? Vagy csak egészségtelenül élünk? (beszélgetős fórum)

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Kriszti020)
2013. okt. 13. 08:06

Van akinek nem kifogás, csak szerinted.

Te sokat eszel, ezért vagy kövér, de aki beteg pl. pm. beteg az nem eszik sokat és még is hízhat, nem tud fogyni, nehezen tartja a súlyát. Ezt csak akkor fogod megtudni, ha te is pm. beteg leszel, addig csak feleslegesen jár a szád.

Neked könnyű, mert lefelezed a behabzsolandó ételedet és már fogysz is. Egy pm. beteg hiába teszi ezt, akkor sem ér el nagy sikereket.


A normál étkezés része a fehér kenyér is, a cukor is, akár a cukros üdítő is, és ha hormonálisan minden OK, akkor ezek fogyasztása nem okozhatnak súly problémákat, de pl. egy pm. betegnek a cukor felhasználása sem jó, mert ugye ezért is a hormonrendszer működése a felelős.


amíg nem voltam pm. beteg, addig megihattam napi 2 liter kólát, megehettem napi akár fél kiló fehér kenyeret, ehettem minden következmény nélkül édességet úgy, hogy akár meg sem kellett mozdulnom, de amióta pm. beteg vagyok, le kellett mondanom egy csomó mindenről. Persze én így sem vagyok kövér, mert keveset eszek, elhagytam x élelmiszereket és sokat mozgok.


az egy kicsit visszás nekem, hogy egy olyan osztja az észt, aki maga is kövér. A fórum indítása óta eltelt szinte pontosan 2 év, hogy állsz a fogyással?

14. ina87
2013. okt. 13. 00:50
Fogamzásgátlo szedésétöl,ez már biztos,plusz pár kilo,nem habzsolok édeségeket,csak ha meg kivánom de kevesett eszek belöle,a vacsi meg jóformán mindég elmarad...
2013. okt. 12. 13:49

ülőmunka

mozgáshiány

nasi

kialvatlanság

2013. okt. 12. 13:41

1,helytelen taplalkozas

2,gyogyszer is okozhassa

3,nehany betegseg is/pl.cukor.....

2010. nov. 24. 17:43

Egy nagy okosság:

Este lefekvés előtt már ne egyetek,mivel az alváshoz nem kell kalória !!!!

2010. nov. 18. 18:20

Még mielőtt bárki is félre értene.Nem a betegeket akarom szekálni.

csak sajnos az ember az elhízottak 95 %-ától azt hallja hogy pajzsmirigy vagy a fogamzásgátló volt a hibás.

Ritka esetekben igen.

De nagy százalékban a helytelen táplálkozás.

És amíg van mire fogni addig az emberek nem is fognak normálisan étkezni és lefogyni.

Ha nem enné mindenki a mesterséges kajákat akkor kevesebb kövér ember lenne.

De olyan nehéz megállni mikor olyan jó az íze.

és azt tolják a boltokba az ember képébe.

Én most küzdök magammal.

De nem koplalok és szép lassan megy le a súlyom.és ha elcsábulok akkor se jön vissza.és erre büszke vagyok.

2010. nov. 18. 17:02

Az egészség pénzkérdés bizony,de nem kellene két szelet kenyeret megenni...Elég lenne a vizes zsemle és egy darab,egy fej saláta 130ft,és ha veszek gépsonkát,sajtot,salátát,akkor az egy reggelinek tökéletes.A főétel meg legyen meg minden nap,majd délután lehet gyümölcsözni,este pedig szintén egy zsemle.

Viszont sokan táblaszám eszik a csokit,a mindenféle felesleges édességet stb.Azt is ki lehet hagyni,meg az üdítőket.Na ekkor már tettünk is magunkért valamit.

2010. nov. 18. 16:13

Én most elmondom a frankót !

A mai modern ételek tele vannak üres kalóriákkal./adalékok,ízfokozók,stabilizálók,tartósítók stb......../

Tehát például,ha eszel két szelet kenyeret szendvicsnek pillanatnyilag telítve érzed magad,de egy fél óra múlva feltudnál megint falni akár egy lovat.

És ha jól belegondolsz egy igazi adalékoktól mentes ,teszem azt pörköltből ettél egy tányérral,azzal elvoltunk szinte egész nap.

Csak ha számításba vesszük,hogy az igazi kaja milyen drága akkor kicsit elszomorodunk.

Ezért van az,hogy többnyire a kevésbé jó módúak vannak elhízva,mivel csak a szemét kaját tudjuk megvenni :(

Tehát az egészség igenis pénz kérdés

2010. nov. 18. 14:48

Minden esetben először kell egy alapos kivizsgálás,hogy kizárhassák a betegséget.

Ha nem beteg,és sokat eszik,az az oka az elhízásnak.

Mi van azokkal,akik nem betegek és állandóan fogyókúráznak,mégis kövérek?

Szerintem a genetika,a hajlam ami ilyenkor van,és az elfogadás lenne a legfőbb cél.

6. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - 79e4e6154d)
2010. nov. 18. 14:45
Nem értelek és a hozzád hasonlókat sem....ha unalmas,akkor miért olvasod?Azért mert szeretsz beszólogatni?És nem mindenki tud lefogyni...azt mondják,hogy koplalással bárkinek sikerül,bár lehet utána visszaszedi a dupláját.Én 2 hét koplalás után majdnem kórházba kerültem és ráadásul 5 kg-ot híztam.Szóval akinek hormonproblémája van,az nem biztos,hogy letud.Még gyógyszerekkel sem...
2010. nov. 18. 14:42
Én is kövér vagyok...de csak vizet iszom,heti talán fél kg kenyeret eszem,édességet sem eszem minden héten...szóval tudom miért van rajtam plusz kilo...a fogamzásgátlótól...és ez orvosilag igazolt
2010. nov. 18. 14:30
Ha már így írtad ki a fórum címet. Igen, lehet bármelyiktől elhízás. Nálad az egészségtelen táplálék bevitel,másnál viszont lehet betegségtől is, vagy így együtt akár mindhárom :)
2010. nov. 18. 14:27
le lehet, ha valaki akar. de van 1001 ilyen fórum, téma. olyan unalmas... áááh....
2010. nov. 18. 14:22
Hát az én hibám, hogy dagi vagyok... nem másé. MOst pont ez ellen teszek! Remélem még idejében felismertem a problémát :)
2010. nov. 18. 14:19

Mért van az hogy a kövér embereknek mindig van valami kifogásuk hogy mért is nyomnak annyit amennyit?

Én is kövér vagyok,de tudom hogy miért!!!!!!!!

Megmondjam?

Fehér kenyér amennyi belém fért,kóla abból is napi egy üveg,cukrok,csokik,bonbonok és társaik?

De ma már -10kg-nál tartok.Mert felismertem a hibám és rájöttem kár bármire is ráfogni.

Én csináltam magammal akkor nekem is kell rajta változtatni.Sok kitartás és a kedvenc ételekről való lemondással vagy csak diétásabba tételével igenis le lehet fogyni.

Manóm 2 és fél éves múlt.mellette is megy.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook