Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti festettétek a hajatokat terhesség alatt? Lehet, illetve nem árt a babának? fórum

Ti festettétek a hajatokat terhesség alatt? Lehet, illetve nem árt a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2022. máj. 14. 11:20
Én sok évig festettem a hajam, majd egyszer egy kis csomót tapintottam ki a nyakamon. Bár csak borsónyi volt, de a kivizsgálás a hónaljamban is talált egy nagyobbat. Jól elbújt. Nyirokrák, rosszindulatú. Egyértelműen vegyi károsodás okozta. Túlèltem, kemoval meggyógyultam és mindenkit lebeszélek a hajfestésről. Lehet, hogy a hajlam is kell hozzá, de akkor a babának is árt(hat). Èn nem kockáztatnék...
2011. ápr. 9. 19:06

Akik ezt állítják, azok azzal indokolják a felvetésüket, hogy a hajfestékben található anyagok felszívódnak a fejbőrön keresztül. Nos a hír igaz. Valóban felszívódnak. Azonban olyan kis mennyiségben és olyan kevés káros anyagot tartalmazva, ami nem károsítja a magzatot. Valamivel veszélyesebbek azok a gázok, amik hajfestéskor keletkeznek, ezek belélegzése biztosan nem egészséges, de a babát ez sem károsítja.

Aki nagyon aggódik, válassza a melírozást vagy természetes alapanyagú hajfestékeket.

2011. márc. 20. 19:02
Inkább akkor az ammóniamentes hajfestéket ajánlom. Én a kismamáimnak csak olyannal festem a hajukat.
2011. márc. 20. 18:48
Melíroztatni lehet, az nem érintkezik a bőrrel, nem szívódik fel. De maszkot vegyetek fel!
2011. márc. 20. 15:11
Végig festettem, egész életemben, a terhesség alatt is és nem ártott a gyereknek.
57. Mayko
2011. márc. 20. 15:07
A szervezet bôrôn keresztul is képes felvenni a hajfesték káros hatoanyagait.Jobb nem festeni a hajat terhesség alatt, valojában még utána sem.
2011. márc. 19. 22:10

Nekem azt mondták lehet,úgyhogy festem én is.

18.hétben vagyok :)

2011. márc. 19. 17:20
Festettem a hajam, egészségesen született a kisfiam:)
2009. márc. 31. 19:41
Én az ammonia mentest ajánlom én is azzal festem most terhesség alatt,a fodrász ajánlotta nekem is,a DM-be 1400 ért vettem.
2009. márc. 30. 22:00
En is festettem, talan csak az elso 3 honapot hagytam ki a biztonsag kedveert. Semmi baja a babamnak.
2009. márc. 27. 16:08

Mostanában erőteljes az a kampány,hogy nem árt a babának.

De a saját lelkem megnyugtatására,még a szemöldökfestést sem vállaltam be.Biztos ,ami biztos,elvileg nem mindennap terhes az ember,és azt a pár hónapot igazán ki lehet bírni.:)

2009. márc. 27. 15:36
Nem...mert olyankor nem jó a babának a festékben levő vegyszerek miatt.
2009. márc. 24. 08:07
Mikor én szültem,volt egy kismama,festette a haját,mahagóni vörösre,és olyan szinü lett a haja a babának,szó szerint piros hajjal született,mindenki a csodájára járt,mert az egész családjuk barna volt:)
2009. márc. 24. 07:57
Semmi bajod nem lesz tőle,a fodrász is ezt mondta,én festettem a kisfiamnak se lett semmi baja.
2009. márc. 24. 06:39
Két terhességem alatt én is festettem a hajam.Mindkét gyerek egészséges.
47. danama
2009. márc. 24. 06:33
inkább csak színezd
2008. aug. 4. 22:47
én is festettem, nem árt a babának. az erre vonatkozó intések már régiek, elavultak. Azóta sokat változott a festékek összetétele.
2008. aug. 2. 21:10
Én is festettem a hajam,de ritkán.Talán ha 2x...sajna rossz volt,mert világos az alapszinem és feketére szoktam festeni,így nagyon csúnya volt a lenövés,de akkor nem érdekelt.
44. ALLICS
2008. jún. 8. 19:32
Én festettem a hajam,de az 1.trimeszterben nem.Jól szellőző helyen kell festeni,hogy ne lélegezd be nagy dózisban.
2008. márc. 27. 22:28

Én mindhárom terhességem alatt ugyanúgy festettem a hajam,mint előtte.Sőt,az első terhességem alatt 7 hónapig még folyamatosan a szakmában dolgoztam,hajfesték-és dauervíz bűzben.

Mindhárman teljesen egészségesek.

2008. márc. 27. 16:59
Én végig festettem a hajam, vörös voltam. A kisfiamnak mégsem lett semi baja. Bár a nővérem gyakran mondogatta, hogy felelőtlen vagyok.
2008. márc. 27. 14:12
Az orvosok szerint árt a babának,persze itt olvashatunk sok hozzászolást,ha vlki azt akarja hinni,hogy nem árt a babának,akkor ugyis azt hiszi és még azoknak a társaságát is keresi akik ebben is egyetértenek vele.Ha nem vagy benne biztos,hogy árt,vagy nem akkor ne festesd be,csak egyszeruen gondolj a babára,hogy ne add meg azt a kicsi esélyt se,hogy vlmi baja lehessen.Es azok a mondatok,hogy nem lett semmi baja a babának.Hát nemtudom,azt hiszitek kicsuszik a baba belletek és rogton vlmi bajának kell lennie?Lehet éppen csak allergiás lesz tole 5 éves korára.Hány cigis no szult már gyereket,aki kidugta a fejét és lám semmi baja.Gondoljátok,hogy minden betegségnek azonnal ki kell jonnie?
2008. márc. 27. 12:56
Nekem melír volt/van, nem lett semmi baja se a babómnak! :)
2008. márc. 27. 12:06
Én is azt hallottam több fórunom is , hogy lehet festeni!
2008. márc. 27. 11:51
en festettem, viszont a az első terhességem utolsó hónapjába majd rosszul lettem az ammoniák szagtól,második terhességem alatt nem voltak ilyen gondjaim
2007. nov. 17. 09:14
Lehet festeni, mindenhol ezt mondják már.
36. Betty Blue (válaszként erre: 5. - Fiatal nő)
2007. nov. 17. 08:23
Az őszülés genetikai örökség, tehát öröklődik a szülőktől. Nekem már 25 körül kezdett őszülni a hajam, így kénytelen vagyok festetni.
2007. nov. 16. 17:23
Lehet festeni, nem árt a babának!
34. a1a24a7504 (válaszként erre: 31. - Bezica)
2007. nov. 13. 13:11

Honnan tudod hogy a festéktől lett folt a babádon?

A húgom pigment foltosan született,pedig nem festette anyu a haját terhesen.Én ebben nem hiszek!

2007. nov. 12. 19:06
igen en amikor megtudtam hogy terhes vagyok ra nem sokara keszultem a fodraszhoz.es befestettem a hajamat szokere.hala istenek nem volt semi gond a totyogomal. de igaz az volt az utolso mindadig amig meg nem szultem .amugy a dokik nem nagyon ajanljak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook