Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége fórum

Nyaki nyirokcsomó duzzanat jelentősége (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
121. :)))))
2016. máj. 19. 18:00
Sziasztok nekem 8-eve van bal oldalt kb a nyakam kozepvonalanal ketto kitapinthato csomo.amikor megfazok akkor duzzadtabbak mint amugy.amugy.hoemelkedesem sincs fogyni se fogytam.ezek a csomok mondjuk amikor megfazok erzekenyebbek.azt eszre vettem.szerintetek mitol lehet?es miert nem mult el ennyi ev alatt?
2016. ápr. 12. 19:32
Sziasztok !Nem is tudom hol kezdjem.Szóval hat éve meg állapitottak hogy migrénes vagyok.Szerintem ezt nem kell le irnom milyen a leg sulyosabb migrénem van.Kétt hónapja hátul a nyakamon csomot találttam azt hittem őszefüg a migrénel mivel hogy kétt hete folyamatosan fáj a fejem és lett még kétt csomó szoval három van .Tudni kell hogy éve a fülem is fáj ha a fejem.Na és most jönn az ijedség tegnap éjszaka otta magas lázam van és majd szét fagyok!Mi lehet ez ?A nagyobb csomó nem mozdul de a kétt kicsi igen.Segitsetek
2015. dec. 7. 16:07

Sziasztok! A lányom 14 éves. 1.5 éve minden honapba hány.ma orvos voltunk és

a nyakánál észre vettek 1-1 cm duzzadt nyirok csomot de nem fáj neki.nem mondtak semmit rola.szeretném megkérdezni hogy kell e nagyobb jelentoségel

foglalkozni vele.mandula nagyobbodása van. de nem kell kiveni neki.válaszokat köszönöm.

2015. nov. 3. 13:04

Sziasztok!


Tudna nekem valaki ajánlani Pesten vagy Győrben jó fej-nyak sebészt akinek van magánrendelése!

Köszönöm!

117. inf3rno (válaszként erre: 116. - Kolett1980)
2015. szept. 30. 02:50
A pajzsmirigy megnagyobbodás is szokott nyelési nehézséggel járni, az nem csak gyulladás miatt alakulhat ki, pl jód hiány vagy autoimmun betegség is okozhatja. Lehet, hogy azt érezted, és nem is a nyirokcsomót. Én most nem tudom eldönteni, hogy a refluxom miatt érzek gombócot a torkomban vagy a pajzsmirigyem nagyobb a kelleténél. Mintha nőtt volna mióta észrevettem, hogy sok a savam, de nem olyan hatalmas, hogy egyértelműen rá lehetne mondani, hogy strúma. Várok még vele, mielőtt elmegyek az orvoshoz. Ez a reflux nagyon kellemetlen. Nem tudom volt e már nektek, de én nagyon nehezen viselem, már egy hete állandóan hányingerem van, a sav lekötő meg csak 1-2 óráig használ. Próbálok keveset enni, az segít rajta valamennyit.
2014. márc. 18. 10:10

Sziasztok!


Strumát (megnagyobbodott pajzsmirigy) és 2 cm-es göböt fedeztek fel a bal lebenyében, valamint a jobb oldalon lévő nyirokcsomóm borzasztóan meg van nagyobbodva. :( A vér- és vizeletvizsgálatom eredménye teljesen negatív, így biztos, hogy nincs gyulladás. Nem vagyok beteg, illetve hónapok óta magasabb a hőm, de csak max. 37,5-ig megy fel. Jelen pillanatban már a nyelés is nehézkesen megy, de nem fáj semmi.


Létezik, hogy gyulladás nélkül is megnagyobbodhat ennyire a nyirokmirigy? Nekem volt egy nyálmirigy-daganatom pár évvel ezelőtt, szerencsére jóindulatú, de sajnos el kellett távolítani az egész nyálmirigyet miatta.


Kicsit aggódom... :(

115. Procsno
2012. ápr. 25. 10:52

Sziasztok!


Tudtok ajánlani Budapesten egy megbízható és jó hematológust? Terhes vagyok és Leiden mutáció pozitív, így sürgősen be kéne jelentkeznem egy jó orvoshoz. De nem mindegy kihez!


Köszönöm!

114. 424979da13 (válaszként erre: 108. - Vaguszcs)
2011. máj. 11. 19:10
Szia. Köszönöm a megnyugtató hozzászólásodat.
113. Genesist (válaszként erre: 112. - Angelbocs)
2011. máj. 10. 21:01
Az én hematológus dokinőm elég szigorú személyiség volt, de mégis nagyon kedves és láttam rajta, hogy kézséggel segít. Valamint nem azt csinálta, hogy 5 perc alatt megvizsgált aztán mehettem is az utamra, hanem figyelmesen átolvasta a papírjaimat, beszélgettünk közben (kérdezte mit tanulok, hol tanulok stb), aztán felfeküdtem a a vizsgálóasztalra, itt is alaposan nyak, hónalj, mindent átnézett. Tüdőfunkciót figyelte, egy jó 5 percig tapogatott. Lépemet, májamat ellenőrizte. Minden totál negatív volt. Már készültem, hogy vért vesznek, de ezek szerint nem tartotta fontosnak. A végén már eléggé feloldódtam. Meg aranyos volt, arra kért, hogy ne vagdaltassam szét a nyakam szövettan miatt, mert totál felesleges. :)
112. Angelbocs (válaszként erre: 111. - Genesist)
2011. máj. 10. 20:52

Mindannyian mások vagyunk, van aki ilyenkor a legrosszabbra gondol, teljesen felhergeli magát, van aki meg abszolút nem törődik vele, lesz, ami lesz alapon.

Sajnos én is olyan vagyok, mint te, hajlamos vagyok mindig a legrosszabbra gondolni és igen, sokszor tényleg az az 5 perc google-zás az, ami az i-re felteszi a pontot.


Egyébként én is így voltam a hematológián, a tíz körmömet lerágtam idegességemben, de egy tündéri dokinőt fogtam ki. :) Mikor másnap visszamentem az addig elkészült eredményekkel, ültem kint a folyosón, vártam a soromra, a dokinő járkált ki-be, de akárhányszor elment mellettem mindig mosolygott egyet rám. :)


Amúgy igen, végleges bizonyosságot nekem csak a szövettan tudott adni. Készült UH a nyirokcsomóimról, csináltak mellkasröntgent kétszer is, vettek vért kétszer is, plusz volt egy belgyógyászati kivizsgálásom, de mikor mentem a szövettani leletért, másra sem tudtam gondolni, mint hogy biztos, hogy rossz lesz az eredmény.


Hát, ilyenek vagyunk. :)

111. Genesist (válaszként erre: 110. - Angelbocs)
2011. máj. 10. 17:21
Igen, végre már elhiszem, hogy nincsen baj. Ehhez nekem egy hematológus kellett, bár ez érthető szerintem, hiszen az ő szakterületük többek között a nyirokcsomó problémák. Sok, velem élő ember mondja azt, hogy ez már túlzás volt, ami csináltam az elmúlt egy hónapban... viszont kíváncsi lennék, hogy ők mennyire lennének nyugodtak, ha tele lenne a nyakuk tapintható csomókkal. Nekem is lehetett volna annyi eszem, hogy UH után gyorsan még a haemeatológia, és akkor megspórolok magamnak egy csomó idegeskedést. Most megfogadom, hogy soha de soha nem fogok utánaolvasni semminek, és orvosi vélemény hiányában nem fogok magamnak diagnózisokat állítgatni 5 perc google-zás után. Amúgy visszatérve a nyirokcsomókra; a hematológus azt mondta, hogy valószínűleg soha nem fog elmúlni a nagyobbik nyirokcsomóm, de baj biztosan nincs vele. Hagyjam békén és kész, és ne is keresgéljem őket magamon, mert tuti, hogy valahol találnék még apróbbakat, és akkor esetlegesen megint sokkot kapok. Vékony alkat vagyok nagyon, így nálam sokkal könnyebben észrevehetők a bőrfelszín alatti csomók, ami nem egyenlő azzal, hogy kórosak lennének. Azt is mondta, hogy ne menjek megszurkáltatni magam, mert csak negatív eredmény jönne vissza, és felesleges köröket futna mindenki. Az a legjobb, hogy tudok bízni benne nagyon. A háziorvosomat tuti kiröhögtem volna, hogy ne nyugtatgasson, mert ő csak egy mezei háziorvos. :D
110. Angelbocs (válaszként erre: 109. - Genesist)
2011. máj. 10. 15:40

Na látod, mondtam én, hogy nem lesz semmi komoly gond, de így legalább te is megnyugodtál, ez a lényeg. :)


Így van, el kell felejteni a limfómát (meg minden egyéb más betegséget), lassan itt a nyár, koncentrálj arra. :)

109. Genesist (válaszként erre: 105. - Angelbocs)
2011. máj. 10. 15:04

Szia!


Véget ért a rettegés időszaka. Voltam haematológián, átnézték a papírjaimat, és azt mondta a doktor nő, hogy semmi bajom nincs. Természetesen fizikálisan megvizsgált mindenütt (nyak, hónalj, kulcscsonti árkok) és semmi baj nincs. A 2.5 cm-es nyirokcsomó azt mondta egyáltalán nem kóros leletű, bőven a normális határban van benne. A vírusszerológiából kiderült, hogy a ny.cs.-k felfedezésekor EBV fertőzés zajlott (EBV EBNA 255 volt). Mondta, hogy felejtsem is el a nyirokcsomó daganat rémképet, mert ha ez az lenne, akkor ez 1 éve alatt kezelés nélkül hatalmasra nőtt volna, illetve ezt már régen észrevették volna, még anno UH-n. Szóval azt mondta, hogy nem szekáljam a nyirokcsomókat, ez nem daganat; a parázás helyett inkább menjek sportolni és tanuljak jól az egyetemen.


A váróban természetesen tövig rágtam mind a tíz ujjamat. Mikor bementem még akkor is bennem volt a para, aztán csak akkor nyugodtam le, amikor diktálta a leletet és direkt felém fordult, és mondta, hogy NINCS nyirokcsomó daganata. Uramisten, ezt a megkönnyebülést!!!!!!!!! :)))

108. vaguszcs (válaszként erre: 107. - 424979da13)
2011. máj. 10. 14:38

"A jobb oldali fülem alatti nyirokcsomóm folyamatosan meg van duzzadva" írtad.


Mivel ezek a nyirokcsomók nem mindíg húzódnak vissza (hematológustól származó információ) így lehet hogy életed végéig ott marad. Amikor fájnak akkor valószínűleg bacit szűrnek és ilyenkor még jobban megduzzadhat. Nem hiszem hogy neked nagyobb problémád lenne, a jobb oldali állkapcsom alatt nekem is van egy 4-5 éve de akkor volt egy csúnya középfül gyulladásom azóta is ott maradt és fájdalmatlan. A nyak fájdalma meg gerinc inkább.

2011. máj. 9. 18:23

Sziasztok!

Beleolvastam a fórumba....Nekem is hasonló problémám van. A jobb oldali fülem alatti nyirokcsomóm folyamatosan meg van duzzadva.(már 7-8 éve)Időnként fáj kicsit,megnagyobbodik,néha visszahúzódik. Én csak háziorvosnál voltam vele,aki csak egy vérvételt javasolt. A vérképem rendben van.A kezem viszont állandóan a nyakamon és fogdosom abban bízva,hogy elmúlik! Olvastam,hogy a légúti-nyaki-fül gyulladása okozhatja ennek a nyirokcsomónak a megnagyobbodását. Foglalkozásom által,folyamatosan "lóg" a telefon a fülemen,illetve állandó nyakfájásom van. Ebben bízom,hogy nincs nagyobb baj.

106. Genesist (válaszként erre: 105. - Angelbocs)
2011. máj. 9. 17:27

Köszönöm, Angelbocs! :)

Amúgy amik eddig jelentkeztek tünetek, azok azonnal almúlnak, ha nem foglalkozom velük éjjel-nappal. Holnap reggel vágtatok hematológiára, megírom majd mindenképpen, hogy mi volt.

105. Angelbocs (válaszként erre: 107. - Genesist)
2011. máj. 9. 16:53

Valahol olvastam neten, hogy egy-egy fertőzés után előfordul, hogy a nyirokcsomók lassan húzódnak vissza, sőt, hogy vissza sem húzódnak, hanem úgy maradnak megnagyobbodva.


Biztos lehetsz benne, hogy ha limfómád lenne nem csak a nyirokcsomód lenne megnagyobbodva, jelentkezne más tünet is.


Bár tudom, ilyenkor mondhat bárki bármit, megnyugodni nem fogsz tőle.

104. vaguszcs (válaszként erre: 107. - Genesist)
2011. máj. 8. 16:40
Limfómára utaló jel a magas testhőmérséklet (38 felett) éjszakai verejtékezés, hidegrázás, és hirtelen nem tervezett fogyás (testtömeg -10%). Ha nyár óta neked nem fájt akkor azthiszem ne aggódj egyáltalán, ha neked azóta rákod lenne már legalább fogytál volna, de ha te magadon nem is veszed észer veled élők, barátok már jeleztek volna hogy megsoványodtál, stb.
2011. máj. 6. 12:43

Szia!


Látom, Te is átéled ezt a szörnyű bizonytalanságot. Én kedden megyek hematológushoz. Engem senki sem küldött, én könyörögtem ki a háziorvosomtól. Nálam már nagyon durván jelentkeznek a pánik tünetei: mostanában hőemelkedés, ami nyugtató hatására megszűnik, nyugtalan alvás. Az éjszakai izzadásról már leszoktam, mert nem veszek tudosmást róla, így nem is jelentkezik. A csomók változatlanok, illetve voltam fogászaton, ahol megcsinálták az egyik lyukas fogam (tömés volt), és az egyik nyirokcsomóm "felpuhult" valamint érezhetően kisebb. Emlékszem, mikor felhívtam a hematológiát, és elmeséltem a doktornőnek a kortörténetem (ami javarészt durva hisztizés), akkor jól leszidott, hogy azonnal fejezzem be a rinyálást, időpontot pedig csak azért kaptam, mert gondolom látta rajtam, hogy totál ki vagyok készülve. Nekem is készült teljes nagy labor, ahol kimutatták, hogy valamikor tavaly a nyirokcsomók megjelenése előtt átvészeltem egy EBV fertőzést, még a limfocita szám emelkedett volt. A VVT süllyedésem 1mm/óra volt, azaz elvileg minden tökéletes. Sajnos velem az a nagy baj, hogy teljesen feltúrtam az internetet és mindent elolvastam a vérképzőszervi daganatokról, és mág szinte beleégett a tudatomba, hogy nekem biztos ez a betegségem. Ez már annyira durva, hogy a hematológiáig el kell mennem, hogy megnyugodjak, mert más orvosnak egyszerűen nem hiszem el azt, hogy nincs semmi bajom; magyarán megkérdőjelezem a szakértelmüket és azt, hogy komolyan foglalkoznának velem. Én amúgy is nagyon durva hipochonder vagyok, tavaly az urológián futkoztam egyfolytában, persze ott is csak az derült ki, hogy ismételten vészmadárkodok jobbra-balra, és semmi bajom.

2011. máj. 6. 06:28

Sziasztok!


Végigolvasva az itt leírt hozzászólásokat nem tudom, hogy én vagyok a legszerencsétlenebb vagy a leghipochonderebb. Történetem tavaly februárban kezdődott mikor először kezdtek fájni a nyirokcsomók a nyakamon egy megfázás után. A megfelelő antibiotikumok után a baci eltűnt az enyhén fájó nyirokcsomók maradtak. Engem küldtek a haematológiára ahol hozzátok hasonló nyugtatásokat kaptam (beutalókkal fogászat, sájszebészet,mellkasröntgen,nyaki lágyrész CT) amit egy hét alatt végig is jártam.Az össz eredmény aa CT által leírt jobb és bal oldali álszöglettől lefelé a ütőerek mentén maximum egy centimétert nem meghaladó reaktív nyirokcsomók vannak, valamint az állcsúcs mögött egy 13mm átmérőjú, ezen kívül nyálkahártya vastagodás az arcüregben. Eztán a haematológus küldött vérvételre, virústenyésztésre ahol kimutattak Ebstein bar és olyan valaha bennem volt vírusokat amiken szinte mindenki átasik gyerekkorában. Füll-Orr Gégészet folyamatosan kéthavonta negatív eredménnyel. Vissza haematológushoz aki továbbra is mondta nyugodjak meg de én nem tudtam hisz fájtak a csomók. Megkérdeztem a haematológust hogy mégis mitől fájhatnak? Mondta a nyirokmirigyek ezen része a (száj, nyelv, nyak, gége, mandula) gyulladását, daganatait azok szövetközti folyadékát (szennyet) szűrik. Na itt a daganat szótól ijedtem meg és számos vizsgátalot csináltattam,közel hat hónap alatt: agy MR, nyaki gerinc MR, arckoponya CT, és mindegyik a látható nyirokcsomókon kívül csak az említett nyálkahártya vastagodást írja. Vissza gégészetre, a doktornő mondja nem kell kezelni ezek a mirigyek nem az arüreggel vannak kapcsolatban, amúgy sem vészes, mondjuk az arcüregem nem is fáj inkább a csomók fájnak feszülnek. Pár hónap szünet után most két hete újra ellenőriztettem őket egy nyaki lágyrész MR-el mert ugye ez minden tekintetben látja az említett nyirokcsomók által szűrt részt. és hála istennek semmi változást nem lát a korábbiakhoz képest szem számuk sem méretük nem változott. Főleg bal oldalon nyeléskor érzek enyhe fájdalmat és sokszor fültől fülig fájnak feszülnek az említett csomók. Eredménnyel újabb beszélgetés a gégésszel, aki mondta csak akkor fájnak ezek a "pici" csomók ha gyulladásban vannak. Kérdeztem tőle ha ennyi vizsgálat után nincs meg mitől hogyan lehetne kideríteni? Szóval sehol nem tartok csak hogy vannak általában fájdogálnak és ennyi. Megoldást csak ha kivennének egy csomót és szövetttant csinálnának lehetne pontosat mondani abban az esetben ha (daganatáttétről lenne szó) azért nem csinálta sem a haematológus sem a gégész, mert 1. egy cm alatti csomókat egyszerűen nem vesznek ki, 2. szerintük űúgyiscsak az jönne vissza eredményként ennyi idő után hogy gyulladásos eredetű akkor meg csak feleslegesen vagdosnának. Há tez a történetem, nem tudom mit kezdjek magammal. A aematológus szavai: ha ez limfóma vagy bárhol daganat lenne, ennyi idő után már minimum látványosan fogytam volna (mivel a daganat eszi az élő sejteket és ezért van fogyás)nálam hála istennek semmi lyen, sem láz sem izzadás, meg ilyenek nem voltak most marad a bizalom egyszer hátha elmúlik.

101. Angelbocs (válaszként erre: 100. - Genesist)
2011. ápr. 26. 22:26

Így van, el kell magad foglalnod, hogy ne legyen időd agyalni. Az a legrosszabb, mikor elkezdesz gondolkodni, elindul a vezérhangya, onnantól pedig nincs megállás.

Én például szinte egyfolytában olvastam. Belemerültem a könyvbe, közben pedig eszembe sem jutott a "nyűgöm".

100. Genesist (válaszként erre: 99. - Angelbocs)
2011. ápr. 26. 21:32

Szia!


Én is pár héttel ezelőtt viszkettem, aztán nyeléskor éreztem, hogy a gégém kattan egyet (elkezdtem kombinálni, hogy biztos megint nő valami, és abban akad el). Ezután jöttek a hőhullámok, szemégés, persze köze nem volt a lázhoz, most meg az, hogy éjszaka nyirkos testtel kelek, illetve a nyugtalan alvás, nagyon sokszor megébredek. Tudom, hogy ezt a pánikolást nagyon gyorsan abba kell hagynom, mert tönkremegyek idegileg. Hétvégén viszont nagyon jó idő volt, anyukámmal egész nap a kertben voltunk, sétáltam a kutyámmal egy nagyot, tesómékat látogattam meg, és érdekes egész nap tökéletesen éreztem magam, aznap éjjel hatalmasat aludtam; este lefeküdtem, és reggel keltem csak fel, éjszaka nem is ébredtem meg. :)

99. Angelbocs (válaszként erre: 98. - Genesist)
2011. ápr. 26. 21:10

Tudom, milyen érzés ez, sajnos már én is keresztülmentem rajta.


Én miután elolvasgattam egy csomó netes oldalt meg fórumot a limfómáról (egyébként ez a legrosszabb, amit tehetsz!), elkezdtem szépen produkálni a tüneteit.

Viszkettem a nyakamon ott, ahol a két nagy nyirokcsomóm van, éjszakánként arra ébredtem, hogy nyirkos a testem és ilyen hőhullám-szerű valamik törnek rám. Sokszor napközben is éreztem, hogy annak ellenére, hogy nincs melegem, csorog a hátamról az izzadság. Persze ezek a tünetek abban a percben megszűntek, hogy a dokinő kijelentette, ez csak mandulagyulladás.


Tudom, hogy nagyon nehéz, de meg kell próbálnod elterelned erről a gondolataid valahogy. Mondjuk, mondom én, aki 1 hétig egy szót nem bírt kinyögni a torkán. :)

98. Genesist (válaszként erre: 97. - Angelbocs)
2011. ápr. 26. 20:55

Szia!


Köszönöm, nagyon jól esnek a válaszok, megnyugtatóak! :)

Annyit még leírnál, hogy te milyen tüneteket produkáltál az idegesség miatt? Eddig semmi problémám nem volt, de mióta megint ráparáztam, most minden tünetet felfedezek magamon, ami csak tovább feszíti az idegeimet.

97. Angelbocs (válaszként erre: 96. - Genesist)
2011. ápr. 26. 20:39
Biztosan azt fogja mondani, hogy semmi gond, de persze, ha ez kell ahhoz, hogy teljesen megnyugodj, akkor mindenképpen el kell menni!
2011. ápr. 26. 20:21

Szia!


Most május 10-én lesz. A hematológus doktornő eléggé ellenezte, hogy negatív leletekkel és vizsgálatokkal a hátam mögött odamenjek. De megmondtam neki, hogy én igenis szeretnék menni, és legyen szíves megvizsgálni.


Akkor nyugodnék meg, ha egy hematológus mondaná azt, hogy semmi baj, hiszen a nyirokcsomók az ő asztaluk.

95. Angelbocs (válaszként erre: 94. - Genesist)
2011. ápr. 26. 20:16

Szia!


Hidd el, tudom milyen szörnyű érzés ez, de muszáj valahogy túllépned rajta, mert ezzel csak magadat teszed tönkre.


Hematológián már jártál, vagy ez a május 10. lesz az első?

Mit gondolsz, mi lenne az, amit ha hallanál/látnál utána 100%-ig meg tudnál nyugodni, hogy semmi komoly bajod nincs?

94. Genesist (válaszként erre: 92. - Angelbocs)
2011. ápr. 26. 19:07

Szia!


Utolsó írásom óta megcsináltattam a rossz fogam. A nyirokcsomók körül némi csökkenés tapasztalható (legalábbis úgy érzem). Már nem nagyon bírom ezt idegekkel, május 10-re behisztiztem magam a hematológiára. Egyre durvábban jelentkeznek rajtam a pánikrohamok emiatt. Van amikor teljesen jól vagyok, de mikor elönti az agyamat a nyirokcsomós rémképek, akkor teljesen összeomlok. Már lefekvés előtt az jár az agyamban, hogy nehogy izzadjak éjjel, így persze mindig arra ébredek újabban, hogy kicsit nyirkos a bőröm. Borzalmas. :(

2011. márc. 14. 10:18
Nekem a rossz bölcsességfogam miatt van
92. Angelbocs (válaszként erre: 91. - Genesist)
2011. márc. 10. 19:04

Ha ezt mondta, akkor szerintem ez így is van. :)

A lényeg, hogy ne izgulj, most már tényleg tuti, hogy semmi bajod. :)

Amúgy lehet, hogy az a gyógyszer, amit kaptál, el is mulasztja.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook